Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) trebrona válasza Huawei (#7650) üzenetére


trebrona
nagyúr

Halad ez. Automatikusan tovább kellene mennie. Semmi gombra nem reagál?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7652) Huawei válasza trebrona (#7651) üzenetére


Huawei
tag

Nem reagál semmire. Viszont lehet nagyon benéztem. Nekem miflash unlock program van. és abból a mappából indítottam a fastboot boot twrp.img paranccsal. Az lehet gond?

(#7653) Huawei


Huawei
tag

(#7654) trebrona válasza Huawei (#7652) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor hibára futott volna a parancssor, a telefonon nem történt volna semmi. Most próbáld meg bekapcs gombot hosszan nyomva újraindítani!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7655) Huawei válasza trebrona (#7654) üzenetére


Huawei
tag

Nem reagál rá.

Szerk: viszont még továbbra is össze van kötve a géppel. Gondolom nem szabad lehúzni a gépről.

[ Szerkesztve ]

(#7656) trebrona válasza Huawei (#7655) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor hang le+bekapcs a fastboot-hoz, és utána bekapcs hosszan.

De igen, le lehet húzni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7657) Huawei válasza trebrona (#7656) üzenetére


Huawei
tag

Hang le+bekapcs: bejött a fastboot, utána bekapcs hosszan: mi logó és ennyi, csak a logót mutatja. Továbbra is a gépre van kötve.

(#7658) Huawei válasza trebrona (#7649) üzenetére


Huawei
tag

Így néz ki a mappa, ha így tallóztam be el is indul, de 6-8s alatt meg is áll, és kiírja, hogy Flash write faliure.

(#7659) trebrona válasza Huawei (#7657) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor lehet tovább próbálkozni, vagy a twrp-vel, vagy a MiFlash-sel.

(#7658) Huawei: Másik kábel, másik port, win 64 bites?

Esetleg még másik TWRP-k: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7660) Huawei válasza trebrona (#7659) üzenetére


Huawei
tag

MiFlash-el próbáltam újra másik porton, de ugyan az a hiba. Próbálom mindjárt másik kábellel. Meg próbálkozok twrp-vel is utána. Nem azzal van a gond, hogy az usb hibakeresés nincs bekapcsolva? Valahol úgy olvastam hogy kell ilyenekhez.

Szerk: Ja, és win10 64bit

[ Szerkesztve ]

(#7661) Huawei


Huawei
tag

Az összefoglalóban lévő MiFlash-t nem tudom letölteni, mert nem hoz be semmit. Nem lehet hogy azzal van baja?

A log mappában találtam egy ilyet:

(#7662) trebrona válasza Huawei (#7661) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miflash hibánál szokott ez lenni. Próbálj másik verziót akkor: [link]
Ja, és ilyenkor nem számít, hogy az USB hibakeresés be, vagy ki volt kapcsolva.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7663) Huawei válasza trebrona (#7662) üzenetére


Huawei
tag

A többi verzióval ezt írja ki mikor rányomok a refreshre.

(#7664) trebrona válasza Huawei (#7663) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tehát akkor most a MiFlash nem látja a telefont?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7665) Huawei válasza trebrona (#7664) üzenetére


Huawei
tag

Ez a verzió nem látja. Viszont ha készítek egy log mappát a könyvtárba, akkor már látja és ugyan úgy működik mint az általam próbált verzió. Ugyan azzal a hibaüzenettel áll le. Elkezdi de pár másodperc után "Flash write faliure"

(#7666) trebrona válasza Huawei (#7665) üzenetére


trebrona
nagyúr

Rákerestem erre a hibaüzenetre, másik PC-t javasolnak...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7667) Huawei


Huawei
tag

Szóval azon a gépen amin eddig próbálkoztam ezeket csináltam meg. Feltelepítettem a MIUIhu MultiTool alkalmazást, majd az abban található Mi Pc Suit-ot letöltöttem/telepítettem majd ezután, ugyancsak a MultiTool alkalmazásban található MiFlash-t letöltöttem/telepítettem. Ezekkel látta az első gép a telefont.

Második gép: Ugyan ez végigzongorázva, sehogy sem látja a gép. Mindig csak azt írja mikor csatlakoztatom, hogy nem lehet felismerni az eszközt. Ezen a gépen még próbáltam feltenni a MiPhone alkalmazást (ez van hivatkozva a redmi 4x fórumon a MiFlash link alatt.), de ezzel sem látja. Ezen a a gépen Win7 64-bit van.

Szóval mik azok amik kellenek hozzá, mert már annyi dolgot próbáltam, hogy az eszem se tudom hol van :D

Tehát milyen driverekre van feltétlenül szüksége ahhoz, hogy lássa? Gondolom kell ADB driver és azzal lehet gond... Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#7668) trebrona válasza Huawei (#7667) üzenetére


trebrona
nagyúr

Jól gondolod, de azok a program telepítésével együtt felkerülnek. Ha nagyon akarod felteheted: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7669) Huawei válasza trebrona (#7668) üzenetére


Huawei
tag

A másik gép látja a redmi 4x-et. Viszont a Redmi 5 Plust nem ismeri fel. Az első gép felismeri de elszáll hibával a flash. Lehetséges, hogy valami memóriahibája van?

(#7670) trebrona válasza Huawei (#7669) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez esetben igen, itt már lehet nagyobb gond.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7671) Huawei válasza trebrona (#7670) üzenetére


Huawei
tag

Értem. Nagyon köszönöm a kitartó segítségedet! Akkor már nem erőltetem tovább.

(#7672) Huawei válasza Huawei (#7671) üzenetére


Huawei
tag

Esetleg ha megpróbálom véglegesen flash-elni a twrp-t nem csak ideiglenesen, akkor sikerülhet? Még lehet ezt megpróbálom...

(#7673) trebrona válasza Huawei (#7672) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egy próbát az még megér, igen. De akkor a legújabb verziót tedd fel, és ne felejtkezz meg a lazyflasher-ről sem!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7674) include777 válasza Huawei (#7672) üzenetére


include777
aktív tag

Szia!
Nemrég visszaraktam a Miui 10-en a 11 helyett, és sajnos az éppen a gépen levő flashtools nem ismerte fel a telefonom (így elment az életemből 2 óra ha nem több).
Ez felismerte a redmi 5-öm rendesen
https://xiaomiflashtool.com/download/xiaomi-flash-tool-20191206

Fastboot rom:
Miui 11:
https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.OEGMIXM/vince_global_images_V11.0.2.0.OEGMIXM_20191108.0000.00_8.1_global_90dd70aa99.tgz
Miui 10:
http://bigota.d.miui.com/V10.0.2.0.OEGMIFH/vince_global_images_V10.0.2.0.OEGMIFH_20180914.0000.00_8.1_global_018f1e352d.tgz

Vagy clean all, vagy save userdata-t válassz, mert a lock-al visszazárod a bl-t

Esetleg twrp helyett orange fox recovery, ott nem kell lazyflasher sem.

keep calm and learn powershell

(#7675) Huawei válasza include777 (#7674) üzenetére


Huawei
tag

A lazyflasher-t elfelejtettem ugyan a twrp flashelés előtt, de most megpróbáltam az általad linkelt fájlokkal is és sajnos továbbra sem megy fel a rom. Flash write faliure hibaüzenettel leáll pár másodperc után. Próbáltam az orange foxal is, de szintén elakad, csak kimerevedik egy nagy narancssárga kép egy fehér rókával és kész. Semmit nem lehet vele csinálni, csak fastbootba tenni.

Most nemrég flasheltem fastboot romot egy redmi 4x-en. Hibátlanul lefutott, szóval a számítógéppel szerintem nem lehet gond. Le kéne mennie ezzel is. Valószínű tényleg valami hardveres gondja lehet.

Nagyon köszönöm mindkettőtök fáradozását! Úgy tűnik ezt el kell engedni.

(#7676) andatti


andatti
senior tag

Lassan, (ősszel, novemberben) 2 éves lesz a telóm...
1 éve játszom a bányászós idle minerrel...
Mostanában olyan szinten belassul a telőm, hogy rém idegesítő...
10-15 mp mire betesz/kicserél egy menedzsert. Fejlesztés 5-8 mp....
Van, hogy a képernyőzárat is csak 5-8 próbálkozásra tudom feloldani, vagy írás közben lefagy, amik függetlenek a játéktól...

Másoknak nem ilyen lassú, gondolom a telóm már nem szereti, akkor nem a játékprogi a ludas.
Hiába tisztítom ki, nem változik, gyorsítás be van kapcsolva...

Letöltöttem a Device info appot...
Eszerint a System storage 93%-os... Lehet, hogy az a baj?
66%-os a telítettség, így arra nem gyanakszom. Vagy kevés a 34% szabad terület?

Vagy milyen ötletetek van?
Mit tudnék tenni, vagy mivel lehetne javítani?

Egyre jobban bosszant...

[ Szerkesztve ]

(#7677) gombasm válasza andatti (#7676) üzenetére


gombasm
aktív tag

Melyik rom van fenn a telefonon? BL nyitott v. zárt? Recovery?

Egy alapos mentés (képek, zenék, játékbeállítások, eredmények, stb.) után a teljes törlés, adatformázás és újratelepítés segíthet. Ez egyben jó alkalom arra, hogy a nem használt, felesleges alkalmazásokat már fel se tegye az ember...

Így egy szoftveresen új telefonod lesz (lehet), ami újabb két évig hasít :K .

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#7678) andatti


andatti
senior tag

Köszi!
Ennyire nem vagyok guru...
MIUI 11.0.2
ANDROID 8.1.0
Nincs újabb frissítés rá.

Fb-n azt mondták kevés a 34% szabad terület...
A system storage 93% szerintük nem baj.
Most azzal szenvedek, hogy 50%os legyen a felhasznált terület... Most 30,05 Gb szabad (az eddigi 17-18 Gb helyett), azaz még 2 Gb hiányzik.

A játékkal szombat óta nem játszottam, majd ma tesztelem, javult-e valamit..

[ Szerkesztve ]

(#7679) gombasm válasza andatti (#7678) üzenetére


gombasm
aktív tag

Az enyém csak 32GB -os, de soha nem volt kevés a memória, igaz nem is játszottam vele soha.

Amit javasoltam: lemented, ami fontos, megkeresed a menüben a "gyári adatok visszaállítása" (FR = factory reset) menüpontot és bepipálod, hogy mindent töröljön a készülékről, a saját adataidat, alkalmazásokat, képeket, mindent. Ha végzett, akkor úgy kezded a telefonnal, mintha most vetted volna elő a dobozból, tehát a memória is meg lesz tisztítva minden olyasmitől, amitől a sima törléssel esetleg nem tudsz megszabadulni.

Lehet újként telepíteni a telefont, vagy a Google fiókból visszaállítható az összes használt alkalmazás, ilyenkor lehet szelektálni, hogy mi az, amire (most) nincsen feltétlenül szükség és azt nem kell visszarakni.

Javaslom a telefont újként elindítani (visszaállítás nélkül), ami kell azt később is felrakhatod. A legfontosabb dolgokat tedd fel meg a játékodat és ha így sem megy, akkor kell elgondolkodni másik telefonon....

(Szívesen segítek abban is, én már egy ideje csak használt csúcs v. csúcs közeli telefonokat veszek, a megjelenésük után 6-12 hónappal kevesebb, mint féláron.)

(Nem értek a játékokhoz, de azokat is fejlesztik és az idővel egyre jobb és erősebb vasak kellhetnek ugyanahhoz a programhoz is. Lehet, te is így jártál.)

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#7680) Amur


Amur
addikt

Üdv!
Párom telefonján a bejövő hívást csak egy vékony zöld csík jelzi, nem írja ki hívja, és elég macerás felvenni is.
(a 2 éves kisfiúnk kezébe került a telefon, és valamit elállított).
Én végigbogarásztam az beállításokat, de nem találtam olyat amit átállítva visszakaptam volna az egész képernyős bejövő hivást. Már a gyári beállítások visszaállításán gondolkoztam, de ilyen "drasztikus" megoldás előtt inkább kérdezek, hátha valaki tudja!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#7681) Thunderdome


Thunderdome
csendes tag

Sziasztok. Tegnap lejött az új MiUI kezdokepernyo frissítés, majd fel is települt. Azóta viszont loop-olva kicrash-el az egész amikor csak a kezdokepernyore tévednék... Újraindítás eddig nem oldotta meg a dolgot, van valami ötleteket esetleg...? Előre is köszi.

It's nice to be important,but it's more important to be nice.

(#7682) Gubek-Einste válasza Thunderdome (#7681) üzenetére

Nálam is ez a helyzet, én feltettem egy korábbi verziót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7683) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

A fiamnak van egy ilyen telefonja, ma bekapcsolta, és ez fogadta
Mi lehet a gond ?

Legfrissebb rendszer van fenn, többször újra lett indítva

(#7684) sith7 válasza sith7 (#7683) üzenetére


sith7
nagyúr

megoldva [link]

(#7685) trebrona válasza sith7 (#7683) üzenetére


trebrona
nagyúr

https://xiaomilife.hu/hibat-dob-leall-a-miui-kezdokepernyo-itt-a-megoldas-ra/

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7686) sith7 válasza trebrona (#7685) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#7688) Male válasza trebrona (#7685) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, nekem fel sem került ez a verzió, egy korábbi van. Visszavonták volna ezt a frissítést? (A biztonság kedvéért most kikapcsoltam a rendszeralkalmazások frissítését ahogy a cikkben van, hogy biztosan ne települjön, de nem akarnám így hagyni örökre :) )

(#7689) zombei


zombei
aktív tag

Valakinek van ötlete mit tudnék kezdeni egy Mi logonál mikor alul megy a töltés sáv elakadó bootolássú telóval ? Van rajta egy Mi fiók, így bootloadert nem tudom kinyitni, hogy costum rom menjen. EDL-ben raktam rá gyári romokat, de egyikkel se hajlandó bootolni.

(#7690) zombei válasza zombei (#7689) üzenetére


zombei
aktív tag

Közben megoldódott. 100-ból egy rohadt ROM volt amivel hajlandó volt bootolni.

(#7691) kinder93 válasza zombei (#7690) üzenetére


kinder93
aktív tag

Hasonló problémával küszködtem pár hónapja. De ráuntam. Meg tudod mondani melyik rommal bootolt?

(#7692) zombei válasza kinder93 (#7691) üzenetére


zombei
aktív tag

Azt hiszem ez volt : [link] (Fastboot Global 8.3.22)
Ez volt a legrégebbi a fastboot verzió amit találtam. (Én EDL módban flasheltem, mert nincs nyitva a BL)

(#7693) Male válasza sith7 (#7684) üzenetére


Male
nagyúr

Jött ki új verzió rá, talán kijavították ezt a hibát... én felraktam most.

(#7694) Gubek-Einste válasza Male (#7693) üzenetére

Most milyen verziós ami jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7695) Male válasza Gubek-Einste (#7694) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem ezt tette fel azóta: 4.15.2.1498-0525057 ...egyelőre nem tapasztaltam hibát vele.

(#7696) Gubek-Einste válasza Male (#7695) üzenetére

Ez nálam is felment de a problémás a 4.17.0.1870-05091136 volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7697) Male válasza Gubek-Einste (#7696) üzenetére


Male
nagyúr

Olyanról nem is hallottam. A cikkben 4.15.0.1436-02271549-et láttam, hogy az a problémás, ez meg újabb.

(#7698) Gubek-Einste válasza Male (#7697) üzenetére

A cikkben csak a megoldás mutatják be, azon a készüléken nincsen hiba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7699) Male válasza Gubek-Einste (#7698) üzenetére


Male
nagyúr

Aha. Hm, elég fura az a verziószám amit írsz, mert sokkal nagyobb, mint ami most jött ki :F

(#7700) Gubek-Einste válasza Male (#7699) üzenetére

Áprilisi dátummal már volt 4.15.2.1466-03181507 verzió is, a 4.15.0.1436-02271549 pedig februári kiadású.
Múlt héten jött már ki 4.17.2.1939-05251544 verzió is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.