Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Anty86 válasza Kolondrum (#297) üzenetére


Anty86
csendes újonc

Ezt hívják mélységélességnek:) rekesz és gyújtótávolság függvényében változik a mélységélesség, azaz adott kép hány százaléka marad éles a fókuszpont előtt és után:)

(#302) vadászcsiga válasza Anty86 (#301) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem fake dof-nak tűnik inkább. Jobb lenne ha nem lenne.

(#303) Anty86 válasza vadászcsiga (#302) üzenetére


Anty86
csendes újonc

Jogos, az is benne van a pakliban:)

(#304) juuzer


juuzer
addikt

Azért szerintem az már gáz, ha a Xiaomi a Huaweit másolja, lol. :D

Egyébként tetszene, de valahogy a kamera nem jött át, plusz tényleg erősebb SoC kéne ehhez a kamerához szerintem. :/

Vamos a la playa.

(#305) mjani1172 válasza vadászcsiga (#296) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez nagyon rossz.
Nem maradt valami bekapcsolva? Valami segéd, vagy elmosás, vagy szépítés?

(#306) helixP válasza Atomgeszi (#290) üzenetére


helixP
nagyúr

Manuál fókusz ilyenkor nem játszik? DSLR-en is a macro az általában manuál téma.

(#307) vadászcsiga válasza juuzer (#304) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Huawei meg a samsungot. Tegnap a kezemben fogva épp azt mondtam magamnak, lett egy újabb s7edge-em.

mjani1172
Mindegyik gyártó kamerája ilyen. Utóbbi fél évben volt nálam vagy 3 féle, még asszony iPhone 11-e is elmossa a széleket. Most az a trend hogy minél kisebb f számú legyen az optika.

[ Szerkesztve ]

(#308) Silenzio válasza #16514048 (#258) üzenetére


Silenzio
addikt

Egyetértek. Mondjuk nem emlékszem, az a lencse tud-e 4K-t, minden esetre ahhoz az 5 Mpixel kevés.

(#294) Kolondrum: szerintem ez így természetes, ez optikai jelenség. Nem sűrűn van ekkora szenzor telefonban, ennél a méretnél a fix lencse közelről már mos, mint a rohadt élet.

Itt egy makró Mate 30 Próval, azonos méretű szenzorral:
https://secureservercdn.net/166.62.108.43/7x3.214.myftpupload.com/wp-content/uploads/2019/11/Huawei-Mate-30-Pro-sample-macro-shot-picture-Revu-Philippines-1024x736.jpg

Itt egy sima közeli:
https://sa.kapamilya.com/absnews/abscbnnews/media/2019/news/10/01/flower.jpg

Fényképezőnél azért nincs ilyen probléma, mert ott variálsz a gyújtótávval\zoommal. Itt egy közeli Lumia 1020-szal, amiben még nagyobb a szenzor:
https://images.unsplash.com/photo-1521164607136-be2d8cf5d4f2?ixlib=rb-1.2.1&ixid=eyJhcHBfaWQiOjEyMDd9&w=1000&q=80

Azt hittem, ezért veszitek ezt a telefont, erre szoftverhibának nézitek a legfrankóbb tulajdonságát? :))Nem viccből nincs nagyobb szenzor a "márkásabb" telefonokban, hanem hogy ne anyázzon a user, hogy nem éles a közeli.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#309) vadászcsiga válasza Silenzio (#308) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak lenne kicsit természetesebb az a DOF.

iPhone 11, F1.8

Mi Note 10, f1.69

[ Szerkesztve ]

(#310) Silenzio válasza vadászcsiga (#309) üzenetére


Silenzio
addikt

Ez tényleg gáz, nem lehet sem a nem különösebben magas apertúrával, sem a szenzormérettel magyarázni már a szög miatt se, olyan, mintha bemozdulna ÉS direkt életlen lenne.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#311) vadászcsiga válasza Silenzio (#310) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pontosan olyan.

[ Szerkesztve ]

(#312) Francia91 válasza madarvtr (#222) üzenetére


Francia91
veterán

"mellékszál de valaki mondjam már el hányszor nyomtatott a mobil képből"

Mondjuk én aránylag sűrűn nyomtatok a Lumia 1020-asom és 950-esem fotóiból, egy kis RAW szerkesztés után. De kb a kevesebb részéhez tartozok ezeknek a dolgoknak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#313) logitech1


logitech1
tag

nem rossz :DD

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#314) GerykO válasza Francia91 (#312) üzenetére


GerykO
aktív tag

Mi is a gyerekekről 950xl-el készített képekből naptárt A3ban naptárt...

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#315) HarleyCustom válasza Francia91 (#312) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mi is nyomtatunk/nyomtattunk rendszeresen. Gyerekekről, képkeret, ki a falra, stb. Még naptár is szokott készülni nagyszülőknek pl, meg magunknak is.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#316) Peti870


Peti870
csendes tag

[kép] [kép] [kép] A Nokia 808 illetve a Lumia 1020 még mindig az etalon mint hobbifotósként mondom. Így maradok a Nokia 808-nál :D
108Mpx, de mekkora is az érzélő mérete? Egyébként a képei addig szépek amíg nincsenek kinagyítva teljes méretbe. A fás / növényes témából olajfestmény szerű képeket csinál. Majd ha ilyen képeket lő legalább... :D

[ Szerkesztve ]

(#317) Peti870 válasza Francia91 (#312) üzenetére


Peti870
csendes tag

A Lumia 1020-on működik a whats-app vagy a messenger? Vagy már végleg kapitulálták?

(#318) #16514048 válasza Peti870 (#316) üzenetére


#16514048
törölt tag

"108Mpx, de mekkora is az érzélő mérete?"

Nagyobb, mint az 1020-ban. :P

A technológiából adódóan inkább 27 megapixelesként érdemes erre tekinteni, teljes felbontásban soha nem lesz olyan a kép, mintha klasszikus Bayer-szűrős lenne.

[ Szerkesztve ]

(#319) GuruZone


GuruZone
őstag

Gyerekek , besza*ás.

Működő MIUI névjegyek és tárcsázó [link]

Azt nem értem, miért pont ez a nyári 10.4.4.0 működik, de most olyannyira vagyok feldobva emiatt, hogy elmondhatlan.

Telepítsétek fel, inditsátok újra a telót és mehet ki az ikonja a dokksávba.

Megjegyzés: ettől nem lesz automatikus hívásrögzítés

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#320) Graphics válasza Peti870 (#316) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És mit lehet manapság egy ilyen készülékkel csinálni?

Van vmi használható tulajdonsága?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#321) Milestone2 válasza GuruZone (#319) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Még a Mi Messagesből is adhatnál működőt...

;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#322) madarvtr


madarvtr
lelkes újonc

[kép] xia [kép] p30pro [kép] xia [kép] p30pro
[kép] xia [kép] p30pro

pár képet löttem csak úgy a mihez képest, full automatán a xio képeket kicsit méretezni kellett lefele...a huawei képei kicsit szinesebbek'/melegebbek a xio meg pöttyet talán élethübb (fene tudja). ez a kettö meg csak úgy (mindkettö xia):
[kép] [kép]

monitorra/kijelzőre (1080p-re) böven használhatóak szerintem

(#323) GoldhandRent válasza #16514048 (#318) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nekem pont hogy quad-bayerben nem csinál olyan szép képet, mint eleresztve. fosul mossa össze a 4 pixelt.
a másik meg, hogy helyben kb ugyan annyit foglal a 108 és a 27MPx kép

-

(#324) GoldhandRent válasza Peti870 (#316) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ha lett volna nálad egy ilyen, már rég nem ezen a véleményen lennél :D
egymás melletti képeket kéne összehasonlítanod :K

-

(#325) GoldhandRent válasza Silenzio (#310) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a lencserendszer nem frankó.
nincs a szenzormérethez igazítva.

[bocs a tripláért]

[ Szerkesztve ]

-

(#326) mjani1172 válasza Peti870 (#316) üzenetére


mjani1172
addikt

Én nem mondom hogy a Nokia 808 illetve a Lumia 1020 rossz vagy ilyesmi, de ezen a mezős fotón semmi különös nincs, és akkor finoman fogalmaztam. Készülhetett volna bármivel.
Lehet, hogy teljes méretben mást mutat, de így egyszerű homályos fotó egy mezőről.
Egy éles részlet nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#327) helixP válasza Peti870 (#316) üzenetére


helixP
nagyúr

Engedjük már el szegény Lumiákat. Igen, nagy szenzor, emlékszünk. De a fejlett feldolgozási rendszerek, tízen évnyi szenzor fejlődés már rég elment felettük. (Még ha nem is pont a Note 10).

[ Szerkesztve ]

(#328) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Kamera olyan amilyen (nekem napról napja jobban bejön), de az első telefonom ami minden helyzetben helyesen találja el a fehéregyensúlyt 👍

(#329) hemaka válasza vadászcsiga (#328) üzenetére


hemaka
nagyúr

az iphone is jó ebben, sőt úgy összességében kamerában is. Csak az ios egyre szarabb évek óta az a probléma... :DDD

(#330) vadászcsiga válasza hemaka (#329) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azt mondom, annyiért tudja is.

(#331) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Tapasztalatmegosztás!

Az év utolsó hetében kikerült egy pletyka az új védelmi szabályokról. Az újévi “ajándék“ a Xiaomitól [http://forum.gsmhosting.com/vbb/f715/xiaomi-new-security-come-2020-a-2754120/] tökéletesen működik.

Redmi Note 7-esem, egy sima újraindításba belenyekkent.
Bootolt a Redmi logóig, majd átugrott Fastboot módba.

Fastboot mód van, de nem látja sem a Windows, sem a Linux (mindkettő gond nélkül látta még pár nappal előtte).
MiFlash nem érzékeli. Kínai MiPCSuite nem érzékeli.

Orangefox megmaradt, de szintúgy sem MTP, sem ADB-sideload kapcsolat nincs a számítógéppel. Első lépésben cache s dalvik törlés...ugyanúgy megáll a Redmi logónál...majd Fastbootba ugrik. Jó, mondom akkor kapsz egy Factory Resetet. De ezután is ugyanez a szitu.

Itt egy cseppet dühös lettem. Leültem gondolkozni. Mondom van még egy ötletem, hátha az a Fastboot mód megy félre...így most Orangefox alól indítottam újra bootloaderbe (fastboitba). Hurrá így már látta a MiFlash (de azt én nem szeretem), hurrá látja a kínai MiPCSuite is...gyorsan meg is flesseltem a china developer rommal (én azt használom) és itt jön az érdekesség, ami miatt az egészet leírom! Eddig a sikeres flash után beindult a telefon, beírtam a wifit, majd a mi fiókomat meg a jelszót és már indult is a rendszer. MOST NEM! Most kiírja, hogy nem megengedett a belépés! Nem jelszóhiba. Nem megengedett, mivel a behalt rendszerben BEKAPCSOLVA MARADT A KÉSZÜLÉKKERESÉS (FIND DEVICE).

Gyorsan elmentem egy órát sétálni, átgondoljam, lenyugodjak. A séta alatt, ahogy a leírásban olvastam, felmentem egy másik teóval az i.mi.com oldalra. Manuálisan kikapcsoltam a Redmi Note 7-ről a Készülékkeresést...20 perc múlva hazaértem. És ugyanaz a telefon ami az előbb nem engedett be a hibátlan jelszavammal, most simán beengedett, kezdhettem a belakást.

1. Jó ha tudtok erről az új védelemről
2. Egyre “jobb“ véleménnyel vagyok a Sáomi minőségéről. (Nemrég halt végleg meg a Redmi6A-m...s most a RN7 is belebukik egy rebootba...hmmm...egyre jobb a minőség.)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#332) Atomgeszi válasza Milestone2 (#331) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Milyen ROM volt rajta?

A védelmet még megértem. Gondold el, elhagyod a telefont, valaki le akarja gyalulni, hiába gyalulja be, nem fogja beengedni a készülék.
Ez is inkább értünk van, mint ellenünk, főleg, ha megtörtént a lopás/elhagyás.

(#333) Milestone2 válasza Atomgeszi (#332) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem minősítettem a védelmet...
Leírtam, hogy más ne csodálkozzon...hiszen változás történt, eddig nem így volt.

(Bár az előbb is írtam, de még egyszer: china developer)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#334) hemaka válasza Milestone2 (#331) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez pont ugyanolyan, mint az apple-nél a find my iphone, meg a icloud zár, teljesen normális dolog, hogy nem lehet már csak úgy újrahúzni a mobilokat, mint régen. Akkor minek az ujjlenyomat meg minden biztonsági marhaság, ha 3 gombbal letörlök mindent, aztán használom, mintha az enyém lenne...

(#335) Milestone2 válasza hemaka (#334) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen.
Újra leírom, nem azt írtam, hogy ez ROSSZ, csak szóltam, hogy tudjatok a szigorításról...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#336) Atomgeszi válasza Milestone2 (#333) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, bocsánat, azon eliklottam, hogy ugyanazt használod. :D
A 2-es pontot is félreértettem, azt hittem a védelem miatt.

Tehát nem gyári rendszer volt rajta. Amúgy ilyen előfordul máshol is, netet olvasgatva bármelyik készüléknél előfordulhat ilyen hiba, még gyári rendszeren is. Láttam már samut is logónál beragadva egy teljes lemerülést követően és almát is. Murphy törvénye.
Szerencsére megoldottad a dolgot.

(#337) Milestone2 válasza Atomgeszi (#336) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem gyári rendszer?
A china developer-nél szerintem nincs gyáribb.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#338) darnyi


darnyi
tag

Hol lehet ezen a telefonon a smart lock? Egy fél órája keresem de nem találom..

(#339) helixP válasza darnyi (#338) üzenetére


helixP
nagyúr

MIUI-n nincs.
BT eszközök közül csak a Xiaomi BT kiegészítőkkel megy (már amelyikkel).

Nekem ez az egyik legfájóbb pont a MIUI ban

[ Szerkesztve ]

(#340) darnyi válasza helixP (#339) üzenetére


darnyi
tag

Oh, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#341) anadroid válasza helixP (#339) üzenetére


anadroid
senior tag

Ahhoz képest, hogy nincs, nálam most ajánlotta fel a zhiyun gimballal. :Y

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#342) helixP válasza anadroid (#341) üzenetére


helixP
nagyúr

És ha leokézod, akkor már nem is kéri az ujjlenyomatot / kódot feloldásnál, ha csatlakoztatva van?

(#343) anadroid válasza helixP (#342) üzenetére


anadroid
senior tag

Hát ez érdekes. Kb. 15 percig jó volt, azután elvesztette.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#344) dzz válasza GuruZone (#319) üzenetére


dzz
aktív tag

És valahogy le lehet cserélni erre a stock alkalmazást? Ha hívnak, még mindig az jelenik meg. Igazából ez hasonlít legjobban arra amit a korábbiakban megszoktam (csak LG volt eddig) és ha még fel is olvasná a hívó nevét, teljes lenne az örömöm.

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#345) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Virágzik a cseresznyefa :D Vigyázat, 20Mb-os kép: [link]

A képet linkesítettem.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#346) atike válasza vadászcsiga (#345) üzenetére


atike
nagyúr

Szegény telefonról böngészők... :DDD

A képen hol van az élesség...? :U

(#347) vadászcsiga válasza atike (#346) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Éppen közepén ;)

[ Szerkesztve ]

(#348) Milestone2 válasza vadászcsiga (#345) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ebbű se lesz cseresznye...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#349) vadászcsiga válasza Milestone2 (#348) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát nem :D

(#350) hemaka


hemaka
nagyúr

note10+-szal összemérve, meg a milliós kérdést feltéve, hogy tényleg szükséges-e a 108megapixel egy mobilba?! [link]

vadászcsiga
rip cseresznye :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.