Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:33:24

LOGOUT.hu

Tartalom:
1. Telefon összesítõ, B20 hiánya, Telekom B20-as térkép (Köszönet Korisnak)
2. Bootloader nyitás, hivatalos ROM telepítés, TWRP, EU ROM
3. Multirom telepítése zárt Bootloader esetén
4. Hibák és javításai
5. Hardbrick
6. Magyar nyelv
7. Ajánlott kiegészítõk
8. Fényképezés MI MAX-szel (Köszönet Krammerernek)
9. ROM linkek gyûjteménye a teljesség igénye nélkül
10. Lockscreen resetelés TWRP-bõl (Köszönet OberMotznak)
11. MAX visszaállítása eladás elõtt (Köszönet Milestone2-nek)
12. MIUI téma testreszabása
13. Camera2 API engedélyezés (Köszönet Pistike1985-nek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Milestone2 válasza *Mukeey* (#2750) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Linkelt Ő boltokat, ahol "lehet" kapni, de én ezek közül csak a GSM HOME-ban vásároltam TG-t.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2752) *Mukeey* válasza Milestone2 (#2751) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Naja,az árak viccesek....85-90èr kinntről 4/128ast rendelsz

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2753) Süvi válasza *Mukeey* (#2752) üzenetére


Süvi
őstag

Fel fogok ma hívni pár boltot, de ha tényleg lehetne kapni 65-ért 3/32-est, akkor az nem lenne olyan rossz ár szerintem, mert ennyiért kintről se nagyon lehet hozni, legalábbis ahol én néztem,

[ Szerkesztve ]

(#2754) a.sebi


a.sebi
őstag

kicsit azért fosok ettől a telótól , hallom hogy kijelző elég törékeny !
volt egy xperia z ultrám azt kétszer törtem meg ! könnyen szerelhető a teló? lehet nrmális áron kijelzőt venni bele?
milyen tokot ajánlotok hozzá , ami nem csinál otromba hombár ocsmányságot a telefonból, de azért valamilyen szinten véd is?

(#2755) a.sebi válasza Süvi (#2753) üzenetére


a.sebi
őstag

kintről 80 ba megáll a 128 as aliexpressről standard csomaggal , sajnos nekem nincs időm várni így kénytelen voltam egy használt 32 est venni !
de szerintem kínából legalább 2 hét mire megjön !
[link]

az új ára kint annyi mint amennyiért itt használtan kapható!

[link]
kérdés hogy megvámoltatják e a külföldről jön ?

(#2756) Süvi válasza a.sebi (#2755) üzenetére


Süvi
őstag

De ha a vámot rászámolják, akkor itthon akár jóval olcsóbb is, 66-ért is van.
Fel fogom hívni a boltokat.

(#2757) csocsoszán válasza Süvi (#2756) üzenetére


csocsoszán
őstag

https://www.spemall.com/search.html?cate_id=0&keywords=Mi%20max[link]
Kijelölöd a 2év eu gart, és a színt. Ha van raktáron 2héten belül itt van.
Eu direkt shipping!!! Nincs vám. Chek out - eu express!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2758) Süvi válasza csocsoszán (#2757) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, megnézem.

(#2759) a.sebi


a.sebi
őstag

Kérdés ! ha rendelek egy tellát kínából , az ilyen kínai rommal jön?
ha feltoolom ra a magyar miuit akkor ugrik a gari?
nehéz feltenni ?

(#2760) Milestone2 válasza a.sebi (#2759) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Global Developert teszel rá, ami gyári ROM és tud magyarul és zárt bootloaderre is felrakható. Tudtommal magyar ROM (miui.hu) nincs rá. Multi (xiaomi.eu) létezik, de az meg már csak nyitott bootloaderre tehető fel (na jó nem teljesen, mert léteznek varázslatok)
Az meg az webshoptól függ, hogy garanciavesztő-e a gyári rom felrakása. Olyan helyen nem is vennék, ahol az...
Kinek, mi a nehéz? Nagybátyám felemel 120 kilót, én nem tudnék. Én két perc alatt cserélek romot, nagybátyám nem tudna...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2761) a.sebi válasza Milestone2 (#2760) üzenetére


a.sebi
őstag

értem köszönöm akkor megnyugodtam, ha bootloader nyitas nelkül felmegy a magyar nyelvű rom akkor no para

(#2762) TpS válasza a.sebi (#2759) üzenetére


TpS
őstag

A spemall-nál már választható, hogy Original vagy Multilanguage romot kérsz-e rá, valakinek sikerült velük egyezkedni, és kért global dev romot tették rá a 32-esre, azt nem néztem, hogy prime-ra van-e már, kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2763) Milestone2 válasza TpS (#2762) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak Global Stable 8.1.9.0 de abban is kell lennie...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2764) *Mukeey* válasza a.sebi (#2759) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nekem,úgy,hogy nem vagyok egy rom mágus,az összefoglalóban leirtak alapján kb 10perc volt a romcsere,global dev-et nyomsz rá,az teljesen magyar,patentul működik minden.
Egyenlőre nem frissül hetente,mert jön a nougat.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2765) Milestone2 válasza *Mukeey* (#2764) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen de neked Hydrogen-ed van, Ő pedig 128-as Heliumot akar venni, Heliumra még nincs Global Dev...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2766) a.sebi válasza Milestone2 (#2765) üzenetére


a.sebi
őstag

felreertes !!! nekem nem kell a 128 as b-teltol veszek 32 est de az mar kiderult h magyar nyelvu lesz
es van ia keszleten.

(#2767) Milestone2 válasza a.sebi (#2766) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ok. Rendben. Egyik hsz-odban te írtál 128-asról, ebből hittem tévesen, hogy azt veszel.
Na most az még, hogy a webshop azt mondja, magyar nyelvű, az még nem 100%-os garancia hogy gyári rom. Hiszen a webshopos romba pont azért lopták bele a magyart, hogy el tudják adni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2768) *Mukeey* válasza Milestone2 (#2767) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Igy van,èn ajánlom mindenkinek,hogy ha nem gyári rom van rajta,kezdje egy global dev felrakásával.Az a tuti🤗

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2769) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Sikeresen leesett az asztalról a teló,meg is repedt az uvegfolia
Melyik most az ajánlott üveg rá?
Amíg meg nem jön az új maradhat a repedt vagy lesz valami baja a kijelzőnek tőle (valaki állítja hogy el fogja törni a kijelzt)
Köszönöm
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#2770) *Mukeey* válasza zsloti (#2769) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Pár oldallal feljebb linkeltèk pont...sztem szedd le a törött üveget,csak megsèrti a kijelzőt.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2771) a.sebi válasza *Mukeey* (#2768) üzenetére


a.sebi
őstag

ahhoz sem kell bootloadert nyitni ?
vegul egy 64 est rendeltem holnapra megjön !
nah most ebbe a 8 magos proci van , számit ez tàmogatásban ? lehet rá ugyanùgy romokat rakni ?
gondolom a 32 es a legnepsyerubb..
azert vettem 64 est mert azt majd konnyebb eladni egz picit , sűrűn cserélgetem a telefonjaimat .

(#2772) FreedomHUN válasza a.sebi (#2754) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Most rendeltem a 2. Kijelzőt 25 dollár, ha szedtél szét mobilt, nem nagy kunszt javítani.

Aliexpressz top-one vagy goldway, elöbbinél dhl-t utobbinán, seller shipping methodot kell választani,10-20 dollar felár, njncs áfa se vám se semmi, 3000 forint meg 20000 között nagy a különbség, simán rendelnj nem érdemes mert megcsipik a vámon.

Sokan Alirol fendelték a femti modom, senkinek sem volt extra sarc.

(#2773) Süvi válasza a.sebi (#2771) üzenetére


Süvi
őstag

Hol rendelted?

(#2774) a.sebi válasza Süvi (#2773) üzenetére


a.sebi
őstag

btel
76000 ft

(#2775) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Spemallról rendelt már valaki?

a 2/16-os verzió még "használható" a mindennapokban, vagy már nagyon gyenge?

(#2776) Milestone2 válasza a.sebi (#2771) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mint mondtam, annyi a különbség, hogy a PRIME (64GB és 128GB) kevesebb támogatást kap. Nincs hozzá Global Developer magyar nyelvvel. Global Stabil van csak, amiben 8.1.x.x óta remélhetőleg magyar nyelv.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2777) Süvi válasza a.sebi (#2774) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, majd kíváncsian várom, hogy milyen rommal érkezik.
Ha jóval, akkor lehet én is rendelek :)

(#2778) a.sebi válasza Süvi (#2777) üzenetére


a.sebi
őstag

elvileg magyar nyelvuvel

(#2779) Milestone2 válasza a.sebi (#2778) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak 2 változat lehetséges:

-eredeti global stable
-webshopos hamisítvány

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2780) a.sebi válasza Milestone2 (#2779) üzenetére


a.sebi
őstag

azt mondtak magyar nyelv van rajta ! ha kinai szar akkor abba nem lehet Magyar nyelv nem ?

(#2781) Milestone2 válasza a.sebi (#2780) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most harmadszor írom le:

a gyári eredeti GLOBAL STABLE és GLOBAL DEVELOPER (ez nincs az általad rendelt készülékhez) ROM-okban VAN magyar nyelv, mert fordítjuk és küldjük a gyártónak. Attól mert kínai gyártó, kínai ROM, még van benne magyar nyelv.

de a webshopok (nem véletlenül) úgy szokták hirdetni, hogy magyar nyelvvel (még véletlenül sem úgy hogy gyári GLOBAL ROM-mal) és nem eredeti rendszert kapsz, hanem a webshop által tákolt, soha nem frissülő hamisítvány ROM-ot.

Térjünk vissza rá, mikor megérkezett....

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2782) a.sebi válasza Milestone2 (#2781) üzenetére


a.sebi
őstag

oksa , sose romolgattam ,szinte semmilyen telefont , xiaomim meg még nem is volt !
remélem azert lesz rá valami megoldás ha ilyen szarral küldik.
ha nem jó max visszaküldöm.

(#2783) Milestone2 válasza a.sebi (#2782) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mint írtam, zárt bootloaderre is fel lehet rakni hivatalos módon a GLOBAL romokat, így megoldás létezik.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2784) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Bocs ezt meg kellett osztanom😂😂😂
Aliexpress-es rendelő csoportban rakta fel valaki😂😂😂

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2785) a.sebi


a.sebi
őstag

jól beszoptam... most hívtak a bteltől hogy nincs készleten.
persze s honlapjuk szerint van... és az egesz orszagban csak 16 os van.

(#2786) *Mukeey* válasza a.sebi (#2785) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Max-ot nem olyan könnyű beszerezni,èn irtam feljebb...ezek mind fantom kèszletek,honlapjukon fennt van,de a valóságban nincs.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2787) FreedomHUN válasza *Mukeey* (#2784) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Egyébként rohadtul nem értem, most rendeltem egy orane pi-t a legerősebbet 45$ volt. Írtam az eladónak irjon ra kevesebbet hátha nem csipik meg, mi volt rajta: orange pi 45$ :W viszont szó nélkül átment mindenen mint a gyorsvonat. Este 8körül célországba megérkezett, másnap de. hozta a postas :))) :C

(#2788) a.sebi válasza *Mukeey* (#2786) üzenetére


a.sebi
őstag

levadásztam , neked köszönhetően egy 32 est !
aliexpressről rendelt 3 hónapos , karcmentes csak kipróbált.
garisat akartam , de nem sikerül várni nincs időm , türelmetlen vagyok.
ez van ......
multirom van rajta elvileg , tehát magyarnyelvű

(#2789) Milestone2 válasza a.sebi (#2788) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A multirom tud magyarul. De nem gyári rendszer. Az egy szlovák (cseh? sose tudom) csapat, Vagyula nyelvi fáljaival dolgoznak. Heti frissítésű (hacsak nem a stabil változat). De nem számít hivatalos ROM-nak, "csak" megtűrtnek. Jól működő romnak mondják. Bootloader elméletben nyitott kell legyen, mert hivatalosan csak nyitottra rakható fel a multirom, de láttam már videót ahol kikerülték a nyitást.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2790) *Mukeey* válasza a.sebi (#2788) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Azt a romot èn cserèlnèm global dev-re.Márcsak a közeledő nougat miatt is.
Am örülök,hogy sikerült szerválnod🙋

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#2791) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Azért a BL nyitottságra kérdezz rá. Jó azt tudni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2792) a.sebi válasza Milestone2 (#2791) üzenetére


a.sebi
őstag

igy vette megrendelte neki nagy.
nem mokolt rajta semmit.

jahhhhj romolgathatok .....utálom

[ Szerkesztve ]

(#2793) Milestone2 válasza a.sebi (#2792) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jó, majd ha megjön megnézed, hogy nyitott-e. Nemárt azt tudni...
Ugyanis hogy multirom legyen rajta, valakinek mókolni kellett...
(Vagy visszatér az előző mondatom: nem is multi rom van rajta, csak a webshop mondta azt)...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2794) TpS válasza kisqp (#2775) üzenetére


TpS
őstag

Már többször rendeltem, eddig minden flottul ment. EU express szállítást kell választani, az sarc mentes, a karácsonyitól eltekintve 6-8 nap alatt a kezemben volt, a mix kicsit hosszabb ideig utazott, a dpd is késett egy napott az általuk sms-ben küldött infóhoz képest. Többen is használnak 2/16-ost, senki sem panaszkodott.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2795) TpS válasza *Mukeey* (#2786) üzenetére


TpS
őstag

Ezek a "külső raktári" készletek, ami Kínát jelenti. Bazi nagy raktáruk van. :DD

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2796) kisqp válasza TpS (#2794) üzenetére


kisqp
tag

köszi!

és azon nem kell romolgatni, vagy ilyesmi, ugye? Nem szívesen csinálnám. nekem jó pl. az angol nyelv is...

(#2797) TpS válasza kisqp (#2796) üzenetére


TpS
őstag

Lehet tőlük már multilanguage rommal is rendelni, amiben van magyar. Rá lehet náluk kérdezni, legfeljebb nemet mondanak, hogy global stable változatot hajlandók-e rárakni, ha nem a prime-ban gondolkodsz, akkor akár a global dev-et is. A webshopos romoktól érdemes mielőbb megszabadulni, mert kitudja milyen "ajándékot" kapsz. De ha a global romot rátolják neked, akkor semmi más dolgod nincs, mint bekapcsolás után a kívánt nyelvet kiválasztani. :D

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2798) Milestone2 válasza TpS (#2797) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igazándiból az a veszélyes, mikor a vevő megkérihogy Global Developert rakjanak rá, megígérik, mégsem rakják fel, hanem a sz@ros webshopos romot, a vevő viszont annak a tudatával használja, hogy Global van rajta...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2799) TpS válasza Milestone2 (#2798) üzenetére


TpS
őstag

Nem hiszem a hogy a spemall megengedheti ezt magának, legalábbis remélem. Persze én is csak magamban bízok, így biztos, hogy első lépés a romcsere.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#2800) Milestone2 válasza TpS (#2799) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Több ilyen esettel találkozom nap mint nap, de általában nem kérdezem meg a származási helyet, csak hogy webshop? kösz, nem kérdezek többet....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.