Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Reboot gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _cirmos_


_cirmos_
őstag

Sziasztok!

Két hónapja égett le a gépem a táp jóvoltából. Kb két hete kaptam meg az új asus A7N8X-E deluxe lapocskámat, beleraktam az előző baleset túlélőit (K7 2000+, shappire radeon 9100, és 2*512 mb geil dual kit) és egy új maxtor 80gb sata vinyót. Hiretelen felindulásból wXP-t telepítettem, pedig eddig mindig w2k volt fenn. A kezdődő tünetek között volt a lassú boot-olás, az akadozó net, és a battlefield 1942 élevezhetetlen futása. Mindezeket betudtam az egyébként is ellenszenves XP-nek, és a vizsgák végeztével (ma) amúgy is w2k cseréltem volna megint. De a helyzet súlyosbodott: windows alatt elkezdett kifagyni, újraindulni, ami a cpu és a vga túlhajtásának elhagyásával sem szűnt meg. Az igazi para akkor jött rám mikor a gép a BIOS-ban is fogta magát is újraindult. A procit kicseréltem egy kölcsönkapott 2.2+-ra de semmi nem változott. Ha a BIOS-os dolog nem történik akkor simán szoftveres gondra gyanakodnék, de így sajnos eléggé hardver-gyanús a dolog. Apró adalék: mikor 3 venti volt bekötve (ház, táp, cpu) akkor a BIOS nem látta a cpu-venti fordulatszámát, de windows alatt rendben volt a dolog. Most a táp- és cpu-ventiket felcseréltem és a házventit kikötöttem, így viszont mindenre NULLA fordulatszámot ír a BIOS!!! (pedighát forognak az száz%) Nem tudom mire gyanakodjak, megöl ez a bizonytalanság! Két hónapig nem volt gépem és most is csak szívok!! Valaki, pls, segítség!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Reboot gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.