Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilu85


pilu85
őstag

jaj istenem, csak hogy feltegyek a gyárinál rosszabb rendszert, azért nem fogom elcseszni a telóm. :S

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#2) enginev3.0 válasza pilu85 (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gyarinal rosszabbat? A gyári sokszor valami webshop rom ami semmit nem ér, vagy a hivatalos gyári pedig a china, ami tele van kínai szeméttel, mint a kínai kajaldak, így legalább lesz root, teljes hozzáférés, plusz magyar nyelv

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) pilu85 válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


pilu85
őstag

gyári kínai van, alig szeméttel. angol nyelven igaz de kva jo akksi idővel

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#4) Drenadar válasza pilu85 (#1) üzenetére


Drenadar
veterán

Valószínűleg az a rom ami most rajta van a telódon nem a gyári... legalább a hivatalos EU romot érdemes rá feltenni, biztos forrásból, és akkor biztos lehetsz benne, hogy nem egy adatlopó rom van a telefonodon.

Állítólag a bootloadert pont a webshopo miatt zárta le a xiaomi, de ki tudja hány ezer módon kerülték ezt meg.

(#5) Atomgeszi válasza pilu85 (#3) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Alig szeméttel"
Na, engem még az alig szeméttel levő ROM is zavar, legyen kipucolva, és csak az legyen fent, amit Én magam is szeretnék, hogy fent legyen!

Persze mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit rak fel.

Kis kiegészítés, nekem úgy 50%-os volt a profilom, és csak angolul írtam nekik a kérelmet, két nap múlva nyitották is. :)

100%-ra amúgy is nehéz megcsinálni a profilt, főleg, ha b****k elküldeni az SMS-t, hogy be lehessen állítani a recovery phone-t.

(#6) Drenadar válasza Atomgeszi (#5) üzenetére


Drenadar
veterán

nehéz elhinni, hogy nincs a telefonodon olyan funkció/app amit nem használsz :D

(#7) Atomgeszi válasza Drenadar (#6) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van, de az ilyen "szemét" ROM-okból, konkrétan törölni sem törölheted még sokszor root joggal sem, vagy pedig, ha törlöd abból következik majd a kártyavár omlás és majd jön a többi probléma :)
Itt ilyenekre gondoltam :D

(#8) pilu85 válasza Atomgeszi (#7) üzenetére


pilu85
őstag

hát engem 100% osan kiszolgál, s nem sopok bugokkal, mint sok más emberke aki nem elégszik meg a gyárival.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#9) nyisziati válasza Drenadar (#4) üzenetére


nyisziati
veterán

A Google, Microsoft, Apple stb. is gyűjti az adatainkat. Sőt, az összes app, aminek hozzáférése van a tel.könyvhöz, sms-hez, fényképekhez stb.

(#10) vampire17


vampire17
addikt

Ha nem zavar az angol nyelv, akkor Globalt erdemes rakni. Nincs egy darab kinai app sem, nincs torolhetetlen elotelepitett szemet. Full tiszta, gyari ROM, rendes OTA frissitessel.

Nem tudom, kell-e ezt is unlockolni elotte (Mi Maxot kell) de ha az megvan, Fastboot ROM leszed, miflash-el folrak (Clean all, grantaltan pucol minden elozo cuccost a telorol) aztan szepen frissitgeted.

Ismetlem, ha nem hianyzik a magyar nyelv, ezt ajanlom!

(#11) UnA válasza vampire17 (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

Elvileg nálam is Global ROM van, de az OTA frissítés nem talál újabb verziót. Korábban a Redmi 2-n a xiaomi.eu ROM volt TWRP-vel, azt szerettem, de eddig jól megy ez a ROM, egyelőre maradok...

A cikkhez egy kis kiigazítás: a bootloader nyitáshoz nem kell kínaiul tudni :) Írtam nekik angolul, és küldték a kódot.

(#12) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Ezt még elolvasni is fáj, nem még végigcsinálni is.
Jók a Xiaomi telefonok, de pont emiatt nem veszek tőlük semmit.

(#13) vampire17 válasza zhorvath (#12) üzenetére


vampire17
addikt

Ami itt van, nem kotelezo. Ahogy irtam is, ha a magyar nyelv nem szempont, a Global teljes mertekben kielegit minden igyenyt.

Amugy van a globalban is magyar, kb 30%. jelenleg is dolgozunk azon, hogy a teljes forditas bekeruljon.

(#14) pvt.peter válasza UnA (#11) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nem tudom, hogy milyen verzió van fent nálad de jelenleg a legújabb a V7.3.7.0

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15) hege8888 válasza Atomgeszi (#7) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ezt csak megerősíteni tudom.
A webshopos romok képesek egy relatíve erős telefont is használhatatlan szemétté redukálni.

Tavaly Karácsonyra vettem páromnak egy redmi2-t és az olvasottakhoz képest eléggé fapad volt, pedig csak az Viber, meg a FB, FB Messenger került fel rá kibontás után.

Borzalmasan lassú volt, ráadásul vmi isteni agy beletette a webshopos romba a CleanMastert, a 360 mittoménmit, meg még egy takarítót,
Ezek aztán3 fejű hidraként szinte folyamatosan ugráltak fel, hogy kevés a memória, takarítsak.
Leszedni nem lehetett őket root nélkül... :W
Próbáltam javítani a helyzeten, hogy akkor leszedem a Youtube-t, mert az neki nem volt fontos.
Nem lehetett. :(
Akkor csak kikapcsolom, hogy a háttérben se fusson...
Na erre egy olyan hibaüzi-loop jött létre, (kb 1 mpnyi képernyő használati idővel),
hogy 20 percembe telt, mire reboot után, a pin-kód megadás, képernyőfelnyitás, menüzéssel eljutottam,
hogy visszacsináljam...
Akkor legalább a hibaloop megszünt, de a teló rém lassú volt.

Az egész végül megoldódott, egy hozzáértő emberke lecserélte a hivatalos magyar romra. Azóta okés.
De előtte borzalom volt...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#16) zhorvath válasza vampire17 (#13) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ne érts félre kérlek, nem nyavalygás akart lenni.
Nekem Nexus 6P van. Néhány perc és nyitva a bootloader, root jog, minden.
Ehhez képest írtam, hogy ijesztő volt számomra elolvasni a procedúrát.

[ Szerkesztve ]

(#17) addamka válasza zhorvath (#16) üzenetére


addamka
őstag

Olyan xiaomi fiókkal, aminél ki van töltve minden, az unlock itt is kb. 2 perc.
Asszony fiókjával beléptem a weboldalon, mi unlocker letölt, oda ugyanazzal a fiókkal login, unlock, telefon usb-n rádug, fél perc és kész.

Azt nem tudom SMS szívatás mikor van, kollégának van 2db Redmi 3-ja, amiket sorra kell keríteni, az ő fiókja meg elég friss.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#18) UnA válasza pvt.peter (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Nálam 7.3.1.0, a lányomnak 7.1.0.0. Szóval régi....

(#19) NemesTom


NemesTom
tag

Hatalmas segítség lett volna pár hete, de egy kolléga kisegített a gondban :DDD a MIUI-nál undorítóbb mocsokkal még nem találkoztam, - ha nem tetszik, ne válaszold meg - nem tudtam eligazodni semmiben, nem volt app drawer, nem lehetett normálisan használni alkalmazásokat.... Most fennt van a TWRP, és CM 13 van a telón. Egy probléma van ezzel a rommal, a hátlapi kamera nem fókuszál, az utolsó, még miui alatt készült kép fókuszával maradt. Valakinek ötlete a gondra?

(#20) UnA válasza NemesTom (#19) üzenetére


UnA
Korrektor

Mondjuk azt nem igazán értem, hogy miért vettél Xiaomit, ha nem tetszik a MIUI. Ez így együtt a legjobb.

(#21) enginev3.0 válasza NemesTom (#19) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs appdrawer, ezen kivul nem tudom miben nem tudsz eligazodni, mert rohadt egyszerű az egész, a cm meg egy fapados hulladék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) NemesTom


NemesTom
tag

Árban ez volt a legjobb, tetszett a hardveres rész. Nem tudom, hogy mi váltotta ki belőlem ezt a mélységes utálatot, ilyen iOS érzetem volt tőle, mindenhol blur, nekem egyszerűen fura volt. :DD
enginev3.0: Nem fogok vitázni, nekem nem jött be és kész.

(#23) Joci10


Joci10
őstag

Nem tudom, felvetette-e már valaki (ha igen, akkor elnézést az újbóli előhozatalért); de azért szerintem egy szakmai cikk első oldala adhatna kicsit több felvilágosítást is, mint ez a jelenlegi (ha már a címéből sem esik le minden tökéletesen). Csak figyelem-felhívás, hogy ne csináld, és a szerzők semmiért nem vállalnak felelősséget. Na igen, de miért is? Legalább egy kis bekezdésben (akár 1-2 sorban) leírva, hogy 'ez a cikk most arról fog szólni, hogy .....'. ;)

Előre is köszönöm, ha valaki ennyi fáradtságot vesz legközelebb, hogy egy 'átlag' olvasó el tudja dönteni az első oldalra kattintással, hogy az adott írás arról szól-e, amiről Ő szeretne olvasni (vagyis amiről Ő gondolja, hogy szólni fog a cím után)! ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) UnA válasza Joci10 (#23) üzenetére


UnA
Korrektor

Pontosan mit szerettél volna kérdezni? ;)

(#25) Joci10 válasza UnA (#24) üzenetére


Joci10
őstag

"Marika néni! Nem kérdés! Kérés!" :D
Elnézést a fenti mondatért, csak viccesen próbáltam prezentálni, hogy nem volt kérdésem (na jó, az írás közben mégiscsak volt; de az inkább csak költői); csak egy kérésem: hogy az első oldalon legyen több infó a cikk további részével kapcsolatban (hogy miről is fog szólni; és hogy miért is kell kiírni az első oldalra, hogy senki nem vállal semmiért semmit (na jó, csak felelősséget :) )).

[ Szerkesztve ]

(#26) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Elvesztem a magyar nyelvű ROM-okról szóló hozzászólások forgatagában. :)
Egyszerűen teszem fel a kérdésem, hogy ne haragítsam magamra a kedves topiclakókat:

"A kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad" elvet, ha EUStock-ról ha rendelnék egy RNote3Pro-t, akkor létezik olyan STABIL ROM, ami magyar (Nem muszáj teljes, 97% is lehet) és frissíthető is OTA-n? :))

Köszönöm a segítségeteket! :R

(#27) pvt.peter válasza Máté94 (#26) üzenetére


pvt.peter
őstag

Stabilban nincs még OTA -n frissülő magyar nyelvű ROM.
Ha mindenféleképpen ilyen kell rakj majd rá developer verziót, az sűrűbben frissül.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#28) merqree


merqree
őstag

"Folytatva a flash-t, nyomjuk meg a refresh gombot, hogy megjelenjen a telefon. Miután megjelent, lent a pötty a "flash all" mellett kell legyen."

Ennél a pontnál elakadok:
hibaüzenet: a megadott típuskonverzió érvénytelen.

LAPTOP: win 8.1 64 bit, eszközkezelőben Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E (COM3) látható...

valami összekuszálódott gondolom

(#29) merqree válasza merqree (#28) üzenetére


merqree
őstag

Otthoni laptop (win 7 64 bit) fastboot-ból át sem tudom "lökni" download módba, ellenben fastboot módban látja a miflash... :W

(#30) merqree


merqree
őstag

Ez nem mélyvíz...
Ez mélytorok...

(#31) tolvaj! válasza merqree (#28) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nekem bootlopba ment a telefon miután visszazártam parancssorból a készüléket..... Most ugyanezt zongorázom végig és nincs telefon....
windows eszközkezelő látja, alaplapi usb portba dugva a készülék, piros led villog folyamatosan és egyik mi flash tool sem látja a telefont...
Eszközkonverzió érvénytelen!- ha a refreshre nyomok.

Szóval csak nyugi!- nem vagy egyedül.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#32) merqree válasza tolvaj! (#31) üzenetére


merqree
őstag

Isteni érzés egymással kézenfogva zuhanni egy szakadékba :))

Fastboot Neked is van?
Mert nekem csak az van...

ADB-ként nem is látta sosem a telefon a win 7 64bit :(

(#33) Criminal017 válasza merqree (#32) üzenetére


Criminal017
őstag

A kollégának végül sikerült, így: [link]

(#34) merqree válasza Criminal017 (#33) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Már teljesen össze vagyok zavarodva, annyi mindent töltötem le telepítettem fel...
Tegnap mindent eltávolítottam, újraindítottam a gépet, ma mindent újra letöltöttem, de ugyanaz a jelenség...

Fastbootban elindul a telefon, miflash, fastboot parancssor látja, kommunikál
ADB-re vagy mi a tökömre átváltok, és utána kakukk...

Csak én látom a szemeimmel a telefont...
Jah, meg ha a webkamera, ha elétartom...

(#35) Criminal017 válasza merqree (#34) üzenetére


Criminal017
őstag

Próbáld meg ezek után úgy, hogy nem rakod át EDL módba, csak simán fastbootban megpróbálod flashelni a telót.

(#36) merqree válasza Criminal017 (#35) üzenetére


merqree
őstag

Eldobja azonnal, mert zárt a bootloader...

Amúgy azért lógok ki a sórból, mert én a TWRP-pel gyakorlatilag mindent letöröltem a telefonról, és utána a TWRP-ből indítottam a ROM telepítést, ami látszólag rendben lement...
Tehát, nincs elvileg semmi a telefonon...

szerk: még nem adom fel, de az SOS jeleket leadtam az Általad javasolt személynek

[ Szerkesztve ]

(#37) Criminal017 válasza merqree (#36) üzenetére


Criminal017
őstag

Okés és ne haragudj, hogy nem jutottunk a végére, de őszintén megmondva én is kissé tehetetlen vagyok. :(

(#38) merqree válasza Criminal017 (#37) üzenetére


merqree
őstag

Miért haragudnék? :R
Én vagyok a férfi nemiszerv...

(#39) Criminal017 válasza merqree (#38) üzenetére


Criminal017
őstag

Új Mi Flash, érdemes lenne rápróbálni: https://drive.google.com/file/d/0B3d6l1t6ZArkc0dTM09Zek1Lbm8/view
Előző verziót töröld le előtte.

(#40) merqree


merqree
őstag

Érdekes, hogy a telefon Fastboot képernyőt mutat, miközben a windows Android bootloader interface-t...

Eszköznek nem port-ot jelöl a MiFlash, hanem 8 karakterből álló vmit...

[ Szerkesztve ]

(#41) tolvaj! válasza merqree (#40) üzenetére


tolvaj!
őstag

az lesz az
nekem is így tért vissza. A global dev romot tettem fel.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#42) merqree


merqree
őstag

Ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a segítségét, melyet a héten nyújtottatok nekem a téglásítás után.
Az mutatott és készített leírásokat többször figyelmesen is elolvastam, igaz, téglásítás után, de álljon itt az én esetem/megoldásom, másoknak okulásul(?):

Tudom most már, hogy hol csesztem el mindig. Ott csesztem el mindig, hogy nem bíztam a multitaskban.
Hogy értem ezt?

Úgy, hogy mindenki leírását szó szerint vettem, pedig nem kellett volna!
Tehát, minden leírás jó, egyetlen, apró számomra lényeges dolog kimaradt.

Ami/ahogy nekem sikerült:
Telefont fastboot-ba kapcsoltam.
Feltelepítettem a MiPCSuite-ot.
Feltelepítettem a Miflash.
Feltelepítettem a fastboot_edl csomagot.

Ezekután rádugtam a telefont a laptopra.
Elindítottam a MiFlash-t.
Kitallóztam a ROMot.
Nyomtam egy refresh-t.
A device name-nél betű és számhalmaz.
Rendszergazdaként lefuttattam a edl.cmd-t. (A MiFlash programot nem zártam be!!!)
Flash_all-t, clear all-t kiválasztva elindítottam a flash-t... egy óra után, nyomtam újra egy refresh-t, annak ellenére, hogy a progress bar folyamatos munkavégzést mutatott, a másodperc számláló pedig ketyegett!!!!
Device name-nél megjelent COM3 (nálam)
Újra rányomtam a flash-re, és elkezdett felfelé menni...

Tehát a lényeg: nem léptem ki sosem a MiFlashből.

(#43) geratn


geratn
tag

Üdv Mindenkinek!
Most vettem egy ilyen telót, nekem fontos szempont volt, hogy van rá cyanogen, érdeklődnék, hogy próbálta már valaki ? Vannak tapasztalatok vele ? https://download.cyanogenmod.org/?device=kenzo

[ Szerkesztve ]

(#44) grafnet válasza Criminal017 (#33) üzenetére


grafnet
veterán

Szia!

Nem válasz, hanem egy amatőr kérdés, de nem találtam egyenlőre meg a választ. (Apró kérdés.)
Amikor a telefonon nyomom a power + vol+ -t akkor egy idő után egy kis kép fogad a teló sziluettjével és egy USB kábellel. Ez lenne a FASBOOT mód? Ezek szerint nincsen rajta TWRP?

A rendszer az 7.5 stabil, eustocktól lett véve.

A BL zártságát hogy tudom egyszerűen megnézni? Vagy ez így most zárva van?

Azért kérdezem, mert ismerősé a telefon, szeretné frissíttetni... nekem, meg mondani kéne valami idő intervallumot.

:R

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#45) pvt.peter válasza grafnet (#44) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Inkább itt rakd fel a kérdésedet, ugyanis az alábbi topikban jobban pörögnek az események:
Befutott a Snapdragon 650-es Redmi Note 3 Pro

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46) lumma


lumma
csendes tag

Hello,

a következőkbe futottam bele:
unlock sikertelen.
flash USB módban sikertelen
a cikkben megadott adb (a megadott linkről letöltve) nem fogadja az edb paramétert

ezért nekem a következő módon sikerült:
http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/guide-how-to-reboot-to-edl-fastboot-t3394292
innen letöltve a file-t fastboot módba lépve, majd parancssorból a file segítségével edl módba tudtam lépni

a másik nagy szívás az volt, hogy flashelés közben a flash program hibával elszáll:
"Not enough storage space available to process this command..."
Na ez elég para volt. Win 10 alól töltöttem, a legfrissebb flashel.
Itt egy fasza bootloopba ragad a telefon.

Az segített, hogy egy régi flash-t tettem fel (az installkor a next meg az exit helyett absztrakt karakterek vannak, de ez ne zavarjon senkit, feltelepül), a 3.3-at. Ezzel faszán végigment a flash folyamat. Kurva Xiaomi.
https://drive.google.com/file/d/0B0gZ5wzp4RIeWHQ0d1gwdzZPYkU/view

A harmadik dolog, hogy az Unlock a 8.Xes MIUIval sem megy (nekem), a Xiaomi FAQ szerint csak 6.Xel kompatibilis, China developerrel, szóval ezt vegyétek figyelembe.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#47) korobi


korobi
aktív tag

Áthelyezve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#48) Buszos


Buszos
tag

Ezt a telefont most visszaadom a kollégámnak, és rohadjon le a kezem, ha még egyszer Xiaomihoz nyólok. Az anyját ejtse teherbe, amelyik kínai kitalálta, hogy lezárja a bootloadert! Ha valamelyiktek tudna segíteni a kollégámnak, hogy a kislánya miuihu rommal kapja meg a karácsonyi ajándékát, kérem jelezze!
Én megpróbáltam segíteni, de most elgurult a gyógyszerem! Kínai romot feltoltam, de az unlock nem is kéri, hogy csatlakoztassam a telefont, bejelentkezek a fiókomba és egyből unsupported device! Unlock gomb, a webes felületen meg arra hivatkozik, hogy elutasít, mert nem vagyok elég aktív?! Mi a tököm lehet a baja? Évek óta van miui fiókom, telón bejelentkeztem, semmi eredmény.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#49) pvt.peter válasza Buszos (#48) üzenetére


pvt.peter
őstag

hamarosan jön a Global Stable V8.1.1.0, ami már alapból tudja a magyart

jelenleg Beta állapotban van

ha minden igaz, max. 1 hét és mindenkinek release -elni fogják

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#50) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Egy ismerősömnek próbálok segíteni bootloader nyitás ügyben, neki nem sikerült. Nálam van jelenleg a telefonja, a kérdés pedig az, hogy ha saját MI accountommal és saját telefonszámommal nyújtok be igényt, később az ő fiókjával tudja majd használni a telefont?

(#51) koppasz1986


koppasz1986
tag

Flash-nél akármit csinálok nem jelenik meg az eszközkezelőben a xiaomi composite mdb interface, csak az android composite adb interface... az nem elég?

(#53) Kormoskutya


Kormoskutya
újonc

Hali!

Xiaomi redmi pro telefonom van hamis ROM-mal. Hogyan tudom feltenni a gyári ROM-ot ha a frissitesi app nem ismer fel semmilyen ROM-ot a ROM meg nem ismer olyat hogy fastboot.

Előre is köszönöm a mihamarabbi segitséget.

Kormos

(#54) Weeman1 válasza Kormoskutya (#53) üzenetére


Weeman1
veterán

Inkább a topikjában kérdezd.

Xiaomi 11T Pro

(#55) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Utolsó reményem ti vagytok! Redmi Note 4 EDL módbn ragadt, már mindent megpróbáltam de eddig nem sikerült megoldani a problémát: [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56) muszasi111


muszasi111
csendes tag

Sziasztok ,segítséget szeretnék kérni .Vettem egy redmi note 3 pro snapdragon 650 mobilt,és bármit csinálok nem látja a windows 7 ,32 bit laptoppom.Mindenhol írják,ha telepitem a xiaomi suitot,myflash unlockot,akkor telepólnek a driverek,hát nekem semmi.Eszköz aláirást kikapcsoltam,de semmi.... szeretném megtartani a telefont,mert imádom,hogy nem kell naponta tölteni stb,de a miui felületet nem tudom megszokni,szeretnék romot cserélni,de igy...előre is köszönöm a válaszokat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.