Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Ciccuka válasza Simba86 (#399) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kis kiegészítés :U

Modellek:
Redmi 5 Plus
Redmi Note 5
Redmi Note 5 Pro (Indiai)
Redmi Note 6 Pro

Változatok Xiaomi telefonokból:
Global
International
Kínai
Indiai
Special Edition

Minden amit tudni illik a különféle MIUI változatokról (régi cikk, nem elég részletes)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#402) Icetee válasza Simba86 (#394) üzenetére


Icetee
aktív tag

És mit tapasztalsz? Jobb vagy csak újabb?
Barátnőmnek Note 3 SE van. Az elvileg majdnem ugyan az mint a Note 4.

Én ott a kamerával nem voltam megelégedve. De már megszoktuk :)

(#403) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Én Note 4-ről váltottam a napokban, eddig egész jónak tűnik.

Ami tetszik:

- A nyújtott kijelző nem is olyan rossz, több minden fér el és fogásra is egész kényelmes (ugyanakkor egy-két program elég érdekesen jelenik meg);
- Teljesítményben és üzemidőben is jó eddig (bár nagy különbséget nem érzek a Note 4-hez képest)
- Hasznos extra az ajándék tok.

Ami nem tetszik:

- A notch irgalmatlan nagy, az értesítési sáv, mint olyan használhatatlan.
- A burkolat a Note 4 képest kicsit "olcsóbb" kinézetű a műanyag elemekkel.

Fóliát/flip tokot lehet rá itthon kapni? Sajnos nem volt időm előre gondoskodni róla, Kínából meg soká ér ide.... Note 5 fólia jó lehet rá? (Méretben kb azonosak.)

B.Cs.

(#404) Simba86 válasza bollokcs80 (#403) üzenetére


Simba86
senior tag

Szevasz kolléga ;)
Ha rootolod, fel tudsz rakni egy módosítást, amellyel az értesítési felület bal oldalán megjelenik az óra alatt minden, ami kell ;)
Még nem csináltam meg, mert a bootloader nyitása wipe-ot csinál, de majd meg fogom...amúgy javaslom a MIUI 10-re frissítést, mert messze szimpatikusabb, mint az, amivel vettem én is a telót ;)
Ha meg megjelenik a Lineage OS, akkor tényleg olyan lesz a teló, hogy a notch se fog zavazni ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#405) flash- válasza bollokcs80 (#403) üzenetére


flash-
veterán

fólia hozzá itten, én most rendeltem majd meglátjuk milyen(még a telefon se jött meg :D ishop.hu vajon mikor küldi? arukereső hszek alapján van hogy soha..:de legalább nem fizettem előre..( )(de többet nem követem el azt a hibát hogy telefont használjak üvegfólia nélkül...),az eladó elég megbízható az értékelések alapján:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#406) Bali27 válasza Simba86 (#404) üzenetére


Bali27
addikt

Ez lett volna a kérdésem. Hogy custom ROMok EU, Lineage, Resrrection Remix ha kijön rá, akkor miben fog majd többet nyújtani kb a teló mint a Global Rommal? Hülye kérdés tudom, de csak ilyen apróságok vannak a változásokban? Mert pl az EU Rom a műholdas navikról azt írja hogy jobban rá van hangolva az európai műholdakra. Érdekesen hangzik.

(#407) bollokcs80 válasza flash- (#405) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én végül GSM boltban tudtam rá rakatni, igaz a széleken nem fed tökéletesen, de több a semminél. Gearbestről rendeltem flip tokot, meg full cover(-nek mondott) fóliát, majd idér valamikor..... :U

B.Cs.

(#408) bollokcs80 válasza Simba86 (#404) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Egyelőre még nincs kedvem mókolni, örülök, hogy belaktam. :) Majd idővel (ha lesz rendes TWRP, na meg elég idő), akkor lehet megnézem, mit tud az EU ROM.

B.Cs.

(#409) M@cika válasza ux1 (#374) üzenetére


M@cika
őstag

Tudom-tudom olvasni kéne, de még csak hétfőn lesz meg elvileg a telefon. Ha ezt itt letöltöm akkor egy sima frissítést elindítok, miután felmásoltam a telefonra a kicsomagolt állományt és magától megcsinálja vagy valamit trükközni kell? A telcsi global változat lesz.
Köszi előre is a segítséget!

Nasit a kis fehér medvének!

(#410) ironbed válasza Robit Sakraf (#342) üzenetére


ironbed
aktív tag

Bocs, de nem figyeltem mostanában a fórumot. Látom közben megoldódott.

(#411) vegyszer válasza M@cika (#409) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha Pl global stabil van fent, és abból szeretnél frisset feltenni, azt lehet zipből is a frissíteni zárt bl gyári recovery mellett is, illetve a rendszer is meg tudja csinálni ezt, ha megleli a frissítést az OTA szerveren.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#412) fisi válasza flash- (#405) üzenetére


fisi
senior tag

Nekem is most jött meg nemrég az üvegfólia de hiába voltak jók a a színek stb, meg le is ragadt rendesen- egyrészt körbe majd 5 millivel volt kisebb mint a teló másrészt meg olyan durungnak éreztem a telt tőle, úgyhogy leszedtem róla utánam az özönvíz..

[ Szerkesztve ]

(#413) fisi válasza flash- (#405) üzenetére


fisi
senior tag

Az a baj ezzel az üvegfóliával hogy keretes szal elég pontosan kell felraknod hogy jól nézzen ki másrészt ezt az Aliról kb 300 ft ért elpostázza neked a kínai ingyen postával..

(#414) Icetee válasza fisi (#413) üzenetére


Icetee
aktív tag

De itt nem kell várnod egy hónapot míg megjön.
Annyira nem drága. GSM boltok ilyen 3000+-ért árulják ezeket.

Mindenki döntse el, hogy spórolni akar vagy gyorsan kell neki :)

(#415) fisi válasza Icetee (#414) üzenetére


fisi
senior tag

Én a Mi Max 2 nél rengeteg szoptam a keretes üvegekkel a prohoz van átlátszó is az jobb szerintem.

(#416) flash- válasza fisi (#413) üzenetére


flash-
veterán

hát majd akkor rendelek kínából ha tudtok valami normálisabbat, addig mindenképp akarok rajta üveget...
nillkin?
znp5d (ja most látom ebből még nincs note 6 pro

[link]
egyéb?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#417) ux1 válasza Simba86 (#404) üzenetére


ux1
addikt

Pedig érdemes.


Így már használható(bb). :K

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#418) Tamoo válasza flash- (#416) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] rendeltem ilyet, de ez nem jó rá... vagy nem jót kaptam, ideiglenesen viszont rajtahagytam.
Fekete keretes úton van, remélem jövőhéten ideér és jó is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#419) D1Rect


D1Rect
félisten

Én is fóliát/üveget keresek a kijelzőre.
Van valakinek ami bevált?
Nincsenek nagy elvárások, csak szépen illeszkedjen.

(#420) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! 2 kérdésem lenne..
1/ A Bootloader nyitás tényleg minden adatot letöröl a telóról? És ha igen, akkor utána mi lesz? Ujra telepiteni kell mindent?

2/ Ti észre vettétek hogy bármelyik témát töltjük le nem tökéletes?
Pl fekete témáknál az állapotsor vagy alap marad, vagy ha megváltozik, kb fekete alapon sötétszürke betűk meg ilyesmik lesznek. Ez mitől lehet?

(#421) ux1 válasza Bali27 (#420) üzenetére


ux1
addikt

1. Igen, előtte csinálj mentést.
2. Sok a béna. Válassz másik témát. Van aki jól megírja. Lásd az enyémet.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#422) Robit Sakraf válasza ux1 (#417) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Ez bitang jól néz ki! 👍

(#423) ux1


ux1
addikt

Miui Pro 8.11.23

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#424) Fredy74 válasza ux1 (#423) üzenetére


Fredy74
tag

És ez milyen ROM ? van róla valamilyen leírás is ?

(#425) zozyk


zozyk
addikt

Hello topik

Sajnos a régi telefonom elhalálozott és áthidaló megoldásnak kinéztem ezt a típust.

Honnan érdemes rendelni?
EUstock
Xiaomishop
Gearbest

Részemről inkább hajlok a picit drágább, de garis helyek felé. :B

(#426) vegyszer válasza zozyk (#425) üzenetére


vegyszer
addikt

Mindenhol garis, csak akarod-e kínába vissza küldeni azért, hogy a vásárláskor spórolj 5-10-15 ezrest?
Ha ez számít, akkor nézd meg itt az aprót. Itt is van hirdetés, és nem biztos, hogy megéri kintről rendelni 3-6 hét átfutási idővel...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#427) kazsmerlaca válasza vegyszer (#426) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Egyetértek... :C

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#428) flash- válasza zozyk (#425) üzenetére


flash-
veterán

én most ishop-ból rendeltem (nem reklám!!).
azt mondták 15 napon belül van a szállítás, valszinü kb annyi lesz..(még nem jött meg,de legalább nem fizettem előre :D )
viszont tejeskörü 2 éves gyártói garancia van a telefonra(megkérdeztem)
kínában olcsóbb igen..
de asszem egy év gari.. és hát +egy évért nálunk ugye kell fizetni(egyes helyeken),és azzal akkor már ugyanott leszel ,nem beszélve arról hogy mégiscsak magyarországon veszed, gyorsabb (elviekben) az ügyeintézés.
és ahogy a kínából rendelők fb csoportját néztem nem egy embernek veszett el a telefon amikor visszaküldte javításra...és ugyebár ilyenkor már paypal visszafizetés sem játszik....
+10 ezret +1év magyarországi gari szerintem nem is kérdéses hogy megér(asszem a fb csoportokban húdenagyon nagy "akció" keretében is 50 körül volt ez a teló...hát én nem mondanám hu de nagy vételnek...
(valakinek ebben tuti üzlet lehet mámint a kuponozás, gb,,ali,stb..de nem látom át mi, de eléggé érződik h erre megy a játék...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#429) kazsmerlaca válasza flash- (#428) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Én csak olyat rendelek kínából amit nem kell gariztatni sosem. Telefon rendeléseket rábízom a merészekre :DD

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#430) Robit Sakraf válasza zozyk (#425) üzenetére


Robit Sakraf
tag

Nálunk a családban 9 xiaomi telefon van. Van egy Redmi 1s teló is ami már nem is tudom mennyi idős és még most is üzemel. Még egyiknek sem volt garis problémája. Baráti körben sem hallottam soha meghibásodását ennek a márkának. Ezzel csak azt akarom mondani hogy az én tapasztalatom szerint kicsi az esély arra hogy garanciára szoruljon. Persze az ördög nem alszik.

(#431) helixP válasza Robit Sakraf (#430) üzenetére


helixP
nagyúr

A mi családunk 6-tal "büszkélkedik". Eddig egy halt meg, azonban a cca. 25 kilós fém alkatrész ráejtése nem fedi az átlagos rendeltetésszerű felhasználást.

(#432) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Redmi 6 Pro? elírták nemde?

Xiaomi Mi A2 Lite - annyira nem lite

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#433) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én 60.900Ft-ért vettem egy helyi (egri) mobil üzletben. Pénteken megrendeltem webshopban, hétfőn beballagtam érte. :D Igaz jókor csíptem el, mert a hétvége alatt hat másik üzletükből akarták átkérni.
Igaz gari csak egy év van és azt is a bolt vállalja, de ahogy néztem soknál így van. Viszont ez is több mint a "semmi".
Karácsonyi hajrában nem mertem már Kínából rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#434) AxBattler válasza Tamoo (#433) üzenetére


AxBattler
félisten

61k-ért megérte kockáztatni, megbízhatóbb helyeken legalább 70k HUF a 64GB-os modell.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#435) bollokcs80 válasza zozyk (#425) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Eustock
MiStore

esetleg Smartshop.

B.Cs.

(#436) szabeska válasza Ciccuka (#432) üzenetére


szabeska
addikt

Nem írták el, a Redmi 6 Pro csak indiai vagy kínai piacra szánt név, de a készülék teljesen ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

F1

(#437) kazsmerlaca válasza AxBattler (#434) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Nekem sosem volt gond az állítólagos rossz smartshop-al. 9-ből 9 készülék és hibátlanok azóta is. 63.590-ért hibátlan...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#438) Ciccuka válasza szabeska (#436) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor szándékosan elírták, mert nem írták oda, hogy indiai Redmi 6 Pro. Elég megtévesztő, mert ennek jóval gyengébb a specifikációja.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#439) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Írtam egy kis tesztet + a végén vannak kuponok is a telóhoz :D
Xiaomi Redmi Note 6 PRO 3/32GB egyéni teszt

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#440) zozyk válasza HornedReaper (#439) üzenetére


zozyk
addikt

Kuponnal, szállítással ~193 dolcsi, ami már meggondolandó részemről. (Tizenpárezer már meghatározó egy ilyen értékű telefonnál)

Mennyire megbízható ez a Gearvita oldal? :F
Nem ismertem eddig... :B

(#441) vegyszer válasza zozyk (#440) üzenetére


vegyszer
addikt

Én akkor estem gondolkodóba, mikor a GB oldalán 180$ árra volt egy 7%-os kuponom. (4/64 GB-os, de nem volt kék)
Így elkeztdem a Mi 8 lite-ot (6/128GB 249$) nézegetni, amire a kupon szintén jó lett volna, de ekkor jött a fekete péntek, és a smartshop.hu oldalán a fent említett Mi 8 lite 75 ezres alatt lett volna, ami a kínai minimál ár +7000ft.
Ha ennyi kavarás nem lenne elég, akkor viszont a Mi 8 lite után a Mi Mix 2 is bekerült a képbe. Aminek a minimum ára olyan 85 köré esett itthon, kínából 110 ezres. Azért annak a kinézete elsőre elvarázsolt. Ezeké kevésbé.

Még jó, hogy nincs rá pénzem...
Talán a héten elköteleződök valamerre

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#442) szabeska válasza Ciccuka (#438) üzenetére


szabeska
addikt

Nem irtak el semmit. A Mi 8 Lite es a Redmi 6 Pro TELJESEN ugyanaz. Ne keverd a Redmi NOTE 6 pro-val a sima Redmi 6 Pro-ot :)

[ Szerkesztve ]

F1

(#443) vegyszer válasza szabeska (#442) üzenetére


vegyszer
addikt

Ebben nem lennék biztos, hogy a Redmi 6 Pro és a Mi 8 lite azonos.
Mert se méretben, se prociban, se másban nem is hasonlít a két készülék egymásra.
Ha csak nincs itt is olyan kavarás, mint a különböző piacra szánt Redmi 5 Plus, Redmi note 5, és az indiai Redmi 5 körül volt...

Szerintem te a Redmi 6 Pro vs Mi A2 Lite készüléket kevered. Ami valóban azonos, csak sajnos a Redmi nem ismeri a B20-at. A másik meg nem eszik MIUI romot.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#444) M@cika


M@cika
őstag

Megjött a teló, nem is raktam rá semmit, egyből a frissítés felé vettem az irányt. Érdekes, a miui oldalon stabil ROM 10.0.4.0 van, de a wifire ráakaszkodva a telefon 10.0.5-öt talált. :-) Most tölti le.

Nasit a kis fehér medvének!

(#445) szabeska válasza vegyszer (#443) üzenetére


szabeska
addikt

Ahh, valóban! Valamit benéztem :DDD Nem a Lite-ra gondoltam, hanem a Mi A2 Lite-ra :) Így valóban megtévesztő az árukeresős név...

[ Szerkesztve ]

F1

(#446) M@cika válasza szabeska (#445) üzenetére


M@cika
őstag

Lehet, már beírtam 1x, nagyon feledékeny egy medve vagyok
Szóval én azt sajnálom, hogy a Snap710-et nem rakták bele az ígért telefonokba, maradt a 636 vagy 660. És nincs a hivatalos Mi oldalon 8 SE, csak Lite. Vagy ez megint egy régiós piaci átnevezés?

Nasit a kis fehér medvének!

(#447) bogesy válasza M@cika (#444) üzenetére


bogesy
csendes tag

Valóban van egy 10.0.5 frissítés..némi hibajavításokat írnak! :K

(#448) zozyk válasza zozyk (#425) üzenetére


zozyk
addikt

Basszus, lehet hogy Mi8 lite lesz belőle...az is tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#449) kazsmerlaca válasza zozyk (#448) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

3.5mm jack hiánya az mi8 Lite esetén nagy fájó pont :(

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#450) bollokcs80 válasza kazsmerlaca (#449) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Meg a 3340 mAh-ás akksi...a teszt szerint kb. 4 óra kijelzőidő.

B.Cs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.