Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#401) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Holnap megérkezik hozzám is a telefon. :)) Bár a mai nap jobb lett volna az időbeosztásom végett, de mindegy. :) Lehet, hogy fogok feltenni pár kérdést, ha valamit nem értek, iOS-ről jövök át.

Sic Parvis Magna

(#402) Viktor0610 válasza vadászcsiga (#400) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, de érted.
Az értesítések kezelése fontosabb, mint az üres helyek kitöltése.

Samsung Galaxy A54

(#403) fisi válasza #22743424 (#390) üzenetére


fisi
senior tag

Köszönőm a válaszod és Revertingnek is!
Akkor lehet inkább a mi mix 3 ra gyúrok annak csak a vér gyenge 3000 mah - s akkuja nem tetszik :((

(#404) #22743424 válasza fisi (#403) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mármint 3200 mAh. Elgondolkodnék még a helyedben a Mi 9 SE telón is.Sajna ebben is csak 3070 mAh az akksi. Újabb soc, amoled kijelző.Kb 10% mínusz egy óra alatt YouTube videóval autó fényerőn. Mind a kettő akksi időben visszalépést lenne a jelenlegi teledonodhoz képest. Nem értem ezekbe miért nem lehetett nagyobb aksit rakni. Vennék mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

(#405) vadászcsiga válasza Viktor0610 (#402) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Értem én, de akkor hol késik?

fisi
Súlyából ítélve azt hittem nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#406) dragonfx válasza vadászcsiga (#400) üzenetére


dragonfx
veterán

hol?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#407) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Na..most nyomkodtam egy kicsit, beállítottam amit kellett. A telefon gyors, a kijelzője szép. Az előlapi kamerájával egyelőre nem vagyok kibékülve, olyan mintha nem is fókuszálna. De nem engedem el egyből, talán beállítás kérdése az egész. Esetleg tudtok valamit javasolni, amivel finomhangolni tudom a képet? Mert a gyári appal olyan képeket csinál, mintha olajfesték lenne. A hátsó kamera jónak tűnik, de még azt is tesztelgetem.

Sic Parvis Magna

(#408) vadászcsiga válasza dragonfx (#406) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ahol írtam.

(#409) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#407) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja meg még annyit kérdeznék, hogy rá tudom bírni, hogy erősebbet villanyjon a kijelző amikor "vakut" játszik?

Sic Parvis Magna

(#410) _stick_ válasza dragonfx (#406) üzenetére


_stick_
őstag

segítek ;)

és egy kérdés: lockscreen-es gesztikulációt hol tudom változtatni?
és még egy: google fotóknál letiltva az auto. szinkron, de mikor készítek egy képet, azonnal fellövi
miért és hol kell kilőni ezt (ténylegesen)?

[ Szerkesztve ]

(#411) #22743424


#22743424
törölt tag

Nektek működik az időjárás widget?

(#412) 30z.Samu válasza #22743424 (#411) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem jelenleg igen.

Sic Parvis Magna

(#413) fisi válasza #22743424 (#404) üzenetére


fisi
senior tag

Igazából nekem így is vissza lépés volt mert egy Mi Max 2- öm volt , tetszene még a Mi Max 3 is de most elvagyok a kisebb telóval.

(#414) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Közben én leszedtem az Open Camerát, ezzel lényegesen jobb az első kamera. :K

Sic Parvis Magna

(#415) Reverting válasza #22743424 (#411) üzenetére


Reverting
őstag

Válts régiót egyszer, ott indítsd el... És utánna már ha vissza valtasz magyarra már ok lesz.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#416) soko70 válasza Reverting (#415) üzenetére


soko70
aktív tag

Nekem sem ment a frissítés után, így jó is lett. De ez miért van, ennyire kell figyelniük mi mehet régiónként vagy egyszerűen bug.

(#417) #22743424 válasza Reverting (#415) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nagyon szépen köszönöm.😀

Soko 70 ez nem bug, ha nem feature.

[ Szerkesztve ]

(#418) soko70 válasza #22743424 (#417) üzenetére


soko70
aktív tag

:C

(#419) Reverting


Reverting
őstag

Biztos h bug :) ismerősöm note5 nél két hónapig nézegette, aztán kézbe vettem és ugyanígy megoldódott.. ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#420) BSOD


BSOD
senior tag

Megnéznétek a cella készenlét fogyasztást?
Nálam ez tuti nem stimmel.

Találtam egy ilyet, de nem hinném, hogy megoldja.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#421) _stick_ válasza BSOD (#420) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem 16%.

(#422) #22743424


#22743424
törölt tag

1,3% Kettős 4G mód kikapcsolva. 2 simmel, voda,telekom

[ Szerkesztve ]

(#423) forgonati válasza 30z.Samu (#407) üzenetére


forgonati
őstag

Mit jelent az hogy "mintha nem is fókuszálna? Az előlapi kamerája nem AF-es szerintem. Ha olyan távolságra tartod magadtól hogy kiesik a fókuszpontból akkor homályos lesz. Amúgy tény hogy a gyári app nem az igazi. Gcamot neki, sokkal jobb.

Keelah Se'lai!

(#424) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

nekem hétfő óta van meg a telefon... ez az értesítési led hülye helyen van. mindíg fordítva veszem fel asztalról és fogom a telefont amikor villog mert azt hiszem hogy ahol villog az a teteje mint a másik telómnál. :D

egy dolog amit észrevettem, a kijelző tetejénél ahol ívelve van a kijelző, bal- és jobb oldalon nem tűnik egyformának a két oldalt. egy nagyon picit. akárhogy nézem, forgatom a telefont, szembetűnik nekem.

(#425) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Melyik Google Camera apk - t érdemes felrakni? 2 napja van meg a telefon.

OnePlus 12

(#426) pergabb válasza vadászcsiga (#361) üzenetére


pergabb
senior tag

Mi a kulonbseg az euroapi es a global kozott? Frekit nezem b20 van mind a kettoben.

(#427) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

Telefon csere előtt állok. Eddig amit néztem az a Redmi Note 7 Xiaomi MI8 Lite meg talán a MI A2 :). 60e +- pár ezret szánnék rá. Xiaomi Redmi Note 4 van most. Nemsokára két éves. 7-8 óra képernyő idő azért megvan (global stabil). A RN4-et a Smartshop-tól vettem, persze a töltő alapból sz@r volt. Lehet, hogy én vagyok ennyire szerencsés :(( ;] . Telefonon elérhetetlenek voltak. Ezért őket kihagynám (legalább nem a telefon volt sz@r).Firstphone azért választanám, mert elég közel elérhető a boltjuk. Ami fontos lenne számomra, hogy elfogatható képeket és videót készítsen. A 4k nem fontos, de 1080p-nél, ha lehet legyen képstabilizátor (jól működjön), mert a RN4-ben nem volt, meg a képekkel sem voltam megelégedve. Csak használni szeretném, semmi mókolás. :D Az akku miatt a RN7, (48MP az meg parasztvakítás) (van dslr gépem, de az nem lóg állandóan a nyakamon) :DDD de amit olvastam, hogy a MI8 kamerája jobb. Aki esetleg tudott össze hasonlítani ezek a telefonok közül, segíthetne a választásban. :)

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#428) 30z.Samu válasza forgonati (#423) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez is eszembe jutott, hogy esetleg fix fókuszos, de most jó fény viszonyok között látom hogy fókuszál az. Az Open Camera-t szedtem le, azzal is jobb, de megnézem, amit javasoltál. Köszi! :R Összességében eddig bejön a telefon, de még szokni kell az iOS után. Kicsit másképp működik 1-2 dolog, meg ennek is megvannak a hülyeségei. De hát egyik rendszer sem tökéletes, mint tudjuk. :K

Közben látom, hogy az Időjárás widget csak a kezdetekben működött rendesen, most már rosszalkodik, pedig megcsináltam a régió váltós trükköt is. Mindegy, ha lehúzom az értesítőt akkor a Google naprakészen leírja vagy megnyitom az Időjárást és lefrissíti, nem halok bele. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#429) soko70


soko70
aktív tag

Telefonálás közben a tartás mindig benyomódik, már kezdem unni. Már kalibráltam is. Elég, ha picit elveszem a fülemtől és visszateszem, és benyomódik, nem hallanak. Napi 4x-5x. Valami tipp?

(#430) Viktor0610 válasza iff (#427) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezek közül én a Note 7-et venném, de legközelebb a Melyik okostelefont vegyem? topikban kérdezz.

Samsung Galaxy A54

(#431) iff válasza Viktor0610 (#430) üzenetére


iff
senior tag

Bocsánat, de azért kérdeztem itt, mert én is jobban a RN7 fele dőlök, főként az akku miatt. :U Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#432) Bl.Gyo. válasza iff (#427) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

a mi8 lite meg SE kamerái nem túl jók. a note 7-é jobb. azért se mi8 lite-ot vettem. sokat olvasgattam neten ezekről, nagyon nem bántam meg a note 7-et. de minek 48mp? 12mp-elt tud de azt nagyon odateszi :D . bőven jó!

a videó képességeiről, stabilizátor stb találsz videókat youtube-on hogy hogyan viselkednek gyakorlatban.

plusz a note 7 újabb széria, tehát hosszabb lehet a támogatása. sok jó szól a note 7 mellett!

ennyit tudok hozzá tenni. :)

(#433) Bl.Gyo. válasza 30z.Samu (#428) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

fókuszál a front kamera? na ezt majd kipróbálom. dúrva lenne.

(#434) azimut válasza iff (#431) üzenetére


azimut
aktív tag

Fiamnak (13) MI A2 Lite van, 3/32. Akksi idő, gyorsaság rendben, eddigi telefonokhoz viszonyítva GPS remek. Játékok akadásmentesek, nem hallom a szokásos panaszáradatot. Úgy látom, hogy a tavalyi áron már a 4/64 is elérhető.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#435) vadászcsiga válasza sharkypeti (#425) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A legfissebbet.
Jelent is meg új.

pergabb
Passz. Keress rá google-ban.

[ Szerkesztve ]

(#436) Viktor0610 válasza Bl.Gyo. (#433) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az előlapi kamera fixfókuszos szokott lenni a Redmi (Note) szériában.

Samsung Galaxy A54

(#437) Viktor0610 válasza vadászcsiga (#435) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az alap nem működik?

Samsung Galaxy A54

(#438) #22743424


#22743424
törölt tag


Nagyon szuper az akksi. :)

(#439) forgonati válasza Viktor0610 (#436) üzenetére


forgonati
őstag

Én igazából mem is annyira bánom a fixes kamerát, az S9 plus-omban AF-os és volt már hogy homályos lett egy szelfi csak mert a kamera épp úgy döntött hogy újrafókuszál. Főleg kevés fénynél játssza ezt el, kb. 3 másodpercenként újraélesít, csak tudnám minek. Nem hiányozna ha nem lenne...

Keelah Se'lai!

(#440) 30z.Samu válasza Bl.Gyo. (#433) üzenetére


30z.Samu
félisten

Utólag belegondolva szinte biztos, hogy nem. A természetben voltam, ott lőttem egy képet a front kamerával, valószínűleg a fák mozogtam mögöttem. De pont így lett jó a kép, elsőre simán rámondtam hogy fókuszál a kamera. Bár számomra fura, hogy nem teszi ezt így 2019-ben.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#441) azimut


azimut
aktív tag

Banggod mai ajánlat 3/32-re, a 4/64 sem rossz. Igaz, plusz áfa és vám.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#442) vadászcsiga válasza Viktor0610 (#437) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem kompatibilis a teloval.

(#443) Gloob válasza azimut (#441) üzenetére


Gloob
addikt

1300 Ft az EU Priority Line szállítás, és nincs ÁFA az esetek 99%-ában. Vám pedig a telefonokra nincs, de egyébként sem éri el a vámhatárt. Itt a legnagyobb gond az esetleges gari, ami Kínába szól.

Samsung Galaxy A52S

(#444) Reverting


Reverting
őstag

Volt mar?

kepek

Itt a forumon liknkeltek a mobil fotos topicban...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#445) vadászcsiga válasza soko70 (#429) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nincs tipp. Nem csak a notchtól jobbra kellett volna egy szenzor hanem balra is. Aki sokat telefonál, annak sajnos egyáltalán nem ajánlott ez a telefon mert csak a bosszúság lesz vele. Hosszú távon lehet hogy nálam is ez lesz a való ok, csak az a baj hogy már szinte az osszesnek ilyen vízcsepp noccsa van.

[ Szerkesztve ]

(#446) dave_gahan válasza vadászcsiga (#445) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Sztem nincs összefüggésben a notch-csal. Redmi 6-on hasonló a probléma.

(#447) soko70 válasza Reverting (#444) üzenetére


soko70
aktív tag

Volt, de nem gond, legalább újabb érdeklődők is látják, én raktam fel.

(#448) soko70 válasza vadászcsiga (#445) üzenetére


soko70
aktív tag

De próbálom úgy tartani a készüléket már, hogy ne érjek a kijelzőhöz telefonálás közben, de nem mindig tudom

(#449) konzumpro válasza Bl.Gyo. (#424) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ha elforgatod 90 fokkal, úgy szép szimmetrikus. :)

(#450) vadászcsiga válasza soko70 (#448) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha bal oldalra is került volna érzékelő, lenne rá esély hogy ne ébredjen fel a kijelző. Vállal tartva, két kéz szabadon, egyenesen lehetetlen, pedig én gyakran beszéltem úgy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.