Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Alarikman válasza Bass (#89) üzenetére


Alarikman
senior tag

Igaz, szerencsére ki van kapcsolva alapból az AI. De akinek kell ott van. Én csak tisztáztam a dolgokat.

(#102) erahurka


erahurka
félisten

Meglepően jó képeket készít! Lassan eljutunk oda, hogy a kínai mobilok nem a gyenge fotóikról lesznek hírhedtek?

[ Szerkesztve ]

(#103) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Én is elgondolkoztam a RN4 váltáson RN6-ra. DE ez a teszt elbizonytalanított...Igazából most meg már azon agyalok, hogy a RN5 jobb választás lenne-e inkább? VAGY várjam meg a RN7-et? :) Hmmmm....

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#104) Graphics válasza D1L1ZS (#103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

RN5 és RN6 ugyanaz, kivéve notch.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Tök jó lenne kideríteni, hogy a kamera szenzorok fimrware-ében vagy a kamera szoftverben van-e ez a túltolt mikrokontraszt bekódolva, ami először az LG telefonok sajátja volt, de mára szinte minden telefon így dolgozza fel az apró részleteket, pl fák levelei, fű, vagy más kis részletek.

Szerintem tipikusan az lehet a háttérben, hogy akár a kamera szenzor gyártónál akár az alap szoftvernél valaki eldöntötte, hogy ettől majd tuti jobbnak fog kinézni a kép, ha nem 100%-on nézzük és ezért benne van és kész.

Holott ha ez a feldolgozó algoritmus nem lenne bekapcsolva, még ha kicsit részletszegényebb is lenne a kép, de biztos, hogy jobb is lenne általánosságban véve és természetesebb.

Itt pl a videónál a fák leveleinél látszik baromira, amiről beszélek, de bármilyen faleveles fotónál is látható, amire gondolok. Gyakorlatilag egy kontraszt körvonal van minden ilyen apró elem körül, mintha körbe lenne rajzolva.

Undorító és baromira zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#106) D1L1ZS válasza Graphics (#104) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Igen tudom, hát nem tudom mi tévő legyek...Most elolvastam a RN5 mobilarenas tesztjét is megint...így még vacillálok, de ha váltok (ha egyáltalán váltok), akkor valszeg a RN5 lesz....Bár sokáig nem érdemes gondolkodni, mert ki tudja meddig van készleten...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#107) Upo válasza D1L1ZS (#103) üzenetére


Upo
addikt

Húsvét körül lesz Redmi Note 7? De szerintem kb. snapdragon 636, billegős dual kamera, noccs, csak jack és/vagy infra és/vagy fm rádió nélkül. Esetleg a bevált 3000-es akkuval. Szinte kizártnak tartom hogy legalább egy snap 660 legyen benne, a 625-ről is lehúztak hány bőrt, gyanítom hogy még a note 8-ban is 636 lesz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#108) Graphics válasza Upo (#107) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De hát Note 7, az lehet nem lesz.. :D

Egy az, hogy rossz ómen, a másik hogy a Mi szériánál is kimaradt, ha viszont lesz, akkor Snap 7xx jár hozzá :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#109) Upo válasza Graphics (#108) üzenetére


Upo
addikt

Igaz, akkor note8.
De a 7xx fura lenne, a mi8 lite globalban se hagyták benne, lett belőle 660. Annak a tavaszi utóda is gyanúsan marad 660, akkor meg a note (7)8 nem lehet az. Redmi (7)8-nak meg majd kitalálnak valami snapdragon 464-et ami a 636 gyengített kamerával/modemmel (mint a 625-450)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#110) Graphics válasza Upo (#109) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Odébb van az még :) Majd kiderül.

A technikai fejlődés nem áll meg, és ha a konkurensek lépnek, akkor bizony nekik is kell.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111) natë


natë
nagyúr

A Note 5 bitang jó készülék ez pedig nem rosszabb. Talán a front kamera cseréje a gcam problémát is orvosolja.

(#112) Alarikman válasza gekkoXT (#105) üzenetére


Alarikman
senior tag

Túl van tolva az élesség. Főleg a Samsung Isocell szenzorokkal szerelt fényképezős mobilok esetében. Mint ezekben is(Note 5-6). Ha lentebb veszed szoftverben az élességet úgy nem jobb neked? A topikjában is többen ajánlották. De hogy ez most tényleg valami technológiai korlát(kis érzékelő+nagy megapixel?), vagy csak firmware beállítás, passz. En a firmware-re szavazok. Azt mondod, hogy a Sony szenzorosak is ilyenek?

[ Szerkesztve ]

(#113) Upo válasza Graphics (#110) üzenetére


Upo
addikt

Ja, a felső kategóriában. Poco f2, mi mix 4, mi 8s, ott majd lépnek. De lent nem nagyon kell. Nézd meg a 625-ről mennyi bőrt lehúztak, fejből nem is tudom hány készülékük hány generációján át nyomják. Talán a redmi4 prime volt az első, az sem ma volt.
De még lehet hogy visszalépés lesz, amit eljátszottak, a note3 pro, mi max után a note4 / mi max 2-vel (652-ről 625-re), még akár jöhet valami 630, mondjuk a 636-ból letilt 2 magot, hogy jobban ki lehessen szórni a selejtet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#114) Graphics válasza Upo (#113) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Note 4-ben volt csak Snap 625. Redmi 4 Pro-ban, és a Mi Max 2-ben. Ezek különböző szériák, nem több generációt éltek meg. Az utódok mást kaptak

Ne légy ennyire derűlátó, kár spekulálni. Amikor a 650 után jött a 625-ös akkor kényszerű lépés volt, mert nem volt más alternatíva a 6xx szériában. 652-vel meg valamiért alig pár mobil jött ki.

Elég sok új SoC került bejelentésre, így lesz miből válogatni, 660 most a slágercucc, de már ott van a 710 is és a hozzá hasonló 670 is. Én utóbbira szavaznék, ha már találgatni kell.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Smartshop szerintetek megbízható?

https://smartshop.hu/xiaomi-redmi-note-6-pro-dualsim-lte-okostelefon-64gb-4gb-ram-fekete-global-verzio

B.Cs.

(#116) natë válasza bollokcs80 (#115) üzenetére


natë
nagyúr

Megbízhatóbb, mint a többi zug GSM.

(#117) Graphics válasza bollokcs80 (#115) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eustockon is van már , én úgy néztem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#118) Alarikman


Alarikman
senior tag

Ja és több szín variációban. Most nagyon bővítették a választékot minden kategóriában. Ideje volt az ünnepek előtt.

(#119) rellif


rellif
senior tag

Miért hagyják ki mindig a 2sim +microSD tálcát a Note sorozatból?(talán az 5a az egyetlen kivétel)
A2 lite ebből a szempontból szimpatikusabb.

(#120) juuzer válasza Graphics (#117) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor ez azt jelenti, hogy a Note 5 forgalmazása náluk ennyi is volt? :/

Off: most látom, hogy a Mi Max 3 is elérhető lett náluk :) :)

Vamos a la playa.

(#121) Graphics válasza juuzer (#120) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van Note 5 is elérhető :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#122) Bass válasza Alarikman (#101) üzenetére


Bass
addikt

Hol lehet kikapcsolni? Mi nem találtuk meg.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#123) pengwin válasza Graphics (#114) üzenetére


pengwin
addikt

Meg a Mi A1, A2 Lite, 5X, na meg volt vele sima Redmi is (5?, 5 Plus?, 6?... nem tudtam követni).

De igazából az S450 is ugyanaz az SoC, és azt is használták pár készülékükben.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#124) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ez nem győzött meg.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#125) Graphics válasza pengwin (#123) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SD450 is jó, de nem ugyanaz :)

De amúgy generációkat írt. Én arra reagáltam. Amúgy, addig amíg jó SoC kerul a mobilokba, nekem nem gond.

A teljesség igénye nélkül írtam, elnézést :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#126) M@cika válasza batai15 (#94) üzenetére


M@cika
őstag

Épp ideje is hogy befejezd, mert nagyon unalmas. Mindenki felfogta, hogy neked nem jön be, de az érveid gyengécskék. Ár/értékben a legtöbb Xiaomi erős, szóval hiába fikázod, sok embernek nagyon megfelel. Neked nem, senki nem kényszerít, hogy megvedd, arra még pláne nem, hogy 25* leírd ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#127) Atus85 válasza D1L1ZS (#103) üzenetére


Atus85
aktív tag

Helyedben a 6 prot venném.
Árban nem sokkal drágább, tovább lesz támogatott és eladásnál is többet fog érni.
Ja és a legfontosabbat majdnem elfelejtettem ,hogy a notchal is menőzhetsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) Alarikman válasza Bass (#122) üzenetére


Alarikman
senior tag

Szerintem ha a "képkörnyezet" ki van kapcsolva, akkor nem aktív az AI. Habár 9-es MIUI-n nézegettem utoljára ezeket a beállításokat. Lehet azóta változott a tizessel és alapból aktív? 🤔

(#129) Bass válasza Alarikman (#128) üzenetére


Bass
addikt

Ilyen beállítást nem találtam. Miui 10 van rajta. Annyi van h éjszakai minöség javitás vagy valami hasonló. Ezt amúgy a kamera beállításoknál kéne találnom?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#130) pengwin válasza Graphics (#125) üzenetére


pengwin
addikt

Csak azért írtam, mert maga az S625 eddig legalább három generációt élt meg, ha nem is ugyanabban a szériában.

Üdv, pengwin

(#131) ivógéptanács válasza Bass (#122) üzenetére


ivógéptanács
tag

Kamera ->AI (felül) érint / kikapcsol, érint bekapcsol , nincs túlbonyolítva.

(#132) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hát a cikk elolvasása után nem jött meg a kedvem a Redmi Note 4 lecseréléséhez. Nincs is nagyon értelme. A kamerán kívül túl sok előrelépést nem vennék észre.

Minden szavam magánvélemény!

(#133) Noukoum válasza tothmaxy182 (#132) üzenetére


Noukoum
veterán

Mivel a note 4 is jó telefon volt.:) Így érthető.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#134) Chaser válasza tothmaxy182 (#132) üzenetére


Chaser
titán

En se valtanek rola, eza "noccs" hulyeseg egyebkent sem tetszik, note1 utan 4 van, ennek alapjan talan a note7 lesz a kovetkezo ( : vagy amelyiket 2 ev mulva lehet kapni, a ket note kozt 3 ev telt el mire megvettem 4-est, de azota surubben jonnek ki uj modellekkel, regi rendszer jobb volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135) Bass válasza ivógéptanács (#131) üzenetére


Bass
addikt

Hát miui 10-n nincs ilyen opció sajnos. Marad az open kamera. Köszi

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#136) ux1 válasza tothmaxy182 (#132) üzenetére


ux1
addikt

Én cseréltem, igaz még a cikk előtt. 1 hete vagyok tulajdonosa és nem bántam meg. Már csak a kamera miatt is megérte. :) :K

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#137) Graphics válasza ux1 (#136) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NEm jó az aláírásod :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#138) tonyrulez


tonyrulez
őstag

De legalább megvan az embereknek az embereknek a választási lehetőség: nem szereted a noccsot? RN5PRO. Vagy kell a noccs? RN6PRO! :))

Annak tényleg semmi értelme hogy megnövelték a kijelzőt 0.27"-el, ami jelent 2 sarkot ahova már ki sem férnek az ikonok. Egyedül a kamera lett jobb, de akinek az ötös kamerája is tökéletes az nem tudom mit akar még elérni a hatoséval. Ja, és 5-ben van még működő QC2. Minden más meg ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#139) Noukoum válasza tonyrulez (#138) üzenetére


Noukoum
veterán

Ilyet tényleg nem sok helyen látunk.

Noccsos vagy nem noccsos. Ez itt a kérdés.:D

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#140) DoxaM


DoxaM
aktív tag

sziasztok,

azt valaki esetleg 6pro tulaj ki tudja deríteni, hogy pl. egy Open camera app mennyi exponálási időt enged 40-50-es vagy 80-as iso mellett? :) jó lenne, ha 5 másodpercet már lehetne vele......sajnos a tesztben ilyen nincs :S vagy külön appal se lehet RAW-ot menteni a telón? :F azt már nagyjából mindegyik új mobillal lehet.

(#141) csapee


csapee
senior tag

Van olyan kínai megbízható telefon ami Amoledes és még szoftver is lesz frissítve egy fél év múlva?
Tetszik ez is de megint Amoledes kellene...

Csapee

(#142) Noukoum válasza csapee (#141) üzenetére


Noukoum
veterán

Meizu 7 pro?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#143) kazsmerlaca válasza csapee (#141) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Xiaomi Mi 8, de ilyen kérdésre nem ez a te topikod...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#144) #81733120 válasza csapee (#141) üzenetére


#81733120
törölt tag

[link]
Itt szerintem majd tudnak segíteni. :K

(#145) Robit Sakraf válasza tothmaxy182 (#132) üzenetére


Robit Sakraf
tag

A Note 4-hez viszonyítva nagyon sok előrelépés van. A feleségemnek az van. A Note 5- höz már vitatott. Én lemondtam a note5 megrendelésemet a note6 megjelenése miatt. Nem bántam meg. Nincsenek nagy eltérések de nekem ez jobban tetszik. Szélessége minimálisan kisebb, duál kamera elől hátul, a hátsó sötétben jobb képeket készít. A szenzorsziget nekem tetszik de ez igen megosztó amint látom.

(#146) razzorr


razzorr
őstag

Na már csak az a kérdés hogy ezt vagy az A2-t vegyem? Nem a miui fog dönteni,hanem inkább a kamera. Szerintetek?

(#147) Csapoati válasza razzorr (#146) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én nem nagyon látok különbséget. Ja és én is ezeken gondolkodtam, de végül a Redmi Note 6 Pro lesz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#148) razzorr válasza Csapoati (#147) üzenetére


razzorr
őstag

Több sara van az A2-nek egyébként, a legfájóbb a bővítés és a jack hiánya meg a kisebb akku. De valahogy a kamerát jobbnak érzem.Fene tudja már, aztán ha jön a mi8 lite,akkor meg még nagyobb lesz a zavar.

(#149) judas13 válasza Noukoum (#83) üzenetére


judas13
addikt

OK tegye azt!! :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#150) Graphics válasza razzorr (#148) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én ha nem RedmiNote akkor Mi 8 Lite. Bővíthető és nem néz ki rosszul

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.