Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:33:24

LOGOUT.hu

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása
13. Camera2 API engedélyezés (Köszönet Pistike1985-nek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Sancoo válasza vinczetibor (#2998) üzenetére


Sancoo
csendes tag

Koszi! Akkor mindenkeppen nyitni kell bl-t, majd valahogy felszuszakolni a nem gyari romot :( szomoru. Sose zsonglorkodtem romokkal, nem tudom elbakarom-e kezdeni :) de azert utanaolvasok a felrakas menetere.

(#3002) #71562240 válasza pepimama (#2999) üzenetére


#71562240
törölt tag

Attól függ, volt-e valami helyzet, ami előidézte.

(#3003) TpS válasza a.sebi (#3000) üzenetére


TpS
őstag

Sokat kínlódtam vele, de nem találtam megoldást. Nekem egy fontos widget volt csak, a fancy óra. Ráadásul valamikor hetekig tökéletesen ment, aztán egyszer csak megbolondult, és nem frissült. Most a témák óráiból válogatok, így nincs ez a gond.

(#3004) TpS válasza pepimama (#2999) üzenetére


TpS
őstag

Ez teljesen abnormális. A 64-esem sose csinált ilyet.

(#3005) Criminal017 válasza pepimama (#2999) üzenetére


Criminal017
őstag

Tudnál küldeni ide a beállítások-telefonról menüpontról egy screenshotot?

(#3006) Milestone2 válasza pepimama (#2999) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igaz, hogy Developerrel használom a Prime-ot, nem Stable ROM-mal,
de SOHA nem kapcsolt még ki magától.
(Megnéztem, de tényleg a 8.1.9.0 a legfrissebb,
gondolom csak lehagytál egy 0-át,
mert ha az a verziószámod, amit írtál "Stable 8.1.9" akkor ott kamu-webshop rom van
)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3007) vinczetibor válasza a.sebi (#3000) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

A rom csere az egyetlen megoldás. Lineageos alapú romokon nincs vele probléma.

(#3008) OberMotz válasza a.sebi (#3000) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Ezt nézd át, esetleg segíthet, bár a nem MIUI widget-ek frissítése MIUI OS alatt eléggé lutri szvsz még így is (én ezért használok CM alapú ROM-ot most, megőrültem a MIUI-tól, nem akarok visszamenni rá):

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/5guhh9/why_is_miui_8_so_aggressive_about_killing/

(#3009) pepimama válasza Criminal017 (#3005) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen, de saját telóval, hogyan tudom? Asszem lehet ilyet, de elfelejtettem hogyan csináltam Note-on :(

(#3010) pepimama válasza Milestone2 (#3006) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen, igen, csak elfelejtettem, ott a nulla.

(#3011) Criminal017 válasza pepimama (#3009) üzenetére


Criminal017
őstag

Értesítési sávot lehúzod, ott képernyőmentés vagy bekapcs gomb + hangerő le.

(#3012) pepimama válasza Criminal017 (#3011) üzenetére


pepimama
tag

KÖSZ szépen, megvan a fotó (nem volt a fenti menüben a képernyő - fotó) ,de hogyan rakom ide be?
Bocs, hogy ennyit bénázom! :(

(#3013) Milestone2 válasza pepimama (#3012) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Lehet felesleges beraknod a képet.
Szerintem eredeti ROM, de rakd be hátha észreveszünk valamit.
Mobil nézeten nincs gomb hozzá.
Át kell váltanod webes nézetre.
Ott már tudsz fényképet csatolni.
Én a helyedben letölteném a teljes ROM-ot.
Majd Updater/Frissítés alkalmazáson keresztül újra feltenném frissítésként.
(Úgy nem töröl semmi telepített cuccot, de hátha megoldja)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3014) pepimama válasza Milestone2 (#3013) üzenetére


pepimama
tag

Nagyon KÖSZ szépen! Már töltöm is...

(#3015) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Huhh...hosszú pihenés/ünneplés után nem aprózták el a napi betateszt update méretét...

Remélem ez lassan a publikussá válást is jelenti majd végre...(ez nem ígéret volt, csak (s)óhaj...)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3016) pepimama válasza Milestone2 (#3015) üzenetére


pepimama
tag

Bájdövéj remélem jó, ha Neked szólok :a Podkicker podcast alkalmazás most is kb. 10-15 perc után leáll. Redmi Note v37-ről jövök, de ez a hiba 2 év után is benne van. Tudom, hogy kibírható, de hátha Te kapcsolatban vagy Vagyulával... Előre is KÖSZ!

Hogy ne csak panaszkodjak: ujjlenyomat - olvasó szuper(bár csak reggel óta használom) , képernyő - nagyság is, tök jó olvasni XL-méretben.

(#3017) Milestone2 válasza pepimama (#3016) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Na most ha Global ROM-on vagy (azon vagy???)
akkor ahhoz mi köze szegény Vagyulának???

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3018) pepimama válasza Milestone2 (#3017) üzenetére


pepimama
tag

Bocs, akkor inkább csöndben maradok. Azt hittem mindent ő(k) csinál. Jeleztem a problémát, most pedig frissítek, KÖSZ!

(#3019) Milestone2 válasza pepimama (#3018) üzenetére


Milestone2
nagyúr

MIUI.HU -custom ROM, Vagyuláék (szerintem MiMax-ra nincs..ha jól tudom)
MULTI ROM -custom ROM, cseh (vagy szlovák, sose tudom) csapat, Vagyula nyelvi fájljaival
GLOBAL -gyári ROM, Xiaomi fejlesztés, a Crowdin Team nyelvi fájljaival

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3020) pepimama válasza Milestone2 (#3019) üzenetére


pepimama
tag

Ok, kösz. Letöltöttem a linkedet a Stable 8.1.9.0-hoz, de ha a rendszerfrissítést csinálom WiFi - vel, az is ugyanolyan? Azt is letöltöttem WiFi-t, most kiírta, hogy a "Frissítéshez indítsa újra" szerintem ezt csináltam egyből, amikor megvettem.
Akkor most mindjárt rányomok a frissítésre, de ugye az összes alkalmazás, zene, film stb. megmarad? Csak az "oprendszer" :) frissül, megmaradnak a jelszavak a beállítások? Mert ezt csinálom több napja, mivel az átköltözés nem sikerült, ezért egyenként hoztam át az alkalmazásokat +jelszavát, beállításokat. :(
Előre is KÖSZ a segítséget!

(#3021) Criminal017 válasza Milestone2 (#3019) üzenetére


Criminal017
őstag

Csehszlovák, aztán nem kell vele bajlódni. :DD

(#3022) Milestone2 válasza pepimama (#3020) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Frissítésnél igen.
(Mondjuk azt nem teljesen értem mit csináltál, de ha Updateren (Frissítésen) belül, akkor annak nem szabad törölnie semmi jelszót, beállítást, alkalmazást...)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3023) pepimama válasza Milestone2 (#3022) üzenetére


pepimama
tag

Bocs, akkor érthetőbben: Beállítások - A telefonról - Rendszerfrissítés. Biztonság kedvéért lementek mindent, csak aztán frissítek.

(#3024) Milestone2 válasza pepimama (#3023) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De ha 8.1.9.0-en vagy a rendszerfrissítés nem fog semmit letölteni, csak annyit fog mondani: nincs frissebb.
Ezért kell letölteni a ROM-ot, majd mikor kiírta, hogy nincs frissebb, jobb felső sarokban megnyomni a 3 kis pöttyöt, az a menü, ott a kézi frissítéssel megmutatni neki hol a letöltött rom, majd elindítani...

Mentést persze csinálj előtte ha akarsz...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3025) pepimama válasza Milestone2 (#3024) üzenetére


pepimama
tag

Ok, KÖSZ , sikerült az újrarakás!
El vagyok átkozva: a telóhoz kapott Xiaomi-s gyári töltő ma nem töltötte egyáltalán, de aztán volt egy Samsungom és azzal sikerült feltölteni.
Érthetetlen, pedig a Xiaomi-s 2 napja még gyorsabban is töltött, mint a Samsung 1 nappal előtte.

Battery Doctort és Clean Mastert érdemes felrakni?

(#3026) *Mukeey* válasza pepimama (#3025) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Sztem nem,ezek csak megfogják majd a telód,meg zabálják feleslegesen a ramot.A gyári tisztító alkalmazás bőven jó.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#3027) Milestone2 válasza *Mukeey* (#3026) üzenetére


Milestone2
nagyúr

+1

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3028) pepimama válasza *Mukeey* (#3026) üzenetére


pepimama
tag

Ok, kösz szépen mindkettőtöknek.
Elég az alapból 3 napos tisztítás, vagy Ti gyakrabban csináljátok?

(#3029) Tombi


Tombi
senior tag

Megkerkezett hozzam a spemallos 3/32 es ezust mi maxom, viszont a hozzadott tolto amerikai es az eu atalakitot nem lehet a konnektorba dugni. Mas is jart igy? Vegyek valahol egy normalis atalakitot???

(#3030) Milestone2 válasza pepimama (#3028) üzenetére


Milestone2
nagyúr

He.he.he.
Ez felhasználói szokás kérdése.
Én pl. soha nem használtam még!

@Tombi
Vegyél egy normális töltőt inkább...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3031) *Mukeey* válasza Tombi (#3029) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Jobban jársz egy jó töltővel...tronsmart vagy blitzwolf,kb. 3000Ft magasságában megvan.Itt Hardveraprón nèzz körül,találni fogsz.

@pepimama:nem szoktam nagyon törölni semmit,van bőven tárhelyem,cache-elje csak az appokat.Hule dolgokat nem kell felrakni,pl messenger meg facebook.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#3032) Tombi válasza *Mukeey* (#3031) üzenetére


Tombi
senior tag

Van itthon samu toltom de az 1A csak. Ha lassabb a toltes, mas hatrannyal nem jar akkor használnám avval.

(#3033) Criminal017 válasza Milestone2 (#3030) üzenetére


Criminal017
őstag

Hehh, már nem is emlékszem, hogy mikor volt EU dugós telefontöltőm, amit a telefonhoz kaptam... :DD
Talán a ZTE Blade volt az utolsó. :B

(#3034) Milestone2 válasza Criminal017 (#3033) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én a MiMaxot is úgy kaptam, hogy EU-s töltője volt.
De inkább "nooooooooooormális" töltőt használok...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3035) *Mukeey* válasza Tombi (#3032) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Azèrt az 1A-s töltővel egy darabig eltart feltölteni😊

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#3036) artiny


artiny
őstag

Nektek ropog a telefon ha menyomjatok a sim kartya felenel (jobb sarokban lent). Sikerult lerantanom az asztalrol es a display kiallt egy kicsit,vagyis a hatlap bol elmozdult de visszanyomtam. Nem tort be,se repedes :)) csak most neha megnyomom ott ahol elmozdult a hatlapbol kicsit ropog ,nalatok is? De foleg a kozepenel a xiaomi logo felett a hatlapjan

[ Szerkesztve ]

(#3037) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Anno vettem 1 dodo körül normális adaptert.


Kinai töltökhöz hibátlan, áll benne mint katiban a gyerek, amiket adnak mini bizbasz fekete átalakítót, nálam az életveszély kategóra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3038) pippin12


pippin12
tag

Zenstore bol vásárolt már valaki ilyen telot? Megbízhatóak?

(#3039) pepimama válasza Milestone2 (#3024) üzenetére


pepimama
tag

Kösz szépen még 1X!
Sikerült a "frissítés" és azóta nincs nagyobb gond, csak néha a Swiftkey-billentyűzetről visszavált a G-board-ra, de most letiltottam az engedélyeit és letöröltem nagyjából.

Zenelejátszó-, és Kamera-alkalmazás van jobb, mint a gyári? (Redmi Note-on a Camera 360-at használtam)
Bájdövéj nem tudjátok hova tűnt a fenti legördülő alapinfók közül a Kamerahasználatos-alapvetés???

előre is KÖSZ!

(#3040) *Mukeey* válasza artiny (#3036) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Minimálisan,de nálam is van roppanás.Kijelzőm már volt cserèlve,sztem ez is közre játszik.
A hátlap meg elèg vèkonyka sajna😑

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#3041) Milestone2 válasza pepimama (#3039) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3042) pepimama válasza Milestone2 (#3041) üzenetére


pepimama
tag

IGEN!!!! NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!

(#3043) vinczetibor válasza artiny (#3036) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Az enyémmel még nem történt semmi, de nyikorog, ha nyomkodom az alját. Elég szomorú...

(#3044) gghrtz


gghrtz
őstag

Helló!

Én is beléptem a klubba, egy Redmi Note 3 Pro-ról váltottam erre a szörnyetegre. :D Eddig elégedett vagyok vele. Honorbuy-ról vásároltam, 3/32-es.

(#3045) Milestone2 válasza gghrtz (#3044) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Milyen rommal kaptad?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3046) gghrtz válasza Milestone2 (#3045) üzenetére


gghrtz
őstag

Azt már nem tudom sajnos, de erre frissult: Global 6.12.22 Beta

(#3047) Milestone2 válasza gghrtz (#3046) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor a gyári Globallal...ok. Köszi. Üdv a fedélzeten.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3048) *Mukeey* válasza gghrtz (#3044) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Üdv itt😃
Szuper,hogy nem kellett egyből romolni,használd sokáig😊

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#3049) gghrtz válasza *Mukeey* (#3048) üzenetére


gghrtz
őstag

Köszi! Ráadásul a MiMoverrel költöztettem át a telefont így pikk-pakk be is volt üzemelve. :)

(#3050) a.sebi


a.sebi
őstag

Jelentem! Én nagyon üvegfólia ellenes voltam, megis repedt a a fos darab, igaz nem tudom hogyan történt, rendeltem aliexpresszről egy fehérkereteset, ami az egész telefont takarja.
Egy utolsó esélyt kap az üveg. De ez fólia egyenlőre nagyon tetszik! Ha 1 hónapnál tovább bírja, megkapja a különösen ajánlott plecsnit tőlem.
Vigyázat felrakni nem egyszerű!
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.