Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) dm1970 válasza gombasm (#7750) üzenetére


dm1970
tag

A legutolsó gyári van rajta. Emlékeim szerint valamikor a YT-t sikerült valahogy áttolni. Kipróbáltam, az megy most is, csak ott felad egy dedikált cast ikont. Lehet már nem túl gyors, de nekem nem zavaró, amire használom, arra még tökéletes. Ráadásul, amíg nincs viszonyítási alapom észre sem veszem. Az biztos, hogy az előző telómat eltettem, hogy majd bicózáshoz használom, gps, strava. Egyszer vettem elő. 😃
Ha ránézel megköszönöm.

A YT azért mehet, mert a TV-n elindítja az appot. :(

[ Szerkesztve ]

(#7752) gombasm válasza dm1970 (#7751) üzenetére


gombasm
aktív tag

Elővettem, működik. Jelzi az okostévéket és csatlakozik is.

Android 11 alapú Havoc OS van rajta, március végi (03.30.) verzió, márciusi biztonsági csomag - esetleg próbáld ki, ezt a mai napig frissítik az indiai fejlesztőik.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#7753) dm1970 válasza gombasm (#7752) üzenetére


dm1970
tag

Még steril a teló. :DD A romolás meg nem az én műfajom. De nem ez lesz a gond, az az érdekes, hogy a képék is átmennek, de a cast egyik esetben sem aktív. Tehát ez nem szószoros értelemben képernyő tükrözés. Ha még lenne egy kis időd és kedved, azt megnéznéd, hogy a cast-ot bekapcsolva, lát készüléket?

(#7754) gombasm válasza dm1970 (#7753) üzenetére


gombasm
aktív tag

"...a cast-ot bekapcsolva, lát készüléket?"
Ezt nem igazán tudom értelmezni. Mint írtam, a funkciót (beállítások->csatlakoztatott eszközök->kapcsolati beállítások->tartalomátküldés) bekapcsolva kapásból látja mindkét okostévénket. Ez nem válasz a kérdésedre?

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#7755) dm1970 válasza gombasm (#7754) üzenetére


dm1970
tag

Nálam ilyen nincs a beállítások között. "Csatlakoztatott készülékek" van, de az a hotspoton belül, az más. Amire én gondolok Cast néven, az nálam a beállítások->továbbiak alatt van, ahol a pl. repülőgép üzemmód, BT megosztás bekapcsolása található. Az ikon elérhető az lehúzható értesítési panelen is, olyan mint egy monitor. Bekapcsolásakor kéri, hogy kapcsoljam be a wifi-t és a BT-t. Ha ez meg van elkezdi keresni az elérhető készülékeket, de nem talál semmit. :(

(#7756) gombasm válasza dm1970 (#7755) üzenetére


gombasm
aktív tag

Ebben nem tudok segíteni...
Más telefonokon, pl. a kezemben lévő Huawei -nél "Vezeték nélküli kivetítés" néven szerepel a Miracast (További Kapcsolatok -> Egyszerű kivetítés menüpontok alatt), kb. ilyen néven/módon lehetett eddig elérni bármelyik telefonomon.
Mi 11 lite 5G -n is megnéztem (xiaomi.eu fejlesztői rom) : Kapcsolat és megosztás -> Kivetítés (Képernyőtartalom kivetítése külső monitorra) a menüben a megnevezése.
A funkcióhoz a BT biztosan nem kell, csak az, hogy a telefon és a másik eszköz (okostévé) egy wifi hálózaton legyen.
Csinálj már egy képernyőképet a Beállítások menü első feléről, kíváncsi vagyok hol lehet eldugva nálad ez a funkció.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#7757) dm1970 válasza gombasm (#7756) üzenetére


dm1970
tag

Szerintem már nincs olyan szó, amire ne kerestem volna rá a beállításokban a tükrözéssel kapcsolatban. Egyedül ez a Cast van. Ennek van valami titka amire nem tudok rájönni vagy valami hibája. [kép] [kép]
Közben rátaláltam a help-re, ott azt is írja, ha wifin nem megy próbálkozzunk BT-n vagy hotspottal?
Ha hazaérek ezekre még ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#7758) gombasm válasza dm1970 (#7757) üzenetére


gombasm
aktív tag

Az a Cast menüpont lesz az, szerintem sw gond, hogy nem megy. (Vagy nem... .)
Amúgy milyen készüléket kellene látnod? Okostévét?
Mert némelyik okostévé csak akkor jelentkezik be, ha a menüjében bekapcsolod a Miracast -ot, ilyen pl. az én Sharp -om. Az LG tévék miracast láthatósága állandó, azokat bármikor megtalálhatja a telefon, ha a tv be van kapcsolva. (Másfajta nincs itthon és nem is használtam még másikat, pl. Samsungnál nem tudom hogyan van.)
Nem lehet, hogy a tévével kellene bűvészkedni előbb? (Másik telefon lát eszözt?)

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#7759) dm1970 válasza gombasm (#7758) üzenetére


dm1970
tag

Úgy látom el kell engedni ezt a dolgot. Köszi a fáradozásért. Tegnap este még szenvedtem vele egy kicsit, s egyértelműen kiderült, hogy nem fog menni. Hogy mi miatt nem engedi nem tudom. Amúgy a TV Samsung, az engedélyezett eszközök között látszik is a teló, de csak képet, videót, zenét tud átküldeni. Töröltem a TV listájáról a telót, s kép átküldésekor egyből feldobta a TV-t, s ott ki is írja, hogy mit lehet megosztani. Tehát olyanra nincs lehetőségem, hogy a böngésző, vagy valamilyen játék vagy ami esetemben fontos lenne HBO max átküldhető lenne a TV-re. Másik telóval is próbáltam volna, de a samu A41 szintén csak fájlokat tud megosztani. Amúgy a TV-n, ha elindítom a tükrözést, azt írja ki, hogy indítsam el a keresést a telón, s válasszam ki a felajánlottak közül a TV-t, na ugye ez nem megy. A telóról mindjárt feldobok még egy képernyőképet, hogy lásd mit ír ki a fájl küldéskor.

[ Szerkesztve ]

(#7760) dm1970 válasza gombasm (#7758) üzenetére


dm1970
tag

(#7761) gombasm válasza dm1970 (#7759) üzenetére


gombasm
aktív tag

Hát, szerintem ezt engedd el...
Mondanám, hogy cserélj romot, de nem biztos, hogy ez a funkció ér annyit egyáltalán.

Másik, újabb telefonon nem gondolkoztál?
Nem csak azért, mert menne rajta képernyő tükrözése hanem sokkal gyorsabb is lenne.
Nem új készüléklre gondolok, én évek óta csak használt közép, de inkább felsőkategóriás telefonokat veszek az új ár töredékéért...
Hogy pl ez a P40 Pro milyen jó, az nem kifejezés!

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#7762) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

80rol indult.

(#7763) bobalazs válasza bobalazs (#7762) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Még mindig ugyanaz a töltés, 80%ról:
13 napja feltöltve,42%on van most

(#7764) Forestjo


Forestjo
senior tag

Feleségem most fogja lecserélni ezt a gépet, 6 és fél éves! De nem az aksi miatt - mert az még mindig jobban bírja, mint az én másfél éves Samsung S20 FE-m!!! A bekapcsoló gomb néha nehezen akar működni és persze nyilván nagyon eljárt felette az idő, igen lassú lett, néha a hívást se lehet könnyen felvenni, mert fagy.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.