Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:33:24

LOGOUT.hu

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása
13. Camera2 API engedélyezés (Köszönet Pistike1985-nek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Milestone2 válasza TpS (#5700) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szombaton remélem válaszolok...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5702) lovi27 válasza TpS (#5700) üzenetére


lovi27
addikt

720 nap?! Az 2 év. Óra lesz az. Úgy is 30 nap.

(#5699) Milestone2
Egy hibára csak hamarabb válaszolnának - na, nem a senkiknek - az XDA-nak.
Mindegy, a szállítmány sem érkezett még meg Európába.
Addig lesznek vélemények is... ;]

[ Szerkesztve ]

(#5703) *Mukeey* válasza lovi27 (#5698) üzenetére


*Mukeey*
addikt

A Poco-t alapból úgy hirdetik,hogy lehet mókolgatni.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5704) lovi27 válasza *Mukeey* (#5703) üzenetére


lovi27
addikt

Tudom. Sőt, levélben kérték a fejlesztőket, hogy legyen minél több alternatíva.
Csak akkor minek a 3 nap? :DDD Ja, persze az a postafordulási idő.
:D

[ Szerkesztve ]

(#5705) *Mukeey* válasza lovi27 (#5704) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ezért nekem is furcsa,elvileg alapból nyitott bl-el kéne árulniuk...Na de ez nagyon OFF itt,sorry!

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5706) TpS válasza lovi27 (#5702) üzenetére


TpS
őstag

Elírtam, órára gondoltam. :DDD

(#5707) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok!
A MaX 1-em töltése akadozik, van vmi 5letetek, hogy honnan szerezzek új (Xiaomi) töltőt, olcsón ?
A mostani érintkezési hibás, néha töltés közben - ha hozzáérek, vagy megmozdítom az elosztót - abbahagyja a töltést. :(
Samsung-töltőm sokkal lassabban tölti, pedig ugyanaz a fajta, ezért gondolom, hogy a Xiaomi-töltő jobb, de örömmel várom az 5leteket, ha más is jó...
Előre is KÖSZ!

(#5708) TpS válasza pepimama (#5707) üzenetére


TpS
őstag

Minden xiaomi telefonomat egy 2A-es samsung töltővel töltöttem és töltöm, mivel a xiaomi töltőket csak átalakítóval tudnám, használni, amit utálok. Nem tapasztaltam lassúságot, szerintem a töltőd nem tudja a 2A-t.

[ Szerkesztve ]

(#5709) gytacs válasza pepimama (#5707) üzenetére


gytacs
tag

Én ezt használom már 2 éve a max 1-emhez.

(#5710) gytacs


gytacs
tag

Akarok rendelni kínából egy max 3-at. Bontatlan doboznál gondolom a kínai rom lesz rajta. Ha már kint lesz az en.miui.com-on a global rom, át tudok váltani globálra bl nyitás nélkül edl módban ahogy max 1-nél van az összefoglalóban? Vagy ez már nem működik? Vagy van bármilyen más opció kínai-ról globálra váltásra? Updateren keresztül stb.?

[ Szerkesztve ]

(#5711) Milestone2 válasza gytacs (#5710) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem kínában vette az ismerős.
China Stable volt rajta.
A China Developer simán ráment Updaterből.
Global Stable volt kint egy ideig az en.miui.com on.
De most már az sincs...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5713) Milestone2 válasza TpS (#5712) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Magas a vérnyomásom. Nekem tilos a "SOS"... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5714) gytacs válasza Milestone2 (#5711) üzenetére


gytacs
tag

Ok. Igazából csak annyi a kérdés, hogy elvben bl nyitás nélkül tudok-e váltani kínai-ról global-ra edl-ben vagy bárhogy máshogy.

(#5715) Milestone2 válasza gytacs (#5714) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elméletben. Újabb verzióra, Updaterből is, igen.
A Sáominál sajnos az "elméletben" igen erősen fontos szó.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5716) *Mukeey* válasza gytacs (#5714) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Menni fog az,updaterből a legfrissebb global.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5717) gytacs


gytacs
tag

Köszönöm a segítséget és a válaszokat! :R

(#5718) pepimama válasza TpS (#5708) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen :R , igen sajnos ezt nem néztem, az én Samsung-töltőmön csak 0,7 A - az "output"! :W
Továbbra is kérnék javaslatot, hogy hol vegyek és milyen töltőt a MAX 1-hez, de a ( fórumtárs által ajánlott) gyorstöltőt azért zárnám ki, mert azt olvastam, hogy az jobban csökkenti az aksi élettartamát, mint a sima töltők.
Szívesen rendelek az Aliexpressről is, ha azt ajánljátok legjobbnak és az is fontos, hogy jövőálló legyen, mert remélhetőleg majd a MAX4 lesz a következő telefonom
(Vagy csak annyi a lényeg, hogy minimum 2A-s legyen a töltő és bármelyik sarki boltban vehetek?)

(#5719) TpS válasza pepimama (#5718) üzenetére


TpS
őstag

Nem tudom, mennyit akarsz rászánni, de ez megbízható bolt, és megbízható töltő, itthon: [link] Ez tuti nem gyorstöltő, mert a samu note 2 idején még ismeretlen fogalom volt a telefonok világában. Nekem is pont ilyen van, vettem egyet a note 2-höz vagy 5-6 éve, hogy a melóhelyen is legyen a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#5720) *Mukeey* válasza pepimama (#5718) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Gyorstöltés nem annyira káros,mint sokan gondolják.Sőt,a végén lassabban tölt,mint egy gyári 2A-s.Blitzwolf nálam régóta bevállt márka,kábeljei is nagyon jók...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5721) pepimama válasza TpS (#5719) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen agyors választ, de nekem inkább ez kell ugye (mert a jelenlegimet az előzőbe nem tudom bedugni és az csak 0,7 A-es, így pedig 2 lenne) : https://www.speedshop.hu/termekek/2020130/samsung-halozati-tolto-adapter-microusb-kabel-5v-2a-ep-ta20ewe-feher-fast-charge-.html

(#5722) gyuri1979 válasza pepimama (#5721) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Egyszerű bemész a boltba elmondod mit szeretnél,és megveszed.
Amúgy a Lurdyban van az Mi Store ott vehetsz gyári töltőt,és kábelt!

[ Szerkesztve ]

(#5723) lovi27


lovi27
addikt

Vótmá? Max 3 Global ROM elérhető.
Bár, mintha valahol azt olvastam volna, hogy ez még csak egy nyilvános béta.
Aki nem hiszi, járjon utána... :DDD

(#5724) Milestone2 válasza lovi27 (#5723) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ide nem raktam be. Csak a Max3 rovatába. [link]
Global Stabil hivatalos. Global Dev csak "kilopott".

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5725) lovi27 válasza Milestone2 (#5724) üzenetére


lovi27
addikt

Azt se tudtam, hogy van külön Max 3 fórum. :U
Akkor mit keresek itt? - kérdezem magamtól... :D

(#5726) Milestone2 válasza lovi27 (#5725) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ma este én is búcsúzni fogok.
Max1 megy nyugdíjba...szerintem életem párja lecsap rá...átveszem a Max3-at.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5727) TpS válasza Milestone2 (#5726) üzenetére


TpS
őstag

Akkor jövő héten egy pár soros szösszenetet várunk az első benyomásokról!
A mix-ed még megvan?

[ Szerkesztve ]

(#5728) lovi27 válasza Milestone2 (#5726) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem a Mi Max mobiloknak elég volna egy fórum is, mert ezeknek nincs akkora célközönsége és így nem pörög annyira a fórum. Mivel ez kapott topikgazdát, ezért hittem, hogy ez történik. (És ha jól tudom nincs külön Max 2 fórum se) De mindegy, olvasom azt is. :DDD

Várjuk a tapasztalatokat! Itt? Ott? Mindegy, csak végre legyen egy személyes. :Y

(#5729) Milestone2 válasza lovi27 (#5728) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Max3-ban van egy fórumtárs aki pénteken (ha jól emlékszem) már kézbe kapta... :-)

MIX a főtelefonom. Megvan. MAX meg a MI3 a játszótér... MAX3 most egy kicsit még biztos nyugton lesz hagyva, zárt BL, china developer...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5730) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Megjött.
Szép.
Nagy.
Tapasztalatok majd használat után...

Innen a Max1 rovatból "ritkulni" fogok...de azért olvasok.
Csóközön!

(De lehet, annyira mégsem, mert páromnak úgy tűnik nem kell a Max1...-hiába, ő Huawei szerelmes - én meg "hü vely" imádó...)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5731) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Olyan MI FIÓKKAL nyitottam a MAX3-at, amivel még soha nem nyitottam készüléket, viszont a fiók létrehozásakor azonnal kértem jogosultságot, SMS-t soha nem kaptam róla, de maga a jogosultság kérés nagyon rég volt.

Az egész tartott vagy fél percig: fastboot, unlock app elindít, mi fiókkal belép, futtat, nyitva van...
...nekem nem kellet várnom se 1440, se 720, se semennyi órát... DE! mivel ez a fiók is global developer teszter fiók, lehet hogy csak ezért nem kellet egy minutumot sem várni...nem tudom.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5732) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5731) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Én még nem nyitottam a sajatom egyenlőre nem is akarom.....
De az egyik kollégám is megkapta,igaz ahogy néztem webshoppos rom van rajta,így sem globalt,sem semmit nem bírtam felrakni neki updaterbol. Tehát neki nyitottam,legalábbis elindítottuk,1440h lett a vége. Úgyhogy várjuk türelemmel a végét....

(#5733) gytacs válasza gyuri1979 (#5732) üzenetére


gytacs
tag

És ha az ember fia webshopos rommal kapja, akkor mi a pontos menet, hogy lehet lecserélni? Bl nyitás után miflash-el mehet fel egy official rom? Nem kell hozzá különleges kábel stb.? Arra az esetre kérdezem, ha én is azzal kapnám.

[ Szerkesztve ]

(#5734) TpS válasza gytacs (#5733) üzenetére


TpS
őstag

Ha szerencséd van, akkor a webshop nyitotta a BL-t, és úgy is küldi el neked (így kaptam a xiaomishoptól a 2s-t). Akkor vagy fastboot módban teszed fel, amit akarsz, vagy twrp-t telepítesz, és tehetsz fel eu romot, főzött romot a twrp-ből. Arra figyelni kell, ha nyitva a BL, hogy a miflash-ben ne legyen bepipálva, hogy visszazárja, addig, amíg nem jársz utána, hogy tiédnél nem lesz-e gond belőle, pl. a 2s-nél vannak olyan típusok, ahol tégla lesz, ha visszazárod. Utána már csak szakműhely tudja rendbe tenni) .
Jobban szeretem a twrp-s telepítést, mert ott nincs olyan veszély, hogy a gép újraindul, lefagy, áramszünet van,... A telefonhoz adott usb kábel tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#5735) gytacs válasza TpS (#5734) üzenetére


gytacs
tag

Ok. Köszi! Hússzútávon én official global dev romot akarok. De amíg ki nem rakják az en.miui.com-on, jó lesz nekem a feljebb linkelt stabil is, a lényeg, hogy official legyen.

(#5736) gyuri1979 válasza gytacs (#5735) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Ahogy TpS kolléga leírta!
De honnan rendelted,és melyik típust?

(#5737) TpS


TpS
őstag

Kezdődik a rossz világ? Első hozzászólás

(#5738) Milestone2 válasza TpS (#5737) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha igaz, nagy szopatás...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5739) gytacs válasza gyuri1979 (#5736) üzenetére


gytacs
tag

Ali, goldwayről akartam 128gb-ost. Láttam, hogy ott már sokan megkapták. Évek óta jól működő megbízható bolt. De most, hogy TpS belinkelte ezt, nem merem megrendelni. Az oldalon mondjuk azt írják, hogy official global rom-ot tesznek rá.

(#5740) gytacs válasza gyuri1979 (#5736) üzenetére


gytacs
tag

Volt már két üzenetváltásom a bolttal. Szerintetek, akkor ez globalra szánt cucc eredetileg is? Az angolom szegényes, szal ha vmit rosszul írtam, kérem nézzétek el, de ahogy nézem azért ők megértették. :D

Kérdésem:

Hello! If I ask, can you send sealed box and don't install anything to the phone? Mi Max3 128gb.

Válasz:

Hi,

As we have installed global ROM on the phone, we cannot send it with original CN version and sealed box.

Ca

Kérdésem:

Is it official global rom or custom?

Válasz:

Hi,

The global rom we installed from factory.

Ca

(#5741) Milestone2 válasza TpS (#5737) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ingbrzy válasza: https://xiaomi.eu/community/index.php?posts/444007
Csak zárt bootloader esetén...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5742) gyuri1979 válasza gytacs (#5740) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Elméletileg nyitva lessz,mert ők teszik rá a globalt,és ezért nem fóliás dobozban kapod. Amúgy már lehet rendelni gyári global verziosat. Vagy rendelsz kínai verziosat,és nyitás nélkül rámegy updaterbol a globál rom.

(#5743) lovi27 válasza gyuri1979 (#5742) üzenetére


lovi27
addikt

"rendelsz kínai verziosat,és nyitás nélkül rámegy updaterbol a globál rom"

Olvastad ezt a figyelmeztetést?

(#5744) TpS válasza TpS (#5737) üzenetére


TpS
őstag

A helloxiaomi-n is írtak erről: [link]

(#5745) gyuri1979 válasza TpS (#5744) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Olvastam,es siman felment updaterből az ismerosnek a global,a nyitás elött! Igaz az mi8 volt. De majd ma este kiprobalom en is a max3-on hogy ramegye,mert ennek meg china rommal hasznalom.
Egyebkent meg nem egy forumon lehet olvasni,hogx müködik meg mindig ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#5746) gyuri1979


gyuri1979
aktív tag

Egyebkent ez egy, tegnap megjelent cikk! Eddig mukodott,valszeg ezutan nem fog. De azt sem lehet tudni,hogy mikortól el ez a dolog,illetve visszamenőleg is érvényes lessze majd a cikk szerint.

[ Szerkesztve ]

(#5747) TpS válasza gyuri1979 (#5746) üzenetére


TpS
őstag

Arról még sehol nem olvastam, hogy mikortól fog élni így ez most még szerintem csak egy jövőkép. De érdemes erre is figyelni. Ha nyitott a BL, akkor meg úgyse számít!

(#5748) gyuri1979 válasza TpS (#5747) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Ahogy írod,de elég gyorsan szoktak lépni,ha kitalálnak valamit...
Igaz ennek nem értem a lényeget,de biztos vannak akik tudják,ha már így döntöttek....,ez valszeg csak a pénzről szól,hogy a saját üzletben vegyék meg,és ne olcsóbban rendeljek Kínából. Mert aki nem ért a romolgatáshoz,az rákenyszerül...

(#5749) Milestone2 válasza gyuri1979 (#5748) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Váltottam pár szól Santival (Guan Li Hua) és a szokásos "sz@r" dumával jött, a döntés a webshopos ROM-olás visszaszorítása érdekében történt...

...csak egy baj van ezzel is, a webshopot továbbra sem fogja érdekelni, hogy mi történik a telefonnal eladás után. Azaz, továbbra is meg fogja venni a CHINA piacra szánt telefont, továbbra is eszkábál rá egy kamu Global-nak tűnő ROM-ot...és a vevő szív majd, amikor a valódi GLOBAL ROM-ot ráteszi...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5750) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5749) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Az eladókat nem fogja érdekelni,ahogy írtad. A webshoppos rész erteho,viszont ez más oldalról nézve kiszúrás.... velünk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.