Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:33:24

LOGOUT.hu

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása
13. Camera2 API engedélyezés (Köszönet Pistike1985-nek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5800) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Nagyon jol néz ki,semmi plussz sallang,és már az akku is közelit az elfogadható méret felé

(#5802) Milestone2 válasza gyuri1979 (#5801) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tartozék a vezeték nélküli töltő

6/128, 8/128 és 8/256 változatok (a 10/256-ost nem említed az olyan limited edition lesz)

...sajnos az ár kérdéses mennyi lesz mire ideér... 3300Y, 3600Y, 4000Y Kínában. Nem vészes.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5803) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5802) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Na ez nem is rossz.... Vezetéknelküli tőltőt nem is olvastam.
Szerintem 180e körül nyit,legalabbis az itthoni árakból kiindulva,egy 30-40e plusszal szokott kezdeni.

(#5804) TpS válasza Milestone2 (#5800) üzenetére


TpS
őstag

Kár, hogy mégse került bele a képernyő alatti ujjnyomatolvasó.

(#5805) TpS


TpS
őstag

Részletes infók a mix 3-ról: [link]

(#5806) Milestone2 válasza TpS (#5805) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja, B20 is van minden verzióban...ez szokott még sok embert érdekelni.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5807) TpS válasza Milestone2 (#5806) üzenetére


TpS
őstag

A cikk alján is írták a technikai paraméterekben. Mégis csak terjeszkednek errefelé is, így muszáj volt nekik. Amúgy nem rossz kis vas, kíváncsi leszek ténylegesen mennyiért lehet majd megvenni, illetve mikor lesz rá globál rom.

(#5808) pepimama


pepimama
tag

Megjelent a teszt az utódról
https://mobilarena.hu/teszt/xiaomi_mi_max_3_teszt/nyomtatobarat/teljes.html,
szerintem menjünk át oda: https://mobilarena.hu/tema/re_xiaomi_mi_max_3_regen_ezt_tabletnek_hivtuk/hsz_1-50.html

(#5809) zsloti


zsloti
senior tag

Éjjel érkezett...

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5810) pepimama válasza zsloti (#5809) üzenetére


pepimama
tag

Egy kis segítség anyg változásokhoz (pl.: csak véletlenül tudtam kilépni az osztott módból :( ) :
https://mobilarena.hu/teszt/android_nougat_rendszerbemutato/nyomtatobarat/teljes.html

Mellesleg tud vki segíteni, hogy a MAX-on ezt hol tudnám intézni (és tényleg van-e értelme)?
https://index.hu/tech/helpdeszka/2018/11/21/egy_egyszeru_trukkel_villamgyors_lehet_az_androidos_telefon/?token=b6239439b58c399b86c853b9c3558c66

(#5811) TpS válasza pepimama (#5810) üzenetére


TpS
őstag

Amikor még max-om volt ott se volt kikapcsolva az animáció, a 2s-en se módosítottam az alapértelmezett beállítást. Nem hiszem, hogy jelentős megtakarítást jelentene, ha kikapcsolod, annyira nem gyenge a vas.

Az osztott móddal mi volt a gond?

(#5812) pepimama válasza TpS (#5811) üzenetére


pepimama
tag

Kösz szépen, akkor hagyom!

Osztott.: rányomtam, mert feljött opcióként a bal oldali gombnál, és utána csak vmi véletlen folytán tudtam kilépni (máig sem tudom hogyan) :(

(#5813) TpS válasza pepimama (#5812) üzenetére


TpS
őstag

A taszkváltóban lehet bekapcsolni és kikapcsolni az osztott képernyőt:

Majd a sávba kell húzni az alkalmazást.

Ha újra elindítod a taszkválasztót, akkor fent kell rábökni a "Kilépés az oszott képernyős módból" feliratra.

(#5814) pepimama válasza TpS (#5813) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ Szépen, most megjelent végre a Kilépés, de korábban esküszöm nem láttam! :R

(#5815) pepimama


pepimama
tag

Szervízt tudtok ajánlani? Leejtettem és azóta nem tudom az oldalsó gombokat nyomogatni :(

(#5816) Milestone2 válasza pepimama (#5815) üzenetére


Milestone2
nagyúr

www.miuiszerviz.hu
vagy
szultanmobilszerviz@gmail.com

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5817) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Hibásan írtam:
sultanmobilszerviz@gmail.com
Egy "z"-betű felesleges volt...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5818) pepimama válasza Milestone2 (#5817) üzenetére


pepimama
tag

Nagyon KÖSZ szépen!

(#5819) pepimama


pepimama
tag

Van 5letetek mit csináljak? (szervíz még nem válaszolt)

Xiaomi Mi Max1 telefonom van, az eddig gond nélkül használt Bluetooth fülessel nem ismerik fel egymást, pedig tegnap reggel használtam még.
Telefon tegnap lemerült, feltöltöttem és utána sem párosithatóak.

Előre is KÖSZ!

(#5820) Milestone2 válasza pepimama (#5819) üzenetére


Milestone2
nagyúr

(Hááááááát ugye én "flashoholista" vagyok, azaz szénné flesselek naponta. Ilyenkor biztos feltennék egy custom ROM-ot és ha ott se megy a BT párosodás, akkor BT-szexológushoz kéne vinnem a telefont...hétköznapibban: ha legalább két különböző ROM-on ugyanaz a hardverhiba fennáll, nagyon valószínű a szervíz szükségessége...)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5821) pepimama válasza Milestone2 (#5820) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen a gyors választ! Akkor várok a sultan válaszára, mert nekem Global van.

(#5822) Milestone2 válasza pepimama (#5821) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sultan január X.-ig szabadságon... :(

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5823) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Aki akar, hagyjon lábnyomot, hogy az a fránya Hungary is látszódjon a MIUI-térképen
https://event.mi.com/en/apply/miuifootprint

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5824) *Mukeey* válasza Milestone2 (#5823) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Megvan😎

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#5825) TpS válasza Milestone2 (#5823) üzenetére


TpS
őstag

Ha már erre jártam, böktem egyet én is.

(#5826) Milestone2 válasza TpS (#5825) üzenetére


Milestone2
nagyúr

köszi minden lábnyomhagyónak.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5827) Milestone2


Milestone2
nagyúr

No tessék...
Külön márkává teszi a Xiaomi a Redmi-t.
(Mint a Huawei a Honor-t)
Január 10-én lesz az első bemutató

Ezentúl 3 féle készüléket gyártanak majd.

Xiaomi-t
Pocophone-t és
Redmi-t

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5828) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Hivatalosan Pitésedett a MiMax Resurrection Remix is.

HELIUM: https://downloads.sourceforge.net/project/resurrectionremix-pie/helium/RR-P-v7.0.0-20190119-helium-Official.zip
HYDROGEN: https://downloads.sourceforge.net/project/resurrectionremix-pie/hydrogen/RR-P-v7.0.0-20190119-hydrogen-Official.zip

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5829) Keresztapper válasza Milestone2 (#5828) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Mindeközben a xiaomi.eu csapata meg abbafejezte a heti update-k kiadását a MAX-ra? Tudtok erről valamit?

http://palscoffeetech.com/

(#5830) Milestone2 válasza Keresztapper (#5829) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Új infó. Utánajárok. Nem hirdették.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5831) Criminal017 válasza Keresztapper (#5829) üzenetére


Criminal017
őstag

Xiaomi.eu 9.1.3-tól megszüntette a 8.0 alatti telefonok támogatását. Szóval kénytelen vagyok én is áttérni a globalra, márcsak akaraterő kellene...:D

(#5832) Milestone2 válasza Criminal017 (#5831) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ja, a xiaomi.eu beszüntetési bejelentését/cikkét olvastam anno, csak az nem tudatosodott a fejemben, hogy ez már a MAX1-et is érinti...pedig de...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5833) Keresztapper válasza Milestone2 (#5832) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ez remek. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Ne haragudjatok, hogy lusta vagyok utánanézni, de így csípőből meg tudjátok mondani, hogy a global developer és a xiaomi.eu romok között mi a különbség a bloatwer-ek kiherélésén túl?

Azt jól gondolom, hogy global dev-re dirty flash-sel nem tudok áttérni, csak hr után?

Előre is köszi!

http://palscoffeetech.com/

(#5834) Milestone2 válasza Keresztapper (#5833) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Az Eu rom a kínai fejlesztőiből készül.
Igen, csak tiszta telepitéssel. Mindent törölve.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5835) AttilaMvh


AttilaMvh
tag

Miután utolsó garanciás hónapjában kicserélték a púpos akkut, és visszaragasztották az általa felfejtett képernyőt, egy ideig működött a telefon, aztán elkezdett zsebben magától kikapcsolni, végül már az asztalra fektetve is random kikapcsolt. Természetesen a garancia azóta lejárt. Létezik az, hogy az akku csatlakoztatása kontakthibás, és ha darabokra szedem a telefont, van esélyem még egyszer feltámasztani, vagy vessek rá keresztet véglegesen? Időközben alighanem teljesen lemerült, most be se kapcsol, és a jelző Led szerint nem is töltődik. Jelenleg Max3-am van, de tartaléknak néha jól jönne a jó öreg max1, az első szerelmem :) Szétszereléséhez viszont alighanem be kell szereznem egy nagyítót állvánnyal, mert szemem már nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5836) Criminal017 válasza AttilaMvh (#5835) üzenetére


Criminal017
őstag

Valószínűleg a csatlakozónál van a bibi, lehet simán csak szétcsúszott. Viszonylag egyszerű szétszedni a Max1-et, csak határozottan le kell pattintani a hátlapot, ott is lesz a csatlakozó. Tudomásom szerint ezt még nem ragasztották.

10 perces meló, feltéve, hogy a csatlakozó és a kábel nincs sérülve, csupán egy kontakt hiba áll fent.

(#5837) AttilaMvh válasza Criminal017 (#5836) üzenetére


AttilaMvh
tag

Most jutottam oda, hogy kibontsam. Sajnos a csatlakozó betonbiztosan állt. Ha már egyszer szétszedtem, akkor minden hozzáférhető csatlakozót le- és visszapattintottam, de az eredmény zéró. Töltő nélkül meg se mukkan (ez mondjuk normális lehet pár hónap után), viszont töltőre dugva kb. két másodpercenként megjelenik egy rezgés kíséretében az Mi logó, aztán rögtön el is tűnik. Ez így megy amíg le nem szedem a töltőről. Úgyhogy azt hiszem, hogy érzelmes búcsút vehetek kedves Max1-esemtől, ami két éven keresztül híven szolgált :(

(#5838) Milestone2 válasza AttilaMvh (#5837) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Privát ment.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5839) AttilaMvh válasza Milestone2 (#5838) üzenetére


AttilaMvh
tag

Köszi, válaszoltam. Jó, hogy jelezted a privát üzenetet, mert a fórumot 99,99%-ban mobilról olvasom, és a mobilos felületen kissé nehézkes bizonyos dolgokat észrevenni, vagy elkövetni :)

[ Szerkesztve ]

(#5841) zsloti válasza zsloti (#5840) üzenetére


zsloti
senior tag

Kérem törölje valaki .. rossz topik...
Köszönöm szépen
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5842) TpS válasza zsloti (#5841) üzenetére


TpS
őstag

Rendben, töröltem.

(#5843) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Itt a végünk....fuss el vélünk: [bejelentés híre]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5844) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5843) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Hát sajna,ez várható volt már... igazából csak a rommolgatás miatt tartottam meg a max 3 mellett.

(#5845) Milestone2 válasza gyuri1979 (#5844) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ahhoz képest, hogy év elején azt kommunikálták, hogy minden android 6.x.x készüléket leállítanak...
...és csak az android 7 és felettiek támogatása marad meg...

Redmi3S nem állt le (android 6.0.1) Mi Max meg leállt (android 7.0)

Nagy l@fa$zt...amiből kevés fogyott, ami rétegtelefon...az hamar leállításra kerül.

Gyenge szeműek meg vegyenek évente-kétévente új telefont.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5846) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5845) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Sajnos néha amit csinálnak, elég furcsa, értelmét pedig nem lehet kikövetkeztetni... Dehát ez a Saomi... A múltban, és a jelenben,sőt a jővőben is fog értelmetlen dolgokat csinálni.

(#5847) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Sziasztok sorstársaim!
Ma este elvitték (megvették) az öreget. Búcsúzom. Már ha van még valaki ebben a topicban.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5848) AttilaMvh válasza Milestone2 (#5847) üzenetére


AttilaMvh
tag

Van! Még akkor is ha a Max1-em végelgyengült. És azóta is olvasom a fórumot. Hiába, az első szerelem ... :) Úgyhogy never say never, néha nézz még vissza, ide meg max3- ba.

(#5849) Milestone2 válasza AttilaMvh (#5848) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ámen.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#5850) gyuri1979 válasza Milestone2 (#5849) üzenetére


gyuri1979
aktív tag

Hiányozni fognak a hozzáértő,és néha morgos hozzászólásaid😊 de majd a max 3 topicban.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.