Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:33:24

LOGOUT.hu

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása
13. Camera2 API engedélyezés (Köszönet Pistike1985-nek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Milestone2 válasza #71562240 (#2300) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Köszönjük Öveges professzor!
(És ez most nem az élcelődés, hanem a tisztelet jele, mielőtt bárki félreértené)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2302) #71562240 válasza Milestone2 (#2301) üzenetére


#71562240
törölt tag

Közben a 2-es és 3-as pontot kicsit kiegészítettem, hogy a tömörség mellett is jobban érthető legyen, hogy mi miért van.

A 2-es pontban a "nagy lesz a képméret" kitétel persze úgy értendő, hogy a képfájl mérete lesz viszonylag nagy, jellemzően 9-10MB.

[ Szerkesztve ]

(#2303) TpS válasza #71562240 (#2300) üzenetére


TpS
őstag

Nagyon nagy köszönet a részletes leírásért! :R

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2304) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

A Mi Max ismét szervizbe megy, meghalt az érintőgombok háttérvilágítása. :(((
Tegnap nyomkodtam és feltűnt milyen fényes a home gomb. Aztán észrevettem, hogy a vissza egyáltalán nem világít, a másik meg csak egészen halványan.

kammerer:
Beletehetem a leírásod az összefoglalóba?

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#2305) borztej válasza #71562240 (#2300) üzenetére


borztej
csendes tag

Leteszteltem, és így valóban jobb a képminőség! A :C
Egyedül arra kell figyelni, hogy stabilabb legyen a tartás, mivel hajlamosabb a bemozdulásra
Köszi,

(#2306) #71562240 válasza futo001 (#2304) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ebben a formában nem, mert ez egy ad-hoc hozzászólásnak készült, összefoglalókompatibilisként másképp nézne ki. Szerintem felesleges beletenni, hiszen részben off a téma, de ha van igény rá, hogy benne legyen az összefoglalóban a Max kamerakezelése a jó fénykép érdekében, akkor szívesen megírom összefoglalókompatibilisre, ami a fenti terjedelemnek kb. másfél-, de inkább kétszerese lenne. Ha van erre igény.

Szerk.: Értsd: Nem kéretni akarom magam, mivel igény láthatólag mutatkozott rá ugyebár az előzőekben, tehát én megírom,hanem a terjedelem miatt kérdezem, azazhogy úgy érdekes-e, hogy rendesen, összefoglalókompatibilisen megírva kb. kétszerese lenne egy használható leírás a fentinek.

[ Szerkesztve ]

(#2307) Milestone2 válasza #71562240 (#2306) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Van rá!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2308) futo001 válasza #71562240 (#2306) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Mivel a kínai telefonok kamerája picit gyengébb képet ad a nevesebb gyártók által kínált telefonok kameráinál, szerintem egy külön bekezdést megér. Látod, valakinek máris szereztél egy jó napot, pedig csak pár perce írtad meg a fenti szösszenetet. :))
Szerintem sokan vannak, akik nem fotóznak és nem ismerik az összefüggéseket. Amit leírtál is bőven sok információt ad, a részletekbe nagyon belemenni nem tudom van-e értelme, hiszen aki telefonnal készít képeket, azt talán nem is érdekli más, csak hogy picit élesebb vagy kontrasztosab legyen a kép.
Aki meg rendes géppel nyomja, az meg úgyis rég beállította. :)

Szerk: azért lehet mégis kellenek a részletek, jobb ha az ember fia látja az összefüggéseket.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#2309) TpS válasza #71562240 (#2306) üzenetére


TpS
őstag

Szerintem is az összefoglalóban a helye!

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2310) futo001 válasza #71562240 (#2306) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Bocsi, de azt hiszem ebbe csúnyán beleszaladtál. ;]
De nem erőltetjük, csak ha úgy érzed, hogy szívesen foglalkoznál vele.

Milyen vázzal fotózol amúgy?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#2311) t.roby90 válasza Milestone2 (#2307) üzenetére


t.roby90
tag

+1

(#2312) *Mukeey* válasza #71562240 (#2300) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nagyon köszi,ki fogom próbálni èn is!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2313) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Elméleti tulajdonosa lettem egy 4/128 as modellnek
Amíg megérkezik próbálok minél több infót megtudni róla
Van e különbség a romokat kivéve?
Van csak erre a modellre jellemző hiba,bármi amire oda kell figyelni?
Sajnos nem tudom milyen rommal fog érkezni(valószínűleg mókolt spemallos rommal)
Van az ilyen romnak nagy hátránya,vagy ráér akkor frissíteni amikor megjelenek a hivatalos magyar (remélem lesz ilyen) rom rá?
Egyenlőre ennyi ,próbálok utána olvasni mindennek amíg várom
Köszi
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#2314) Milestone2 válasza zsloti (#2313) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A tiéd PRIME (kódneve: helium)
PRIME (HELIUM) ROM-ok jók rá.
Webshopos ROM-ot azonnal kidobnám.
Állítólag a V8.1.4.0.MBDMIDI (MIUI8) Stabil ROM már tud magyarul is.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2315) borztej válasza zsloti (#2313) üzenetére


borztej
csendes tag

Szia!
A mókolt romodat nem fogod tudni frissíteni, szóval mindenképp cseréld le! Mondjuk egy eu romra. A többi kérdésedre az összefoglalóban megtalálod a választ
üdv

[ Szerkesztve ]

(#2316) bebe159 válasza zsloti (#2313) üzenetére


bebe159
aktív tag

Én eddig 2 telót rendeltem tőlük, mind a kétszer beírtam, hogy a gyári rommal szeretném megkapni és azzal is jöttek.

(#2317) *Mukeey* válasza zsloti (#2313) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Jó választás :K

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2318) zsloti válasza bebe159 (#2316) üzenetére


zsloti
senior tag

Így utólag.....

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#2319) #71562240 válasza futo001 (#2310) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mondtam, hogy szívesen megírom, ha értelmét látjátok. :) Majd hétvégén megírom és elküldöm.

Nem tartok fenn profi fotós eszköztárat. Tükörreflexes gépem csak analógban van, de azt már nem nagyon használok. Digitális téren eddig csak bridge vagy "utazózoom" gépeim voltak, nem érdekesek szakmai szempontból - mindazonáltal egyik diplomám videóoperatőri.

(#2320) xtraktor válasza bebe159 (#2316) üzenetére


xtraktor
csendes tag

Én nem kértem hogy milyen Rom legyen rajta.
Miui 7 Cn stable-val jött és nem webshopos rommal.
Frissült is rögtön.

Milestone2:
Már a V8.1.3.0.MBDMIDI Prime ROM is ismerte a nyelvünket.

[ Szerkesztve ]

(#2321) *Mukeey* válasza #71562240 (#2319) üzenetére


*Mukeey*
addikt

:R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2322) Milestone2 válasza xtraktor (#2320) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, a legfrissebbet írtam, de valóban úgy helyes, hogy a 8.1.x.x-es stabil ROM-ok már tudják.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2323) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Biztonsági mentèst ki hogyan szokott csinálni?
Eddig nem foglalkoztatott a dolog,de most elèggè "belaktam" a kèszülèket🙄

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2324) Charx válasza *Mukeey* (#2323) üzenetére


Charx
senior tag

Én twrp-vel minden frissítés előtt csinálok egy teljeset.

(#2325) FreedomHUN válasza #71562240 (#2319) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Jó kis összefoglaló kamera beállításokban. Szerintem ha van ra időd, az összefoglalóba jó ha bekerül. Szívesen elolvastam a másikat is, sokszor én sem autómatán hasznalom a kamerát, de a végzettséged alapján csak tanulhatunk tőled. Respect :R

(#2326) malomszék válasza #71562240 (#2300) üzenetére


malomszék
csendes tag

Én is köszönöm!

Szerettem volna a töltőm feliratát lefotózni közelről de nem nagyon sikerült. Olvashatatlanul, homályos.
Ez a fotó kicsit távolabbról készült, és azt szeretném megkérdezni hogy nektek is melegszik töltés közben a hálózati töltő?

Nem tudom feltölteni a fotót. :W

[ Szerkesztve ]

(#2327) TpS válasza *Mukeey* (#2323) üzenetére


TpS
őstag

A twrp a legjobb mód, azzal szoktam én is menteni. Még a samu note2-nél egy párszor nagyon jól jött.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2328) TpS válasza malomszék (#2326) üzenetére


TpS
őstag

Másnak is voltak a feltöltéssel gondja, mondjuk én pc-ről firefox-szal próbáltam, nem telefonról. Töltsd fel ide, majd a kapott linkkel már ide is be tudod képként linkelni.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2329) *Mukeey* válasza malomszék (#2326) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nekem is gondom van a kèpfeltöltèssel sajnos,úgy látszik ez vmi bug lesz!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2330) Milestone2 válasza *Mukeey* (#2329) üzenetére


Milestone2
nagyúr

6.11.24-óta létező bug.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2331) TpS válasza Milestone2 (#2330) üzenetére


TpS
őstag

12.1-ben is benne maradt? A mai világban, amikor mindenki mindenhova képeket tölt fel? :D

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2332) *Mukeey* válasza TpS (#2331) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ezek szerint benne,mert mèg most se tudok feltölteni...èrdekes,hogy minden más megy,pl whatsappon minden további nèlkül tudok küldeni.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2333) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Sziasztok!

Valami gáz lehet az érintőképernyővel, mert elég gyakran nem érzékeli elsőre, ha a kijelzőhöz érek. Ez főleg olyankor történik, ha nagyobb felületre bökök pl. egy ikonra, vagy valamilyen felsorolásra. A billentyűzetnél még sosem tapasztaltam. Ilyenkor többször hozzá kell érnem, hogy valamit csináljon. Az az érdekes, hogy sokszor valamilyen grafikai változás jelzi pl. egy kicsit sötétebb lesz a felsorolásnál a megérintett felület stb., hogy érzékelte az érintést, de mégsem hajtja végre. Más tapasztalt már ilyet?

(#2334) *Mukeey* válasza vinczetibor (#2333) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nèha van,hogy egy appra rá kell böknöm mègegyszer,èrzèkelèsben tènyleg nem a legjobb,de ennyièrt belefèr nekem.
De lehet,hogy az èn kijelzőm se a legjobb,már a második van benne.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2335) TpS válasza vinczetibor (#2333) üzenetére


TpS
őstag

Nálam ilyen gond még nem volt.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2336) AttilaMvh válasza vinczetibor (#2333) üzenetére


AttilaMvh
tag

Én azt vettem észre, hogy annyira érzékeny az érintés közben a mozgásra, hogy többször kell próbálkoznom pl egy kijelöléssel, mert elhúzásnak, simításnak veszi, a képernyő meg annyira sima, csúszós, hogy nehéz egy pontban tartani az ujjam. A fejlesztôi lehetőségek között bekapcsolható az érintés megjelenítése, az segíthet kideríteni, hogy mikor és mennyire érzi a kijelző az érintést.

(#2337) storm4


storm4
aktív tag

Üdv!

Lenne egy láma kérdésem:
ha csinálok egy gyári beállítások visszaállítását,akkor a legutoljára kapott frissítésre áll vissza vagy arra,amivel kaptam a készüléket?

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#2338) Criminal017 válasza storm4 (#2337) üzenetére


Criminal017
őstag

Az utolsó telepített rom gyári állapotára, nem amivel kaptad.

(#2339) jtzk


jtzk
tag

MIUI 6.12.1
kell ez nekem? Jelenlegi:
6.10.27

(#2340) vinczetibor válasza AttilaMvh (#2336) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Bekapcsoltam a Fejlesztői módban az érintés érzékelést és mindig azt mutatja, hogy érzékeli az érintést, de ettől függetlenül időnként nem történik semmi. Nem indul el az alkalmazás, nem lép be a megérintett menübe.

(#2341) *Mukeey* válasza jtzk (#2339) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Hát,látod,többen panaszkodunk,hogy nem tudunk kèpet csatolni...más bug nálam nincs

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2342) FreedomHUN válasza vinczetibor (#2340) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Miui feature :DDD Az enyém is csinál ilyet és a feleségemé is. Ez ilyen :)

(#2343) pepimama


pepimama
tag

Sziasztok!
Előre is bocs a hosszért, de nekem lényeges a téma!
Amióta kijött a MI MAX, azóta olvasok róla és mostanra VÉGIGolvastam az összes kommentet.

Kérlek segítsetek, mert most kezdett haldokolni a Xiaomi redmi Note-om (2 és fél éves) és csak akkor vennék MAX-et (valszeg 3/64-est), ha egy "szerelő" rárakna egy teljesen problémamentesen működő, akár régebbi Romot, amivel a napi működésben semmi gond nem lesz.

Én nem értek a házi Rom-olgatáshoz, úgyhogy CSAK akkor venném meg, ha simán megy naponta a telefon, miután rárakják a jó ROM-ot,
(a Note-om még a MIUI v.37-tel megy, mert azzal volt a legkevesebb probléma ;) Asszem volt olyan a kommentek között, például, hogy az SD-kártyára írásra is vmi engedélyt kért minden bekapcsoláskor.

Abban kérem a segítségeteket, hogy szerintetek (pl. Milestone nagyúr) meg merjem-e rendelni (a 3/64-est, vagy a 4/128-ast) vagy inkább vegyek vmi olyan telefont, ami nagyobb ROM-olás nélkül megy.
(a Note-om is csak úgy ment jól, hogy egy kedves fórumtárs 2x is felrakta rá a 37-es ROM-ot, ezért sem mernék a Max-on egyedül próbálkozni + én egy műszaki anti-tehetség jogász vagyok, de a Romolásért cserébe szívesen fizetek pár ezer ft-ot és/vagy adok jogi tanácsot ;) )

Használatom ez lenne: Bluetooth-fülessel használnám a telót (podcasteket halllgatok), remélem ez nem érinti a jack-kimenetnél írt hangcsökkenés-problémát!
Nagyon sok hírt-olvasok (Index), Chrome-ozok és nézek youtube-videókat és játszanék is, kb. ezekre nagyon jó lenne ez a nagyobb teló, ja és nagyon megkedveltem a MIUI-t és nincs sok fölös pénzem, ezért lenne ez a teló.
De ha kb. naponta-hetente kéne mókolgatni, akkor sajna részletre vennék egy kb. 3x ennyibe kerülő Mate 9-et :(
de remélem meggyőztök, hogy merhetem ezt rendelni, mert nincs vele nagy gond, mert a kommentekben visszatérően csak a kijelző-fényerejét, a kamerát és a fólia-felrakást említettétek problémaként és ha jól értettem, akkor nincs semmi komoly ok, hogy a legnagyobb 4/128-ast vegyem.
Bájdövéj ugye a a kijelző-fényerő és a kamera sokkal jobbak, mint az első Note-nál?

Előre is nagyon KÖSZönöm a válaszokat! Holnap estig szeretném eldönteni a vásárlást, mert ma is 4x kellett újraindítani a telómat és félek, hogy egyszer csak teljesen tönkre megy :(

(#2344) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Megjött a xiaomi-tól az engedély a bootloader nyitáshoz. Nyitottam a bootloadert. Feltettem a twrp-t és itt meg is akadtam. Rootolni szeretném, de a twrp jelszót vagy kódot kér. Cancel. Na, innen kezdve a twrp nem lát semmit a telefonon. Felmásolom a supersu-t a telefonra. Nem látja. Beteszek egy usb pendriveot, azt látja, de a supersu-t nem tudja telepíteni. Gyalulnom kell a telefont, hogy megszabaduljak a titkosítástól és rootolni tudjam?

(#2345) Charx válasza vinczetibor (#2344) üzenetére


Charx
senior tag

Igen, az adatot formázni kell!

pepimama:
Szerintem rendeld meg nyugodtan ha valaki ráteszi a romot, a telóval semmi baj, neked amúgy egy stabil romot ajánlanék azt nem kell frissitgetni és nincs benn bug, eu-rom vagy global.
globálhoz még nyitni sem kell se twrp, az gyárilag rá kell menjen, magyar nyelvel nem tudom hogy áll.

[ Szerkesztve ]

(#2346) *Mukeey* válasza pepimama (#2343) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nyugodtan vásárolj egy 4/128ast,global stable rommal már van magyar nyelv is,teljesen jól működik,ota-n frissít havonta-kèthavonta,semmi gondod nem lesz vele!Ha külföldről rendeled,beleírod,hogy ezzel a rommal szeretnèd,úgy fogják küldeni.Nem igènyel semmilyen mókolást,de a global romokat amúgyis gyerekjátèk feltenni,kb 10 perc mèg úgy is,ha abszolut nem èrtesz hozzá.
Hibákat nem nagyon tudok mondani,èn kb 3-4hónapja használom enyèmet,nagyon elègedett vagyok,iPhone 6+ról váltottam,harmad árban egy jobb telefon sztem.
Akku eszmèletlen,összeszerelès is teljesen jó!A fórum itt elèg aktìv,segìtünk szìvesen,bármi kèrdèsed van.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2347) xtraktor válasza vinczetibor (#2344) üzenetére


xtraktor
csendes tag

Mielőtt mással próbálkoznál próbálj ki ezekhez hasonló jelszavakat:

"default password"
"default_password"
"standard_password"

(#2348) Milestone2 válasza xtraktor (#2347) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Amik természetesen -tapasztalatom szerint- nem fognak működni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2349) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Most ott tartok, hogy sikerült kihoznom a boot loop-ból és minden módszert oda-vissza kipróbálva, fent van egy 6.11.24 dev., Van twrp és rootolva van. Az ota frissítést jelzi, letölti, de nem tudja telepíteni. Twrp-ben próbál bootolni a frissítésnél (újraindítás után). Teljes gyári rom felrakása után, eltűnt a twrp és kezdhettem újra az egészet. Lehet, hogy a teljes rom telepítésénél, ha a Flash all except data and storage-ot jelölném be, akkor nem kerülnék vissza az elejére és maradna a twrp valamint a titkosítatlanság?
Van valaki, aki gyári rommal, twrp-vel, rootolva használja?

(#2350) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Mi az a rettenetes árulás, hogy Hydrogen-re van HIVATALOS CM, Heliumra meg nincs. Szerintetek így marad ez, vagy van még remény?

http://palscoffeetech.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.