Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) mrThomi


mrThomi
addikt

Stiasztok. Látom már sokan kérdeztek a rendelessel kapcsolatban, én is feltenném a kérdésem, megpedig anyámnak szeretnék karácsonyra rendelni eggyet. Nekem a garancia eddig sem számított, inkább az olcsó ár és a gyors shipping. Eddig a spemall-on néztem 188 euroba kerül. Több telomat is rendeltem tőlük, és eddig nem volt gondom. Ünnepek elött járok még pesten is, be tudék ugrani a Mi store-ba viszont ott már 75 ezer, de nem is ez a baj, hanem nem tudom van e nekik raktáron. Ha Kínából meg nem küldenék ki minimum 2 ünnep közöttre magyarba, akkor az gázos.

Nothing Phone (2a)

(#452) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!

Akinek már van ilyen telefon, az meg tudná mondani, hogy mi történik, ha túl sok ikon van az állapotjelző sorban?
Ugye az óra, telep, % és térerő ikon alap, és ezek nagyjából el is foglalták. És ha ennél sokkal több van? Versenyeznek az ikonok? :)

http://www.muszaj.hu/

(#453) M@cika válasza Myers (#452) üzenetére


M@cika
őstag

Az óra nálam nincs ott, lejjebb van, mert időjárás widgettel együtt van. de a Csak segélyhívás felirat az egész notch körüli részt elfoglalja, plusz a telep kijelzése. Oda más nem fér. Ha lehúzod a sávot akkor úgyis ott lesz minden értesítésed.

bogesy: felment szépen, működik rendesen 10.0.5-tel

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#454) bollokcs80 válasza mrThomi (#451) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Próbáld meg Eustock-ot, ott a 20% Áfa miatt picit olcsóbb, mint MI Storeban, futáros szállítás 990 Ft és 1 nap.

Jelenleg van raktáron mindkettőnél a weblapjuk szerint.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#455) mrThomi válasza bollokcs80 (#454) üzenetére


mrThomi
addikt

top vagy köszi, akkor még ráérek rendelni jövőhéten is

Nothing Phone (2a)

(#456) kazsmerlaca válasza mrThomi (#455) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Ha el nem fogy addig. Gyorsan változik a készlet...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#457) mrThomi válasza bollokcs80 (#454) üzenetére


mrThomi
addikt

még annyit kérdeznék hogy melyik az ajánlósabb és a jobb kamera ? Note 6 pro, vagy a mi 8 lite ? Anyám fotózgat éjjel nappal, a szelfi kam.is fontos lenne neki.A lite csak 5 ezerrel drágább, még beleférne, és talán a snapi 660 is időállóbb.

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#458) mrThomi válasza kazsmerlaca (#456) üzenetére


mrThomi
addikt

igen, észben tartom

Nothing Phone (2a)

(#459) zozyk válasza mrThomi (#457) üzenetére


zozyk
addikt

Gyere át a másik topikba, épp ezen agyalok én is... :B

[link]

(#460) bollokcs80 válasza mrThomi (#457) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem tudom....olvasd el a teszteket, vannak képek is mellékelve.

B.Cs.

(#461) ivógéptanács válasza mrThomi (#451) üzenetére


ivógéptanács
tag

A smartshopban 54.580 a kék és a fekete 3/32, itt.
A belvárosban van boltjuk, bemész megveszed, örülsz.

[ Szerkesztve ]

(#462) flash-


flash-
veterán

sziasztok

na akkor végre én is xiaomi redmi note 6 pro tulajdonos lettem:)
(ishop ból végre megjött, minden rendben volt.)

az első óra óra tapasztalata(huawei p10 lite után)

doboz:
ami tetszik: a hozzá adott szilikon tok, bár ennek pereme pont egy szintben van a kijelzővel (úgy hogy rajta már a 9h védőüveg) egyenlőre jó,aztán majd megy rá valami masszivabb tok(Bakeey Drop-resistance Soft Silicone Protective előző telón bevált)

ami nem: azért sim kiszedő tűt adhattak volna hozzá:( annak hiányában tűvel kellett benyomni(most ha épp nem otthon vagyok honnan szerezzek tűt?...), illetve a nagy gyártók(talán mindegyik telefonhoz?)adnak füles headsetet...ehez is jófejség lett volna ha adnak...ezt hiányoltam azért...

készülékház:
igazából semmi extra, minőségi egyszerű ennyi:)

ujjlenyomatolvasó:
érzésre valamivel lassabban érzékel mint a p10-lite, lassabban éled fel vele a telefon, és sajnálom hogy a leolvasó nincs süllyesztve,nekem az kényelmesebb volt,bár ez megszokás tudom..

méret:
p10 lite után hát még szokni kell ez elég nagy ugrás az eddigi egykezes használatról már le kell mondani, de a nagy kijelző kárpótól

kijelző:
elég durva fényereje van, gyárilag kicsit sárgás az alap mód,előre álltótt módok váltásánál pedig vagy még sárgább vagy nagyon kék.kettő között félúton most eltaláltam egy egyéni beállítást így egyenlőre tetszik,később majd még próbálom jobban belőni
a kép éles, a huaweimenek 432 volt a ppi,ennek csak 403, mégis ennek a képe élesebb,szebb.nem minden a ppi!

gyorsaság:
tökéletes, apró észrevétel: a nova launceher döccen rajta mikor belemegyek az alakalmazáslistába.. (p10 lite talán nem csinálja,nemtom mi lehet az oka?) de a görgetés aztán már ott is gyors

antutu 112 ezer miután a szokásos fontosabb appok felmentek, jóaz...

hangszóró: erősebb hangerő érezhetően és szerintem szépen szól bár pici tompaság van,bár mondjuk zenén még nem teszteltem,és max vagy max közeli hangerőn pici recsegés hallható

kamera:
igazából tényleg csak pár képet csináltam, p10 lite-al hasonlítva élesebb (most lámpánál szobában) a "hibák" nyilván jobban látszanak telefonon hisz a képernyő méret nagy,de itt még fogok tesztelgetni...
manual mód tetszik hogy van,

notch:
már kezedtnek sem zavar, sztem már mindjárt meg is szokom teljesen:)

előlapi kamera:
nem tudom miért de ennél és a huawei p10 lite nál is az előlapi kamera olyan műhatást keltő irányba megy,nem a naturálisabb képet hozza hanem olyan művi.. nem tudom miért jó ez, pedig amúgy jó lenne (és azért nem rossz ez) csak ez érdekes...

beszélgetési hangerő:még csak egyszer telefonáltam annyira hangos nem volt,túlságosan tiszta sem volt, összeségében átlagosnak mondanám..

rezgő:
rendben van

töltés:
na ez érdekes, gyári töltővel gyári töltőkábellel sima töltést ír és 1700mah körül írja az ampere, viszont a huawei p10lite gyorstöltőjével 2500mah-val tölti(de azzal se folyamatosan akárcsak a huaweinél, mert le -le ugrál 2000-1800 körülire) de ki is írja a telefon hogy gyorstöltés..érdekes,úgy tudtam a huawei gyorstöltés teljesen más mint a quickcharge de ezek szerint nem, (amit erősit az is hogy a huawei-t gyorstölti a hozzá vett qc-as autos töltőm...)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#463) ivógéptanács válasza flash- (#462) üzenetére


ivógéptanács
tag

Sim tű van hozzá, kicsit eldugták de ott kell annak lennie.
3/32 vagy 4/64 -t vettél ?

[ Szerkesztve ]

(#464) kantiszepi


kantiszepi
csendes tag

Sziasztok!
Az ellen lehet valami okosságot tenni, hogy használaton kívüli állapotban (pl. éjszaka) ne merülgessen 5-10%-ot? De ha használom, akkor meg nem hajlandó merülni...
Nincs tele felesleges app-al; ami nem kell azt töröltem (már ha engedte) vagy leállítottam és minden jogosultságát elvettem; akksi kímélő módban van; értesítésekhez való hozzáféréseket és auto elindulásokat rendesen bekorlátoztam; háttérben nem hagyok semmit futni; net (mobil és wifi) és gps kikapcsolva; a szoftver friss; gyorsítótár törölve, ha rinyál miatta.
Még csak 2 napos, a használaton kívüli - szerintem túlzott - merülést leszámítva teljes mértékben elégedett vagyok vele.

Az élet elsődleges célja az entrópia elleni harc, szemben a világmindenséggel. Legalábbis így lenne ideális......

(#465) flash- válasza ivógéptanács (#463) üzenetére


flash-
veterán

4/64-et(hát akkor én nem találtam :B

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#466) Robit Sakraf válasza kantiszepi (#464) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nálam 3-4%az éjszakai merülés. Pedig semmi extrát nem változtatok csak lerakom az éjjeliszekrényre.

(#467) Robit Sakraf válasza flash- (#465) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Elég sok kicsomagolásos videó van a youtubeon. Ott meg tudod lesni hol van a tű.

[ Szerkesztve ]

(#468) Icetee válasza kantiszepi (#464) üzenetére


Icetee
aktív tag

Az akkumulátorhasználatnál nem mutat felébresztést az esti időre?

(#469) flash- válasza Robit Sakraf (#467) üzenetére


flash-
veterán

az akkumlátor kimélőnél a háttérben futó tevékenység korlátozást válazt azokat a telepitett programokat amiknél nem baj ha bezáródnak(én mindent korlátoztam kivéve messenger, levelezőprogram)
és ugyanaz az adaforgalomnál-háttéradatokat vedd ki sztem pl játékoknél,stb

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#470) ux1


ux1
addikt

(#471) flash-


flash-
veterán

hali

ha gondoljátok próbáljátok ki a bacon-camera-t!
raw-ot nem tud, viszont tömöritettlen bmp-t igen.
nem tudtam még rendesen leteszteltni hogy tartalmaz -e több képi információt, pár teszt fotó pedig nem igazán mutatott különbséget,(de simán lehet hogy nálam volt a hiba) viszont a képek mérete ilyen módban elég combos

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#472) kantiszepi válasza Icetee (#468) üzenetére


kantiszepi
csendes tag

Összefüggőt nem, csak 1-1 nagyon rövidet.

Az élet elsődleges célja az entrópia elleni harc, szemben a világmindenséggel. Legalábbis így lenne ideális......

(#473) bollokcs80 válasza flash- (#465) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

A telefont tartó papírtálcán belül, ahol a doksik meg a tok van.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#474) ux1


ux1
addikt

xiaomi.eu

Device: HMNote6Pro
Update: 8.12.6
MiUI: v10
Android version: 8.1
Download

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#475) flash- válasza bollokcs80 (#473) üzenetére


flash-
veterán

Na ott pont nem neztem akkor☺️

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#476) fisi válasza bollokcs80 (#408) üzenetére


fisi
senior tag

Ha megjön a flip tok próbáld már ki légy szíves, hogy működik e rajta a smart cover mód? Mi Max 2 - nél imádtam hogy ha becsuktam a a tokot lekapcsolta telót, a MOFi hamar reagált a Redmi note 6 Pro- ra de az új tokjuknál nem működik ez a mód, reklamáltam is azt mondták szólnak ha majd bekerül az új flipekbe is ez a mód. Amúgy van vmi a fedélben ami aktiválja ezt a módot? Vagy nem értem hogy működik...

(#477) fisi válasza flash- (#475) üzenetére


fisi
senior tag

Bizony ott van az a tű ahol írták tehát azt nem spórolták ki belőle :)

(#478) bollokcs80 válasza fisi (#476) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Megnézem majd,én se tudom, hogyan működik.

B.Cs.

(#479) flash- válasza bollokcs80 (#478) üzenetére


flash-
veterán

a telefonban van Hall szenzor, ez figyeli a mágneses fedlap zárását-nyitását
szóval elvileg mennie kéne..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#480) flash- válasza flash- (#479) üzenetére


flash-
veterán

és galileo szenzor is van benne!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#481) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Lett egy ilyen telefonom. Gyorsban azt kérdezném, hogy a gyári alkalmazásokat hogyan tudom letiltani? Találtam egy leírást, de aznem megy MIUI 10-en.

Maine coon

(#482) atosan válasza atosan (#481) üzenetére


atosan
addikt

Közben rájöttem, telepítettem a Xiaomi hidden settings alkalmazást.

Maine coon

(#483) Icetee


Icetee
aktív tag

Van itt olyan tag, akinek a 3/32GB-os verziója van? :)

(#484) atosan válasza Icetee (#483) üzenetére


atosan
addikt

Nekem 6/64.

Maine coon

(#485) Robit Sakraf válasza atosan (#484) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Van 6/64-es verziója is? Nekem 4/64.

[ Szerkesztve ]

(#486) atosan válasza Robit Sakraf (#485) üzenetére


atosan
addikt

Basszus, elírtam :Y 4/64 Bocsánat!

Maine coon

(#487) Robit Sakraf válasza atosan (#486) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Közben keresgéltem a neten és találtam 😁. https://www.google.hu/amp/s/www.91mobiles.com/xiaomi-redmi-note-6-pro-6gb-ram-price-in-india-amp

[ Szerkesztve ]

(#488) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Bone a tesztben írt egy ilyet:

"Ezúttal, úgy tűnik, a gyorstöltési szabványokról le kell mondani, egy QuickCharge 3.0-s adapter mindenesetre egy óra alatt 60%-ot pakolt az akkumulátorba, és kereken két óra alatt végzett a teljes töltéssel. "

Akkor most tudja a teló a gyorstöltést vagy sem? Ha a microUSB-re dugok egy gyorstöltőfejet, akkor azon is fel tudja venni a nagyobb áramot (9V/2A 5V/2A helyett)?

B.Cs.

(#489) Robit Sakraf válasza bollokcs80 (#488) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Én azt olvastam hogy QC 2.0 szabványú ami a 7,5V/2A töltést teszi lehetővé. A gyári töltő csak 5V/2A. Szerény véleményem szerint nem tesz jót az akkunak a gyorstöltéssel járó melegedés így én nem is bánom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#490) Robit Sakraf válasza Robit Sakraf (#489) üzenetére


Robit Sakraf
tag

A Quick Charge 2.0 4 üzemmódot támogatott: 5 V / 2A, 9V / 2A, 12V / 1.67A és 20V. A Quick Charge 3.0 INOV algoritmusa ezzel szemben kommunikál az eszközzel és egy 3,2 - 20V-os tartományba eső feszültséget állít be, így jóval alkalmazkodóképesebb lett.

(#491) Ciccuka válasza bollokcs80 (#488) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gyárilag nem QuickCharge-ost töltőt és nem QuickCharge kábelt adnak hozzá.
Legalább QuickCharge 3.0 szabványú kábel és QuickCharge 3.0 töltő is kell a gyors töltéshez.

BlitzWolf töltőket itt találsz
Blitzwolf micro usb kábeleket itt
Ez az Ugreen kábel is jó a gyorstöltéshez

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#492) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

#489-#491:Köszi az infókat. Ezek szerint a kábelen is múlik? A saját rövid kàbelét lecseréltem egy másikra, de az szerintem nem olyan mint a mellékelt blitz-ek.

B.Cs.

(#493) flash- válasza Ciccuka (#491) üzenetére


flash-
veterán

viszont nekem a huawei p10 hez kapott gyorstöltő a note6 hoz adott kábelel tölti 2500mah-val (ki is írja hogy gyorstöltés) viszont nem folyamatosan, sokszor inkább 1700mah körül tölti:)

jól jöhet a gyorstöltés, és persze alakul úgy sürün hogy kell a sok szufla, amikor csak lehet igyekszem most már 80%-90% körül tartrani az akksit asszem a battery university irta hogy ez a legjobb az akksi élettartamának..
és ennél a telefonnál végre megoldható(a p10 lite, a sony z1c után,a galaxy advance után)hisz elég jól bírja végre:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#494) Ciccuka válasza flash- (#493) üzenetére


Ciccuka
veterán

Huawei töltő az más rendszerű: SuperCharge

Más gyártóknál van még a FastCharge az sem kompatibilis.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#495) flash- válasza Ciccuka (#494) üzenetére


flash-
veterán

persze ezt vágom:)
mégis 2500el tölti!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#496) Ciccuka válasza flash- (#495) üzenetére


Ciccuka
veterán

A feszültség (V) is lényeges és a töltőáram (A).
Pl. nem mindegy, hogy 4.5, 5, 7, 9 Volton tölt -e.

BlitzWolf-ot próbáltam 5 Plus-hoz.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#497) flash- válasza Ciccuka (#496) üzenetére


flash-
veterán

mondjuk jah...

viszont a qc3-as autós töltöm van, az gyorstöltötte a huawe p10 lite-ot! na akkor ez hogy van? :D

és ez a telefon gyorstöltése (qc3)kb úgy müködik mint a huaweié abból a szempontból hogy ha a telefon alacson tölttöségen van akkor elég gyorsan felugrik 30-50%ra? pl 35 perc alatt 45%-ra?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#498) Ciccuka válasza flash- (#497) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valóban van Huawei-nek QuickCharge kompatibilis töltője is: Huawei HW-059200EHQ Bár nem találtam meg, hogy QuickCharge melyik verziójával kompatibilis.

Mobilos gyorstöltés élharcosai – mivel is jobbak
Így működik a Huawei SuperCharge gyorstöltés
Quick Charge

A Xiaomi Redmi Note 6 Pro-ban Qualcomm Snapdragon 636 cpu van az pedig elvileg támogatja a QuickCharge 4 töltési formát, sok helyen viszont QuickCharge 3.0-át írnak.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#499) Robit Sakraf


Robit Sakraf
tag

Nálatok is előfordul hogy az üvegfólia közepén van egy kb. 1cm széles, 7cm hosszú szivárványos vonal? Már a harmadik fólia van rajta de eddig mindnél látszott. Legjobban a fekete képernyőnél látszik. Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#500) flash- válasza Ciccuka (#498) üzenetére


flash-
veterán

ugreen qc3-as szivargyujtos töltöm van, az gyorstölti a huawe-t.
[link]

Robit Sakraf:na ez jó kérdés, nekem is volt, azt hittem silány a folia minősége,nekem ez van rajta, és nálam is ott a szivárvány...

milyen fóliákat próbáltál? tervezek venni nillkint,hátha szebb lessz a kijelző?

mert hát képek valahogy túlszaturáltak, tulkontarsztos a képe a telefonnak, nemtom engem nagyon zavar, lehet tok hiba? hiába állitom a színhőmérsékletet bármire, nem szép a kijelző!(nemtom hogy ez lehet e-fólia hiba vagy kijelző gond?
(sajnos nekem csalódás a p10 lite hoz képest is a kijelzője)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.