Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) ChRiS_RS válasza mickeymiller (#4047) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Jajj, dehogynem! :R

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#4052) Zsoleszhun válasza ggeleven (#4050) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ezek pont nincsennek használva ezen a telefonon. Felraktam a google fotókat, lehet szerkesztgetni nem dob semmi hibát. Az aod-t nem találom, az nfc fizetés kapcsolható de nincs hozzá rendelve kártyám. Az alap camera app működik, ha kevés akkor a MGC_8.1.101_A9_GV1zfix ismer minden lencsét.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#4053) ggeleven válasza Zsoleszhun (#4052) üzenetére


ggeleven
őstag

Köszi az infókat! :R Leírás szerint megy az AOD és NFC is, szóval lehet rápróbálok. 3+ év alatt még egy factory resetet sem csináltam rajta, nem hogy egy romcserét. Ez volt az első telefonom, amin nem éreztem szükségét, pedig korábbiakon folyamatosan ment a mókolás.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4054) kerobi válasza Zsoleszhun (#4049) üzenetére


kerobi
senior tag

En is feltettem az octaviOS-t. Szep meg gyors, de sajna 25%-ot merult az ejszaka alatt. Sajnos nem tudtam kideriteni mi okozta a merulest, de irtjak az oldalon, hogy merules eseten a google play services a hunyo es csak roottal lehet orvosolni egy paranccsal. Kar erte.

A masik a kepernyon az ertesitesi sav jobb szele beezustosodott. Erdekes, hogy csak az ertesitesi sav. Kepernyohiba lehet, mert a Foxban is ezustosodik, szoval semmikeppen nem oprendszer problema. majd dobok fel egy fotot, hatha valaki tud ra okossagot.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#4055) Zsoleszhun válasza kerobi (#4054) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nálam egy nap alatt sem merül ennyit készenlétben egy sim kártyával. Az értesítési sáv nem beégés? Nekem alul a navigációs csík van beégve.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#4056) mickeymiller


mickeymiller
kezdő

Azért azt furcsálom, hogy a régebbi Xiaomi Redmi Note 9 pro telómra megjött az Android 12 - Miui 14. :((

(#4057) Zsoleszhun válasza mickeymiller (#4056) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

mi note 10 2019-android 9
redmi note 9 pro 2020-android 10

¯\_(ツ)_/¯

(#4058) ggeleven


ggeleven
őstag

Srácok nincs valakinek ép kijelzős, de alkatrésznek való telója?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4059) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Volt már valakinek itt tapasztalata Xiaomi Mi Note 10 Lite-tal?
A két teló hogy viszonyul egymáshoz kb?

(#4060) ChRiS_RS válasza Melorin (#4059) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Mire vagy kíváncsi? A Lite fél évvel később jelent meg a 10/10 Pro-hoz képest. Nagy különbség nincs:
- a Lite már gyárilag Android 10-el jött ki
- gyengébb elő/hátlapi kamerák
- kicsivel gyengébb fényű kijelző (kábé nem fogod észrevenni)
Ennyi.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#4061) Melorin válasza ChRiS_RS (#4060) üzenetére


Melorin
addikt

Gondoltam hátha van a specifikációkon túl valami lényeges különbség ami használat során derült ki a felhasználók körében. dE akkor úgy tűnik nincs :)
Apámnak rendeltem egyébként egy 10-et, nekem a Lite verzió van 2020 óta és nagyon szeretem. Csak gondoltam lehet, hogy inkább "benyúlom" a 10-et és az én Lite-omat adom neki, ha van olyan tulajdonsága ami számomra vonzóbbá tenné a Lite-nál :DD

(#4062) űrdarázs


űrdarázs
újonc

Sziasztok!
Nem tudom, hogy egyedül vagyok a problémával, de hátha találkozott valaki az alábbi hibával Mi Note 10-en (a sima, nem a Pro):
Az előzmény, hogy vasárnap kishíján cserben hagyott a telefon. A templomban anyuméknak volt egy adventi kórus koncertje, amit megígértem, hogy felveszek. Erre baszki a főkamera nem akart befókuszálni, így csak a széleslátóval tudtam felvenni az előadást (nyilván némiképp a képminőség romlására).
Nyilván hideg volt a templomban, de nem annyira hideg, hogy ne tudna a kamera működni. Majdnem úgy voltam, hogy ott hagyom a francba a telefont.
Nem új keletű, hogy a 108 MP-s főegység fókusza időnként nehezebben áll be, de ez az első, hogy egyáltalán nem akart beállni. Még Pro mód manuális fókusza mellett sem tudtam működésre bírni.
Mivel próbáltam valami magyarázatot találni, gondoltam, hogy a szoftverrel van gond, így hát alaphelyzetbe tettem tegnap a telót. De a főkamera fókuszgond nem nagyon javult meg. Még mindig lassabban kapja el a fonalat
Esetleg van erre valami más magyarázat? Hardver hiba? Vagy elértem a degradációs ciklusát a telónak?
Köszönöm előre is a szíves válaszokat :)

(#4063) GoldhandRent válasza űrdarázs (#4062) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nem csodálkoznék ha ennyit bírna

még a lézeres AF lehet ludas, ott mehetett tönkre valami (jobb esetben csak bekerült elé valami, vagy "csak" karcos, vagy valami hasonló) -> 5x jól fókuszál ?

egyébként lehet jobban jártál volna, ha hátrébbról 5x-el videózol.

-

(#4064) űrdarázs válasza GoldhandRent (#4063) üzenetére


űrdarázs
újonc

Szia. Igen, a többi egységgel nem volt gond, az 5x is rögtön megtalálta a fókuszt akkor, meg azóta is. Pont emiatt furcsálom az esetet. Aztán lehet tényleg van ott egy hajszál karc, amit nem veszek észre. De ha maga a lézer fókusz kiesik, attól még a PDAF-nek működnie kellene nem?

egyébként lehet jobban jártál volna, ha hátrébbról 5x-el videózol.
Lehet, hogy jobban jártam volna vele, de most már mindegy. A felvétel elkészült, a "film" leforgott :D

(#4065) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Érdeklődni szeretnék , hogy valaki használ itt közűletek Nova Launcher KLWP kombót ?
Lenne egy láma kérdésem .
Tartalálékos telcsinek szereztem egy Mi Note 10 et .
Otthon vagyok kicsit a téémába , de Samsung után megfogott a navi gombok eltűntetése . ( tudom lehet gesztussal ) . Az a gondom , hogy a alsó részére a kijelzőnek , ha eltűntetem a navi gombokat , akkor sem tudom legalúlra betenni a widgetet .

Köszi a helpet !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4066) ggeleven válasza gjoco1 (#4065) üzenetére


ggeleven
őstag

Eléggé kihalt sajnos a topic, nem tudom, hogy lesz-e valaki, aki érdemben tud válaszolni. Másik telón megy a widget letevése, ahogy szeretnéd? Nem is találom hirtelen novaban, hogy hogyan lehet kikapcsolni a navi gombokat.
Lehet az android topicban többen hozzá tudnak szólni a témához amúgy.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4067) gjoco1 válasza ggeleven (#4066) üzenetére


gjoco1
addikt

Persze , természetesen megy . :)
Hosszú évek óta " témázok " Samung telcsiken . Jelenleg Note 10 pluszt hajtok már négy éve . Előző telefonjaim is Samuk voltak
( mellesleg a Témázgatunk - télázgatunk Topikgazdája is vagyok )
Oda is írtam a srácoknak . . . Szégyen amúgy , de ez megfogott . :DDD
Tizen éve szórakozom ezzel . Nem csak KWGT , hanem KLWP ben is aránylag jól elvagyok . :) A Nova ugyanazon verziójának a mentését állítottam vissza erre a telcsire is .
Jelzem polcos telefonak szereztem ezt . Vésztartalék . . :DDD
De szeretem at is olyannak tudni , mint a használaban lévőt .
Soha nem volt még ilyen a kezemben , szóval lehet Én vagyok ám láma . Nem érzem ennek az egész lelkivilágát .
Ha a gesztus vezérlésre átkapcsolom és a navi gombok nem látszódnak , akkor sem lehet lejjebb tenni az alsó widgetet + plusz nyavajog , hogy " harmadik fétől " származó alkalmazással nem műkdik .
Melehet van megoldás , de mivel ezt a rendszert nem ismerem , így megállt a tudományom . . :DDD
Lehet itt off , de mutatom . Elég gáz ez így . . :DDD

A paracsikon sornak ugyebár nem ott a helye . :DDD

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4068) ggeleven válasza gjoco1 (#4067) üzenetére


ggeleven
őstag

Haha, akkor nekem kellene tőled kérdezni inkább, ha TG vagy a témázgatósban. :DDD KWGT-t még nem próbáltam, csak sima mezei Nova beállításokkal használtam a telót. Na meg nekem jobban kézre is állnak a gombok, mint a gesztusvezérlés, szóval lehet nem én húzlak ki a kakiból. :D Sok sebből vérzek. :B A téma tök jól néz ki, de valóban elég fura olyan magasan az a ikonsáv. Esetleg MIUI topic?:F

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4069) gjoco1 válasza ggeleven (#4068) üzenetére


gjoco1
addikt

Nagyon szívesen segítek , ha tudok . :)
PM keress nyugodtan .
Ezzel a Topik kereséssel mindíg bajban vagyok . :DDD
Dobj már légyszí egy linket !
Köszönöm és keress nyugodtan , és gyere nézd meg a Topikunkat

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4070) GoldhandRent válasza ggeleven (#4068) üzenetére


GoldhandRent
őstag

értem hogy így nem esztétikus, de pl nekem állandóan fájt a hüvelykujjam ettől a telefontól, mert az alsó soron lévő dolgok csak természetellenesen kitekert ujjal érhetőek el :O
köztük a space bar gépelés közben (meg a többi gomb, ami abban a sorban van)

szvsz azért nem engedi lerakni, hogy Téged kíméljen :D

-

(#4071) Zsoleszhun válasza gjoco1 (#4067) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ez lesz a topik amit keresel: miui/hyperOS

¯\_(ツ)_/¯

(#4072) gjoco1 válasza Zsoleszhun (#4071) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi szépen túlvagyok rajta . . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#4073) qnadam válasza GoldhandRent (#4063) üzenetére


qnadam
veterán

lehet videózni a hosszabbik telével?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4074) GoldhandRent válasza qnadam (#4073) üzenetére


GoldhandRent
őstag

elvileg kéne, hogy menjen, nekem nem volt vele problémám

ha nem engedi, akkor lehet 4K-ban próbálsz videózgatni - nekem 1080p-ben volt mindig

-

(#4075) qnadam válasza GoldhandRent (#4074) üzenetére


qnadam
veterán

az érdekes. nálam 1080-ra állítva is csak a 0.6x, 1x és 2x jelenik meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4076) GoldhandRent válasza qnadam (#4075) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Most megnéztem (már nem én használom a telefont) valóban nem enged 5x-el videózni.
Ez nekem fura, mert emlékeim szerint én annó tudtam, és tök jó volt használni. (vagy csak jó lett volna, és akkor is értetlenkedtem, hogy miért nem lehet, ez meg csak egy megszépült álomkép ?)
Nem tudom, hogy időközben jött-e frissítés ami tiltotta, vagy full rosszul emlékszem.

Az biztos, hogy az évek során rengeteget változott a MIUI a rossz irányba... Meg akartam nézni a videókat amik az eszközön vannak, galériában nicns külön szűrő rá... mondom akkor fájlkezelő -> fájlkezelő mindenféle engedélyeket kér (rendszeralkalmazás nem??) a használathoz, és bedobott egy legalsókategóriás utálatos "inkább ki X-elem az oldalt" típusú cookie-elfogadó ablakocsát (ami az alja weboldalakon van, 3km görgetéssel 4211 csúszka, amit egyesével kéne kikapcsolni). EZ MI ??? Mi Videó szintén...
szörnyű, rettenet.
Meg is jegyezték, hogy most itt szidom, régen meg hogy odavoltam érte, meg mennyire utáltam az Apple-t.. hát elfajzott a MIUI.. elk@rvult vagy hogy is mondjam.. rettenetes
nagyon kiábrándultam belőle

-

(#4077) ggeleven válasza GoldhandRent (#4076) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem is úgy rémlik, hogy tudtam 5x-sel is videózni, de lehet rosszul emlékszem. Most valóban nincs 5x választási lehetőség a gyári appban, GCAm meg 1.6, 2.1 és 3.8at ajánl fel, de hogy melyik lencsét használja az jó kérdés.
Nem tudom mikor volt az utolsó frissítrés pontosan, de droid biztonsági csomag 2022 augusztusi, szóval nem mostanában. Ha frissítéssel ki is vették, nekem marhára nem tűnt fel. :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4078) GoldhandRent válasza ggeleven (#4077) üzenetére


GoldhandRent
őstag

kíváncsiságból gcammal takard ki a lencséket az egyes módokban
az 5x lencséje a legfölső, középen a 2x, a nagy a nagy, stb (tegnap néztem pont ezzel a kitakaróssal :D)

-

(#4079) ggeleven válasza GoldhandRent (#4078) üzenetére


ggeleven
őstag

Nagyon érdekes! Első szám, amit kiválasztok, a második a használt lencse. Össze-vissza van az egész. :D

gcam
0.6/0.6
1/1
1.6/0.6 belenagyítva (nyilván sz@r)
2.1/2
3.8/5 kikicsinyítve (nincs autófókusz, használhatatlan és valóban 3.8ra vágja)
gyári auto módban
0.6/0.6
0.8/0.6 belenagyítva
1/1
2/2
5/1 belenagyítva (ami jó, mert legalább van autófókusz) vagy máskor meg 5/5 és kalap kaki a minőség
10/1 belenagyítva (szintén van autófókusz)

Gyári pro módban
macro macro
UW 0.6
Wide 1
Tele 2x 2
Tele 5X 5

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4080) qnadam válasza GoldhandRent (#4076) üzenetére


qnadam
veterán

passz, szerintem sose lehetett. nagyon nem is érdekelt a dolog, szerintem életemben egy órányi videót talán ha felvettem telefonnal összesen, túl sok almalmasabb eszközöm van a feladatra :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4081) GoldhandRent válasza ggeleven (#4079) üzenetére


GoldhandRent
őstag

tyűűűűű 😵😵😵😵😵😵

#4080qnadam
nagyon vártam anno ezt a telefont, de óriási hatalmasat csalódtam a telefonban is, a gyártóban is, a miuiban is, a terméktámogatásban is, mindenben...
papíron tök jó kameratelefon, az 5x stabilizálása rettenet jó
nagykamera képének szélei homályosak mert nagyobb az érzékelő, mint a lencse
videóban siralmas.. android stutter, slow mo csak 2mpx macro kamerával - borzalom

-

(#4082) makoj30


makoj30
aktív tag

Vettem HA-n egy ilyen telefont azzal a hibával hogy a MI Logo után nem lép tovább,valóban nem. Azt szeretném megkérdezni hogy van-e lehetőségem helyrehozni vagy nem? Recovery menü nem jön be,csak a fastboot és a Bootloader zárva van,kinyitni nem lehet mert a MI unlock azt írja ki hogy már hozzá van társítva egy másik fiókhoz. Telefonhoz a szükséges ROM le van töltve (MI Flash programmal nem engedi flashelni mert zárt a BL). Ráírtam az eladóra de tagadja hogy lenne másik xiaomi fiókkal társitva. Kuka a telefon?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4083) kerobi válasza makoj30 (#4082) üzenetére


kerobi
senior tag

Lehet hogy lopta es megprobalt vele ugyeskedni, szerintem csak a Xiaomi tud segiteni,
Vagy az elado de-tarsitsa a fiokjaval, vagy ha masodkezbol vette akkor kerje meg az eladot.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#4084) makoj30 válasza kerobi (#4083) üzenetére


makoj30
aktív tag

Helyrehozni nem tudtam,írtam az eladónak és minden happy Visszakaptam money.

Régen a xiaomi nem volt ennyire szigorú,engedte zárt BL mellett felrakni a gyári ROM vagy csak rosszul emlékszem? (Redmi 4x és 5 Plus telefonokat ***** romoltam mindennap). Ha jól emlékszem akkor ezt azért vezette be a Xiaomi hogy a kamu romok ne legyenek rajta a telefonon meg valami vírusos dologról is olvastam

Tudtam hogy hibás telefont veszek,csak épp azt nem hogy esélytelen lesz beindítanom. Pedig csináltam csodákat már párszor (Tavaly nyáron vettem 8T ami az eladó szerint újraindult telefonálás közben ezért olcsó volt,én nálam meg 1x se csinálta pedig használtam rendesen). Szomorú hogy a HA kezd FB Marketplace lenni a sok hibás használt dolog miatt. Tisztelet a kivételeknek!

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4085) GoldhandRent válasza makoj30 (#4084) üzenetére


GoldhandRent
őstag

régen nem volt zárt a BL, ezt a hülyeséget pont ennél a modellnél (vagy valahogy ekörül) hozták be

a kamu romos dolog alighanem igaz, a mi note 10 előtti mi note 3-asomon pont egy olyan van, emiatt megragadt egy szinten... titkos verziójúnak írja a fentlévő ROM-ot :D
öcsémnak mai napig mi note 3 van, legfrissebb MIUI-val, szóval nem a támogatottsággal volt baj

-

(#4086) makoj30 válasza GoldhandRent (#4085) üzenetére


makoj30
aktív tag

A 4X meg 5 Plus telefonokon is nyitnom kellett a Bootloadert,erre tisztán emlékszek :)

Küldj képet arról a titkos ROM-ról :)

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#4087) GoldhandRent válasza makoj30 (#4086) üzenetére


GoldhandRent
őstag

akkor a minote 3-nál jött be ? Mi Note 4-em is volt, azon még nem volt BL zárás

majd megpróbálok képet küldeni róla, nem használom a telefont.
OTA sem talál rá semmi frissítést, pedig van bőven gyárilag

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.