Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Nekem az előd sokkal jobban tetszett...

"Együtt vagyunk senkik"

(#2) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Miért nem lepődöm meg? Egy újabb iPhone copy. Régen az alma mindent levédetett a telefonjain és ha bármelyik gyártó előjött valami hasonlóval szénné perelte. Még az első SGS miatt is perelt. Mostanában meg a kínaiak ontják magukból az iPhone klónokat és semmi. :F

Romanes eunt domus

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz készülék, én a Note 5 után váltást fontolgattam, de mivel a Note 6 nem hozott drasztikus előrelépést, inkább egy 2018-as faceliftet, így a Poco F1 lett.

Erős a Snap 636, de a 845 akár feleslegesen erős is lehetne, viszont mégis jobban bírja üzemidővel.

Ettől függetlenül azt gondolom ez a készülék jó, de lehetett volna nyerőbb egy újabb SoC-vel is.

@42: Ez évek óta lerágott csont. Nincs újdonság a piacon, amerre az Apple, arra többiek... Ne csináljunk ebből a topicból is Apple-ésatöbbiek topicot :) És azt se emelném ki ,hogy jó-vagy-rossz, amit az Apple csinál. Nem ez a topic iránya.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) hemaka válasza FіkuszKukіsz (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem tudsz veluk mit csinalni, max. az amcsi piacon betiltatod a forgalmazasukat.

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

No, akkor meg is van a következő telefonom. Note 4X-ről szándékozom váltani, a kamera nekem bőven előrelépés, a notch pedig nem izgat különösebben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Ott vannak aztán a jókora sarokívek, még alul is, ahol kevésbé indokolt,

Érdekes, az S8-S9 hasonló méretű sarokívei valamiért nem hozott ki egyik teszterből sem kritikát...

Bár gyanítom, most, hogy a Samsung is felül a notch vonatra, jövőre már az is szép és esztétikus lesz.

(#7) Keki


Keki
csendes tag

Én most rendeltem a másodikat :B Páromnak váltotta a Redmi 4A-ját.. féltem hogy méretügyileg nagy lesz neki de csak annyitt mondott hogy nem is olyan nagy mint amilyennek gondolta :) Én meg közben sikeresen összetörtem a note 4-emet és mivel nem nyúlhattam le tőle ezért rendeltem egy 4/64-eset.. ár érték arányban szerintem nem nagyon van nála jobb.. 3/32-es 50 körül jött ki a 4/64-es pedig 57 ezer lett szállítással a gearbest-ről.. szerintem ennél kell a legkevesebb kompromisszumot kötni, fogyasztása király, képek egész jók, sebessége nekem tökéletes a mindennapokban, a méret meg megszokható. Szóval nehéz ebben az árban jobbat találni amit szivesen használ az ember...

[ Szerkesztve ]

(#8) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nem lett rossz telefon. Jó dolog, hogy már középkategóriában is vállalható kamerákat lehet kapni a Xiaomi-tól.

https://utdetailing.hu/

(#9) ironbed


ironbed
aktív tag

Nekem a héten érkezett meg, amikor rendeltem még angol nyelvű teszt sem nagyon volt hozzá.
A méretét szokni kell a Redmi 3S után, de mivel a MIUI-t nem akartam lecserélni az A2 lite kiesett a lehetőségek közül.
Nagyon szép a kijelző, kellően gyors a telefon. Remélem a fotózásban is hozza azt a pluszt 3S-hez képest, amit a külsőben/teljesítményben hozzátettek.

(#10) aelod


aelod
veterán

Ennél is zavaróbb, hogy az eleve kevés ikont megjelenítő állapotsáv valamiért még a bevágás alá is túlnyúlik, annyi helyet kihasítva az egy kézzel, fogásváltás nélkül már át nem érhető panelből, hogy nem vagyok meggyőződve, valóban előrelépett-e a hasznos képernyőtartalom.

Kár a noccsért. :U
+ pont a kamera hang javításért ideje volt :K
A LED itt is csak fehér színű?

Rezgőmotor erőssége mennyire megfelelő? Sajnos a Redmi 4x-en zsebre rakva egyáltalán nem érezni néha...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) ironbed válasza aelod (#10) üzenetére


ironbed
aktív tag

Igen, fehér a led.
Nekem elegendő a rezgőmotor erőssége, bár lehet hogy csak a Redmi 3S-hez képest.

(#12) batai15


batai15
félisten

Nesze semmi fogd meg jól. Egyre jobban igaz ez a márkára. Semmi érdemi előre lépés. Ki fog pukkadni majd a lufi, amikor rá jönnek az emberek hogy illene végre többet dolgozni a mobilokon és nem csak az ár lesz a mérv adó.

(#13) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Csak a kamera okosító kéne belőle a note 5-be. Slussz. Nagyobb kijelző miatt nem. Olyan fura jövevény.

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szuper

De nagyon várom már a Mi 8 lite tesztet
Barátnőnnek lenne karácsonyra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) Draun01 válasza batai15 (#12) üzenetére


Draun01
tag

talán majd a Redmi 8 vagy 9 jó lesz újra, kikészulok már a notchtol es ettol a hatlapi kamera elrendezestol. Regen miert tudtak ugy kamerat rakni a telo hatuljara hogy nem libikokazott tole a telo? Jo lenne mar a csuszos fem es uveg hatlapokkal is kezdeni valamit, reg hordtam mar tok nelkul a telefonom. Sosem voltam samsung fan, de ezekben a dolgokban most epp ok a legszimpatikusabbak.

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#16) Graphics válasza batai15 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Konkrétan mit vársz?

Ez középkategória. Itt nincs semmi varázslat.

Ennyiért ez jár, ez is több mint a konkurencia. Nem hiszem hogy bárhonnan is több várható.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Nimda válasza Graphics (#16) üzenetére


Nimda
addikt

Konkrétan mi vagyunk a kedves vevők. A mérnökök, dizájnerek győzzenek meg minket arról, hogy érdemes megvenni/váltani a készüléket. Ha én megmondhatnám, hogy mit várok, akkor mindenki elégedett lenne. De tudod mit? Tudok is egy példát, legyen újra kompakt méretű telefon is a kínálatban :D

[ Szerkesztve ]

(#18) Graphics válasza Nimda (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelen termék kapcsán nem hiszem, hogy lesz kompakt.

:)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Csapoati válasza Graphics (#16) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én sem értem mi kéne. Kicsit jobb SoC, kicsit jobb kamera, frissített (szubjektív hogy tetszik-e) formaterv. Ennél többet a konkurencia sem ad, ráadásul drágábban. A felsőbb kategóriákban meg igenis van innováció a Xiaominál is. Egyébként meg ez a Redmi sorozat is olyan, hogy nem kell fél-egy évente váltani a legújabbra, ha 3-asával váltasz, tök jól jársz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) Nimda válasza Graphics (#18) üzenetére


Nimda
addikt

Tudom, odabiggyeztettem az (is) szócskát :)

(#21) batai15 válasza Graphics (#16) üzenetére


batai15
félisten

Konkurencia legalább hoz általában érdemi előrelépést.
Kinézet,soc, képességek. Ehelyett a xiaomi tolja kifelé a saját telefonjainak a klonját.
Mit kaptunk? Nocsot.
Huh király.

[ Szerkesztve ]

(#22) Graphics válasza batai15 (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel nem vagy konkrétan vevőjelölt , így igazából nem tudom ez miért gond?

A vevő csak el tudja már dönteni kell neki vagy sem

Mondom ezt úgy, hogy nekem se jön be a notch. Használok ilyen notchos készüléket.

Nem kötelező senkinek se vennie. Annyi gyártó van a piacon, lehet válogatni.

Értem én, hogy igény van az "innovációra"... De siet bárki bárhová?

No mindegy, megint belementem a hülye játékba.

Igazad van!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) somogyib válasza aelod (#10) üzenetére


somogyib
őstag

Én a képeken nem látom, hogy túlnyúlna a noccson.

(#24) batai15 válasza Graphics (#22) üzenetére


batai15
félisten

Azért ne haragudj már meg ha le írom a véleményem egy fórumba.

(#25) Alarikman válasza batai15 (#21) üzenetére


Alarikman
senior tag

A konkurencia eddig nem nagyon fejlesztett érdemben ebben a kategóriában idén. Nyújtották a kijelzőt, ennyi. Pl: Huawei mit akar még mindig a Snapdragon 400-as sorozatú SOC-okkal(Honor 7A pl.)?
A Samsung egész éves J-s és A-s sorozata jó sz*rul sikerült. Helyben toporognak(személyes vélemény). Más gyártók?
Az viszont tény, hogy mi a fenének hozza ki a Xiaomi ilyen gyorsan a telókat, jobb lenne évente egy redmi note és kész, nem kettő. És akkor talán nagyobb lenne az előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#26) aelod válasza Alarikman (#25) üzenetére


aelod
veterán

+1

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#27) batai15 válasza Alarikman (#25) üzenetére


batai15
félisten

Hát azért egy samsung, huawei legalább formában el üt a másiktól, vagy ha konkrétat nézünk a mate 10 lite utódja a mate 20 lite tenylegesen többet tud mint az előd van érdemi előre lépés. Itt mi van? Nocs. Még formailag sem változott. Meg kapott egy szoftveres featuret.
Ha kapna egy type ct legalább már más lenne a helyzet. De nem. Mindegy én nem ülök fel a vonatra ameddig a cég nem változtat ezen, tudnak ők ha akarnak, de jó ideje nem ezt látom.

[ Szerkesztve ]

(#28) Chaser válasza ironbed (#11) üzenetére


Chaser
titán

Komoly? 2 noteom van/volt rgb leddel, ha lecsereltek sima feherre nem vennem meg - igaz, egyebkent sem szandekozom -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Alarikman válasza batai15 (#27) üzenetére


Alarikman
senior tag

Oké, de nem egy árkategória a kettő(Mate 20 lite az 100e kb.) 100 körül a Xiaominál a Poco és a Mi 8 Lite van. Azok komolyabb telók.
Abban igazad van, hogy a Note 5-ről 6-ra kicsi az előrelépés. De a Note 4-ről 5-re nagy volt.
Szóval a középkategóriában a Note 5 robbantott idén. Az a mérvadó.
A Note 6 csak egy Note5s. Ráncfelvarrott verzió. Amire semmi szükség nem lett volna szerintem. :(

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr.FantastiK válasza Alarikman (#25) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

+1 :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#31) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Jó hogy kijött a teszt, mert én is szemezek vele (bár még jól szolgál a Note4). A Mi 8 Lite tesztet még megvárom, mert az is jól sikerült és kb. hasonló árban lesz, csak van pár kisebb zavaró "hibája". (nincs infra, FM és jack, kisebb az akksi) - viszon SoC erősebb. :U

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#32) joey04


joey04
titán

Hát így nem sok értelme van a notchnak. Ahhoz, hogy értelme legyen, olyan körítés is kell, az meg ugye baromi drága és igényes, ide az nem fér bele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Noukoum


Noukoum
veterán

Kiváló telefon, kiváló áron. Sajnos sok itt a károgó, aki érvek nélkül sír, de már megszoktuk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) ironbed válasza bollokcs80 (#31) üzenetére


ironbed
aktív tag

Na igen. Pont ezért választottam ezt (infra, jack, akku). :) Mondjuk a Note 5 ugyanúgy tudja notch nélkül ;-)
Kicsit idegesítőnek találom (még), hogy nem látok fent semmi értesítést, de ha jobban belegondolok, akkor úgyis le kell húzni, ha meg akarom nézni és bele akarok lépni az adott alkalmazásba. A led meg világít hogy figyelmeztessen. Szóval csak meg kell szokni és kész.

@Chaser: Igen, komoly. Mondjuk Az 3S-en az elmúlt időszakban nem nagyon nézegettem a színét, ha jött valami belenéztem a telóba. Igaz, azt el tudom fogadni, ha valakinek fontos a megkülönböztetett jelzés, mert csak bizonyos értesítések fontosak.

@Noukoum: +1

[ Szerkesztve ]

(#35) juuzer


juuzer
addikt

Ennek a telefonnak a Note 5 fényében semmi értelme. Jobb alig lett, ellenben a notch nemhogy plusz képernyőterületet adott, hanem elvett. Nem tudom felfogni, hogy miért jó, ha mjuk 9 helyett max 2-3 app notification ikont látsz a felső status baron... :D :( A MIUI 10 hiánya meg elég fájdalmas :( :(

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#36) pengwin válasza batai15 (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Igen!
Szörnyű, hogy továbbra is kiváló ár-érték arányú telefonokat hoznak ki komoly előrelépés nélkül!

Ja várjunk, mégsem.
Itt legalább nincsenek félgenerációról félgenerációra mindenféle marketinget szolgáló techdemók.
Valóban csak egy trendkövető gyártó, de ettől még ezek a készülékek kiválóak azoknak, akik nem akarnak háromszor ennyit költeni telefonra, az árkategóriában meg továbbra is alig van konkurencia más márkáktól.

Üdv, pengwin

(#37) batai15 válasza pengwin (#36) üzenetére


batai15
félisten

Olcsó húsnak híg a leve, nekem csak ez a véleményem, hozzá teszem számomra. Én már tudom hogy az olcsónak legalább annyira nem sok értelme van mint a drágának. Arany közép út a kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#38) helixP válasza batai15 (#37) üzenetére


helixP
nagyúr

Olcsó: ule phone, dooge, cubot, Gionee, stb.
Ne vegyük már egy kalap alá az Oppo, Meizu Xiaomi trióval.

(#39) batai15 válasza helixP (#38) üzenetére


batai15
félisten

Kössed nyugodtan az ebet a karohoz, ha fáj hogy nem igazán tudom értékelni a készüléket.
Amiket említettél ép eszű ember nem veszi meg. Azt tanácsolom fogadjátok el a szubjektív véleményt,meg nem igazán megy át (vagy nem akarjátok hogy át menjen) a mondani valo.

[ Szerkesztve ]

(#40) Csapoati válasza batai15 (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A vélemény egy dolog, azok a mondvacsinált kifogások, amikkel "szidod" a Xiaomit meg egy másik dolog. Nem tetszik neked, oké, ezzel semmi gond nincs, de irreális/felesleges elvárásokat se kell támasztani egy alsó-közepes telefon felé.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) aelod válasza batai15 (#37) üzenetére


aelod
veterán

Miben jobb a konkurencia ebben az árban? Hmm?
Drágább? :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#42) batai15 válasza Csapoati (#40) üzenetére


batai15
félisten

Nem mondva csinált, inkább csak savanyú a szőlő egyeseknek.
Az hogy meg a szubjektív (tehát egyéni véleményem) kérdőre vonod, hogy számomra milyen egyéni preferencia a mérvadó külön vicces, szánalmas, főleg úgy hogy egyébként az ön másoláson és a nulla fejlődésen kívül nem hoztam fel semmit sem.
Aelod :nem mindenkinek mered a cerka rá hogy jó hw olcsón. Számomra ott van olyan is hogy felület, kinézet, méret, csatlakozó, kamera miegymás. Neked is szól a hozzá szólás első része is.
És igen többe nézek már egy kevésbé kompromiszum mentes készüléket drágábban mint fél évente venni a xiaomit szinte nulla fejlődéssel

[ Szerkesztve ]

(#43) Keki válasza batai15 (#39) üzenetére


Keki
csendes tag

basszus... most adhatom el az enyémet... előbb is mondhattad volna hogy nem érdemes ezt megvenni.. nézhetek másik telefont.. esetleg tudnál javasolni egy másikat? Előre is köszönöm a segítséget!

(#44) batai15 válasza Keki (#43) üzenetére


batai15
félisten

Szó sincs erről, sehol nem írtam ilyet.

(#45) Noukoum válasza batai15 (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt pont egy Xiaominál beírni.... Komolyan eszem megáll. Úgy látom savanyú a szőlő, de nagyon!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#46) aelod válasza batai15 (#42) üzenetére


aelod
veterán

Kamerában semmivel nem rosszabb a konkurens készülékeknél. Kinézet: tök egyforma mindegyik lassan. Felület, egyéni preferencia. Más launcher más kinézet ez nem alma...vagy más téma. Problem solved.
Type C megint egyéni preferencia.
De ahogy írták is RN4ről megéri a váltás. 5ről nem. Aki meg évente vált telefont csak mert van már újabb az is egyéni preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#47) Noukoum válasza aelod (#41) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha árban való konkurencia akkor kapsz egy belépő szintű mobilt. Ha tudásban akkor egy 2szeres árcímkét :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) Noukoum válasza batai15 (#42) üzenetére


Noukoum
veterán

Saját véleménye mindenkinek lehet, más kérdés hogy te érvek nélkül nyomod itt ezerrel. Szánalom.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) ironbed válasza batai15 (#37) üzenetére


ironbed
aktív tag

Saját magadat tagadod. Ez a telefon az ár/érték arányt tekintve "arany középút" nem "olcsó hús..."

Vagy ha neked "olcsó", akkor te NER kompatibilis lehetsz, mert nekem egy 50-70 ezer közötti telefon se nem olcsó se nem drága.....

(#50) batai15 válasza Noukoum (#48) üzenetére


batai15
félisten

Nem is tudom mi szánalmasabb. Az hogy nem fogadod el a másik véleményét, vagy az enyém. Jöhetsz privátba ott szabadon lehet beszélni :)
Ironbed : nem vagyok ner kompatibilis, politikát ne hozd ide, mert a moderátor majd meg adja ami jár.
A telefon olcsó kategóriában, pont.
Az hogy meg még egyszer nekem nem jön be sajátom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.