Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) soko70 válasza Bl.Gyo. (#100) üzenetére


soko70
aktív tag

Egyértelmű, igazad van. :R Nekem megér pár ezer forint pluszt a helyi garancia, ez is egyéni felfogás!

(#102) soko70


soko70
aktív tag

Ki kép összehasonlítás a csúcs készülékekkel.
Redmi Note 7
Samsung S10+
iPhone Xs Max
[Képek]

(#103) elod22 válasza soko70 (#102) üzenetére


elod22
senior tag

Mindegyiknél az első kép a Note 7, igaz? Ezek a képek az alapkamerával vagy Gcam-el készültek?
S még ami érdekel, hogy a Gcam felmegy simán vagy kell hozzá root, valamint képes a kamera 2x-es optikai zoom-ra?

(#104) Bl.Gyo. válasza elod22 (#103) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

úgytudom simán fellehet telepteni a Gcam-ot. semmit nem kell mókolni.
szintén úgytudom, nincs optikai zoom benne.

(#105) vadászcsiga válasza elod22 (#103) üzenetére


vadászcsiga
félisten

nemreg linkelte valaki hogy felmegy simán root nelkul
[link]

(#106) vadászcsiga válasza elod22 (#103) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem mindegyiknél.

amugy az exifeket nézve a note 7 tolja legmagasabbra az iso értéket. Mindegyknél iso100, többi 50, 25. Valszeg a Redmi nem is tud kevesebbet. Vagy?

[ Szerkesztve ]

(#107) elod22


elod22
senior tag

Az szuper ha felmegy root nélkül. Jelenleg egy Redmi 3S-em van, de úgy érzem megérett a cserére. Hiába a legfrissebb MIUI, sajnos 2016-os a biztonsági csomag, a 6-os android és utóbbi időben az a 2 gb ram is elég kevés már.
A kamerája nem valami nagy szám, sajnos az új Gcam-ek nem működnek csak custom rommal, mivel nagyon régi az android, úgyhogy hiába kínlódtam a rootolással, végül nem sok értelme volt.
Most egyelőre tapogatózok, hogy mire lenne érdemes lecserélni és olyant szeretnék amivel már lehet egész korrekt fényképeket készíteni. Látom újabban már szinte alap a dupla kamera, honnan lehet tudni, hogy képes optikai zoomra is?

(#108) vadászcsiga válasza elod22 (#107) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megnézed a telefon adtalapját

(#109) soko70 válasza elod22 (#107) üzenetére


soko70
aktív tag

Megnéztem a készüléken a kamera programjában nincs lehetőség csak digitális zoomra. Illetve lehet kísérletezni a 48mpx bele nagyításával, de mint láttad a képeket az elég vérszegény.

(#110) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

A Redmi Note 7-ből 6GB RAM-os verziót itthon lehet kapni ?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#111) BSOD válasza sejt (#44) üzenetére


BSOD
senior tag

Szerintem gyalázatos, hogy csak eddig bírja. Teljesen le vagyok taglózva, hogy 2naponta töltenem kell. :(
Alig nyomkodom még, mert még nincs belakva (unlockra/rootra várok, hogy visszategyem a mentéseim).
Előtte redmi note4, MI4, és redmi1 volt. Minddel elvoltam 4 vagy 5 napig, mert keveset b@sztattam őket.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#112) pergabb válasza BSOD (#111) üzenetére


pergabb
senior tag

amennyiben vigasztal, én minden nap csontra let tudom meríteni :D de a gps megállás nélkül megy, folyamatosan A-ból B-be megyek, automata fényerő mint már említettem még csiszolásra vár, mivel gyorsan a maximumra szalad, mondjuk jobbna is tükröződik mint pl a note 5, így lehet kell is neki. Design jobb, gcammal a képek ezerszer jobbbak, sebességre nagy különbséget nem érzek, de őszintén szólva már nem is rémlik mi volt note 5 oldalon, csupán ennyi maradt meg, hogy az picit jobban bírta, de ez a különbség ilyen max 30-60 percben mérhető és erőteljesen felhasználó függő. Nekem non-stop megy minden szinkronizálás 3 mail fiókkal, csevegő alkalmazások mint viber, messenger és pár egyéb kategóriás, LTE végig on, wifin alig vagyok, gps majd nem végig on, ráadás néha játszom is vele, ami mondjuk a teljesn napból egy teljes órát tuti kitesz. Nap végére nem merül ugyan le, de nem is marad 50% felett, inkább 30 marad csak. Egy átlag felhasználónak ez szerintem bőven 10/10-es üzemidő, én vagyok az, akinek soha nem elég :D Egyetlen negatívum számomra a kamera fókusz, nem mint ha videóznék, de többet téveszt mint egy note 5, cserébe annak szép fakó képei lesznek, kontraszt pedig hello, de ez igaz volt a mi 8-ra is. App kifagyások is vannak még, de ez a telefon új a piacon, jó pár okos dolgot fog még kapni amitől sokkal jobb lesz, a mi8 lite is egy katasztrófa volt az elején és nagyon szépen kiforrta magát a dolog egy fél év után. A global devet hiányolom eddig, majd lesz az is. mai nao rövid volt, 10-től este 7-ig 62%-ra merült, de ugyan úgy nyúztam, jó pár mail, 1-2 óra telefonálás, borzalmas jelerősség itthon, ergo izzad vele mint a rohadt élet. Telefonálás és fotózás meglepően durván szívja az akkut, de ez igaz minden redmi és xiaomi telefonra. A jelenlegi felhozatal mellett a mi 9 jöhetne maximum szóba, semmi más, szerintem ajánlott telefon.

(#113) Potyka03 válasza BSOD (#111) üzenetére


Potyka03
senior tag

Szoftverfrissítésekkel orvosolva lesz. Nyugi!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#114) korcsillio


korcsillio
őstag

Sziasztok.
Ma vettem egy 4/64-es kék színűt, Google Camera-t feltettem..Hogyan lehet a 48mpx-es képet csinálni vele?

[ Szerkesztve ]

(#115) BSOD válasza korcsillio (#114) üzenetére


BSOD
senior tag

Nagy reményeket ne fűzz a 48mpx-es képekhez. A soc nem támogat ekkora felbontást és a szenzor sem igazán 48-as (marketing48). Interpolálva lesznek a képek. Nem kapsz plusz képi információt a 12mpx-hez képest.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#116) vacs


vacs
veterán

Mivel látom, hogy megy a "'vita", hogy hol érdemes venni, ezért leírom az én véleményem:

A Turbado-nál 2 év teljes körű garanciát adnak, érdemes elolvasni a gyik-et! :K

Én 2 hete vettem náluk (tesómnak)!

(^)(>.<)(^)

(#117) korcsillio válasza BSOD (#115) üzenetére


korcsillio
őstag

Talán jobb képeket csinál mint a honor 7-em.
Én a Firstphone-nál vettem

[ Szerkesztve ]

(#118) Reverting


Reverting
őstag

Nem a fenykepezo miatt vennem, de ha lennetek kedvesek kepeket feltolteni, megis milyen kepeket csinal... megkoszonnem... :) Tudom rengeteg kep video van a neten, de megis csak elsokezbol a legjobb ha a valodi tulajok mutatjak meg mit tud... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#119) vadászcsiga válasza Reverting (#118) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Soko70 rakott be, másik két telefonnal összehasonlítva. Exifet megnyitva és úgy lapozva, látni melyik készült Redmivel.

(#120) korcsillio válasza Reverting (#118) üzenetére


korcsillio
őstag

(#121) BSOD válasza vacs (#116) üzenetére


BSOD
senior tag

A turbado bek@phatja! Az 1 éves makulátlan note 4-emet nem javították, hanem beszámították 70%-on, ahelyett, hogy egy 1 dolláros alkatrészt cseréltek volna. Azt írták, hogy alaplapot kell benne cserélni, utána 1 hétre rá kuncsorogtak, hogy vegyem le a fiókomról a készüléket, mert így nem tudják "visszaküldeni". Gondolom már az új tulajdonosa örül a megkímélt készüléknek, én pedig rálocsolhattam 35 rongyot, hogy legyen mivel telefonálnom...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#122) BSOD válasza korcsillio (#117) üzenetére


BSOD
senior tag

Lehet (biztos), hogy jobb képeket csinál, de a 48mpx pont ugyanannyi képi információt hordoz, mint a 12mpx(felnagyítva).

Egyébként nagyon jó a stabilizált videója is, a jó minőségű képeken felül.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#123) #86973952 válasza BSOD (#115) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem Samsung GM1 szenzor van ebben a telefonban?

A telefonban levő szenzor nem csak marketing szerint, hanem valóban 48 MP. Az termesztésén igaz, hogy maga az soc nem támogatja. Bár önmagában ez a szenzor nem is arra való, hogy 48 MP -en készíts vele képeket. Akkor sem, ha az soc támogatná.

4 -es pixel összevonással, jelen esetben Tetracell technológiával alkotja a képet. Amivel jobb 12 MP -es képet lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#124) Potyka03 válasza #86973952 (#123) üzenetére


Potyka03
senior tag

Nem,az a PRO-ban van. S a PRO csak indiában kapható.
Ebben az IMX-es Sony van.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#125) #86973952 válasza Potyka03 (#124) üzenetére


#86973952
törölt tag

IMX586 került ebbe? Elég nagy lett végül a kavar... Mert az szintén natív 48 MP, amit az soc miatt nyilván nem használ ki. Viszont a működési elv kb. azonos, csak itt Quad Bayer-nek hívják a technológiát.

[ Szerkesztve ]

(#126) RedCactus


RedCactus
senior tag

Tehát, hogy tiszta legyen:
Note 7-ben Samsung GM1,
Note 7 pro-ban Sony IMX586 senzor van.

(#127) #86973952 válasza RedCactus (#126) üzenetére


#86973952
törölt tag

GSMArena szerint Quad Bayer, ami Sony szenzoroknál van. Napidroid szerint meg GM1....

Notebookcheck szerint megint Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#128) Potyka03


Potyka03
senior tag

Szerintem baromira mindegy melyik van benne :D
ugyan azt tudja.Talán a samsungéba kicsit teltebbek a színek.
Én mondjuk a Sony szenzorokat nem szeretem,fényképezőgépekbe se kiemelkedő....

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#129) #86973952 válasza Potyka03 (#128) üzenetére


#86973952
törölt tag

Működési elvben hasonló a két dolog. Mindegyik 4 -es pixel összevonással játszik. Illetve valóban tudná a natív 48 MP -t, ha az soc támogatná. Egyébként én szintén GM1 szenzorról tudok, ahogy feljebb említettem.

Gcam képeket tudnátok feldobni? 12 MP -en, ha lehet működő HDR+ javítással. Esetleg jöhetne night mód is, ha normálisan működik.

[ Szerkesztve ]

(#130) vadászcsiga válasza #86973952 (#129) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Itt egy jó spanyol nyelvű videó stock vs gcam kamera témában. A lényeget látni. Gcames képek lényegesen jobbak.

(#131) #86973952 válasza vadászcsiga (#130) üzenetére


#86973952
törölt tag

YouTube nem valami jó e tekintetben. Illetve a stock kamera alkalmazás szerintem minden Xiaomi -n gyenge...és még finoman fogalmaztam... Jó lenne pár normál felhasználói fotó. Itt még ROOT sem kell, mert van gyárilag camera2 API támogatás. Ami üdvözlendő dolog.

Szerk.:
Természetesen olyan helyre feltöltve, ahol nem romlik a kép minősége.

[ Szerkesztve ]

(#132) BSOD válasza Potyka03 (#124) üzenetére


BSOD
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=cR3fthJBdIM
Samsung gm1 van benne

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#133) reszeltalma


reszeltalma
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Redmi note 7-em van . Telefonálás közben folyton felhívok valakit (mikor kit). Hogy tudom ezt megakadályozni? Már baromira unom. Valakinek van valami használható ötlete?

(#134) soko70 válasza reszeltalma (#133) üzenetére


soko70
aktív tag

A közelség érzékelőre gyanakszok, lehet egy kalibrálás nem ártana.

(#135) _stick_


_stick_
őstag

Hali!
Az alzánál kapható note 7, jól gondolom, hogy global verzió?
köszi :R

(#136) telefon6310 válasza _stick_ (#135) üzenetére


telefon6310
tag

Természetesen. Én is ott vettem. Global.

(#137) _stick_ válasza telefon6310 (#136) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi!
Nem tudod véletlenül lehet a boltban kártyával fizetni? :B

(#138) reszeltalma válasza soko70 (#134) üzenetére


reszeltalma
újonc

Kollégámmal kipróbáltuk, ugyanolyan távolságból érzékeli az övé is, mint az enyém. Tök gáz, hogy kénytelen vagyok beszélni egy csomó emberrel, akivel nem is akarok. :D Amúgy nagyon jó a telefon, ezt leszámítva.

(#139) The0m0


The0m0
csendes tag

Helló, harmadik hetemet töltöm RN7-el, előtte Windows volt 5 évig. Nekem jelenleg eljött a jövő :P Repül az árvám, imádom a gesztuvezérlést, leginkább net, játék + filmnézésre használom, ezért az akksiidőt nem is csodálom. Kb másfél nap. Kamera jó, képmentés nem lassú, igaz belső memórába megy.
Egyelőre a gyári átlátszó szilikon tok van rajta, ebay-es majd jön hozzá, de nem vagyok benne 100% biztos, hogy a kiálló kamerát védi majd a vastagsága. Láttam már plusz üveget rá, vastag gumitokot, meg ilyen shockproof idétlenséget de nem tetszettek.
Mint a hímestojás úgy rakom le :) Valakinek van más ötlete a védelemre? vagy túlaggódom magmat :D (nem, az akihajthatós is bukó, mert pont a színét rejtené el )

"Life's a journey not a destination" by Aerosmith

(#140) solfilo válasza _stick_ (#137) üzenetére


solfilo
veterán

én online kifizettem kártyával az alzás rendelést, de egy ekkora cégnél tuti lehet kártyával fizetni a boltban is.

solfilo

(#141) Potyka03 válasza soko70 (#134) üzenetére


Potyka03
senior tag

Azt hol lehet bekalibrálni amúgy?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#142) telefon6310 válasza _stick_ (#137) üzenetére


telefon6310
tag

Igen, helyben, kártyával is lehet fizetni. Először oda kell menni az automatához, beütni a rendelés számot, fizetni kártyával, ad egy sorszámot és az alapján fognak hívni és a kezedbe adni a készüléket. Szerintem tök jó rendszer.

(#143) dragonfx válasza vadászcsiga (#130) üzenetére


dragonfx
veterán

Hat nem is tudom.szerintem A2 agyonveri ezeket kepeket.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#144) Potyka03


Potyka03
senior tag

Találkozott már valamelyikőtök ilyen tokkal ami a videóban van?
Ezt ugyanis hivatalos a xiaomi adta ki a note 7-hez.
EZZEL

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#145) Reverting válasza dragonfx (#143) üzenetére


Reverting
őstag

:-))

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#146) vadászcsiga válasza Potyka03 (#144) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ebayen van, 6k.

(#147) Potyka03 válasza vadászcsiga (#146) üzenetére


Potyka03
senior tag

Jesus! :D
Amúgy én beírtam,de nem adja ki :S
(Redmi Note 7 perforated case)
Hogy kell rákeresni? Vagy linket tudsz dobni?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#148) vadászcsiga válasza Potyka03 (#147) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#149) ati2 válasza Potyka03 (#144) üzenetére


ati2
őstag

FT-n is van 8$ fekete/sárga [link]

(#150) _stick_ válasza telefon6310 (#142) üzenetére


_stick_
őstag

Megvettem, köszi.
Csak amiatt volt bizonytalanság, mert az oldalukon nem egyértelmű a leírás. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Redmi Note 7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.