Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:33:24

LOGOUT.hu

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása
13. Camera2 API engedélyezés (Köszönet Pistike1985-nek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) lovi27 válasza TpS (#5550) üzenetére


lovi27
addikt

Jövő héten kedd, 31-e lehet a te napod. Akkor fogják bemutatni a Honor Note 10-et. 6,95", Super AMOLED, 5000mAh, NFC, Jack, SD card, 8GB RAM, Kirin 970, ami olyan 25%-al erősebb, mint az SD710. Ami tudtommal nincs sztereó hangszórók és kérdés a B20 is. Az elődjében nem volt, de ugye a Max 2-ben sem volt.
Az ára persze nem Max 3 szerinti lesz. 500 USD körülire saccolom. Az európai árat nem valószínű, hogy kedden megtudjuk, mert úgy tudom az európai premier az IFA kiállításon Berlinben lesz augusztus végén.

Például lehet emiatt is feleslegesnek gondolták a Max Pro-t, mert egymást ütnék.

(#5552) *Mukeey* válasza BladePocok (#5549) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem hinném,hogy egy miui-s teló használhatatlanra lassuljon.Fater 4x-ében sd450 van,az nem egy mai darab,sőt,mikor kijött se volt egy erőgép.Pont tegnap használtam és simán fluid volt a legújabb 9es stable.Na ez a sd636 egy erőgép ahhoz képest,minimum 2évig simán fog menni minden gond nélkül.Ráadás az ultra alacsony fogyasztás,ami mondjuk egy sd845re nem annyira igaz.Normál felhasználáshoz meg tök felesleges.
Mai világban 3-4évre mobilt venni...

De ez teljesen az én szubjektív véleményem,hogy mindenre elég :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5553) gyuri1979


gyuri1979
aktív tag

https://m.mobilarena.hu/hir/mi_store_nyilik_budapesten.html

(#5554) lovi27


lovi27
addikt

Megtaláltuk a Xiaomi Mi Store‑t – Fotók!

Szerintem ez a Max 3-ra nézve nem sokat jelent. Én az igazi áttörést az IFA-ra várom. Remélem tévedek! :DD

(#5555) RMZ250


RMZ250
senior tag

Srácok! Ez itt már megvehető vagy csak előrendelés? Vagy mi a trükk?

[link]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#5556) gyuri1979 válasza RMZ250 (#5555) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Valószínűleg igen. Több helyen jövő héttől szállítják ki,ugy 15-en kezdik.Én is rendeltem,és 15től szállítanak....

(#5557) RMZ250 válasza gyuri1979 (#5556) üzenetére


RMZ250
senior tag

Innen vetted?

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#5558) TpS


TpS
őstag

A xiaomishopnál is már van "Megveszem" és "Vásárol" a 6/64-ből. Lehet, hogy már náluk is kapható? Persze az ára nem versenyképes a kintivel.

(#5559) RMZ250 válasza TpS (#5558) üzenetére


RMZ250
senior tag

Hát nemtom, a linkelt oldalon 98-ra jön ki szállítás nélkül. A Xiaomi shoppnál meg 100. :U

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#5560) TpS válasza RMZ250 (#5559) üzenetére


TpS
őstag

Nem számoltam utána, de akkor ezek szerint nem is rossz az ár. A mix 2s-t tőlük vettem akcióban.

(#5561) gyuri1979 válasza RMZ250 (#5557) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Nem,a gearbestrol rendeltem.

(#5562) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Számomra új hír (akinek nem új, ne olvassa...) 【8.10日10点128G首卖】
...azaz a 6/128-as Mi Max 3 forgalmazása augusztus 10-én kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5563) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5562) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Na ezt jól be.....tam😁
Mert eddig szept 20-rol volt hír. Én meg megrendeltem a a kisebbiket.

(#5564) Milestone2 válasza gyuri1979 (#5563) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez a Tmallon van.
És lehet hogy 08.10. től presale lesz csak, bár azt írja eladás.
De mint tudjuk ez semmire nem garancia.
Kiderül.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5565) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5564) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Végülis benne van a pakliban,lehet hogy előrendelés. De én már nem tudok varialni,de mondjuk nekem elég ez a 64GB is.

(#5566) Milestone2 válasza gyuri1979 (#5565) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem a 64GB vel van bajom...
...simán elvagyok 32GB-n is...

A 6GB RAM-ot szeretném kipróbálni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5567) TpS válasza Milestone2 (#5566) üzenetére


TpS
őstag

Van egy felesleges 6GB-osom. :DDD

(#5568) Milestone2 válasza TpS (#5567) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Odaadom érte a 4/128-ast... Ok? ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5569) Keresztapper válasza Milestone2 (#5568) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ne legyél már smucig! A +2 GB RAM-ért igazán fizethetnél pár ezrest. :D

http://palscoffeetech.com/

(#5570) Milestone2 válasza Keresztapper (#5569) üzenetére


Milestone2
nagyúr

He-he-he.
És tényleg.
Tmallon is. Mi Store alkalmazásban is.

Ma reggeltől rá lehet kattintani...6/128-ra
Csak ezzel a kettővel még nem sokra megyünk...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5571) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5566) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Nekem is bőven elég a max1 32GB változat. De most hogy 64GB lessz,meg több üres hely lessz. Én jobban szeretem a felhő tárhelyet,mert sosem lehet tudni hogy mi történik a telefonnal,és akkor fuccs a rajta tárolt dolgoknak,ha nincs mentés. A 6GB ramból kíváncsi leszek mennyi marad szabadon....
Igaz a kisebbnek csak 4GB rakja van. De az is több mint a max1-nek.

[ Szerkesztve ]

(#5572) Keresztapper válasza Milestone2 (#5570) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Az Alin hirdetőknek meg még nincs, csak kamuznak? Mert hogy ott is rá lehet kattintani. Szállítással együtt 371 USD környékére jön ki vám és ÁFA tartalommal együtt (DHL Express).

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#5573) Milestone2 válasza Keresztapper (#5572) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Erre nem tudok válaszolni.
A továbbterjesztők általában szemetek.
Dolgozik kint ismerős kínában.
Ott a Tmall-t tartja a legkorrektebbnek.
Onnan rendel, házhoz viszik.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5574) *Mukeey* válasza Milestone2 (#5566) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Tapasztalataimból kiindulva miuinak teljesen mindegy,mennyi ram van,4gs-s telómon mindig 1gb szabad.Agresszíval lövöldözi ki az appokat sajna.Lehet valami aosp rommal ezt nem csinálja,de én szeretem a global betat.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5575) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

6GB Miui alá minek?
Én meg azt a Miui verziót várom ami használja is a telefonban a ramot nem csak dísznek van a készülékben a 4-6GB. Sajnos a Miui 10 még rosszabb ezen a téren mert a gyári memória "optimalizációt" ki sem lehet kapcsolni mint a 9-ben. Állandóan üresre törli a hátér memóriát.
Hagyták volna az alap androidban lévőt az legalább jól működik. :U

(#5576) TpS válasza Keresztapper (#5572) üzenetére


TpS
őstag

Elég érdekes, hogy közel 400 rendelés, és feedback meg egy sem.

(#5577) Milestone2 válasza Milestone2 (#5570) üzenetére


Milestone2
nagyúr

TMallon 2 óra alatt fogyott el a készlet (vagy előrendelési lehetőség - nem értek kínaiul).
Most már ez van kiírva: 此商品8月14日开卖,请提前加购!Majd augusztus 14-én megint kapható lesz.
Szopás ez az egész, mindegy...azt hiszem majd 4/64-esem lesz...megint.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5578) *Mukeey* válasza Milestone2 (#5577) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Várj egy kicsit,ha annyira számít neked a 6gb ram.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5579) TpS válasza Milestone2 (#5577) üzenetére


TpS
őstag

A türelem 6GB-ot terem. :D

(#5580) BladePocok válasza TpS (#5579) üzenetére


BladePocok
tag

Hát ha tényleg olyan erős a ram-management (vagy épp erőszakos, ki milyen szót használ rá), tényleg feles lehet a 6GB, akármennyire is tervez az ember időben (több mint 1-2 év)

(#5581) Milestone2 válasza *Mukeey* (#5578) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem tudom hogy számít-e, hiszen pont ezt írtam előbb. Szeretném kipróbálni, hogy eldönthessem számít-e...
És nem türelem kérdése...az fog dönteni, hogy ameddig az ismerős kinnmarad csájnában, addigra megjelenik-e...?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5582) *Mukeey* válasza Milestone2 (#5581) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Így értem....6/128 Note5?

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5583) Milestone2 válasza *Mukeey* (#5582) üzenetére


Milestone2
nagyúr

(Nem ismersz) sajnos orvosilag vak vagyok...
100%-os a látásom, de csak a két szemet összeadva (30 + 70) :( szóval kell a nagy SCREEN... :O

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5584) TpS válasza Milestone2 (#5583) üzenetére


TpS
őstag

Hasonló cipőben járok én is, a 2s-et kicsinek érzem.

(#5585) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Hát, sosem hittem volna, hogy az öreg Mi3-asomon előbb lesz Android P, mint a Mi Maxon meg a Mi Mixen...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5586) TpS válasza Milestone2 (#5585) üzenetére


TpS
őstag

Mik az első benyomások?

(#5587) Milestone2 válasza TpS (#5586) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hehh...az első?
Ordítozik velem a család, hogy induljunk már a strandra...
"...már megint a telefonnal foglalkozol...!"
Szóval feltettem...majd el a strandra...teló meg otthon...
:F

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5588) TpS válasza Milestone2 (#5587) üzenetére


TpS
őstag

Az élet nem habostorta, ezt már Virág elvtárs is megmondta a Tanú című zseniális filmben. :D

[ Szerkesztve ]

(#5589) Keresztapper válasza Milestone2 (#5583) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én nyertem 5%-kal. ;)

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#5590) Milestone2 válasza Keresztapper (#5589) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez az a győzelem, ami miatt nem irigyellek...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5591) Keresztapper válasza Milestone2 (#5590) üzenetére


Keresztapper
senior tag

:D Semmi gond, minden megoldható! Például mennyire jó már, hogy vannak ekkora tepsik, mint a MAX. :) Mióta megvan, több tartalmat fogyasztok rajta, mint a 42-es tévén.

http://palscoffeetech.com/

(#5592) Milestone2 válasza TpS (#5586) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Első benyomások?

Túlbiztosított! Alaphelyzetben csak a gyári filekezelőből tudsz "ismeretlen forrásból származó" alkalmazásokat telepíteni.

Pl a böngésződet, miután feltelepítetted el kell látni ilyen telepítési jogokkal. Ez meg nem lenne baj, de a rendszer dönti el, melyikned adhatsz ilyen jogot, melyiknek nem.

Pl én nem szeretem a gyári file kezelőt, helyette a TC-t szoktam használni. De a Total Commandernek nem adható "ismeretlen forrásból származó" alkalmazások telepítési joga.
Egy számomra eddig ismeretlen (F-droidos) Simple File Managernek meg ott van a jogosultsága...

Másrészről gyors mint az eddigi AOSP-ok. De komolyabb teszten még nem eshetett át mert este csak egy órát nyomogattam. WiFi az első boot után nem volt bekapcsolható. De egy reboot után már igen. Bluetooth működött, tudtam fájlokat fogadni másik készülékről. Éjjel lévén senkit nem hívtam fel, de azért gondolom a telefon rész működik. Eleve 2 kamera app van feltelepítve, gondolom azért, mert az egyik egyáltalán nem működik (ez lehet a gyári AOSP cam) a beépített másik hol elindul, hol kell egy cache ürítés hogy elinduljon, de képet videót nem csináltam még vele. Olvasni viszont olvastam a fejlesztősrácok figyelmeztetését hogy csak 720p-ig a videóval, mert az 1080p-be már belehal.

No ennyi infó fért bele a tegnap estébe...nem tudom ma mennyi időm lesz nyomogatni.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5593) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Kiegészítés: Alapjáraton ha PC-re dugod, semmi nem történik, nincs jogosultságod fájlokat másolni, hiába váltod át a kapcsolót "csak töltésről" "fájlok átvitelére". Aktívvá kell tenni a Fejlesztői beállításokat majd ott azon belül átállítani az alapértelmezett USB kapcsolatot Fájlátvitelre...és csak ezután működik.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5594) TpS válasza Milestone2 (#5593) üzenetére


TpS
őstag

Ez akkor még eléggé bétának sem nagyon nevezhető inkább alfa változat. Az eu-s srácok nagyon dolgoznak, hogy a 2s-re elérhető legyen a p alapú rom, remélem abban ilyen gyermekbetegségek már nem lesznek.
A fórumon az egyik srác tesztelte a globál bétát, nyomott agy antutu-t, ami ugyan nem mérvadó, de 20000-rel többet gurított, mint a 8-ason. Lehet, hogy egy kis optimalizáció is megjelenik a p-s romban,

[ Szerkesztve ]

(#5595) Milestone2 válasza TpS (#5594) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tartok tőle, hogy a túlbiztosítás rész az "feature" s nem "bug"...a szokásos android szigorítás jegyében...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5596) TpS válasza Milestone2 (#5595) üzenetére


TpS
őstag

Ettől tartok én is, hogy ez már bele lesz drótozva a rendszerbe. Lassan már iszigorúság lesz itt is.

(#5597) pepimama


pepimama
tag

Mi MAX 1-re hol találom azt a menüpontot, ahol meg tudnám nézni, hogy van-e új Global STABLE Rom, vagy hogy ami most van fent nekem az hányas?
Régen megvolt a beállításokból, de ott most csak a Rendszerfrissítések menüpontban mindig csak alkalmazás-frissítések jelennek meg.
Előre is KÖSZ!

(#5598) TpS válasza pepimama (#5597) üzenetére


TpS
őstag

A Frissítés alkalmazásban meg tudod nézni.

(#5599) Milestone2 válasza pepimama (#5597) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem értem. Nekem ott van a legfelső sorban.

A régi romokban a legalsó sorban volt, nem a legfelsőben.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5600) TpS válasza Milestone2 (#5599) üzenetére


TpS
őstag

Csak megjegyzésként: ebből a pontból is indítható a frissítő. Azért javasoltam a frissítőt, mert nekem se volt világos, hogy mi a gond.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.