Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zone válasza Mister_X (#23) üzenetére


zone
őstag

Ami ebből valóban idejétmúlt? Az előbb épp te mondtad, "hogy mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy idejétmúlt".
Tehát szerinted az 1., 3. és 10. kidobható, a 2. is csak egy etikai útmutatás a káromkodásra vonatkozóan. Egy olyan korban, ahol lazán semmibe vették az emberi jogokat, épp egy ilyen etikai útmutatás kellett a top 10-be.

De ha már válogatunk, akkor én is válogatok. Elvileg a tízparancsolat egy kőbevésett top 10-es lista a legfontosabb morális tételekről, törvényekről.
Szerintem az első 3 egyből mehet a levesbe, vallási feltételek. A katolikusok egyébként is már rég kihúzták a másodikat és hogy meglegyen a mágikus 10, kettészedték a 10-et.
A 4. egyáltalán nem várható el mindenkitől, a rengeteg erőszakos szülő miatt.
Az 5. rendben van, "ne ölj", de nem kellene ennek mondjuk az 1. helyen lennie? (vicces, hogy más változatban ez ráadásul a 6. helyen van, mert ott a 2. helyen van még egy parancsolat). Isteni közbeavatkozással létrejön egy ilyen lista, majd valamivel később isteni parancs érkezik, hogy ölj. Egész pontosan mészároljanak le egy egész várost, nőkkel, gyerekekkel, állatokkal együtt.
6. eléggé idejétmúltnak mondható, kuka.
A 7. és 8. ismét rendben, bár a lopást már sokkal régebbi írásos törvények is tiltották.
9. és 10. ami eredetileg egy pontba tartozott. Kihúzható, hiszen az emberi természet része, hogy vágyakozunk különböző dolgok iránt. Egyébként is maximum a gondolatrendőrség tudná ellenőrizni.

Mi maradt? Ne ölj, ne lopj, ne tanúskodj hamisan. Persze ezt mintha korábban nem tudta volna senki és Mózes 40 napig szívott emiatt egy hegyen étlen-szomjan!

Nagyon helyes, hogy kritikus látásmóddal beszéltétek át a Bibliát. És épp erről beszéltem, világi, modern erkölcsök szerint ítélte meg az oktató a történeteket. Viszont nem csak felesleges, de káros is az egészet egy hihetetlen mesekörnyezetbe helyezni. A gond ott van, amikor bármilyen szentírást valóságnak állítanak be.

(#47) Aweriot
Angol mintára: [link]

(#49) potyautas
A kötelező erkölcsoktatás a téma, ahol nem megkerülhető a vallás említése. Mellesleg több, kizárólag vallási témájú blogbejegyzés taláható a logouton.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.