Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:33:24

LOGOUT.hu

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása
13. Camera2 API engedélyezés (Köszönet Pistike1985-nek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Milestone2 válasza TpS (#5600) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen. Azt, hogy van-e frissítés, azt a Frissítés alkalmazásban tudja meglesni...(kétszer a legfelső sorra kattintva)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5602) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Sikeresen összetörtem a Max 1 üvegfóliáját(szerencsére csak az sérült)
Régen az ebay on vettem de most nem találok olyat ami teljesen takar:)
Valakinek ötlet?
Ugyan olyan kellene Redmi 5 és note 5 re is xd
Köszi
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5603) pepimama válasza Milestone2 (#5599) üzenetére


pepimama
tag

Nagyon KÖSZÖNÖM :C , így már megvan, de
nem tudtam hol keressem! :W

(#5604) TpS válasza zsloti (#5602) üzenetére


TpS
őstag

Sajnos ajánlani nem tudok, de érdemes az alin is szétnézni, ilyenekből ott hatalmas a választék.

(#5605) Milestone2 válasza zsloti (#5602) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én [itt] vettem anno...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5606) Milestone2


Milestone2
nagyúr

No, a MI MAX 3 is bekerült az Anti Rollback készülékek közé.
:O :O :O :O :O :O :O
https://www.facebook.com/miuihu/posts/1822050501249804

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5607) TpS válasza Milestone2 (#5606) üzenetére


TpS
őstag

Nagyon nem jó hir. Nemsokára az egész palettára igaz lesz, kiterjesztik előbb utóbb az összesre.

(#5608) lovi27


lovi27
addikt

Szerintem azért annyira nagy gáz nincs - nem lehet visszalépni egy előző verzióra. Normál esetben nemigen merül fel, hogy valakinek miért is hiányozna. Hisz, ha jól tudom az ARB verzió váltásnak épp az a lényege, hogy olyan hibáját javították ki az előző verziónak, amit jobb is ha elfelejtünk és nem léphetünk vissza hozzá.

Az elmélet szép, csak tudom a gyakorlatban azért ez nem olyan egyszerű, mert az Android nem annyira kiforrott rendszer. A javítások nem mindig mennek gördülékenyen. Azt meg kitolásnak gondolom azzal szemben aki vált egy béta verzióra, de onnan már nem léphet vissza. Ezentúl jobban meg kell gondolni.

(#5609) TpS válasza lovi27 (#5608) üzenetére


TpS
őstag

Átlag felhasználónak ez nem jelent problémát, de aki szeret kísérletezgetni, alfa, béta állapotú romot tesztelni vagy kipróbálni, ott gond lesz, ha mégis vissza akar állni az előzőre. Álltam már én is vissza 8-as alapú romról 7-esre többször is, mert egy bughalmaz volt, nekem fontos funkció nem jól működtek. Feltételezem, hogy a hivatalos béta tesztelőknek azért lesz erre megoldás.

(#5610) lovi27 válasza TpS (#5609) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem most is van megoldás. Amíg nem kellően letesztelt a kritikus javítás nem kell ARB verziószámot ugrani.

Aki szeret kísérletezgetni, ha nem szakember ne béta, és pláne ne alfa állapotú programokkal tegye. Ráadásul - akinek nem inge ne vegye magára! - ezek többsége a gyár munkáját se segíti, mert nem küld visszajelzést, csak úgymond kíváncsiságból telepíti. Amikor viszont OTA-n jön a nyilvános béta frissítés, már a gyár felelőssége (felelőtlensége) is felmerülhet baj esetén.

Persze, elvileg nem ez ellen született a védelem. A működését, a hatását még jobban meg kell ismerni.

(#5611) #73029888 válasza lovi27 (#5610) üzenetére


#73029888
törölt tag

Sziaaztok!

Beléptem a klubba,nagyon jó telefon,tetszik a nagy kijelző és az akksi. Asphalt 9 Highon nagyon jól fut. Miui 9.5.4.0 van rajta. Miui 10 vettem de visszaraktam a régit mert azt szoktam meg.

A végleges Miui 10 már OREO alapú lesz vagy nem?

(#5612) lovi27 válasza #73029888 (#5611) üzenetére


lovi27
addikt

Üdv a nagyképűek között! Te vagy az első aki itt elmondta már markolássza. :C
Úgy tudom a MIUI 10 android 8.0, tehát Oreo lesz. De én csak egy leendő vásárlója vagyok. Az IFA-t még megvárom és majd valamikor utána...

(#5613) Milestone2 válasza #73029888 (#5611) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mivel a (három) Mi Max keveredik 2-esnek és 3-asnak ha jól tudom nincs külön topikja, így elsőre azt kérdezném: melyikkel léptél be a "klubba"?

Az aláírásodban Mi Max szerepel. Az elméletben az egyes széria (helium és hydrogen) ott bizony a MIUI 10 nem hoz Android 8-at...

A Max 2-ről nem tudok nyilatkozni. A Max 3-ról meg ha egyszer végre a kezemben lesz...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5614) *Mukeey* válasza Milestone2 (#5613) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Most már nem hiszem,hogy 3asnál régebbit vett.

@makoj20 Max1 nem kap Oreot,Max2 sztem még igen.3on meg 8.1es rom van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5615) Milestone2 válasza *Mukeey* (#5614) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mint írtam, az aláírását néztem...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5616) #73029888


#73029888
törölt tag

Természetesen a sima MAX 3/32GB telefon lett a szerencsés. Köszönöm a fogadtatást (:R). Harmadik Xiaomin vagyok (4X,5 Plus,Note 5-ismerősőmé) és hírhedt "ROM" boló vagyok ami azt jelenti hogy szeretek custom romokat tesztelni.

Miui 10-nek a felülete nem tetszik,de hamarosan végleges lesz és nem fogok tudni menekűlni tőle. Custom Romokból az RR illetve Xiaomi.EU "rajongója" vagyok

[ Szerkesztve ]

(#5617) lovi27 válasza #73029888 (#5616) üzenetére


lovi27
addikt

Így, sajnos az első taperolási címet nem tarthatod meg. :DDD
Azért használd örömmel, megelégedéssel!

(#5618) #73029888 válasza lovi27 (#5617) üzenetére


#73029888
törölt tag

Sajnos :(

Másnál is sárgás képek készülnek a kamerával? (OV16880)

Ez custom ROM alatt is létező jelenség?

Várható rá a 9.6.4.0?

[ Szerkesztve ]

(#5619) Milestone2 válasza #73029888 (#5616) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt gyűjtöm "neked" a ROM-okat... [link] de azért el kell szomorítsalak, mert a legtöbb fejlesztő továbbállt már 2-re (és fog továbbállni 3-ra) szóval észrevehetően lelassult a custom ROM-ok áradata és a fejlesztők száma és lelkesedése...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5620) Milestone2 válasza lovi27 (#5617) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az első taperolási cím azt hiszem acaca68-at illeti meg aki telefonos boltban dolgozik és már jó rég óta MAX3-at tapogat.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5621) #73029888 válasza Milestone2 (#5619) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszi a linket. Nincs a telefonnak telegram csoportja?

(#5622) Milestone2 válasza #73029888 (#5621) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem tom, mert én nem telegrammolok...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5623) lovi27 válasza Milestone2 (#5620) üzenetére


lovi27
addikt

Őszintén megmondva nekem mindegy ki tapogatja először, csak említésével az elhamarkodott címadományozást akartam lezárni... :D

Két napon belül kezdi szállítani a Xiaomi a kék Max 3-mat :DD - Kínában. :W
Azért remélem az IFA-ra elhozza Berlinbe, de még inkább azt, hogy szombatra a Lurdy Házba!

Hú, mit tett le az az asztalra a Pocofone-nal a Xiaomi! :Y :C

(#5624) Milestone2


Milestone2
nagyúr

A sárga veszedelem megkezdi terjeszkedését...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5625) *Mukeey* válasza Milestone2 (#5624) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Olvastam én is😑

Lehet ez egy lépés a bolt nyitás miatt?Hogy innentől csak ők használhassák a neveket?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5626) *Mukeey* válasza lovi27 (#5623) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Elég jó ez a kék szín.Nekem a Mi8 kék is nagyon bejön.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5627) Milestone2 válasza *Mukeey* (#5625) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem lehet. BIZTOS!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5628) TpS válasza Milestone2 (#5627) üzenetére


TpS
őstag

Rengeteget tettek, hogy a xiaomi népszerűbb legyen itthon, így számomra érthetetlen ez a keménykedés, igazán ostoba döntés! :W

[ Szerkesztve ]

(#5629) *Mukeey* válasza Milestone2 (#5627) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én véleményem,hogy a miui.hu még valahol érthető,ha akarnak hivatalos support oldalt.Viszont a helloxiaomi az egy tech oldal,ami történetesen ezzel a márkával foglalkozik.Semmi közük nem lenne hozzá.Ez olyan,mintha pl az androidportal.hu-t beperelné a google,mert az android szó benne van a névben...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5630) lovi27


lovi27
addikt

Ha higgadtan nézzük, bárki más másképp döntene, ha övé volna a cég? Ha ő költene dollár milliókat image-ük védelmére? Ezt nem érzelmi alapon kell megközelíteni, és pláne nem bőrszín, rasszista módon. Így semmi jóhoz nem vezet. Mint ahogy az átkozódás se.

Van egy hivatkozási alap. Idézet a másik fórumról: "...jogtalanul használta az Európában védett MI, XIAOMI és MIUI szavakat és grafikákat..."
Igaz vagy nem? Fennáll vagy nem? Egyszerű jogi kérdés. Ha igen, minél hamarabb meg kell próbálni megállapodni a cég helyi képviselőivel, hogy menteni lehessen ami menthető. Ha tényleg jó szakemberek vannak odaát, a Xiaominak is érdeke, hogy együtt maradjanak. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5631) Milestone2 válasza lovi27 (#5630) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igazad van.
Csak az időzítés.
Eddig nem zavarta őket?
Eddig nem volt védett a név?
Eddig miért nem léptek?
Szerintem szimplán a magyarországi súgójuk (megbízottjuk) akarta így és alakította így.
A jogi részét értem, de akkor X évvel ezelőtt, mikor a miui.hu alakult, akkor kellett volna felszólítást kapniuk, hogy jogtalan a névhasználat.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5632) #73029888


#73029888
törölt tag

2 éves a telefon,viszont meglepően használható. Új játékok is szépen mennek vele,az akksi is jó 9-10 óra SOT. Custom ROM is van rá+lesz P is szeptember/októberben+a MIUI10 is megkapja,igaz 7.0-val

(#5633) Milestone2


Milestone2
nagyúr

POCOPHONE új MIUI Launcher-t is hozott magával amit ki is lehet próbálni:
http://en.miui.com/thread-3618562-1-1.html
:D

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5634) *Mukeey* válasza #73029888 (#5632) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Használd egészséggel.Nekem is megvan még,bár már csak tablet funkciót tölt ba,kis filmezés,yt.De nagyon jó még mindíg.Fényképezője ami elég gyengus,de ez van,nem lehet ennyiért jobbat elvárni sajnos.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5635) lovi27 válasza Milestone2 (#5631) üzenetére


lovi27
addikt

Igen, én is nagyon elképzelhetőnek tartom, hogy most amikor pénz kezd lenni a dologban, fut a szekér egy ellenérdekeltségű társaság jogokat szerzett a Xiaomitól és ők állnak a háttérben. Ezeket tisztázni kell, de nem bekiabálásokkal, hanem jogászokkal leülni és megnézni mire jogosítja fel, mennyire kizárólagos az a jog, amit kapott.

A domain név már érdekesebb kérdés és nem egyértelmű a helyzet. Mert amikor nyitották valóban megvizsgálták szabad-e a név. Ha az volt és nem reklamált ellene senki, elvileg ma már másvalaki csak legfeljebb megveheti, de el nem veheti. Közismert, hogy a Xiaomi is 3 millió dollárt fizetett a miui.com domain-ért. Abban valószínűleg benne van a világméretű név levédés költsége is és lehet találnak olyan törvényt, ami lehetővé teszi számukra az utólagos elkobzást. A multik meg ugye pénz, pénz, pénz és jogászok seregével vonulnak háborúba. Jaj, a szegény műszakiaknak... ;]

Egy záró gondolat és leszállok erről a témáról, de mondjuk mi van ha nyitok egy weboldalt a miszoftverunk.hu vagy a mimobilunk.hu néven? Beperelnek, vagy elvehetik tiltott névhasználatért, mikor semmi köze a Xiaomihoz? A magyar nyelvben ez egy gyakran használt személyes névmás.

(#5636) Milestone2 válasza lovi27 (#5635) üzenetére


Milestone2
nagyúr

;] Verekedés előtt ezentúl nem merem ordítani, hogy: ;]
;] "Mi One, Mi One, Mi One ????" ;]
;] Mert még beperelnek... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5637) gyuri1979 válasza lovi27 (#5630) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Sajnos elég jól látod a dolgokat... Jogi részen dolgozom,és a védjegy oltalmak,névhasználati,logo stb. a világ minden részén szigorú szabályozás alá esnek! Itt legalábbis az eddig leírtak,és amit tudni lehet infó morzsákból stb.eddig jogos a lépés,feltéve,ha ezt valóban a Xiaomi kérte,és nem a hivatalos képviselet! A fórumokra,azok elnevezésére,más szabályok vonatkoznak(feltéve ha nem az adott cég,vállalat üzemelteti) ok engedelyezhetnek fórumot,név,és logo használatára! Itt nagy valószínűséggel,a magyar képviselet lépett,sajnos elég rossz irányba! Mert ha belegondol abba hogy van egy támogató oldal,ahol fordítanak,segítenek,és már elég rég óta( talán 4-5eve ha jól emlékszem) ez nekik is bevételt jelentene,mert nagy valószínűséggel több dolgot adnának el,na és van a reklám helye.... ugye!
Tehát ezt elkapkodták! Itt nagy valószínűséggel arról van szó,hogy saját név,domain alatt indítják el a webshopott,és itt kiutkozik a Xiaomi név! Igaz a miui.hu nem értem,mert ezzel akkor az android.... Stb. név alatt futó oldalakat a Google is tamadhatná...
Itt szerintem az lessz H a miui.hu fórumra kap engedélyt,a helloxiaomira pedig nagy valószínűséggel nem,vagy csak bizonyos feltételekkel.
De ismétlem,nem ismerjük a hivatalos indoklást,ki mit hogyan és miért kert pontosan.

(#5638) TpS válasza Milestone2 (#5633) üzenetére


TpS
őstag

Itt egy téma is hozzá: [link]

(#5639) lovi27


lovi27
addikt

Ő őszintén elmondja mi történik. :C
Nem kell találgatni, elméleteket gyártani. Várjuk a folytatást!

Mit történik? Röviden és velősen az elmúlt napok megrázó eseményeiről!

(#5640) TpS


TpS
őstag

Itt olvasható a levél: [link]

(#5641) Milestone2 válasza TpS (#5640) üzenetére


Milestone2
nagyúr

+ 1 kis adalék
[link], [link2]
nem mindig az az igazság, ami annak látszik.
De arra valóban kíváncsi vagyok hogy a világ összes
www.miui.
www.xiaomi.
www.mi.
kezdetű (vagy a szavakat tartalmazó) weboldala kapott-e törlési felszólítást?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5642) lovi27 válasza Milestone2 (#5641) üzenetére


lovi27
addikt

Tök mindegy. :)) Te is tudod a választ....
Ők duplán vétkeztek... :DDD www.mimi.hu :D
De keresgélhetnek otthon is: www.mimi.com

[ Szerkesztve ]

(#5643) lovi27


lovi27
addikt

Meg nem jelent meg a GSMarénán a részletes teszt a Max 3-ról, de az akku teszt eredménye már szerepel a táblázatban. A Max 2-höz képest visszalépés történt. Nála kb. 10%-kal kevesebb ideig bírja egy feltöltéssel.

(#5644) BladePocok válasza lovi27 (#5643) üzenetére


BladePocok
tag

Erre vajon mi a magyarázat? Jobb chipset, nagyobb akksi és mégis. (ennyit zabálna a kijelző?)

(#5645) lovi27 válasza BladePocok (#5644) üzenetére


lovi27
addikt

Várjuk meg a részletes tesztet, ami várhatóan már nem soká megjelenik. Biztos kitérnek erre is.
Amúgy szerintem a szoftveren van még mit optimalizálni. Ha végre befejezik és kijön a végleges kiadás, várható javulás. Persze nem csak ebben gyengébb az elődjénél. Diplomatikusan fogalmazok, állítólag a hangzása sem lett jobb. Amiben viszont a tesztek szerint egyértelműen előrébb lépett, az a kamera. Na, és persze a CPU teljesítménye, ami közel kétszerese az elődnél.

Mielőtt valaki félreértené, félremagyarázná semmi bajom a Max 3-mal. De senki nem gondolhatja komolyan, hogy 250 dollárért tökéletes mobilt kap. Ennyi pénzért valahol muszáj kompromisszumokat kötni. És én csak ezeket a pontokat keresem, ezekkel szeretek tisztában lenni. :K

(#5646) lovi27 válasza BladePocok (#5644) üzenetére


lovi27
addikt

Na, közzé is tették a tesztet: MAX 3 GSMarena review
Ők nem a szoftverben, hanem a hardverben, az újabb X12 LTE modemben látják a többletfogyasztás okát. Ha igazuk van és tényleg emiatt van, akkor ez rosszabb, mert ez adottság és nemigen lehet vele mit kezdeni.

(#5647) BladePocok válasza lovi27 (#5646) üzenetére


BladePocok
tag

B20-nak ez az "ára" ? :U

[ Szerkesztve ]

(#5648) lovi27 válasza BladePocok (#5647) üzenetére


lovi27
addikt

A neve alapján jogosan gondolod, de szerintem nem. Inkább az, hogy ez egy újabb, gyorsabb átvitelre képes modem és emiatt fogyaszt többet. A modemek eddig is tudták a 800MHz-et (B20), csak nem használták ki.

(#5649) Milestone2 válasza lovi27 (#5642) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egy dolgot látok...
...a más szemében a szálkat is észrevenni, de a sajátban a gerendát se... - elv itt is érvényesül.
Arra oda tudtak figyelni, hogy a (tavaly "a hivatalos MIUI rajongói oldalak" szavazásán 2.helyen végzett és erről a Xiaomitól oklevelet is kapó) miui.hu jogi megtámadása megkezdődjön...
...de arra már nem volt idejük, hogy legkésőbb a megnyitóra a weboldaluk elkészüljön...

Nem újrakezdeni akartam a témát, csak megnézni a weboldalukon, mit és mennyiért árulnak...de nem sikerült.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5650) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5649) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

A jövő héten indul majd el a webshopjuk,akkortol lessz elerheto.Tegnap amúgy beugrottam az üzletbe,mert mazlim volt,kiderült hogy van egy nagyon jó ismerős,és hát ezt ki is használtam....
Rákérdeztem nála hogy mi van ezzel az oldal letiltogatassal,annyit tud mint "mi" nekik nincs közük hozzá,2 hete indult meg európában ez a folyamat,de most itthon a Store megnyitó miatt kapnak hideget meleget! Ők is azt várják,hogy a Xiaomi milyen választ ad a levelükre,mert rákérdeztek hogy mi van. Egyébként tűrhető árak vannak,normális eladók,segítőkészek,és hozzáértők. Legalábbis nekem nem volt gond velük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.