Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

Ötletes. 2 dolog:

"Természetesen ezen orajel eléréséhez a legrövidebb út a minimális túlfeszelés és a szorzó emelése volt a legrövidebb út, ami ebben az esetben elegendőnek bizonyult a halálhoz :)"

Másik, ha csak MSN meg zene minek húzni a procit? Többet fogyaszt, melegszik. Szerintem a problémád nem is jelentkezett volna tuning nélkül, bár ez nem biztos.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) KillHates


KillHates
nagyúr

Azért dőlt ki a ventid a sorból, mert epic kosz volt a gépedben, és beállt mint gerely!
:D :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) bartucc válasza KillHates (#2) üzenetére


bartucc
addikt

Valami olyasmi is lehet a dologban. :K

Egyébként ötletes megoldás.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4) gyulus08 válasza bartucc (#3) üzenetére


gyulus08
aktív tag

Először is egy szép összeszedett teszt. :)
Másodszor szerintem ilyen nemfordulhat elő, Eddie mutatta nekem a gépházait,amiket csinált,azokon egy deka por nemvolt,úgyhogy nemszabad róla ilyeneket feltételezni szerintem ;) :B
A hűtő "talpa" az polírozva lett vagy gyárilag is ilyen?

Szerk: a VGA túlélte amúgy?Vagy egy kicsit meg is megkóstolta?

[ Szerkesztve ]

(#5) frescho


frescho
addikt

Szep ganyolas. A huzal viszont nem tranzisztorbol, hanem transzformatorbol szarmazhat.

https://frescho.hu

(#6) bartucc válasza gyulus08 (#4) üzenetére


bartucc
addikt

Nem akartam én semmi rosszallással írni:D Mondjuk ahhoz már por kell hogy egy lapátkereket megfogjon, egy csapágyhiba valószínűbb, valóban.

Tényleg, vga-d túlélte?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#7) mikado


mikado
tag

"valószínűleg valami tranzisztorból lehet"

Na itt eldobtam az agyam... :)

amúgy ügyi vagy

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8) HalfDemon


HalfDemon
csendes tag

Egyetlen egy dolgot nem ertek komolyan - akik tuningoljak a gepuket, es leghutest hasznalnak, miert nem hasznalnak barmilyen cpu homerseklet figyelot progit, ami a ertesitesi teruleten mutatja hogy mi izzik? (cpu/hdd/vga?)
En tuning nelkul is hasznalok, mert (foleg ebben a meleg nyarban) konnyeden azt veszi eszre az ember, hogy a hdd >50C° az meg tobb mint nem jo. A cpu "termeszetellenes" melegedese "alapallapotban" ugyancsak gyanus lehet - "mi futhat a hatterben, ami ennyire eszi a gepet?" (virus, worm, akarmi?)
Szoval, aztgondolom, ha a tortenetben akar egy sima speedfan figyelt volna, meg a ventihalal elott eszre lett volna veve, hogy valami nem koser... Es akkor nem kapott volna a vga sem fizikai stresz-tesztet. (vegulis akkor az tulelte?)

(#9) Oti86


Oti86
tag

Grat, jó írás. :C
Az én gépem is megszenved ebben a melegben. A vinyók 48-50 fok körül üzemelnek. a CPU alapjáraton 50-en, terhelve 60 fölött van, pedig egy EKL torony magasodik fölötte. Bár egy 640-es ineltől nem szokatlan ez a forrófejűség :) . A 6600GT-m meg 66 C fokon megy alapon, ha rendesen használva van 100 fölötti értékeket produkál. :( :) Igaz már nem eredeti a hűtése, hanem egyedi megoldás, mert a gyári behalt szegényen, de az se volt semmivel se jobb :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#10) mmdms


mmdms
addikt

Sose láttam erről a hűtőről és egy hyperTX-ről összehasonlító tesztet, valakinek tapasztalata mindkettővel? Alkalmam nyílna egy szintén ventibajos ilyen zalmira, de nem tudom megérné-e nekem.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#11) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis teszt lett. :D :C

(#12) bartucc válasza mmdms (#10) üzenetére


bartucc
addikt

Ez a hűtő igazából nem sokkal jobb a TX2-nél, de kisebb fordulatnál hatékonyabb, akár passzív üzemmódban is.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) Malachi


Malachi
addikt

nekem ilyenem volt, kb. 2 évig tökéletesen ment, ha kell halk, ha kell nem annyira, de hűt. :)
és tetszett is.

(#14) [SFC]xCx válasza mmdms (#10) üzenetére


[SFC]xCx
csendes tag

Nekem van hyperTX3-asom, a procim egy Athlon x2 4800+-os, alapon fut 2511MHz-en, ha bekapcsolom az AM2 Boost-ot, akkor 2632MHz-re emelhető a sebessége, egy NoName hűtőt használtam előtte, azzal a processzorom (a 2ik mag) max hőmérséklete terhelés alatt 64 fokig megsem állt, mikor belepakoltam a TX3-ast, ez az érték 50 fokra alig akart felmenni :), igaz, hogy nem Zalman hűtőm volt előzőleg + nem BE-s procim van, ami 3700MHz-en futkorászig, de szerintem elég jó hűtő, bár nekem egy cseppet hangos, bár ez nézőpont kérdése :)

(#15) bartucc válasza [SFC]xCx (#14) üzenetére


bartucc
addikt

TX3 hangos aránylag, AC Freezer 7 Pro jóval halkabb. A zalmi kettő között van hangban, de nagy fordulaton hangosabb mindkettőnél. (bár a tx se semmi maximális közelében)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#16) D1Rect válasza mmdms (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Zalman? Az egyetlen gyártó aminek akkor se venném meg a termékét, ha ütnének.
Eddig volt vagy 5-6 Zalman hűtési megoldásom CPU-ra és GPU-ra. Soha többé.
Szvsz TX.

(#17) mmdms válasza D1Rect (#16) üzenetére


mmdms
addikt

TX2 van nekem is, azért írtam hogy gondolkodóba ejtett. Van még egy cnps7000Cu-m, avval meg vagyok elégedve, hátha egy ilyennel is meglennék. De ahogy fentebb írták, hogy nem sokkal jobb, akkor sztornó.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#18) Eddie141 válasza KillHates (#2) üzenetére


Eddie141
senior tag

Bocsánat skacok a helyesírási hibákért :) 12óra meló után született az iromány :P (a válaszok is azonos okból késtek :D Mégiscsak nyár van. Ilyenkor dolgozik az, aki télen LCD tv-t szeretne :DDD )
Nah sorban:

sanzi89: Csak akkor volt msn/zene a használat fő célja, mert éppen ugyanígy dolgoztam, és nem volt kedvem mindig állítgatni mindent :) 7végén azért már game is szóba jöhetett.

KillHates: :) :D Nade ismersz... :D :D

bartucc: Köszönöm!

gyulus08: Köszönöm szépen. Igyekeztem, nehogy szó érje a házam táját :D
A hűtő talpa gyárilag egy kicsit fakóbb volt, de fogkrémmel ilyen eredményt sikerült kicsikarni belőle :) A VGA-is kapott, és ment garanciába :(

frescho: Javítva :) Azt is akartam írni, de legalább volt akinek örömöt okoztam ezzel :D

bartucc: #6 Sejtettem én :B :) VGA 2-vel fentebb :D

mikado: Köszönöm :) Már javítva :D Erre írtam, hogy legalább valakinek egy kis örömöt okoztam :D Amúgy alapból tényleg nem azt akartam írni, dehát így már bizonygathatom én :D

HalfDemon: Honnan tudod, hogy nem használok? Jelenleg is fut az Everest, és az OSD panelje, amin minden feszültségadat, és minden hőmérséklet fel van tüntetve. Akkor és ott nem figyeltem erre. Talán kissé érthető is (meló után voltam, és kissé megijedtem :) )

Oti86: Köszönöm! :R Most a jelenlegi gépem erőteljesen fel van vértezve ventikkel. Télen 1 ventivel, majdnem passzívan elmegyeget a proci tuningolva, most meg kettővel is izzad.

mmdms: Én csak a TX2-ővel tudom összehasonlítani. Az hangosabb, és teljesítményben is kissé alulmarad. Sajnos tartósságban nem tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy a mod után ez tartósabb ;)

rolkadb: Köszönöm! :R

D1Rect: Már én sem vennék ilyet, mert időközben nagyon rákaptam a Scythe-ra :D

Köszönöm mindenkinek a visszajelzéseket! Lesznek még hasonlóak, ígérem :P
Szerk.: Csak, hogy tiszta legyen :B Azért írtam egy hsz-be, hogy ne számítson gyűjtésnek :) :R

[ Szerkesztve ]

(#19) superecneB válasza D1Rect (#16) üzenetére


superecneB
őstag

Azért a VF-700 idejében nem nagyon volt jobb alternatíva. Meg volt még p4 es időben egy CNPS 7700am az nem volt rosz. De már nem vennék én sem Zalman-t drága és cserébe gyenge is.

(#20) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hű, mennyi hasonlóság!
Csak zene és msn, és 3.8 Ghz :) Illetve nekünk is volt ilyen Zalmanunk, nem is gondoltam, h másnál is ilyen rosszul teljesít (a régebbi, ami P4-esen volt, az referenciát teremtett, de az utód...) Na jó, nem Nvidia, hanem alap kivitel. De gondolkoztam sokat a venticsere kivitelezésén!

MOD.: nah, ugyanaz az eset állt fent, mint superecneB kollegánál!

[ Szerkesztve ]

(#21) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nem semmi történet, én minimum spam bombát küldtem volna a gyártónak. A modding szerintem tetszetős, egy led-et rámokkólni biztos nem lenne nagy munka.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#22) zazahoho


zazahoho
őstag

jó féle gyány :D ,és nagyon költség hatékony :K gratula

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#23) superecneB válasza ]Phobos[ (#21) üzenetére


superecneB
őstag

Nekem a CNPS 7700 Cu ventijéről lerepült egy lapát. Még mák hogy pont ott ültem a gépnél hirtelen nagy csattanás hang utánna elkezdett billegni a gépház gyorsan kinyomtam a tápot benéztem lamellák elhajolva én is a VGA tetején találtam meg a lapátot. Pillanat ragaccsal visszaragasztottam azóta is hibátlanul hűt egy 3.0Ghz-s Prescottot (kb 2 éve), úgylátszik a zalmannak ez a hobbija :DDD

(#24) GReddy


GReddy
tag

Vazz, én meg kidobtam az ugyanilyen Zalmanomat a venti miatt... RISZPEKT!

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#25) KillHates válasza frescho (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miért, az nem ugyanaz? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#26) Eddie141 válasza zolikaDB (#20) üzenetére


Eddie141
senior tag

Akkor nem vagyok egyedül :D

]Phobos[: Már spamoltam régebben (ifjanti koromban :D ) Következő figyelmeztetésnél kikapcsolják a netet :DDD Valóban nem lenne nagy ügy a led, de majd a következő gazdája megírhatja a folytatását a tesztnek :) (eladó)

zazahoho: :R

superecneB: Azért a te történeted sem semmi. Érdekes, hogy mennyire nem figyelnek ilyesmikre oda. Pedig még azt sem lehet mondani, hogy iszonyat időt ment volna. Talán nem is érdekes, hanem inkább szánalmas. Most már biztosan nem történik ilyesmi, és ha mégis, már tudjátok hogy kell orvosolni :D Különben meg én maradok a bevált scythe-nél :B Volt már 3 zalmanom (9500 LED - 9700 LED - 9500 Nvidia, és ebben a sorrendben) Mindegyikkel a maga korába elégedett voltam, de visszatekintve egy Mugen 2 árnyékából, már nem olyan vonzóak :D

GReddy: Akkor nem írtam meg elég gyorsan :DDD Köszönöm! :R

KillHates: Én nem értem miféle butaságokrú böszéének ezek itt.. :D :D

[ Szerkesztve ]

(#27) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes kis rögzítés :) Meg a venti halála is meredek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv.

Nekem van pluszba egy átlátszó 92-es venti forgórészem, ha kell, ingyen odaadom! Dobj 1 pü-t ha érdekel. :R

Szerk.: Most jutott eszembe, hogy én hasonlóképpen jártam, mint Te! Kompresszorral szoktam a gépházat takarítani, és egyik alkalommal arra lettem figyelmes, hogy a Zalmi hűtő venti forgórészébe(CNPS 9500 Nvidia Edition) a kis huzat nyolcast tett bele. Ez a gyári alkatrész eszméletlenül gyenge minőségű, nagyon óvatosan kell bánni vele! Kicseréltem egy 92-es átlátszó revoltec forgórészre(ilyet adok neked is, ha megkeresel :K ), ezzel már tökéletesen működik, lassan egy éve!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#29) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem kellett volna legalább a port lefújni a bordáról? Vagy lemosni az egészet, ha már úgysincs rajta venti? :F

(#30) KillHates


KillHates
nagyúr

Fú! Most látom a szívecskés képet a háttérben! Mindig csak a szex! :P :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31) Eddie141 válasza KillHates (#30) üzenetére


Eddie141
senior tag

Jah :D Már 1év és lassan 9hónapja együtt vagyunk :) :D Tudod a mi korunkban :U :B :DDD :DDD

(#32) kpal


kpal
veterán

Nem rossz ;) :R én is csináltam hasonlót. :)

(#33) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

sziasztok!

zalman 9500/9700 ledhez keresek amd s lefogató szetet (am2)
segítsetek, nagyon kell!

előre is köszi!

T

Life is Short... Ride Hard!!!

(#34) Destructo


Destructo
aktív tag

Up..jó lett! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.