Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#801) Gloob


Gloob
addikt

Tegnap megint jelent meg egy verzió a Gcamból. A szokott helyen letölthető. Van changelog is angolul. No azt nem értem sajnos.

Samsung Galaxy A52S

(#802) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

hol van drag, a topic gazda? :) az első hozzászólásba vagy hova belehetne tenni hasznos linkeket...

(#803) Bl.Gyo. válasza Bl.Gyo. (#802) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

amúgy tényleg nincs kibékülve a teló a közelség érzékelővel. nekem is, telefonálás közbe a fülem lehúzta a redönyt, meg fel akarom oldani a kijelzőt és egyfolytába kiírta hogy ne takarjam el a közelség érzékelőt, de semmi se volt ott. ujraindítás után jó lett. vannak még itt bug-ok jócskán...

[ Szerkesztve ]

(#804) #22743424


#22743424
törölt tag

Aki szeretné növelni a statusbaron megjelenő tartarom méretét az csinálja meg ezt
[link] lehet tudta valaki de nekem eddig egyik telefonomon sem kellet így álligatni.

[ Szerkesztve ]

(#805) azimut


azimut
aktív tag

Valaki mintha említette volna, van akku töltöttségi sáv/csík beállítási lehetőség a statusbar-on? A %-ot nem nagyon látom, nagyon nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#806) Viktor0610 válasza azimut (#805) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsolódó kérdés.
Van olyan beállítás az akkukapacitás kijelzésére, hogy az akku ikonja mellett mutassa a százalékot? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#807) azimut válasza Viktor0610 (#806) üzenetére


azimut
aktív tag

Köszi, közelítünk. Régebbi telefonomon GravityBoxban volt egy animált töltésjelző, ami egyben a töltöttségi állapotot is mutatta színátmenettel: zöld-sárga-piros. Igaz, itt a belógó notch ezt egy kissé akadályozná. Talán így is együtt tudok élni ezzel a telóval (eddig számomra szenzációs).

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#808) MrHurricane9 válasza Viktor0610 (#806) üzenetére


MrHurricane9
csendes tag

Én úgy oldottam meg, hogy a Témák appban letöltöttem a Dark Blue V10 témát, majd a téma szerkesztésénél beállítottam, hogy állapotsávra azt használja. Így az akku % az ikon mellé került, valamint a wifi és egyéb ikonok is kicsit megváltoztak. Sajnos ilyen lehetőség nálam sem volt alapból, így ezt a kerülő megoldást alkalmaztam.

(#809) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

ma fedeztem fel ezt a notch elrejtő opciót a beállításokban. érdekes :D

(#810) #22743424


#22743424
törölt tag

VoLTE kapcsoló megjelenítése.

Tárcsázóba beírod, hogy *#*#86583#*#* és megjelenik a menüben. Beállítások/SIM- kártyák és mobilhálózatok/SIM-kártyák beállításai. Majd visszalépve ott is megjelenik egy kapcsoló.
Természetesen nem árt előtte megkérdezni a szolgáltatódat.
Mindenki saját felelősségére végezze el a műveletet!

[ Szerkesztve ]

(#811) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nagyjából két hete van nálam a telefon, így valamennyire tudtam már véleményt alkotni, különbséget tenni, hogy milyen ezt a telefont használni az előzőhöz képest, ami egy iPhone SE volt.

Pozitívum:
-Szép a kijelzője, a tartalomfogyasztás lényegesen jobb, mint SE-n. (Bár ugye 4" vs 6,3")
-Szépen testre szabható a rendszer, kb mindent be tudsz állítani, hogy, mi hol legyen.
-Jó pofa az értesítési led, nem kell emelgetni a telefont hogy lássam, hogy keresett-e valaki.
-Az ujjlenyomat olvasó gyors és pontos.
-Tetszik, hogy ha esetleg nem tetszene egy rendszer alkalmazás (Pl a kameráé), akkor fogod magad és felteszel egy másikat, ami adott esetben jobban is funkcionál, mint a gyári. Pl a gyári Kamera appal nem tudsz 4K-ban videót felvenni, a feltelepítettel pedig simán. Számomra mondjuk ez fura, hogy a gyáriban akkor miért nincs benne. Meg simán előfordulhat, hogy a telepített appal a képek minősége is lényegesen jobb. Bár szerintem a gyári appal is kurva jó képeket csinál ez a telefon.

És hát jöjjön egy kis negatívum is, mert hát az is van. :D
-A rendszer alapvetően gyors, de én látok benne mikro laggokat, pláne az animációknál.
-Néha csinál olyat, hogy ha mondjuk bemegyek az üzenetekbe, akkor kb fél másodpercig csak telefonszámokat látsz és utána írja oda a Kontaktok nevét. Egy pillanatig van ez így, helyrerakja magát, de az a fél másodperc pont elég arra, hogy ezt lásd és háááát...
-A memóriakezelése több alkalmazás esetén még mindig botrányos szerintem. Többször látom, hogy újratölti az alkalmazást, oké kb 1 másodpercet vesz igénybe, de akkor is. :D
-A kamerában a Lassított felvétel elég nyögvelősen megy és ez látszik a végeredményen is. Nem az erőssége ennek a telefonnak. Nem mintha használnám, ha nem írjátok valószínűleg fel se tűnik. Csak érted, ha már van akkor működjön is rendesen.

A negatívumok jó részére azt olvastam külnöldi oldalon is, hogy szoftveresen javítani fogják, viszonylag sűrűn kap frissítéseket a telefon. Meg persze azt is vegyük számításba, hogy ez a telefon hiába jó ár/érték arányú, a legjobb indulattal sem lehet rá azt mondani hogy csúcs mobil. Szóval ezt is figyelembe véve alapvetően gyors, meg különösebb gond nincs vele, de ennek is megvannak a hülyeségei. Kifagyással, látványos lassulással eddig nem találkoztam. Hirtelenjében ennyi, ha valami még eszembe jut, akkor írom. :D

Sic Parvis Magna

(#812) Viktor0610 válasza 30z.Samu (#811) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"-Néha csinál olyat, hogy ha mondjuk bemegyek az üzenetekbe, akkor kb fél másodpercig csak telefonszámokat látsz és utána írja oda a Kontaktok nevét. Egy pillanatig van ez így, helyrerakja magát, de az a fél másodperc pont elég arra, hogy ezt lásd és háááát..."
Hol tárolod a neveid? Igaz, nálam Note 5, de dddig ilyet egy Xiaomin sem tapasztaltam. Ja ém a Google-ben tárolom a neveim.
"-A memóriakezelése több alkalmazás esetén még mindig botrányos szerintem. Többször látom, hogy újratölti az alkalmazást, oké kb 1 másodpercet vesz igénybe, de akkor is."
A kérdéses appokat le kell lakatolni, a többit meg hadd töltse újra. Idővel ez is javulhat, igen.

Samsung Galaxy A54

(#813) 30z.Samu válasza Viktor0610 (#812) üzenetére


30z.Samu
félisten

Google fiókomon van minden.
Na, akkor jó, hogy leírtam, mert ezzel is tanultam újat. Benne lakatolni a memóriájában appokat? Ezt hogy tudom megcsinálni? :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#814) Gloob válasza 30z.Samu (#813) üzenetére


Gloob
addikt

Úgy, hogy kikapcsolod az appon a Miui memória optimalizálás, és lelakatolod az appot. Egyébként a fejlesztői beállításokban ki is kapcsolható a Miui teljes memória kezelése. Kipróbálhatod, hogy úgy milyen. A Miui elég agresszíven kezeli. Sok szabad memóriára törekszik. De minek......

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#815) 30z.Samu válasza Gloob (#814) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na majd ránézek, köszi. :R

Sic Parvis Magna

(#816) #22743424 válasza 30z.Samu (#815) üzenetére


#22743424
törölt tag

Már itt írtam, próbáljátok ki . Bármikor vissza lehet állítani.
[link]

(#817) vadászcsiga válasza #22743424 (#816) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mennyi memória marad utána? Nekem általában 2 a 4GB-ból.

(#818) #22743424 válasza vadászcsiga (#817) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nekem is, de hidd el ég és föld a különbség. Semeddig sem tart megcsinálni és ha nem tetszik visszaállítani.

(#819) 30z.Samu válasza #22743424 (#818) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én kikapcsoltam a MIUI optimalizációt, meg lelakatoltam az appokat, amiket a leggyakrabban használok. Majd kiderül, köszi a tippet! :))

Sic Parvis Magna

(#821) 30z.Samu válasza duo (#820) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én az üvegfóliát várom rá, meg majd szerintem a "gyári" szilikon tok helyett nézek rá valamit.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#822) DonCosta


DonCosta
tag

Sziasztok!

Munkáltatómnál céges mobilt kaphatok, 70 ezer Ft a limit. Ezt a telót néztem ki (a családban több Xiaomi is van, nekem is az van/volt előtte).
A 4/64 gigással simán beleférek a keretbe, de mivel két kártyával fogom használni a háttértár bővítés lehetősége kiesik. Ezért a 128-as változatra kerestem rá:

[link]

Kérdéseim:
1. Szerintetek a listán lévő boltok közül melyiknél vásárolhatom meg, (ha van ilyen) nyugodt szívvel max 75 ezerig? (itt megdumálnám, hogy kifizetem azt az 5 ezer különbözetet)

2. Tudtok esetleg más boltot ahol beleférek a keretbe és van ilyen változat?

3. Mire érdemes figyelni vásárláskor, hogy olyan telefon legyen ami használható T-mobile és Telenor hálózaton is? Hogy tudom ellenőrizni ezeket a frekvenciákat (B20 stb.)?

Ezen kívül jöhet bármi tanács, ötlet stb...
Köszi!

(#823) Viktor0610 válasza DonCosta (#822) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én inkább maradnék a 64 GB-os verziónál, és megvenném a gyártó boltjában/webshopjában.
Az 65000 forint.

A 128-as normális helyről drágább, az olcsóbbak meg a garancia milyensége miatt olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#824) solfilo válasza DonCosta (#822) üzenetére


solfilo
veterán

75k-ig üzletekből csak a laptopszalonnal volt biznisz, tőlük mernék venni. :)
ha érdekes a 2 év gari, akkor turbado is játszhat 79k-ért.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#825) Hegezoo válasza DonCosta (#822) üzenetére


Hegezoo
tag

Terrafon messzire kerülendő! Csütörtök óta nem reagálnak, a csere, vagy pénz vissza fizetési igényemre! Telefonon se érdemes híni őket, mert nem igazán veszik fel.Szarházi tolvaj banda! [link] Innen már rendeltem egy Xiaomi Mi A1-et, nem volt velük semmi gond! Ott személyesen is át lehet venni a telefont.Már bánom, hogy nem ott rendeltem :(

iPhone 12 Pro Max

(#826) 30z.Samu válasza Hegezoo (#825) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mondd meg nekik, hogy ha nem hajlandóak betartani hogy "14 napos" törvényt, akkor viszed tovább a fogyasztóvédelemhez az ügyet. De szerintem tökéletesen tisztában vannak ezzel a törvénnyel és csak húzzák az agyad a 13-ik, 14-ig napig.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#827) Hegezoo válasza 30z.Samu (#826) üzenetére


Hegezoo
tag

Ezek annyira pofátlanok, hogy a weblapon csak 8 napot írnak :C Kínomban röhögök ezen a bandán.

iPhone 12 Pro Max

(#828) Reverting válasza Hegezoo (#827) üzenetére


Reverting
őstag

Mar reg hivtam volna a fogyasztovedelmet...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#829) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ti a miuideamon-t engedélyezve hagytátok vagy tiltottátok?

Sic Parvis Magna

(#830) #22743424 válasza 30z.Samu (#829) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én ahhoz nem nyúltam.

(#831) azimut válasza 30z.Samu (#829) üzenetére


azimut
aktív tag

Az meg mi a szösz? Minden érdekel, eddig az összes "gombot" megnyomtam próbaként, ez a tesztidőszak.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#832) 30z.Samu válasza azimut (#831) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elméleti síkon kínai szervereknek küld statisztikai adatot.

Sic Parvis Magna

(#833) DonCosta válasza Viktor0610 (#823) üzenetére


DonCosta
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Lehet maradok a hivatalos xiaomi boltnál és a 64 GB-nál. Úgy nincs zsákbamacska... :R

(#834) Raptor™


Raptor™
tag

A gyári type-c kábel támogatja a quick charge 4.0-ás gyorstöltést?

(#835) m0py válasza DonCosta (#822) üzenetére


m0py
tag

En az utolso 3 telefonomat mind a Kingtelnel vettem, meg vagyok veluk elegedve. A RN7-et is jo aron adjak es 2 ev garival. A 128-as naluk 69500, pont belefer a keretedbe. :D
A frekvenciak miatt nem kell aggodni, global verzio, tamogat mindent amire szukseged lehet. :)

(#836) vadászcsiga válasza Reverting (#828) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lepattintanának, hogy várd meg a 14 napot.

(#837) 30z.Samu válasza vadászcsiga (#836) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azt mindenképp meg kell várni, de szerintem az utolsó pillanatban pik pak megoldanak mindent.

Sic Parvis Magna

(#838) #22743424 válasza Raptor™ (#834) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem a kábel a lényeg az egy szabványos type-c kábel.A töltő fej ami adtak vele az MDY 08 EW típusú ami csak Quick Charge 3.0. Nyugodtan vegyél hozzá egy 4.0 -at és használd a meglévő type-c kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#839) Reverting válasza vadászcsiga (#836) üzenetére


Reverting
őstag

És? De már elindul a hivatalos procedúra, van nyoma, ha bolt nem tesz eleget... Mailben és hivasban... Ennyit kell tenni.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#840) Raptor™ válasza #22743424 (#838) üzenetére


Raptor™
tag

Köszi a választ! Nem tudtam, hogy az adapteren kívül számít-e a kábel is. Elvileg holnap megérkezik a telefon már nagyon várom :)

[ Szerkesztve ]

(#841) Gloob válasza #22743424 (#838) üzenetére


Gloob
addikt

Te gyorstöltő fejet kaptál hozzá? Szerintem itt a többség csak egy sima 2A-es töltöt kapott. Én sehol nem láttam, hogy gyorstöltő van a csomagban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#842) #22743424 válasza Raptor™ (#840) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igazán nincs mit .Gondolom nagyon várod szerintem nem fogsz benne csalódni.

(#843) DonCosta válasza m0py (#835) üzenetére


DonCosta
tag

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod és a Global ROM-mal kapcsolatos infókat!
Ezek alapján ők tűnnek nyerőnek. :)

(#844) #22743424 válasza Gloob (#841) üzenetére


#22743424
törölt tag

[link]
Miért, hogy néz ki egy gyorstöltő fej?

[ Szerkesztve ]

(#845) vadászcsiga válasza 30z.Samu (#829) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én pár napja valaki tanácsára kikapcsoltam. Semmit extrát nem érzékelek azóta. Mondjuk előtte sem.

Reverting
Ha csak azért nem, de nekem már volt dolgom velük, még utána sem nagyon foglalkoztak az ugyemmel. Lehet hogy azóta változott a helyzet ott.

[ Szerkesztve ]

(#846) Gloob válasza #22743424 (#844) üzenetére


Gloob
addikt

És Te ilyet is kaptál hozzá s csomagban. Ugyanis én ezt kérdeztem! Az, hogy linkelsz egy gyorstöltő fejet, az nem jelent semmit. Én egy sima 2A-es fejet kaptam hozzá, ami nem támogatja a gyorstöltést. És sehol nem írják, hogy gyorstöltő járna hozzá a csomagban. Sőt, inkább azt olvastam mindenhol, hogy a telefon támogatja a gyorstöltést, de nem jár hozzá a megfelelő gyorstöltő!
Amikor felteszed a kapott töltőre, akkor megjelenik a gyorstöltés jele?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#847) #22743424 válasza Gloob (#846) üzenetére


#22743424
törölt tag

[link] Ilyet kaptál ? Ez is az illetve hasonló. A telefon támogatja a 4.0-át de azt nem adják vele. Mi annak a jele xiaominál? Komolyan én nem szoktam nézni.

[ Szerkesztve ]

(#848) darkmann


darkmann
őstag

Sziasztok! Én is feliratkozok, remélhetőleg holnap megjön a Xiaomi.hu-tól a teló. Sajnos kényszerből váltok egy Honor 8-ról, aminek 1 év után az akksija elvesztette a kapacitásának 2/3-át, és bár gyári garanciával volt hirdetve, sajnos a cég és a honlap már nem elérhető, és a Huawei Magyarország meg mossa kezeit. Viszont annyi Xiaomi telefon van a környezetemben, amiknek egy részét én javasoltam, illetve szereztem be, hogy most már tényleg illene nekem is sajátkezűleg megtapasztalni, hogy mennyivel nyújt többet egy adott kategórián belül, mint a konkurensek. De nem most kezdtem a Xiaomival, mint gyártóval, hiszen van már Amazfit Pace-em, villanyborotvám, BT hangszóróm, BT-s szelfibotom, okosotthon rendszerem is tőlük. És remélem, hogy az eddigi tapasztalatokat továbberősítve folytatódik ennél a telefonnál is a kiváló szoftveres támogatás.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#849) Gloob válasza #22743424 (#847) üzenetére


Gloob
addikt

Nem! MDY-09-EW a model száma. Output 5V==2A. Ez nem gyorstöltő. Amit Te linkeltél gearbeas-es linket, az egy QC 3.0-ás cucc. Az gyorstöltő.

Samsung Galaxy A52S

(#850) #22743424 válasza Gloob (#846) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igazad van ezt elnéztem a modell száma nem MDY 08 EW ha nem MDY 09 EW elővettem megnéztem. Az is támogatja a 3.0 - ás szabványt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.