Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#651) Reverting válasza Hegezoo (#643) üzenetére


Reverting
őstag

Én is onnét vettem... ;) Igaz nekem Telekom kártya van benne, ha neten rendelted akkor nincs mese 14 napos elállási jár. Vagy mi a probléma velük?

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#652) Hegezoo válasza Reverting (#651) üzenetére


Hegezoo
tag

Nehéz elérni őket. Fél nap csörgetés után vették fel a telefont. Utána közölte, mail-ben jelezzem nekik a problémát. Nem értem, hogy szóban miért nem jó? Ha ment a mail, utána küldenek futárt a telefonért. De mikor, azt az illető se tudta meg mondani :W

iPhone 12 Pro Max

(#653) #22743424 válasza 30z.Samu (#649) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az tényleg egy remek ajánlat. Mondjuk az igazsághoz tartozik, hogy az enyém meg kintről való.Pontosabbam az egyik forumtárstól aki kint vette. Mentségemre legyen mondva akkor még nem igazán lehetett itthon kapni. :D

(#654) Bl.Gyo. válasza Hegezoo (#652) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Csinálj képernyöképeket az apn beállításaidról, és szúrd be ide. Lássuk mi van benne.

(#655) forgonati


forgonati
őstag

Nem egász 3 hete használom a telefont. Rögtön ahogy megjött, vettem egy üveget is rá Aliról. Tegnap jött meg. Az üveg amúgy kb. rendben van, bár a notch kivágása inkább amolyan csepp formájú (OP6T) de nem nagyon zavaró, 80 centért okés. Viszont. Mikor raktam rá, előtte ugye megtakarítottam a kijelzőt. Aztán ahogy nézegettem hogy nem maradt-e porszem rajta, akkor vettem észre egy szép hosszú kb. 1cm-es karcot a közepén. Szerencsére nem elég mély ahoz hogy zavaró legyen, csak akkor látni ha úgy kapja a fényt, de bizony ott van. Az elejétől a hozzá adott tokban van a telefon és soha nem raktam le sehova kijelzővel lefelé, szóval csakis akkor szedhette össze mikor a zsebemben volt. Alap, hogy soha, semmi mást nem tartok abban a zsebemben a telefonon kívül. Képzelem, ezek után, ha nem lenne a tok rajta, hogy nézne ki a háta...
Ennyit a Gorilla Glass-ról. Mindig mondom, lehet bármilyen edzett üveg, 5-ös vagy 999-es verzió, karcolódik ez, akárhogy vigyázol rá. Üveget a kijelzőre amilyen gyorsan csak lehet, meg tokot rá, olyat ami körbeveszi a kamerát (a gyári nem ilyen) máskülönben bárhogy vigyáztok rá, karcos lesz, méghozzá hamar...
Legközelebb ha már csak egy telefon vételének a terve is felmerül, már rendelem is az üveget hetekkel előtte...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#656) Hegezoo válasza Bl.Gyo. (#654) üzenetére


Hegezoo
tag

iPhone 12 Pro Max

(#657) vadászcsiga válasza forgonati (#655) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem sem várta meg hogy megérkezzen az üveg, a tok hamarabb jött, és mikozben fotóztam az ali feedbackre, lámpa alatt látom hogy két nagy hajszalkarc van a kijelzőn. Engem nem érdekel, azért vettem hogy használjam.
Amúgy a GG-nek nem a karcallosaga az erénye hanem az extrém hajlekonysag. Sokan félreértik.

Ilyen tok jött amúgy. Egy hajszálnyival magasabb a kiálló optikanal, így nyugodtan lerakhato bárhová.

[ Szerkesztve ]

(#658) _stick_ válasza forgonati (#655) üzenetére


_stick_
őstag

Én évek óta neoprén tokot használok. Igénytelen az biztos, de nincs ügyetlenkedés a kijelzővédővel és tokokkal. Ebben aztán semmi karc nem éri, nem is kell figyelnem, hogy hova, mi mellé teszem. Az utóbbi 2 telefonomat is ilyenben hordtam tök újszerű állapotban örökölték meg a szüleim. :)

(#659) azimut válasza vadászcsiga (#657) üzenetére


azimut
aktív tag

Négyféle tokot rendeltem az Aliról, nem a dizájn számított, hanem az, hogy egymástól eltérő típus legyen. Amelyik beválik, abból majd veszek egy minőségibbet.

1. típus a "pattintós", nejem Meizujánál bejött,
2. típus sci-fi-mágneses-letámasztós, kicsit gyerekes számomra
3. típus hagyományos, némi bőrutánzattal
4. típus flip

Jelenleg egy 5. típust (ilyesmi, nyelves, valódi bőr) használok az előző telefonom hagyatéka, egy kicsit kilóg belőle.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#660) forgonati válasza vadászcsiga (#657) üzenetére


forgonati
őstag

Nekem is hasonló tok van úton, de az még nincs itt, szóval jobb híján a gyárit használom. Meg a kamerára is rendeltem "üveget" bár az kemény műanyag lesz inkább szerintem. Majd meglátom mennyit ront a kamera képén.
Én is használni vettem a telefont, de valószinű nem fogom megtertani évekig, hamar ráunok ezekre a kütyükre. És a későbbi eladhatóságát rontja ha karcos...
Akármi is az erénye a GG-nek, a karcoktól is védenie kell. És az, hogy 3 hét óvatos használat mellet már karc van rajta, nem jó. Vagy nem GG üveg, és a Xiaomi kamuzik, vagy fos a GG.
Kíváncsi vagyok majd a Pixel3A-n a Dragontrail üveg hogy karcolódik, mert az elvileg még annyira se jó mint a GG...

Keelah Se'lai!

(#661) BSOD válasza azimut (#631) üzenetére


BSOD
senior tag

Ugyanúgy gyalázatos.
Ha beteszem a telenoros adatkártyát 2%/óra körül merül wifi nélkül (éjjel is). Adatkártya nélkül, wifivel 0.5%/óra körül merül az én felhasználási szokásaim mellett. Ez gyakorlatilag a 2 napos töltögetés és a 7-8 napos maraton közti különbség.

Amit próbáltam sikertelenül:
- slotcsere
- rom csere miuihu-ra
- telenoros kártya csere (korlátlan megosztó cseréje a főkártyára)
- programok/rendszeralkalmazások adatkorlátozása, find-device kikapcsolása(!)
- preferált hálózattípus állítás, kettős 4g kikapcs

Amire "gyanakszom", hogy folyamatosan aktiváló sms-t akar küldeni, de ezek a kártyák nem alkalmasak sms-küldésre, bár ez elég blődségnek hangzik még nekem is, pedig saját gondolat.

Az a durva, hogy ugyanezt a két kártyát, ugyanezeket a programokat használtam note4-gyel gond nélkül, 4-5 napos üzemidővel.

Most éppen 87%-nyi a cella készenlétem, adatkártya nélkül 20%körül alakul.
Az adatforgalmam ugyanakkor "minimális" (romcsere óta ~400 mega).

Jó lenne, ha valaki hasonló felállásban használná a telefont és megírná a tapasztalatait.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#662) 30z.Samu válasza vadászcsiga (#657) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is várom a fóliát, mint kisgyerek a Jézuskát, igyekszem addig nem összetörni, szétkarcolni a telefont. :B Amit kaptam a hozzá az gagyi volt. Ha esetleg mégis sikerül ejteni rajta 1-2 karcot, akkor se dobom majd ki a telefont nyilván, de azért igyekszem vigyázni rá. :K

Sic Parvis Magna

(#663) vadászcsiga válasza forgonati (#660) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor a Samsung is kamuzik mert nekem azon is lett anno ugyanilyen karc az első hetekben.

(#664) konzumpro válasza azimut (#659) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nekem a Nillkin tok most bevált, bár nem lehet letámasztani és fél kézzel tartva szép lassan rácsukódik a kezemre mint valami komótos vénusz légycsapója, sokkal jobban néz ki mint az x-edik fajta műbőrtok, ami nemrég érkezett meg PRC-ből. És legalább nem keni össze ragaccsal a telefont.

(#665) konzumpro válasza BSOD (#661) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem az lehet a baj hogy két kártyát próbálsz használni? Nekem volt Doogee-m ami két kártyával ugyanígy zabálta az energiát. Egy kártyával, messenger skype és okosóra bt szinkron nélkül 4-5 napig elmegy. Jelenleg nem használok több kártyát csak egy Telenorost ebben a telefonban, térerő alig van de két napig megy egy töltéssel.

(#666) Bl.Gyo. válasza Hegezoo (#656) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Azt az apn sort írd át net -re. Azonosítás tipusa pedig "pap vagy chap" (3. Opció). Utána nyomj alul egyebek, majd mentés. És ugye ez az apn profil legyen kiválasztva. Próbáld ki.

(#667) vadászcsiga válasza 30z.Samu (#662) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha bátor vagy megnézed lampafeny alatt ;]

forgonati
Várok még egy ilyet is, ez is hasonló traktor tok

[ Szerkesztve ]

(#668) BSOD válasza konzumpro (#665) üzenetére


BSOD
senior tag

Ha csak az adatkártya van benn, akkor is szívja.
Egyébként meg "vicces" lenne, ha egy kétkártyás telefont nem lehetne 2 kártyával használni...
Ez nem apple, hogy rosszul tartom...

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#669) forgonati válasza vadászcsiga (#667) üzenetére


forgonati
őstag

Nekem is konkrétan ez van úton. Csak pirosban. Unom már a sötét komor színű tokokat :D

Keelah Se'lai!

(#670) Reverting válasza BSOD (#661) üzenetére


Reverting
őstag

Szedj le valami appot amivel látod h a telodon le megy e doze módba, mert nagyon úgy néz ki h valami nem elgedi...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#671) Hegezoo válasza Bl.Gyo. (#666) üzenetére


Hegezoo
tag

Sajnos ez sem jött be :(

iPhone 12 Pro Max

(#672) Bl.Gyo. válasza Hegezoo (#671) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hm. Ezen a telenor sim kártyán egy másik okostelefonba ezekkel az apn beállításokkal müködik a net rendesen?

(#673) #22743424 válasza Hegezoo (#671) üzenetére


#22743424
törölt tag

3G-n sem megy az adatkapcsolat? Adatforgalmi korlát ki van lőve ugye?

[ Szerkesztve ]

(#674) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy az elektronikus iránytű mire nem alkalmas? Illetve milyen minőségi viszonyban van a mágneses iránytűvel? Nem az elektromos iránytű a vacakabb megoldás?

(#675) 30z.Samu válasza vadászcsiga (#667) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szoktam, viccen kívül, de nem tudatosan. Melóból fakadóan is. :DDD Eddig ügyes voltam... :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#676) #22743424 válasza Soká (#674) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt a kérdést biztos, hogy a Redmi Note 7 topikjába akartad írni?
Szerintem nem alkalmas kávéfőzésre, nem viszi el a gyereket az iskolába, nem megy be helyetted dolgozni stb, stb
Milyen viszonyban vannak egymással, hát szerintem sógorok.
A harmadikra nem tudom a választ.
:D

(#677) Reverting


Reverting
őstag

Van a note 7 ben iranytu, egesz korrekt kinezete, en is kivancsi lennek mennyire megbizhato... ;) de jobban nem merultem bele a temaba, de teny h eleg jol nez ki. ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#678) forgonati


forgonati
őstag

Azoknak akik polarizált napszemcsót használnak. Védő üveg felrakása után megszűnt a sötétedés problémája (fektetve totál fekete lett a kijelző). Most is sötétedik kicsit, de nem vészes már.

Keelah Se'lai!

(#679) duo


duo
őstag

Sziasztok most rendeltem asszonynak egy ilyet turbadoról. samsung a40-et vált.
Mire figyeljek?
dualsimes lesz, két vodás kártya megy bele.
valaki össze tudná foglalni a főbb problémákat/megoldásokat?
ha bejön neki akkor az én Xperia xz1 Compactomat is erre cserélem. (nem látom valami jól, pedig a sd835 elég jó cucc.)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#680) vadászcsiga válasza duo (#679) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmire. Használod és kész.
Hogy érted hogy nem látod valami jól?

[ Szerkesztve ]

(#681) duo válasza vadászcsiga (#680) üzenetére


duo
őstag

olyan kicsit a betűk pl böngészés közben mint a kv@annya. ha növelek rajta akkor jobb a helyzet de a megjelenített tartalom drasztikusan csökken+ van ami egymásra lóg. fárasztó a szemnek.
fura, hogy közben meg anno a windows phone úgy skálázta az UI-t hogy elfért az ember.ezt vártam ezen a kijelzőn is de nem olyan. kár mert nagyon zsebarát. és aaz akku idő is elég jó.

egyébként a közelségérzékelésre gondoltam hogy jobb e már.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#682) vadászcsiga válasza duo (#681) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Értem. Akkor emiatt nem erdemes valtanod. Ugyanaz a helyzet. Nekem is kicsi, főleg az akku ikonja. Két féle van de egyiket sem látom. Jó lenne ha lehetne növelni az ikonokat.
Közelségérzékelő jobb kezes használatot feltételez. Ballal sokszor felvillan a kijelző. Utóbbi szerintem nem is fog változni, hiszen az adott helyen van.

[ Szerkesztve ]

(#683) duo válasza vadászcsiga (#682) üzenetére


duo
őstag

olyan töltésjelző csík nincsen már? :F

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#684) Soká válasza #22743424 (#676) üzenetére


Soká
senior tag

"Ezt a kérdést biztos, hogy a Redmi Note 7 topikjába akartad írni?"

Igen. :) De nyilván rosszul fogalmaztam. Megzavart, hogy a Leírásban az iránytű szócska előtt szerepel az "elektromos". Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy van benne normális mágneses szenzor?
Tehát működnek az iránytűs alkalmazások? Működik az olyan csillagképes alkalmazás, amelyik megmutatja, hogy abban az irányban, amerre a telefont tartom, milyen csillagok láthatóak?
(fotózásban nem mindegy, hogy optikai(valós) képstabilizálásról beszélünk vagy elektromos (kamu...) képstabilizálásról.)

(#685) vadászcsiga válasza duo (#683) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van de én a szazelokasat szeretem azon viszont nem nagyon látom a számot

(#686) duo válasza vadászcsiga (#685) üzenetére


duo
őstag

na és a sérülékenység?
[link]

milyen tokot kéne erre venni?

nyilván vigyázunk a dolgainkra, de na.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#687) vadászcsiga válasza duo (#686) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Annyira sérülékeny mint a többi tapifón. Buborékos boríték a legjobb tok :D

(#688) Viktor0610 válasza duo (#686) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kemény tokot ajánlok.
Pl. Nillkin Frosted Shield.

Samsung Galaxy A54

(#689) duo válasza vadászcsiga (#687) üzenetére


duo
őstag

jólvan, csak most egy hetes az a40, erre én kikapom az asszony kezéből a szoftveres nyavaják és a hardvere korlátozások miatt,cserélem és rendelek egy másikat, még nagyobb is, és ez meg elgörbül, akkor seggbe leszek rúgva. de majd veszek rá valami masszívab tokot. (nem armort de egy komolyabbat.)
@Viktor 0610 jaja ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#690) vadászcsiga válasza duo (#689) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:DD nem görbül, ez nem az Ázsia centerbol jött. Ez ugyanaz a technika meg minden mint a többi, mínusz méregdrága márkanév.

[ Szerkesztve ]

(#691) #22743424 válasza Soká (#684) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem fogalmaztál rosszul, inkább én voltam " bunkó" . :R Nekem sok telefonomban volt már iránytű de azon kívül, hogy megnéztem merre van észak nem használtam semmire.
Az előbb néztem körbe, van csillagászati és asztrofotózással foglalkozó topi is.Szerintem ott hamarabb megválaszolja valaki az ilyen jellegű kérdéseket. :R

duo én is kiraktam egy widgetet, hogy lássam az akkumulátor töltöttségét.

[ Szerkesztve ]

(#692) 30z.Samu válasza vadászcsiga (#690) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ráadásul a nagyobb márkáknál is előfordulnak bakik, nem is kicsik.

Sic Parvis Magna

(#693) vadászcsiga válasza 30z.Samu (#692) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Bizony :K
És 2-300 ezernél az már fájó. 65 ezernél leszrom.

[ Szerkesztve ]

(#694) duo válasza #22743424 (#691) üzenetére


duo
őstag

én a square home3 launchert használom, arra minden kirakható, minden csempe egyben widget is, és nagyban mutatja a dolgokat. kényelmes.

[link] ez,
vagy [link] ez jobb szerintetek?

@vadászcsiga: volt már két xiaomink redmi note3 pro, illetve 4a pro, azokkal nem volt gond. de vastagabbak voltak. ezért hajlok én is a keménytok felé. haljok. érted... :D

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#695) vadászcsiga válasza duo (#694) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Éppenséggel a note 7 sem vékony.

(#696) duo


duo
őstag

ja ez mondjuk igaz. a samu a50 több mint fél mm-el vékonyabb. meg az is plasztik+gg3.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#697) vadászcsiga válasza duo (#696) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez gg5 elől hátul.

(#698) duo


duo
őstag

Jolvan szerdan itt van a vas. Jelentkezem. Ja es VadaszCsiga. Meg mindig zsenialisak a szíjaid :K

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#699) vadászcsiga válasza duo (#698) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszönöm :B

(#700) Hegezoo válasza Bl.Gyo. (#672) üzenetére


Hegezoo
tag

Igen működik! Most Mi A1-ben használom.

cybermanus:

3G sem megy, és ki van kapcsolva az adatkorlát.

iPhone 12 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.