Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Donki Hóte válasza Silenzio (#244) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem nézz utána, hány százalék használ custom romot világátlagban.

Ezt nem tudom, de nem is pont ezt írtam.

A Samsung S9-10, Note9-10 fórumokban a KNOX gyári állapota az elfogadott, mert a rendszer úgy jó, ahogy van (gari lejárta után sem nyitják a rendszert, mielőtt valaki azzal jönne, hogy a KNOX megváltoztatása garivesztő dolog).

A Xiaomi fórumokban pedig a fórumozók jelentős hányada nyitja a bootloadert. Persze lehet, hogy csak azért, mert így akarják kifejezni, hogy teljesen jó a gyári rendszer, de én inkább arra tippelek, hogy különböző módon moddolni akarják a telefonokat a rendszer jobbá tétele érdekében.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#252) Milestone2 válasza matyics (#250) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A másik MiNote10 topikban is ez volt az elején...aztán letisztult a kép.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#253) hemaka válasza matyics (#250) üzenetére


hemaka
nagyúr

Még friss a teszt, majd kikopnak innen az emberek.
Én maradok, csak az enyém még nem jött meg, egy 11 pro mellé lesz másodhegedűsnek, szórakozásból. Ezer éve nem volt droidos telóm.

(#254) Donki Hóte válasza matyics (#250) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez teljesen jogos észrevétel, de akkor azt is ki kéne kötni, hogy csak olyan felhasználó mondhat véleményt, akinek az elmúlt egy évben legalább három különböző, legalább középkategóriás telefonja volt legalább pár napig, mert egyébként honnan tudná, hogy a többihez képest milyen a telefon a napi használatban.

Mert akinek van ugyan ilyen telefonja, de a korábbi telefonját 5 évig használta, annak ez a telefon egy űrrakéta, nyilván teljesen le van nyűgözve ettől a telefontól :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#255) Graphics válasza Donki Hóte (#238) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet tudni... A szolgáltatói piacon nem fogják annyira a készülék árát nézni...

Ott tök mindegy, hogy mit adnak 0Ft-ért...

A magyar piac amúgy rendkívül erős Xiaomi fronton, erről volt a nem oly régi hivatalos belépéskor cikk is.

Hivatalos forrás alapján 100 itthon megvásárolt telefonból 18 Xiaomi ( és sejtésem szerint ebben nincs nagyon benne a szürke és egyebek, mint például eu shipping és társai... )

Szóval annyira nem kell az emberek torkán leerőltetni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#256) madarvtr válasza Donki Hóte (#249) üzenetére


madarvtr
lelkes újonc

oké legyen neked...mondj 130-150 eFt - ért ( "rendes" boltból ) valami kütyüt ami ezeket a paramétereket hozza (optikai stab legyen benne mert azt szeretem) és fejet hajtok mert tényleg drága (egyébként objektíve tényleg nem olcsó).

(#257) sfdrakex válasza madarvtr (#256) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

S10E 153 ezer. P30 140 ezer.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#258) #16514048 válasza Silenzio (#244) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Úgy tudom, 8 megapixeles a szenzor, csak épp az 5x zoomoptikát nem tudták megoldani, így valamivel nagyobb, mint háromszoros a zoom, a 8 megapixeles képbe belecroppol, ebből lesz egy 5 megapixel felbontású kép, amit utána felskáláz vissza 8-ra. Tehát a jelenség a zoomobihoz túl kevés hely miatt van. De javítsatok ki, ha tévednék."

Így van, ekkora vastagság mellett csak periszkóppal tudtak volna megoldani, de az meg gondolom jóval drágább.

Mondjuk a felskálázásnak nem sok értelmét látom, én hagytam volna a helyükben 5 megapixelen croppolás után.

(#259) madarvtr válasza Donki Hóte (#254) üzenetére


madarvtr
lelkes újonc

és igen nem is fordult meg a kezében más kütyü az öt év alatt... ;) haggyá má', azért mert nem cserélgeti valaki kényszeresen két havonta a telefonját még nem él barlangban :)

(#260) sfdrakex válasza madarvtr (#259) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyilván nem él barlangban, de aki 5 évig használ, egy gondolom nem csúcs kategóriás telefont, az nyilván nem túl sokat vár egy készüléktől. Az olyan mint aki 2es Golfról vált egy Renault Meganera. Nyilván jó autó, de egy régi gyengébbről váltani űr ugrás egy Redmi 8 is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#261) madarvtr válasza sfdrakex (#257) üzenetére


madarvtr
lelkes újonc

s10e kisebb kijelző, kisebb akku, jó pont vizálló (valamennyire). a p30 meg már majdnem de nincs optikai stab, nincs gyors töltő. és note 10 is van 150ért ha nagyon akarja az ember.

(#262) Dvorzhetskii


Dvorzhetskii
újonc

Pár kérdés, milyen "antishock" tokot tudtok ajánlani és van olyan üveg képrenyő védő réteg ahol nincs kivágva az újlenyomatnak a helye? Samsung Note 10-nél mintha látta volna ilyen "Glass"t. Sanyi Not 10nél mi a helyezet?

[ Szerkesztve ]

(#263) Graphics válasza Dvorzhetskii (#262) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kivágva az ujjlenyomat helye? Elég érdekes lenne...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#264) sfdrakex válasza madarvtr (#261) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P30 ban van gyorstöltő, csak nem 40 wattos mint a Proban, hanem 28as.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#265) GerykO


GerykO
aktív tag

Közben megválaszoltam a kérdésem. :B

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#266) hemaka válasza Graphics (#263) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én sem láttam még olyat, pedig alin elég sokszor vásárolok, meg csak úgy nézelődök.

(#267) sfdrakex válasza Dvorzhetskii (#262) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Valamit félrenéztél.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#268) madarvtr válasza sfdrakex (#260) üzenetére


madarvtr
lelkes újonc

két kilóért azé' adjanak valamit :) öt évig használtam a telefonomat mert nem volt semmi effektív baja (a motorom 1997-es és el vagyok vele, ilyen kis monogám tipus vagyok) a szűk családban van két gyerek + életempárja a kütyük jönnek, mennek. persze nem vagyok kemény függő ezért nem eröltettem a telefon cserét. gyakorlatilag mire használok egy kütyüt? telefonálás, emil, könyvet olvasok, zenét tolom a kocsiban, netezek és amikor csatangolunk/pecázom egy-egy fotó (komolyabb fotózásra van egy öreg dslr). ezeket a feladatokat - fotózást leszámítva - tudta a régi is a nekem szükséges sebességgel. nyilván nem bánom, hogy a mostani gyorsabb meg bigyobb senki nem a maga ellensége, de csak azt tudom mondani, hogy az oktalan fikázás (lassú a csip me azt irták, tényleg mijaf.szom' múlik 2miliszekundumon?) nekem olyan nem szeretem dolog...ha már fika miért b.szák tele a telefonokat letörölhetetlen, hasztalan frinc-franc appokkal? (konkrétan ezért volt meg rootolva az előző telefonom is mert a halálba idegesitettek a felesleges vackok) :R

(#269) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Látom néhányaknak megártott a bejgli. Lassan el kéne zavarnunk azokat akiknek nincs ilyen telefonjuk.

(#270) Graphics válasza vadászcsiga (#269) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ki fognak kopni, pár napig még tologatják a csattogós lepkét, aztán vándorolnak tovább.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#271) Atomgeszi válasza Donki Hóte (#251) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"A Xiaomi fórumokban pedig a fórumozók jelentős hányada nyitja a bootloadert. Persze lehet, hogy csak azért, mert így akarják kifejezni, hogy teljesen jó a gyári rendszer, de én inkább arra tippelek, hogy különböző módon moddolni akarják a telefonokat a rendszer jobbá tétele érdekében."

Nem jó a tipped.

Azért nyitunk BL-t, mert a heti frissítésű(ami ugyanúgy gyári ROM, mivel kínai heti ROM-ból készül, csak rátolják multi nyelvet, meg kiszedik a felesleges kínai appokat) ROM-ot akarjuk használni, minden új feature-val, minden új hibajavítással, minden újdonsággal. Ami global stabil fronton 2-3. havonta frissítés lenne. Így meg minden héten van újdonság.

A stock droid rom-ok meg egyáltalán nem mennek, nehezen portolják őket, és sokakat nem is érdekel.

Ha Samsungot használnék, és ott se lenne garvesztés értékű a BL nyitás, és a Samunak is lenne heti ROM-ja, akkor azon is azt használnék.

Kár ezt túlgondolni.

(#272) Harsányi Cs


Harsányi Cs
csendes újonc

A RAW képeknél lett korrigálva a vignetta vagy alapból ilyenek a DNG képek ?, mert ezek a Quad-bayer-es telefonok szinte mindegyike rettenetesen vignettás képeket csinál.

(#273) ( V ) válasza Graphics (#270) üzenetére


( V )
veterán

Kár, pedig jól szórakozom ezeken az agymenéseken :DDD

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#274) joey04 válasza matyics (#250) üzenetére


joey04
titán

friss teszt. pár napig, népszerű készülékeknél hétig, az emberek elmondják a véleményüket, ez sok vitát szül. ha ezeknek vége, akkor alakul át szakmaivá a topik. ez nem xiaomi blog, ezt el kell fogadni. btw ott a másik topik, ott már letisztult.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#275) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Csináltam néhány fotot a kétkedőknek:
Mi note 10 tesztfotók

(#276) helixP válasza vadászcsiga (#275) üzenetére


helixP
nagyúr

Sopron <3 :DDD

Szerintem szép ez egy telefontól.

[ Szerkesztve ]

(#277) Noukoum válasza vadászcsiga (#275) üzenetére


Noukoum
veterán

Felesleges. Hát nem érted hogy nem 8kás kijelző van benne? Mit gondolsz, aki nagyítóval használja a cuccot nem látja a pixeleket. Már hogyne látná..
Nincs benne a csúcs snapdragon, így mutogatod a képeket..... Hát nem érted, ez sértés. Emberke pici lelke nem nyugodt ha nem lehet mondani hogy az ő neki a legnagyobb. 200e forint nyitó hivatalos ár mellett az összes cég csúcsprocesszort ad, úgymint az s10+, note10+, p30pro, mate30pro , iphone 11promax, vagy várj nem? :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#278) vadászcsiga válasza Noukoum (#277) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szégyellem is magam, ki is javítottam az exifben a lapkát erosebbre :B

HelixP
Gratula, felismerted a tűztornyot :D

(#279) helixP válasza vadászcsiga (#278) üzenetére


helixP
nagyúr

Már bocs, de először a Cézárt szúrtam ki :DD

(#280) winss


winss
tag

Bemegy 100000Ft alá lehet rendelek egyet Kínából. Azt meg valahogy túlélem, hogy nincs 60fps 4k videó, vagy kicsit lassabban menti a képeket.

(#281) Zozo0525 válasza #16514048 (#30) üzenetére


Zozo0525
őstag

nekem volt pixel 3A-m ezt biztos hogy ezzel lőtték mert nagyon előnytelen kép. Mondjuk ezek az összehasonlítások nagyon félreviszek az embereket..... nagyon szubjektív véleményem szerint

(#282) mjani1172 válasza winss (#280) üzenetére


mjani1172
addikt

Az odébb lesz.

(#283) darnyi


darnyi
tag

Megérkezett az enyém is, jócskán 200 alatt. :) mivel a kamera miatt vettem a mai nap a kattingatással telt el.. Háát, elég hektikus a fényképező. Nagyon szép képeket lehet vele lőni, de sok esetben egy középkategóriás teló szintjét is alig hozza. Samsung Note 8-at váltott az megbízhatóbban teljesített.. Potenciál van benn, hátha egy frissítéssel még jobb lesz.

(#284) gattolino


gattolino
senior tag

Szerintem szuper a telefon. Ha nem lenne hibátlan a 2 éves Oneplus 5T akkor berendelnék egyet ha 120.000 körül lehetne majd kapni. De lehet skippelem és megvárom majd míg a Mi 10 Pro amiben 108Megapixeles kamera és 68 megapixeles kamera is lesz ára lemegy majd 150 környékére 1-1.5 év múlva. Abban már Snapdragon 865 processzor lesz. De lehet megvárom amíg a kamerák pixelei meghaladják az 1 gigapixelt :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#285) winss válasza mjani1172 (#282) üzenetére


winss
tag

Még fél évet adok a mi max 3-nak. Addigra meg csökkenni fog, vagy lesz valami alternatíva, de nekem tetszik a cucc.

(#286) vadászcsiga válasza darnyi (#283) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem is valami hasonló tapasztalatom van, viszont én visszanéztem az előző telefonjaim képeit egészen G2-ig, és lehet hogy a kamera megbízhatóbb volt, de amit én anno éles fotónak láttam, az bizony a Mi Note 10-hez képest teljes homály.
Amiben fejlodhetne, az a közeli képeknél a helyes fókusz megtalálása, néha azt sem tudja melyik bolygón van.

[ Szerkesztve ]

(#287) Atomgeszi válasza vadászcsiga (#286) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az nem lehet, hogy azért van, mert a PDAF laser pont a másik lencséhez van közelebb, mint amit épp aktuálisan használsz?

(#288) vadászcsiga válasza Atomgeszi (#287) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Elképzelhető. Egyelőre tanulom a kamerát, az opciók nagy részét nem is használom, majd szép lassan.

(#289) Schuler888 válasza vadászcsiga (#286) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ezt ugy erted hogy magatol nem talalja el a fokuszt, vagy touch to focus utan se?

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#290) Atomgeszi válasza vadászcsiga (#288) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem fixen ez a baj. Mi9-nél is a zoom lencse és a fő lencse között van a laserPDAF, és fizikailag ugye "messze van" az ultraszélestől, amit makró készítéshez használunk.
Na most itt a Mi Note 10nél a makró lencse még messzebb van. Ha meg a lencsék helyzete ugyanaz, mint Mi9-nél, akkor fixen ez a "baj".

Na most ezt, ha nem korrigálják szoftveresen, akkor 1 laserPDAF-el nehéz lefedni ennyi lencsét normálisan. Megoldás lenne, ha mindegyik lencsének külön lenne dedikált...

Vagy pedig ki kell tapasztalnod a helyzetét a lencsének, és kézzel "mellé fókuszálni", hogy jó helyen legyen a fókusz.

(#291) Atomgeszi válasza Schuler888 (#289) üzenetére


Atomgeszi
veterán

P30 Pro-nál, ha jól emlékszem ugyanez volt a gond sok esetben, hogy fizikailag túl messze van a laserPDAF némelyik lencséhez, amit éppen használni kíván az ember. Főleg közeli témánál, ahol minden mm számít a pontosságot tekintve.

Távoli képnél, sima fotóknál ez nem gond, de közelre némi useres korrekciót igényel. Esetleg pro módban lencse kiválaszt és kéziben beállítani a fókuszt.

(#292) vadászcsiga válasza Schuler888 (#289) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Néha ez van, igen. Leginkább olyankor amikor össze vissza valtogatom a módokat mert mellé nyúlok vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#293) vadászcsiga válasza Atomgeszi (#291) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor nem véletlen hogy az ultra széles lencsével jobb kozeliket lehet csinálni mint a fő kamerával. Közelebb van pdaf.

(#294) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A fókusz ponton kívüli élesség vesztésre valakinek valami ötlete? Küldök egy képet mondjuk egy A4-es lapról és a szélén már homi.

[ Szerkesztve ]

(#295) Schuler888 válasza Atomgeszi (#291) üzenetére


Schuler888
senior tag

Akkor mar csak azt nem ertem, hogy laser ide vagy oda, ez egy samsung erzekelo, amirol koztudott hogy a dualpixel technologiaval a leggyorsabb fokuszt adja mindenfele laser nelkul, akkor ebben az uj szenzorban kidobtak volna a dualpixelt?

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#296) vadászcsiga válasza Kolondrum (#294) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Erre gondolsz?
alt="" title=""

Ultraszélessel teljesen jó

[ Szerkesztve ]

(#297) Kolondrum válasza vadászcsiga (#296) üzenetére


Kolondrum
félisten

[kép] Igen. Ez amúgy a bajom vele más nem.

(#298) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Én még arra lennék kiváncsi hogy ezeket az epic macro shotokat mivel készítették, mert hogy nem a 2mpx-eles macro lencsével az biztos.

(#299) Schuler888 válasza vadászcsiga (#298) üzenetére


Schuler888
senior tag

Gyartoi promo? Akkor ne is keress valaszt :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#300) hemaka válasza vadászcsiga (#298) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mint minden mobilgyártó, egy normális fényképezővel. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.