Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) RoMix85 válasza buca84 (#650) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Ez engem is érdekelne 😀

(#652) szilvaspet válasza buca84 (#650) üzenetére


szilvaspet
tag

(#653) buca84 válasza szilvaspet (#652) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!

(#654) oriolus123


oriolus123
tag

Ha már trükkök! Nem biztos hogy mindenki tudja, én nem tudtam: ha munka vagy futás stb közben szeretnél youtube-ot hallgatni, akkir van mód rá hogy ezt kikapcsolt képernyő mellett tedd. Ez ugye hasznos ilyenkor, mert nem nyomkodod el közben, és nem fogyaszt a képernyő feleslegesen. Ehhez az kell, hogy a beépített chrome böngészőben átválts asztali módra, és úgy nyitod meg a youtube oldalát. Indítható a videó. Most ha megnyomod a kikapcsoló gombot, akkor kialszik a képernyő, de a zárképernyő rögtön vissza is jön egy médiavezérlő felülettel (lejátszás, stop, stb). Itt ha a lejátszás gombra nyomsz, akkor lezárt képernyő mellett is menni fog a videó. Ahhoz hogy ez működjön, engedélyezni kell a memóriában maradást, meg az automatikus indulást is talán (én rányomtam mindent, nem kiserleteztem vele). Azóta a kollégáimnak mindig jó kedve van ha ott vagyok, mert időnként hangosan felröhögök (rádiókabarét szoktam hallgatni).
Remélem nektek is kellemes perceket hoz majd!

(#655) david_97


david_97
senior tag

Ha jól látom xda-n, megvan a kernel forrás kód, nemsokára jönnek a costum romok remélhetőleg :)

(#656) buca84


buca84
őstag

Kerestem a fórumban, de nem nagyon találtam. Milyen fólia (nem üveg) ajánlott rá?

(#657) RoMix85 válasza oriolus123 (#654) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Szia
Először is köszi, a tippet ilyen módszert nem ismertem,csak külső progit pl tubemate. Na mármost nekem pl maga a youtube kliens állandóan dobálja a qrva wish és barátai reklámokat amit nem tudok eltüntetni és nagyon zavaró hogy tekerèsnèl, szám váltásnál mindig reklám van. Gondoltam feldobom a Firefoxot (itt ugyanúgy tudsz feltenni reklám blokkolót mint pc-n) feltettem az ublock-ot tökéletesen szűr! És amit igazából írni akartam hogy itt is működik a módszer, hogy átváltasz asztali módra a videónál onnantól kezdve ha háttérbe rakod is megy a youtube, mellette böngészhetsz új lapon stb kikapcsolt képernyőn is megy és nem kell hozzá a kliens. Itt is engedèlyeztem a háttérben futást...

(#658) david_97 válasza RoMix85 (#657) üzenetére


david_97
senior tag

És magában a YouTube programban nem lehet valahogy reklám blokkot rakni? :U

(#659) RoMix85 válasza david_97 (#658) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Én még nem találtam rá megoldást, legalábbis root nélkül, stabil érintetlen romon.

(#660) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Stabil és Developert használók!
Nektek ez milyen? Gmail értesítési hang >>[link]
Köszi!

(#661) atosan válasza david_97 (#655) üzenetére


atosan
addikt

Az még a nem hivatalos.

Maine coon

(#662) Viktor0610 válasza david_97 (#658) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Youtube Vanced.
Nàlam csak ez van fenn, hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#663) RoMix85 válasza Viktor0610 (#662) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Igen, én is ezt találtam nemrég. Gyors próba után,tökéletesen működik.
[link] root mentes verziót keresd.

Bocsi nem neked szántam, Viktor-nak.

[ Szerkesztve ]

(#664) bollokcs80 válasza RoMix85 (#663) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez szuperül működik, köszi a tippet! :R

B.Cs.

(#665) oriolus123 válasza david_97 (#658) üzenetére


oriolus123
tag

Ilyenkor valami VPN szűrőt szoktak használni. Átirányítja a netes forgalmadat, és kiszűri a bejő adatok közül a reklámokat.

(#666) Kolondrum válasza buca84 (#656) üzenetére


Kolondrum
félisten

Olyannal sztem nem szabad foglalkozni. Az biztos, hogy ha üveg: full cover full glue verziót.

Szoftver: annak jó a stabil aki nem látta a Developert. Én hezitáltam, de annyira buta hogy nyert a Developer.
Stabilosok! Nektek megy a gyorstöltés? Csak qc2-re értem. Mert már ott sem ment csak bugosa. ;) Mérni kell nem a kiírást nézni, az hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#667) oriolus123 válasza Kolondrum (#666) üzenetére


oriolus123
tag

Mennyire macerás feltenni egy ilyen full cover full glue üveget?

(#668) buca84 válasza Kolondrum (#666) üzenetére


buca84
őstag

Link pls.

(#669) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Úton van a fólia nem tudok még nyilatkozni. Ennél. Note 5-nél tudtam mi a jó aliról.
De olyat rendeltem ami full glue jelzős, ez azért fontos, mert ahol nem full ragasztós ott bemegy a por, lassan. De adok linket:

US $2.95 21%OFF | 2pcs Full Glue Tempered Glass For Xiaomi Redmi Note 6 Pro Full Cover 9H Protective film Screen Protector For Redmi Note 6 Pro
https://s.click.aliexpress.com/e/jkgT3De

Remélem full ragasztós. Mellé vettem lencsevédőt.
Feltenni ezeket ennyi kör után rutin, de tény h leülök elé és nem pikk pakk. Ritkán rontom el.

(#670) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Erre még senki?

Én amit eddig találtam az redmi 6-ra van , bár az sem az igazi. Szétszedi az ikonok, menük méretét is... Szóval kellene a fullscreen de nem ilyen áron erről beszélek

(#671) bollokcs80 válasza Kolondrum (#666) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én 9V/2Aes töltővel próbáltam, 20-ról 95 százalékra kb. 80 perc. Saját töltővel kb. 2 óra.

B.Cs.

(#672) Kolondrum válasza bollokcs80 (#671) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mérni kell, az időt sokminden befolyásolja. Már az is,ha megy a kijelző.
Sőt az is hogy első indítás után hányadiknak van és milyen töltő rádugva. Meredek de így van. Rendesen a qc3 működik meg az 5v 2A.

[ Szerkesztve ]

(#673) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy új 9.6-os 6 pro sem tölt rendesen qc2.-vel... vicc!
8.12.27-töl meg mit várjak? :D

(#674) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Készült egy note 5&6 összehasonlítás képekkel. Ez a MI nem semmi. :D

(#675) Viktor0610 válasza Kolondrum (#674) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Örülök a hozzászólásodnak.
Annak már kevésbé, hogy az infót/linket megtartottad magadnak. ;]

Samsung Galaxy A54

(#676) Kolondrum válasza Viktor0610 (#675) üzenetére


Kolondrum
félisten

Költözünk, utána írom meg. Nem szoftver, inkább érdekes dolgokat vettem észre, bár lesz szoftveres része is. [link]

(#677) dave_gahan válasza Kolondrum (#642) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

"Sztem: óra off-on gomb, ha on minden úgy van mint most, ha off akkor az értesítések egy része ami kifér bal sarok, ha elfogy a hely ....
Nekem az a hely ami ott van elég. A note 5 csalódás volt. Fuuu
"

Miben volt csalódás? ;] Főleg, h nem sok különbség van a két teló között...

Ki lehet kapcsolni az órát? :Y És úgy hány értesítési ikon fér ki?

Hiába dilemázom a Note 6 és a Poco F1 között, ez az értesítési ikonos anomália minden noch-os Xiaomi-n probléma. Még az is lehet, h megvárom a Redmi 7-es szériát, nemsokára minden kiderül róla. :K

[ Szerkesztve ]

(#678) atosan válasza dave_gahan (#677) üzenetére


atosan
addikt

Nem tudok róla, hogy kikapcsolható lenne. Szerintem úgy értette, hogy beletehetnék a romba és akkor választhatsz, hogy maradjon így vagy nem érdekes ott az óra, inkább az értesítéseket választod.

Maine coon

(#679) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ha bepörögve írok itt az eredmény:

Annyira nem tartom, hogy nyissak neki logoutot, pedig van egy pár kép a &szágokról amiket elkövettek. Inkább leírom.
Note 5 esetén a gyári tok kamera körüli pereme létezik. Lerakod és ellököd, a gumin csúszik, el van tartva a lencse a felülettől. Mekkora már nem? Aztán jön a 6 Pro >>

Note 6 Pro esetén nem, nincs perem, azonnal a fém keretet vagy a lencsét karistolod, azaz a gyári tok rögtön használhatatlan. Nekem. Mert nálam olyan nincs, hogy a lencse úgy leér, hogy lerakom az asztalra. Olyan sincs, hogy a lencsén nincs fólia.

Micro USB: Fogadjuk el, hogy még ilyen van, biztosan sok van a raktárba. Jó lesz a parasztnak. Legyen, de akkor legalább ne fordítsák azt meg. Hát mi a jó édes istennek kellett fejjel lefelé beletenni 6 Pro esetén? Unatkozott a sárgája?

Kijelző: 6.26 az 5.99-el szemben. Csábító? Az 5.99 is elég, most is ennyi van, hiába 6.26-os, mert a notch éppen a kettő különbözete. Nekem jó, mert lejjebb kezdődik a kijelző mint Note 5 esetében, nincs annyi hely a telefon alja és az első érinthető rész között, amúgy kamu a 6.26, a kivágott rész alig van használva értelmes dologra.

Előlapi kamera: Nincs rá szükség, kisebb lehetne a notch és több értesítés férne el ha jól lenne kezelve a téma. Valami agybaj van a fejekben, hogy kell egy jó szelfi kamera. Instán látszik. Ezek az ázsiaiak egy szelfi miatt képesek szikla szélére felállni bottal csoportban, láttam. (Visegrád autós kilátó)

AI: Felismeri a kutyánkat, a havas udvart, a trumpot is, meg, hogy éjjel van, eddig ezzel találkoztam. Igen jobb képeket lövök, nem is kicsit (!!), de a bele ugyan az, kicsit tolta volna a minőséget a hátlapiban és nem változik az előlapi. Nem így lett.

Notch: Nekem tetszik, főleg este a körvonal. Tudom velem van baj megszoktam, sztem meg mások betegek. DE az már nem teszik, hogy csak a friss értesítések jelennek meg, a régiekhez redőnyözni kell. Mi a jó életnek nem úgy alkották meg az egyik bughalmaz szoftvert, hogy az óra kikapcsolható a bal sarokban és elfér ami elfér értesítés a helyén, ha több van ... jelzés. Nem nagy dolog, két kutya meg cica ünnep között beleírni abba a bughalomba és kész.

Töltés: van itthon jelenleg 2db Note 5 és 2db 6 Pro. Egyik sem tölt rendesen Qc2-es töltőről, nem érdekes, csak akkor ha minden powerbankod ilyen rendszerű és van 4db. Néztem Stabil 9.6-ról, 10.04-ről és Global Dev 8.12.27-ről. Egyiknél sem jó. Aki ismeri a leírást az ismeri, aki nem az örüljön a kiírásnak, hogy györstöltés, de nem az...A 7W az nem gyors. Az újabb fejezet benne, hogy 6 Pro esetén fogja magát fél óra után aztán hirtelen elkapja és elindul a gyorstöltés. Van olyan bankom ami leddel jelzi ennek tényét, de mérni is lehet. Ez már legalább félsiker.

Egyéb:
- Note 6 Pro sokkal fürgébb mint az 5-ös. Nálam. Azonos szoftver esetében.
- A Bluetooth kezelés sokkal röccenés mentesebb. Az 1500ft-os vevővel nem akad 6 Pro alatt az átvitel.
- Töltés közben (Qc3.0) nyomkodással nem termel annyit hőt mint az 5-ös, ez viszont nagyon nyert.
- 6 Proban nincs 1080P 60fps videó és a 4K felvétel is ugyan előcsalható, de 1080-al veszi fel. (Mókolás nélküli Global Dev esetén)

Az fix, hogy ha a márka kukázva lesz az csak a szoftver miatt lesz. Nézzétek csak meg azt, hogy pl gmail alatt tudtok értesítési hangot választani? Nem. Már nem, vagy ismét nem, 8.12.27 alatt ez halott. Egy hang van mindenre, igaz, hogy egy halom app más hangot adott, ebből tudtam mi történt, mail jött, elérte az akku a 90%-os szintet stb. Most bármi történik egy hangot hallok, azt az egyet lehet állítani a beállításokban. Csak néhány nagyobb app értesítési hangját lehet variálni, messenger, bbm pl. Nem értem miért.
Belecsempészték ezt a butítást, mert még korábban minden be volt állítva Note 5 alatt és 12.27 alatt is a különböző hangokat adta az adott app, de a beállításokban ha rámentem a hang választásra fogta magát és átugrott az értesítések beállításaira (what?), vagy éppen eltűnt maga a hang választó gomb. Lásd pl Gmail, gsam battery és pro kiadás.

Részemről nem tekintem rossz telefonnak, az 5-ről 6-ra váltás volt 10k két telefon esetében, ha tudnátok, hogyan mennek a dolgok. :R Mennyire nincs értéke ennek a telefonnak sem, mint egy kg kenyér. Csak ezért mind1 ,hogy melyik van a kezemben.

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#680) oriolus123 válasza Kolondrum (#679) üzenetére


oriolus123
tag

Szép volt, köszönjük! Teljesen egyet értek, főleg a kamerák dolgában. A kijelző azért becsapós, mert amennyivel fentebb van a notch, annyival fentebb van az óra, wifi jel is. Tehát nem foglal annyit a hasznos képernyőből. Az 5-ösön ez is a hasznos képernyőn van, legalábbis a fotón így látszik.
Engem inkább a swiftkey zavar, hogy nem lehet a nagyon nagynál nagyobbra állítani a billentyűzetet. Mondjuk ez nem a telefon hibája, de emiatt rendszeresen félre nyomok valamit.
Az ai nekem a havas hátteret is felismeri, de nem tudom van-e valami profit belőle. Csinál is valamit?

[ Szerkesztve ]

(#681) Kolondrum válasza oriolus123 (#680) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nézzük máshogy. Yt, full screen Note 5 és 6 Pro, Dettó ugyan akkora a kép.

(#682) oriolus123 válasza Kolondrum (#681) üzenetére


oriolus123
tag

Jogos.

(#683) Laki


Laki
tag

Üdv,hátha valaki tud segiteni.Összekapcsolom a fejegységgel a kocsiba,ez oké is ki irja az elöadót meg minden de hangot nem ad.A teloba (note6pro) a fejlesztöi beállitásokban a bluetoot kódolást átálitottam alapértelmezetröl ami aac-sbc-re.Igy müködik rendesen minden oké vele.De csak a következö kapcsolatig,akkor megint a fejlesztöibe átkell állitani.Hiába álitom át SBC re a következö kapcsolatnál
újrakell mert visszaáll alapbeállitásra,de ugy nemszól,csak az infók mennek át mint elöadó,cim.

(#684) ivógéptanács


ivógéptanács
tag

Gyerekek ez most komoly ? jan. 10.-én jön a kínai redmi note 7 (ami nyílván jobb lesz mint a note 6) mi meg baszakodunk a hatossal (ami 2 hónapj debütált), mindenki kapja befele. Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#685) kazsmerlaca válasza ivógéptanács (#684) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

És akkor mi van ha jön a 7-es? Jön majd a 8-as is és a 9-es is! Azzal foglalkozunk ami éppen elérhető és most használható...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#686) atosan válasza kazsmerlaca (#685) üzenetére


atosan
addikt

Úgy néz ki a Xiaomi felvette a hüvely ritmusát. Okádja a telefonokat, végül is ott bevált.

Maine coon

(#687) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, a Gcam minden funckiója jól működik a Note 6-on?

(#688) ivógéptanács válasza kazsmerlaca (#685) üzenetére


ivógéptanács
tag

deazért na, nóóóórmális hogy párhavonta pattintanak egy új cuccost, naugye ... fszom

[ Szerkesztve ]

(#689) Robit Sakraf


Robit Sakraf
tag

A gyári kamerával a videófelvétel nálatok is 3-4 mp gondolkodás után indul el?

(#690) atosan válasza Robit Sakraf (#689) üzenetére


atosan
addikt

Igen

Maine coon

(#691) Bali27 válasza Robit Sakraf (#689) üzenetére


Bali27
addikt

Most direkt megnéztem. kb 1 mp és vette.

(#692) Robit Sakraf válasza atosan (#690) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nem értem az okát. Eddig minden telefonomnál szinte azonnal reagált. A lányom Redmi 5 és a feleségem Note 4 telója is azonnal vesz. Érdekes.

(#693) Pokesz007 válasza Kolondrum (#679) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi a sok infót :)
Akkor,most redmi 5 note vagy redmi 6 note pro-t vegyen az ember ? :) Nagyon bepörögve írtad,néha gondolkodni kellett,de hasznos.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#694) Bali27 válasza Pokesz007 (#693) üzenetére


Bali27
addikt

Telefonálni, nertezésre szerintem mindegy.
Ha most vennék inkább gyűjtenék tovább egy Mate 10pro-ra :)

(#695) RoMix85 válasza Robit Sakraf (#689) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Megnéztem, nekem egyből indul. Hangjelzés után kb 1sec a számláló.Rövid videónál is, ha ez számít.

(#696) vegyszer válasza atosan (#686) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez nem huawei szokás...
Régen menő gyártók is magukévá tették.
Mint pl a Nokia, Sony(Ericsson), Panasonic, Siemens...

Kár értük.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#697) atosan válasza vegyszer (#696) üzenetére


atosan
addikt

Hát igen, kár értük. Még nem olyan rég a Samu is ezt csinálta.

Maine coon

(#698) Ciccuka válasza ivógéptanács (#688) üzenetére


Ciccuka
veterán

Redmi 5 Plus tavaly év elején, utána 1-2 hónappal rá a Note 5 év végén meg a Note 6 Pro. Ugyanaz a kategória, minimális különbségekkel. Idén is biztos lesz 3 nagyon hasonló mobil ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#699) Ciccuka válasza Pokesz007 (#693) üzenetére


Ciccuka
veterán

Alig 1 hónapja Note 5 Global 4/64, de B20 nélkül 43-45e között volt. [link]
EU töltős

Note 5 International 4/64 még ennél is olcsóbb (39e-re is lepontozható volt) [link]
US töltős

Note 6 Pro Global 3/32 45e volt [link]
Note 6 Pro Global 3/32 53e volt [link]
EU töltős

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#700) Robit Sakraf válasza RoMix85 (#695) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Köszi. Akkor úgy néz ki hogy nem egyedi eset viszont nem is általános. Más kamera app-al nekem is jó. A gyári várakozik ennyit. 🤨🤔

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.