Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Monk144 válasza Z.É.T. (#1050) üzenetére


Monk144
csendes tag

Aha, az végig zöld, kivéve ott, ahol épp nem volt jó a térerő, de az csak egy rövid sáv. De általában még az sincs, végig zöld szokott lenni.

(#1052) xemelon


xemelon
tag

Használta valaki valamilyen sport trackerrel vagy turista programmal a készüléket? Megbízható ilyen téren a GPS? (Régebbi Xiaomik nem voltak jók ebben.)

(#1053) Monk144


Monk144
csendes tag

Egyre rosszabb:((.

(#1054) Milestone2 válasza Monk144 (#1053) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] Elnézést, nem tudom kihagyni... ;]

Aggódnék a helyedben, ha egy cella egyre jobban készenlétben van a számodra...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1055) Szabolcs22 válasza Monk144 (#1053) üzenetére


Szabolcs22
tag

Nem tudom melyik szolgáltatónál vagy, de én úgy hallottam hogyha már jópár éves a sim kártya érdemes a szolgáltatónál újat igényelni. De az hogy valójában megoldja problémát vagy sem, nincsenek konkrétan alá támasztva bizonyítékokkal.

Szabolcs

(#1056) Maist válasza Monk144 (#1053) üzenetére


Maist
senior tag

Az a baj, hogy ez egy arányszám. Amennyiben 24 percen keresztül nyomtad volna a telefont, akkor a kijelző lenne az élen, és a cella készenlét olyan 10-15% lenne. Egyébként pedig ez egy vissza-visszatérő bug is egyben, a Miui 11 óta néha a valósnál nagyobb %-ot mutat, hol az egyik, hol a másik telefonon. Nekem is volt egy időszak még Mix 3-on, amikor nagyon sokat mutatott, de a való életben nem merült egyébként jobban a telefon. Aztán egy frissítés helyretette a dolgot. Próbaképpen tedd fel az accubattery nevű programot, és egy 3-4 órát ne nyúlj hozzá a telefonhoz, és nézd meg utána, hogy kikapcsolt kijelzőnél hány %/óra a merülés. Egy sim kártyával kikapcsolt AOD mellett 1-1,5%/óra, bekapcsolt AOD-val 2-2,5%/óra nálam a merülés. Ha ennél többet ír, mondjuk 4-5%/órát, akkor csinálj egy teljes gyári visszaállítást, és esetleg ha egy évesnél régebbi a sim kártyád, akkor cseréltesd ki. Továbbá: Telenor kártyával nekem érezhetően jobban merül minden készülékem, mint más szolgáltató kártyájával, így ez is lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#1057) darnyi válasza xemelon (#1052) üzenetére


darnyi
tag

Runtastic-al már többször jártam úgy, hogy a telefon nem mért semmit vagy csak néha mért futás közben. Elég megbízhatatlan, így inkább a régi telóm viszem ha futni megyek. :(

(#1058) Monk144 válasza Maist (#1056) üzenetére


Monk144
csendes tag

Köszi, ezt kipróbáltam. 4,5 %-ot ír ki, kikapcsolt kijelzővel :(. Megpróbálom a gyári resetet. Köszi!

(#1059) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdvözletem!!

Azt kérdezném, hogy van-e a szoftverben dc sötétítés vagy valamilyen hasonló megoldás a kijelző fényerejének pwm helyett való vezérlésére, illetve, hogy van-e ois a főkamerán?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1060) hemaka válasza Snowy_owl (#1059) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mindkettőre a válasz: igen, van.
Dc:

Kamera: Primary: 108MP sensor 1/1.33-inch sensor with 25mm-equivalent, f/1.69-aperture lens, OIS (27MP output resolution)

[ Szerkesztve ]

(#1061) Snowy_owl válasza hemaka (#1060) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszönöm. Jelenleg egy rn8p készüléken tanyázok, de annyira tetszik ez a készülék, és a telekom kínálatában is ott leledzik. Teljesen felesleges lenne a csere, hacsak nem az ois miatt, de az sem elég indok, mert úgyis gimbalt szeretnék venni.

Ui: Mondjuk a nagyobb aksi nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1062) technoboi válasza Snowy_owl (#1061) üzenetére


technoboi
tag

Nagyobb aksi nem hülyeség! Végre élesben is teszteltem mit bír, 24 óra használat után még 40% maradt benne úgy, hogy végig mobilneten volt, kb.4 órát navigált kocsiban bekapcsolt kijelzővel, egy óra telefonálás, aktív használat napközben, 7.5 óra kijelző idővel. :C Hozta azt amit elvártam tőle.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1063) Monk144 válasza technoboi (#1062) üzenetére


Monk144
csendes tag

Ehh, de jó nektek, úgy látszik én kifogtam az egyetlen selejtes példányt, nekem másfél napot úgy bír, hogy szinte nem is nyúlok hozzá :(.

(#1064) Milestone2 válasza Monk144 (#1063) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ahogy anno a műszaki tanárom mondta:

"...Fiam, ha még gyaranciális a termék, egy szakszerűen áramütött alaplapról soha sem mondja meg többé senki, hogy milyen rendszer futott rajta, és hogy esetleg mit hibázott a felhasználó...azaz, az bizony alaplaphibás és garanciális..."

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1065) gbalogh68 válasza technoboi (#1062) üzenetére


gbalogh68
friss újonc

"Hozta azt amit elvártam tőle. "

Jó neked, nekem nem jött be ennyire. Microsoft telóról váltottam. Eléggé körbejártam, mit vegyek, ezt tűnt a legjobbnak.

Elsődleges volt, hogy mennyi ideig bírja. 3000mAh után gondoltam 5000 felettivel nem lesz gond...
Nos 3 éves telón 2-3 aktív napot simán bírt.

Új telefonon második töltés után 2 és fél nap, harmadik töltésnél 2 és negyed nap eddig. Nincs játék, Facebook, messenger, insta, tik-tok, youtube.
Firefox böngésző, de gyakorlatilag 0 böngészésre használom.
5 emailfiók van. gmail melett outlook, viber, amit extraként felraktam és nem volt az ms-en: trello. De nem hiszem, hogy ez döntötte be az akksit.
Nyilván telefonhívás van sok, elvégre ez egy telefon.
Szóval mivel nem változtak nagyon a szokásaim, nem hiszem, hogy itt lenne a bibi. Második töltéstől akksi kimélőn van (gyári) mindössze a szinkronizálás van bekapcsolva. Bluetooth megy a kocsiban, de ez 0,58%....

Szóval én azt vártam, hogy 3-4 nap lesz azért az akksi.

Ami igazán mutatja, hogy vmi nincs rendben a telefonnal, az a cella készenlét: 15,54%.
Ez brutális. Pest közepén... Meg ha tényleg rossz lenne, a vétel, ms-en is uez lett volna...

Google play szolgáltatások 5% WTF? mire, mindent lekapcsoltam. És ami non plus ultra egyéb 21%...

Akinek van értelmes javaslata, azt szívesen várom.

[ Szerkesztve ]

(#1066) novinyul válasza gbalogh68 (#1065) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam 2 nap az üzemidő, cella készenlét átlag 6-7% de a meló helyen nagyon szar a térerő(vasbeton) ott tud lenni dupla ennyi is.
Nagyon ne várj 3-4 nap üzemidőt, amúgy meg az Android ilyen valami mindig be tud állni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1067) Monk144 válasza gbalogh68 (#1065) üzenetére


Monk144
csendes tag

Isten hozott a klubban, én ezzel a cella készenléttel szenvedek, amióta meg van. Nincs megoldás egyelőre. :(

(#1068) GoldhandRent válasza Monk144 (#1067) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nalatok lesz valami

en napi 2x 70km-t utazok, masfel nap alatt osszesen 3.17% a cella keszenlet.
most van 31%-on.

-

(#1069) Begin


Begin
csendes tag

Sziasztok,

2 napja vásároltam egy Mi Note 10-et, és a következő problémával küzdök:
[link]
Először első bekapcsoláskor fordult elő a nyelvválasztó képernyőn. Ez naponta 5-6x előjön majd semmi probléma. Volt közben update, restart, hardreset, de nem oldotta meg, pedig nekem szoftveres hibának tűnik, mert a képernyő zárolása után érzékel a képernyő. Valaki találkozott már hasonlóval? Van rá megoldás, vagy küldjem vissza Gariba?
Köszi a segítséget.

(#1070) novinyul válasza Begin (#1069) üzenetére


novinyul
veterán

Nálam nincs ilyen probléma :F De még csak hasonló hibával sem találkoztam, ha online vetted akkor vissza tudod küldeni 14napos elállási joggal.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1071) hemaka válasza Begin (#1069) üzenetére


hemaka
nagyúr

Legegyszerűbb gariba cseréltetni, felesleges vele kísérletezgetni.

(#1072) Begin válasza hemaka (#1071) üzenetére


Begin
csendes tag

Persze, igazad van, csak azért kérdezem, ha csak egy ismert szoftveres bug, akkor nem bajlódok vele. :) Köszi srácok, akkor megy vissza gariba és csere lesz.

(#1073) Drenadar válasza Begin (#1072) üzenetére


Drenadar
veterán

Lehet hülyeség, de megpróbálnád a recoveryben a dalvik cache wipeot?
Eddig a dalvik olyan volt mint a wd40, minden szart megold :D

//de már lehet nem is így hívják

a gariztatással az a baj, hogy mi van ha persze pont náluk pont akkor nem jön elő ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#1074) gbalogh68 válasza Monk144 (#1067) üzenetére


gbalogh68
friss újonc

Ezt találtam:

my standby drain was caused by the Rom selecting the wrong network type. Go to *#*#4636#*#* and select LTE/UMTS auto (PRL) for both Sims. Try it

Valakinek bejött vkinek nem.

Viszont ebben a rejtett menüben lehet állítani, hogy milyen gyakorisággal kérdezze le a cellainfót, ez disableden van.

(#1075) GoldhandRent válasza gbalogh68 (#1074) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ezt megcsinaltam en is,
alapbol kozte van a td-sc vagy wcdma is.... :F

[ Szerkesztve ]

-

(#1076) technoboi


technoboi
tag

Xiaomi.eu rom felrakásához melyik custom recovery jó? Xda-n van kettő is, de nekem elsőre elég nagy katyvasznak tűnt a telepítés menete. :F

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1077) andreas49 válasza technoboi (#1076) üzenetére


andreas49
senior tag

Esetleg itt nézz körül: [link]
Regelni kell, ha le akarsz tölteni.
A flash is le van írva.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#1078) technoboi válasza andreas49 (#1077) üzenetére


technoboi
tag

Köszi, biztos ezt akartad linkelni? Ezek a gyári miui verziók letöltési linkjei. :)

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1079) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni,hogy a telefon tudja e a 4G+ ? ( speckóban nem találtam hirtelen)
Valamint Telenor hálózaton megy e VoLTE?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1080) hemaka válasza Bferibörs (#1079) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tudja.
Telenort nem tudom.

(#1081) Bferibörs válasza hemaka (#1080) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1082) andreas49 válasza technoboi (#1078) üzenetére


andreas49
senior tag

Sorry, a custom szó elkerülte a figyelmemet

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#1083) novinyul válasza Bferibörs (#1081) üzenetére


novinyul
veterán

Telenorral hibáltlan a VoLTE és a 4G+ is folyamatos.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1084) Bferibörs válasza novinyul (#1083) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1085) technoboi válasza andreas49 (#1082) üzenetére


technoboi
tag

no problem :R azóta megtaláltam a megoldást, de várnom kell 168 órát bl nyitásra :F

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1086) hemaka válasza technoboi (#1085) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azt sajnos ki kell várni ténylegesen. :U

(#1087) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Nem kell, csak érdemes!!!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1088) technoboi válasza hemaka (#1086) üzenetére


technoboi
tag

Egy hónapja nyitottam egy másik telefont, ott is várni kellett 168 órát. Azt hittem fiókhoz van kötve a 168 óra nem telefonhoz...

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1089) Milestone2 válasza technoboi (#1088) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Már nem sajnos. Havonta 1db és bindelés után 168 óra
(kivéve, ha a rendszerük nem oszt ki jóval többet, mondjuk 1440-et)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1090) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Üdv mindenki! Lassan búcsúzom.
Lassan, nagyon lassan, kiszállok az egész körforgásból. Majd csak olvasgatok...
3 gyerek mellett, állandó bírósági, önkormányzati perekbe citálva, nincs erőm, időm.
Illetve elért az egész oda, hogy inkább nyűg,mint öröm.
Ráadásul eljött a RedmiK20Pro, megszereztem, és nem éreztem semmi örömöt...úgyhogy asszem ez a vég kezdete.
Még egy Pixel4XL-t (vagy addigra már 5XL-t) lehet beszerzek...de nincs más ami érdekelne. Vagy csak egyszerűen az élet keserített meg és tett érdektelenné. ...de végül is ez mindegy, sz eredmény ugyanaz.
Szerintem kevés olyan telefon van, ami valóban létezik és nem csak koncepció....és meglepetést okozhatna és érdekelne...
Vagy még nem futott velem szembe...:D
Csóközön!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1091) #72755712 válasza gbalogh68 (#1065) üzenetére


#72755712
törölt tag

Én is ebben a cipőben járok, jóval kevesebbet bír az akku, mint az előző Note 10+, vagy P30 Pro bírt. Az xda-developersen is ismert a hiba, de 100%-os megoldást sajnos még nem találtam, megpróbálkozok egy debloattal, ha nem segít, megy rá az android 10-es xiaomi.eu rom. Ha valamelyik megoldja, megírom privátban.

(#1092) GoldhandRent válasza #72755712 (#1091) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ne csak privatban, ha lehet :K

-

(#1093) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! Van valakinek ötlete, hogy lehet a nagyon snassz semmilyen naptárat lecserélni vagy ugrade-elni valami vizuálisan használhatóbbra? (nem extra naptárappot szeretnék, azt én is tudok keresni google playyben, hanem a meglévőt tuningolni)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#1094) #72755712 válasza GoldhandRent (#1092) üzenetére


#72755712
törölt tag

Úgy néz ki, sikerült a brutális fogyasztás megszűntetése, globál 11.07 romon

(#1095) novinyul válasza #72755712 (#1094) üzenetére


novinyul
veterán

Jött ki új rom?

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1096) hemaka válasza novinyul (#1095) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem, de gondolom ő eu-n volt vagy hasonló.

(#1097) #72755712 válasza novinyul (#1095) üzenetére


#72755712
törölt tag

Jött, pár napja.

(#1098) novinyul válasza hemaka (#1096) üzenetére


novinyul
veterán

Nagyon valószínű, EEA-ra semmi nincs egyelőre.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1099) vadászcsiga válasza Shinnokina (#1093) üzenetére


vadászcsiga
félisten

hogyan gondoltad a tuningolást? :D

(#1100) #72755712 válasza novinyul (#1098) üzenetére


#72755712
törölt tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.