Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Pferi válasza Pferi (#7500) üzenetére


Pferi
senior tag

Viszont a betűméret XS-en sem olyan kicsi mint az előző MIUI-nál.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#7502) Pferi válasza Pferi (#7501) üzenetére


Pferi
senior tag

Pár hónapja a kijelzőn befoltosodott. Érintést érzékeli azon a részen is, csak esztétikai hiba, de szeretném kicserélni.

Szeretném megjavíttatni, ennek a hibának a kijavításához megfelelne ez az alkatrész?
[link]
Most érdeklődtem egy GSM szervízben, 20.000-et mondtak rá :(

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#7503) Boldy_Jarre válasza Pferi (#7502) üzenetére


Boldy_Jarre
csendes tag

Hali, ha jót akarsz magadnak olyat keress ami kerettel van, különben elég szopás...

pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7504) Pferi válasza Boldy_Jarre (#7503) üzenetére


Pferi
senior tag

Ha jól látom akkor ami te linkeltél sokkal egyszerűbb szerelni, nem kell léghőfúvóval melegítgetni stb, csak óvatosan levenni az előlapot, kivenni az akkut és kicserélni az egész keretet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#7505) zombei válasza Pferi (#7504) üzenetére


zombei
aktív tag

Igen, kerettel együtt egyszerűbb, de az akksit szop..ás kivenni, mert általában szépen beleszakad a ragyasztó alá.

(#7506) Pferi válasza zombei (#7505) üzenetére


Pferi
senior tag

Nem én csinálnám, hanem egy gsm szervíz, csak ha én rendelem az alkatrészt akkor talán olcsóbban kijövök, nekik csak a munkadíjat kellene kifizetnem.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#7507) BB9000 válasza Pferi (#7506) üzenetére


BB9000
senior tag

A saját beszerzésnél sokkal olcsóbb, megbízhatóbb és gyorsabb forrással rendelkezik a szerviz. Ez tuti. Ne lepődj meg, ha nem lesz olcsóbb úgy se, ha te rendeled meg az alkatrészt. A szervizes srácok nagyon ügyesek, de nekik se jön össze minden esetben elsőre egy ilyen bonyolult művelet. Ha pl. 10 ből hatszor sikeres, négyszer nem, akkor négy esetben a szerviznek kell állnia a kárt. Továbbá egy szerviznek ki kell termelnie a szervizes munkadíját is.

Három opciód van:
1./ Megbékélsz a kis folttal a kijelzőn,
2./ Magad kicseréled, magad veszed az alkatrészt is (ha elsőre eltörik, vagy ami érkezik az selejtes, akkor többet is).
3./ Beadod a szervizbe és kifizeted a 20 rugót érte.

(#7508) Burwor


Burwor
tag

Megérkezett a frissítés hozzám is. Egyelőre úgy fest a touchscreen fagyás megoldódott vele. :C

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#7509) vihartigris válasza Burwor (#7508) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem is a tegnapi nappal megjött.

bármi reciproka a semmi

(#7510) Male válasza Burwor (#7508) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem is települt Vasárnap, egyelőre szépen működik :)
Betűk nagyobbak, ez jó is :)

(#7511) cbatesz


cbatesz
tag

Csak nálam nem vált témát? Hiába más régió, letölt, alkalmaz, de marad a régi. Persze a biztonsági mentést nem találja jónak Ötlet valakinek?

(#7512) vendingo


vendingo
veterán

Miui 11 nagy ikonjaival lehet kezdeni valamit? Nagyon zavar.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7513) akva


akva
tag

Másnak van hasonló tapasztalata? Valóban lassul a telefon MIUI 11 frissítés után?

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#7514) shootme2 válasza akva (#7513) üzenetére


shootme2
aktív tag

Igen. A saját és a feleségem telefonja is produkálja. Nagyobb appok megnyitásakor gondolkodik a telefon és a lapozásoknál szaggat. Idegesítő. A sajátomra még november végén felment a frissítés de néhány nap után lecseréltem xiaomi.eu stabilra. Azzal nincs ilyen gond.

(#7515) inferno88 válasza akva (#7513) üzenetére


inferno88
őstag

Igen, nálam is döcögősebb lett. Kicsit almás utánérzés, hogy a frissítés szétbassz a teló teljesítményét. :)

Semper fi!

(#7516) Male válasza akva (#7513) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, nekem is akadozóssá vált az egész. Főleg a futó appok listáját amikor elő akarom hozni... rendszeresen nem sikerül, mert a megszokott mozdulatot csinálom, de ahelyett, hogy megjelenne, csak akad egyet a telefon, és visszaugrik a kép... lassabban kell csinálnom, megállásnál megvárni az akadást, és megjelenik ahogy kell.

(#7517) Vicë


Vicë
tag

A 11-es MIUI elcseszett éjszakai, olvashatatlan értesítési területe nektek is jelentkezik? Esetleg valaki talált már rá megoldást?

"A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

(#7518) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Képes-e ez a mobil (vagy általában az Android okos telefonok) mikro USB-HDMI kábellel modemként egy nem okos tv-nek jelet adni?
Tehát egy Samsung 80 centis lap tv-n - ami sima, nem smart, szeretnénk tv-t nézni wifin keresztül, de mivel nincs benne wifi, ezért gondoltam, hogy a mobil lenne a közvetítő eszköz. Működik ez így?
Tehát a mobil fogná a rooterből az interneten lévő online tv adást (pl. M1) és átjátszaná a tv-re kábelen. Mert hogy a tv-nek nem akarunk külön modemet rendelni plusz havidíjért a Telekomtól.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#7519) trebrona válasza Forestjo (#7518) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem. Ahhoz MHL képes mobil kell.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7520) Forestjo válasza trebrona (#7519) üzenetére


Forestjo
senior tag

Szia! Az milyen? Van olyan?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#7521) trebrona válasza Forestjo (#7520) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#7522) Male válasza Forestjo (#7518) üzenetére


Male
nagyúr

Esetleg egy Google Chromecast megoldhatja amit szeretnél :F

(#7523) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Nálatok is gyorsan merül a telefon miui 11-el?
Android rendszer 4x%-ot eszik a rendszerinfo szerint.

(#7524) vihartigris válasza Blamazs (#7523) üzenetére


vihartigris
őstag

igen, lement 51 %-ra
4 nap 11 óra 21 perc 53 másodperc töltés óta :D

bármi reciproka a semmi

(#7525) Tökimanó válasza Blamazs (#7523) üzenetére


Tökimanó
senior tag


Hogy miért zabál ennyit a rendszer fogalmam sincs. Mint ahogy azt sem értem mi találta a gmailt? Arról meg gőzöm sincs mi lehet a média? MX player ,Youtube? Pulsar?
Hogy mit tehetnék hogy ezek a fogyasztások csökkenjenek? Halvány lila fingom sincs :(( :( Az akku kimélő be van állítva,de semmi eredmény.

(#7526) szenesember válasza Tökimanó (#7525) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nálam az "android rendszer" kezdettől fogva, MIUI 9-től ennyit zabáltindig is. A "média" is rendesen jelen volt a statisztikában...

(#7527) Efreet


Efreet
senior tag

Valahol valamit elállíthattam, és nemrég óta ujjlenyomatos feloldással együtt a Google "Discover" oldal jelenik meg - hol kapcsoltam ezt be / hol kapcsolhatom ki?

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7528) Efreet válasza Efreet (#7527) üzenetére


Efreet
senior tag

Úgy néz ki meglett - beállítások - Google - Fiókszolgáltatások - Keresés, Segéd és Voice - Google Segéd - Assistant - lent az Assistant Devices - és ott az "Ambient Mode" volt bekapcsolva, ami így a kikapcsolt képernyő mögött elindult ha egyszer töltőn volt a telefon, így feloldáskor rögtön az fogadott.

Egyrészről pozitív, hogy az 5Plus támogatja az Ambient mode-ot, másrészt egy telefonnál számomra nem igazán létfontosságú. Valószínűleg valamelyik legutóbbi központi Google app frissítéssel érkezett.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7529) Blamazs válasza Blamazs (#7523) üzenetére


Blamazs
senior tag

Kétszer újra raktam már a telefont, de az android rendszer továbbra is 40% körül mozog. Mi a fene lehet ezzel a miui 11-el? Frissítés előtt semmi probléma nem volt , mióta jött rá az aúj azóta zabál a rendszer.

(#7530) Zsoleszhun válasza Blamazs (#7529) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nyugodtan hagyd így egy pár napig (miután átvizsgálnak rendesen), beáll magától.

¯\_(ツ)_/¯

(#7531) Male válasza Male (#7516) üzenetére


Male
nagyúr

Pá napja jött egy rendszer összetevő frissítés, vagy minek nevezte... azóta az akadozás megszűnt, nagyjából olyan, mint a 10-essel volt (azért csak nagyjából, de elég jó most).

(#7532) Tökimanó válasza Zsoleszhun (#7530) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Azért ebben a pár napban nem vagyok biztos. Igaz én még nem raktam újra,de lassan 3 hete merül az aksi mintha szívná valami. Mint a 7525- nél felrakott képen is látszik rendszer,média,gmail a fő bűnösök. Katasztrófa

(#7533) Forestjo


Forestjo
senior tag

A párom mobilja teljesen jó, semmi negatív dolog nincs, mióta megkapta a frissítést.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#7534) vendingo


vendingo
veterán

Nekem is kegyetlenül merül frissítés óta. Androidhasználat 40%+ :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7535) lck válasza vendingo (#7534) üzenetére


lck
senior tag

Tervezett elévülés.

(#7536) vendingo válasza lck (#7535) üzenetére


vendingo
veterán

Ha nem jön javítás, akkor visszarakok egy régebbi ROM-ot, aztán ennyi. Ez a Miui 11 amúgy se hozott számomra semmi érdekeset.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7537) Blamazs válasza vendingo (#7534) üzenetére


Blamazs
senior tag

Akkor megnyugodtam, hogy nem én szúrtam el valamit. Várok, hátha jön vmi javítás rá. Többet nem rakom újra. Marad így, töltő van...

(#7538) peppyscot válasza vendingo (#7534) üzenetére


peppyscot
csendes tag

Nekem is gyorsan merül sajnos a frissítés óta. Android rendszer kb 40%. Másnak volt már olyan hogy van térerő és mégsem tudnak felhívni? Ezt kb fél éves korától csinálja 2-3 havonta egyszer. Gyári független, rootolva sem volt.

(#7539) Male válasza vendingo (#7536) üzenetére


Male
nagyúr

Hogyan lehet egyszerűen visszatérni a 10-esre? (eddig semmi mókolás nem volt a telefonon, örülnék ha így is maradna, tehát valami gyári, biztos megoldást keresek a visszalépésre)
Az akadozás megjavult valami rendszerösszetevő frissítéssel, de a merülés... két nap alatt lemerül, kevés használat mellett, ez nagyon vacak ahhoz képest, amilyen a frissítés előtt volt.

(#7540) vendingo válasza Male (#7539) üzenetére


vendingo
veterán

Ez engem is érdekelne.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7541) shootme2 válasza Male (#7539) üzenetére


shootme2
aktív tag

Két lehetőség van.

1. A legutolsó Global Dev recovery romot kell letölteni és a gyári frissítővel feltenni. Ez beta rom ha stabil kell akkor a 2. megoldásra lesz szükség.

2. Bootloader nyitás után mi flash-el kell egy fastboot romot feltenni .

Mindkét megoldás teljes adatvesztéssel jár tehát biztonsági mentés szükséges.

(#7542) Male válasza shootme2 (#7541) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!
...hát csodás... a francnak hagytam frissülni :(

(#7543) vendingo válasza Male (#7542) üzenetére


vendingo
veterán

Én bízok benne, hogy jön gyári hibajavítás.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7544) Male válasza vendingo (#7543) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, még én is inkább... ez a két alternatíva nem túl szimpatikus.
Azért egy olyan bug, ami a készülékek 100%-át érinti, és azonnal ki is jön mindenkinél... biztosan nem tőlük veszem a köv. telefonomat, ha ezt így hagyják.

(#7545) zombei válasza shootme2 (#7541) üzenetére


zombei
aktív tag

Gyári frissítőben már nincs benne a "tallózás" lehetőség, így csak a nyitással lehet downgradelni.

(#7546) shootme2 válasza zombei (#7545) üzenetére


shootme2
aktív tag

A frissítőben a logóra rányomsz 11-szer és már ott is a menüben a tallózás.

(#7547) zombei válasza shootme2 (#7546) üzenetére


zombei
aktív tag

Azt hittem az alapból ott van. :D Nekem nyitva volt mielőtt frissítettem, úgyhogy könnyű volt újra nyitni is visszarakni.

(#7548) peppyscot


peppyscot
csendes tag

Hát a downgrade engem is érdekelne.... Írtam a support-nak a merülés miatt. Még csak választ sem kaptam..... Azért ez egy kicsit meredek. Én sem akartam mókolni a telót, de a végén muszály lesz sajnos ha nem javítanak rajta

(#7549) vendingo válasza peppyscot (#7548) üzenetére


vendingo
veterán

Ha nem lesz javítás, lecserélem a telefont, és a következőt soha az életbe nem fogom frissíteni. i6s-t is azért cseréltem, mert egy frissítés felezte az üzemidőt. Aljasok ezek a telefongyártók, de tanultam belőle.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7550) peppyscot válasza vendingo (#7549) üzenetére


peppyscot
csendes tag

Valahogy rá kell venni a jó népet hogy vegyen újat...... Hát már nem istenítem Xiaomit... Nem tudom miből gondoltam hogy mások mint a többi nagy..... Pont azért vettem anno ezt hogy ne kelljen mókolni, csak használni. És most ugyanaz van hogy mókolni kellene.... Ráadásul nekem pár hónapos kora óta 2 havonta egyszer, egy ideig nem tudnak elérni...Mintha be se lenne kapcsolva. Utána öngyógyulás megy végbe rajta :D Gariban nézték, de semmi baja szerintük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.