Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:14:57

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) fluxpen válasza ntomka (#550) üzenetére


fluxpen
csendes tag

Igen,olvastam...meg itt is láttam,hogy sokan írtátok. A következő frissítéseknél kiderül majd,mivel csak 2 frissítésem volt eddig,ezért nincs különösebben összehasonlítási alapom,de egyelőre ez nem jelentkezett nálam.

(#552) gaster


gaster
csendes tag

(#553) ntomka válasza gaster (#552) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor most ráfeküdtem az update check gombra. :D

ツ Headphones on - World off

(#555) Breki


Breki
veterán

Stable Android 9 Pie rolling out now to Xiaomi Mi A2

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#556) ntomka válasza Breki (#555) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azt elfelejtik írni, amit korábban itt láttunk, hogy ez csak India, még nem global rollout.

ツ Headphones on - World off

(#557) Breki


Breki
veterán

AZÉRT nem kapja meg senki most, mert jelenleg CSAK Indiában érhető el az update. De állítások szerint már holnapra lesz globális is. Ha meg valakinek most kell és létfontosságú, az csinálhat indiai vpn-nel egy indiai google accountot, majd azzal keresni updatet.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#558) hajniooo


hajniooo
csendes tag

Sziasztok!
Már megjelenése óta terveztem megvenni az A2-őt. Meg is rendeltem tegnap, jövő héten mehetnék érte.. Viszont, ahogy most olvastam ezeket a hozzászólásokat, kicsit elbátortalanodtam..
Elsősorban azt nem értem, hogy miért kell egy Iphone-t összehasonlítani egy ilyen telefonnal? Meg úgy egyáltalán.. Miért kell harcolnia tudásban az akár 30-40-50 ezerrel drágábbakkal? Egyértelmű, hogy azok jobbak. Szóval totál nem értem,akik elkezdik emiatt ócsárolni. Jót nevettem, mikor az Iphone X képeit hasonlították itt össze az A2-vel és végül persze, hogy az útóbbi húzta a rövidebbet...vajon miért?? Hát nincs is mit hozzáfűznöm :) szóval sokan nem vagytok reálisak. Tisztelet a kivétel. :)
Józan ésszel persze tudom, hogy ez a telefon ebben az árkategóriában jó vétel. :) ugye?? :DD
Mondjuk tegnap volt 72 ezerért Huawei P20 lite. Mégis úgy döntöttem, hogy ezt veszem.
Mivel a bal vállamon még mindig ott a bizonytalanság, ezért szeretném, ha a kérdésemre most olyanok válaszolnának, akik már használják az A2-őt huzamosabb ideje. Már, ha van olyan, aki ezt végigolvasssa :D
Számomra nem gond a jack csatlakozó és a rádió hiánya sem. Nem okoz gondot az sem, hogy nem lehet bővíteni a tárhelyet (64gb bőven elég szerintem). Ami az akkumulátort illeti, nem vagyok mobilbuzi, így nem hinném, hogy gondot okozna ennek a gyengélkedése. Jó képek (nem profi persze) azért nekem is fontosak. Szerintem az általam megtekintett tesztvideók/képek alapján ez megfelelő. Huawei P9 lite tulajdonos vagyok 2 éve, ezt váltanám le.
Szóval: Tudtok-e ebben az árkategóriában jobbat ajánlani, vagy mehetek az A2-ért az üzletbe? : :))
Üdv :)

(#559) djgeg válasza hajniooo (#558) üzenetére


djgeg
őstag

Szerintem nincs az A2 nél jobb teló ebben az árkategóriában... Bár nekem a lényeg a tiszta android. A2 lite-on gondolkodtam mivel 4000 akksis telóról váltottam, de bőven elég 1 napra...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#560) Fecc91 válasza hajniooo (#558) üzenetére


Fecc91
tag

Szia!

Szerintem ar/ertek aranyban a legjobb telefon, kenyelmes kezben fogni, es meg szep is, kijelzo minosegevel sincs problema. Igazabol aku teren szerintem egyaltalan nem rossz a helyzet nekem 6o kijelzo ido ossze szokott jonni! Kamera teren meg szerintem nagyon jo kepeket csinal, kifejezetten tetszik a selfie kamera. Egyreszt a led vaku az egy jo pont masreszt az intelligens portre eszmeletlen jo. Este erzek csak hatranyt de szerintem ez a pitevel javulni fog. :)

(#561) lenzso válasza hajniooo (#558) üzenetére


lenzso
tag

Nekem nincs ilyen telóm,mindig felső kategóriát használok,de stock droid kedvelőként alsóbb kategóriából ezt választanám.

(#562) dlaj válasza hajniooo (#558) üzenetére


dlaj
őstag

Hozd el a telefont, nem fogod megbánni! Meg nem is illik becsapni az eladót.

(#557) Breki, "létfontosságú" 😂 Szerintem nem ezt a szót kerested.

(#563) razzorr válasza hajniooo (#558) üzenetére


razzorr
őstag

Én is A2-t tervezek venni,de mióta megláttam a mi8 lite-ot, azóta azon forgok hogy most melyiket is vegyem. Nekem a mi8 lite-nak jobban tetszenek a képei,de már lehet csak megzavarodtam :) Szerintetek? Jó tudom ez egy A2 topic,de mégis.

(#564) Breki válasza dlaj (#562) üzenetére


Breki
veterán

Nem egészen értem a problémád, de inkább elengedem..

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#565) sellas válasza razzorr (#563) üzenetére


sellas
tag

Na ezzel én is pontosan így vagyok.
Az MI A2-t akartam (a Note 6 Pro ellenében, mivel jobb az Mi A2 kamerája).
De most kijött ez az MI 8 Lite. Sajnos még egyáltalán nem találni róla teszteket, annyira új. Most várnom kell, pedig venném már az újat a 3 éves Redmi 3S-em akksija már nem az igazi (de egyébként 3 év után is teljesen jól szuperál, és mint kiderült a hosszú évek, és a számtalan leejtés alatt, konkrétan ütésálló is).
Szerintem ugyanakkor jobb lesz az Mi 8 Lite kamerája, de túl sok mindent nem lehet tudni róla.

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#566) sellas válasza sellas (#565) üzenetére


sellas
tag

A hozzászólásom nem tudtam módosítani, tehát: azt írják egy helyen, hogy az Mi 8 Lite-ban lévő Sony IMX363-as szenzor jobb mint az A2-ben lévő IMX486.

De ezen kívül sajnos még nem sok mindent tudok az Mi 8 Lite-ról, hogy pontosan mikben rosszabb az Mi 8-nál (a gyengébb kijelző mellett, ami nekem huszadlagos szempont, filmet nem mobilon nézek, ahogy játszani is PC-n szoktam), illetve esetleg van-e valami probléma vele, vagy nagy hátrány.

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#567) dlaj válasza Breki (#564) üzenetére


dlaj
őstag

Miért is lenne a Pie létfontosságú bárkinek? Esetleg akkor, ha csak arra jönne meg a fizetése!
De talán ez a kép jobban elmagyarázza.

(#568) Breki válasza dlaj (#567) üzenetére


Breki
veterán

Irónia volt és idézet a facebook csoportból, de tényleg hagyjuk.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#569) hajniooo


hajniooo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a megerősítetéseket, hogy vegyem meg :)
Láttam az Mi 8 lite-ot is, de az már drágább. Részemről ez a kb. 75-80 ezer Ft a max. amit rászánhatok az ügyre. :)

(#570) ntomka válasza hajniooo (#569) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vegyed! Szuper teló, teljes megelégedéssel használom augusztus vége óta. 👍

ツ Headphones on - World off

(#571) Šolaire válasza hajniooo (#569) üzenetére


Šolaire
veterán

Ennyi pénzért jó vétel szerintem. Vegyed nyugodtan. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#572) sellas válasza razzorr (#563) üzenetére


sellas
tag

Végül én az A2 mellett döntöttem. Egyszerűen jobb képeket csinál, bárhol is nézem, youtube-on rengeteg összehasonlítás van (az Mi 8 SE-vel, aminek elvileg ugyanaz a kamerája mint a Lite-nak). Hiába jobb elméletben az Mi 8 Lite szenzora. Lehet javítják utóbbit majd szoftveresen, de jelenleg úgy látom az A2 jobb lenne.

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#573) sellas válasza sellas (#572) üzenetére


sellas
tag

Vagy lehet mégse, az A2 ujjlenyomatolvasós-merülős bugja miatt, ill. valaki azt írta, hogy ez a Stock Android nagyon konfigurálatlan.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#574) Csepy válasza sellas (#573) üzenetére


Csepy
senior tag

ujjlenyomat olvasós bug az októberi frissítés óta nincs, az akkuidő a Pie óta pedig fantasztikus lett.

Mi az, hogy a Stock droid "konfigurálatlan". Mit jelent ez a mondat?

Ha azt, hogy nincs tele mindenféle extrával,mint a MIUI, igen, igaz, (5-6 funkcióról beszünk max), de nem is akkor katyvasz az egész, mint a MIUI (ami sokat fejlődött, igaz, de ezerszer a stock droidra szavazok továbbra is).

Ha nem ezt értetted alatta, akkor nem tudom, mit.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#575) Breki válasza sellas (#573) üzenetére


Breki
veterán

Nem stock android hanem android one van rajta.

Miui rajongók szokták szidni.

Nagyon stabil és gyors,hátránya kevés funkció van benne ennyiben azonos.

Salient features of Android One:

Fast Android OS updates
Security Updates for three years.
Optimized Google Assistant
Pure Stock Android experience
Google Play Protect
No bloatware (pre-installed apps from manufactures)

A significant difference between Stock Android (Oreo) and Android One is that it is not available on AOSP. Google personally hands out Android One to brands in collaboration, limiting bloatware and unnecessary skins.

Ez az ujjlenyomatolvasós úgy emlékszem, korábban szerepelt itt, én nem tapasztaltam, de mintha azt írták volna javították is.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#576) Csepy válasza Breki (#575) üzenetére


Csepy
senior tag

AOSP = stock droid (nincs benne gapps, vagyis google specifikus tartalom)

Az android one program sima AOSP, néhány Google specifikus tartalommal, "for all intents and purposes" stock droid.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#577) Breki válasza Csepy (#576) üzenetére


Breki
veterán

Ez túl le van egyszerűsítve meg nem is teljesen igaz.

Stock Android is Pure form of Android that is provided to the mobile manufacturers in its raw form. Security Updates are provided Google itself

Android One is collaboration of Google and Mobile Manufacturing companies to provide mid-segment Android Smartphone(Normally within the range of 10k) to General Public. In Android One also Stock Android is provided along with some pre-installed apps by the mobile manufacturer.

Anélkül, hogy jobban belemennénk.

Stock Android vs Android One vs Android Go

[link]

What is the difference between stock Android and the Android one?

[link]

Stock Android vs Android One vs Android GO - How They Are Different ? | Explained

[link]

A lényeg itt, hogy sokan keverik, de nem ugyanaz!

Na közben szerkesztve lett amire írtam. :-)

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#578) apeelme


apeelme
addikt

Akkor itt is megkérdezem, venném a telót ha tudnám hogy Android Auto-val hiba nélkül működik. Van valakinek lehetősége kipróbálni?

(#579) ntomka válasza apeelme (#578) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én kipróbálnám, ha volna lehetőségem Android autóra. :D

ツ Headphones on - World off

(#580) apeelme válasza ntomka (#579) üzenetére


apeelme
addikt

13kerben dolgozom és 22ben lakom...ha pesti vagy... :B

(#581) djgeg válasza apeelme (#578) üzenetére


djgeg
őstag

Mi baja lenne android autóval?
Amúgy holnap megyek megint kollégával android autó van a kocsijában lehet megpróbálom holnap.
(amúgy ahogy hallottam inkább magával az android autóval szokott lenni a probléma, vagyis azzal, hogy az autó gyártók különböző képpen nyomják a frissítéseket stb )

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#582) Kékmadár93


Kékmadár93
tag

Sziasztok!
Gondolkozok, hogy ezt, vagy az a2 lite-ot válasszam.
A kérdésem az lenne, hogy aki használja mindkét sim foglalatot, tehát kihasználja, a dual sim adta lehetőségeket, illetve mindkettő 4g-n van, annak mennyire merül a telefonja?
Jelenleg egy Samsung A5 2017-et használok, lassan két éves lesz, annak 4 óra körüli SOT szokott kijönni, amire nem panaszkodom, ugyanis használom rendesen.
Ez a telefon hozza ezt?

!!The truth is out there!!

(#583) apeelme válasza djgeg (#581) üzenetére


apeelme
addikt

Rohadt sok...olvass utána. Az összes új Xiaomi teló elvérzik vele (hiányzik a kép alsó és felső része...aka az összes funkció gomb) többek között a notch miatt...még a flagship Mi 8 is...jah de persze Mi A1-el kivételesen működött.
Van olyan Xiaomi teló amin június(!!!) óta jelentve van és nincs javítva a mai napig...és itt kivételesen Xiaomi a bűnös.
Mi A1-ről váltottam Mi A2 lite-ra és megdöbbentem...így most újra váltanék és Mi A2-ről nincs info hogy működik-e vele.

Megtennéd hogy ha van lehetőséged ránézel? (apkmirror-ról letöltöd AA-t) :R

[ Szerkesztve ]

(#584) LaliPapi válasza apeelme (#583) üzenetére


LaliPapi
tag

Nálam jól működik az A2. Az A2 lite sajnos nem, úgy van ahogy írod. Nyugodtan megveheted az A2-őt.

(#585) apeelme válasza LaliPapi (#584) üzenetére


apeelme
addikt

Hűűű de jó ezt hallani. Melyik verzióval tesztelted? Napi szinten használod?

#586) djgeg: Köszi de a kocsi kijelzőjén...a telón megy.

[ Szerkesztve ]

(#586) djgeg válasza apeelme (#583) üzenetére


djgeg
őstag

Most te a telefonon akarod használni nem a kocsiba épített kijelzővel?
Amúgy letölöttem apkmirror-ról, kíváncsi voltam ( hamár az országban nem elérhető hivatalosan).
Ha erre voltál kíváncsi akkor működik 3.7.5840 :

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#587) Breki


Breki
veterán

Na ekkora lesz.

Xiaomi MiA2 Android Pie Stable Update - Top 10 Changes

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#588) LaliPapi válasza apeelme (#585) üzenetére


LaliPapi
tag

Szia,

Napi szinten használom, és leszámítva az Android Auto és az alatta futó alkalmazások hülyeségeit hibátlanul fut. A legújabbat használom amit az apk mirror-ról le lehet tölteni, de az egyel sőt a kettővel korábbi verzióval sem volt gondom.

Amúgy ugyanebben az cipőben jártam pár hónappal ezelőtt. Én is vettem egy A2 Lite-ot, nekem elég lett volna, nagyobb akksi, microUSB stb.., de nem működött az AA, ezért vettem egy A2-t. Úgy néz ki a notch okozza a gondot, gondoltam egy frissítés majd megoldja, de ezidáig nem sikerült nekik.

Nálam a stock droid alap, nexus vonalról jövök. Nem tudom (nem is akarom) megszokni a sok csili-vili gyártói felületet, sőt a hideg ráz tőlük. Nem is értem minek vesz valaki stock droid telefont, ha folyamatosan a fenti funkciókat hiányolják. Azon a vonalon is vannak kiváló telefonok.

(#589) TCr válasza LaliPapi (#588) üzenetére


TCr
veterán

Tudtok adni pár példát, hogy ez az Android Auto milyen fejegységekkel tud normálisan működni?
Akár a Waze-t is lehet rá "tükrözni"?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#590) Fecc91 válasza Breki (#587) üzenetére


Fecc91
tag

Johetne mar ide is :/

(#591) gaster


gaster
csendes tag

Valaki ezt tapasztalta már innen?
(Memóriahiba, amikor egy alkalmazás nagyobb fájlt szeretne menteni, a telefon belassul)

[ Szerkesztve ]

(#592) apeelme válasza LaliPapi (#588) üzenetére


apeelme
addikt

Köszi a tippet, ma lecseréltem végre a lite-ot...és tényleg működik...és úgy összességében is sokkal jobb teló. Persze én csak az alap funkciókat használom AA-ban de azt napi szinten, egyszerűen imádom.

(#589) TCr : Nem kell trükközni mert AA már alapból támogatja Waze-t, a kérdés inkább az hogy mikor lesz annyira bug mentes kb. mint a Maps, én AA előtt telóról csak Waze-t használtam, mióta AA-val megyek abban csak Maps mert Waze még eléggé alpha ebben a módban.
A fejegységnek pedig gyárilag tudni kell ezt a kapcsolati módot rengeteg autó támogatja már, lista nincs sztem.

(#593) ntomka válasza Breki (#587) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ezek szépek, de ezeket eddig is lehetett tudni, hiszen stock pie funkciók. Inkább megnézte volna változott-e valami a kamerában, az érdekesebb lenne. :)

ツ Headphones on - World off

(#594) TCr válasza apeelme (#592) üzenetére


TCr
veterán

Nem trükközni, tükrözni. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#595) kaliber


kaliber
aktív tag

Szerintem ugyanennyiért van redmi 6 note pro amiben van 4000-es aksi, 3.5 jack, és bővíthető memo én azt venném, de egyelőre redmi 4 tökéletesen működik úgyhogy marad :)

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#596) dlaj válasza kaliber (#595) üzenetére


dlaj
őstag

És gyengébb proci + nocs! Szóval kinek mi. Ja és MIUI. Nem is lehet a kettőt összehasonlítani.

(#597) mdraco válasza kaliber (#595) üzenetére


mdraco
őstag

Én Mi A2 és redmi note 6 pro között gondolkozom, de előbbinek jobb a kamerája...

(#598) apeelme válasza TCr (#594) üzenetére


apeelme
addikt

:DDD hoppá, tényleg!

(#599) egykettő válasza kaliber (#595) üzenetére


egykettő
aktív tag

Nyáron cseréltem a RN4-et (mert sokkszor kevés volt a 3GB ram) RN5-re (4GB), amit szerettem, de prociba/gpuba nem éreztem előrelépést de a +1GB az jót tett a multitaskingnak, na mindegy is mert összetörtem és váltottam A2-re (6GB) a multitasking mégjobb lett a rendszer érezhetően gyorsabb minden téren MIUI nem hiányzik, viszont kicsit hamarabb merül, hiányzik pár gesture és a jack.
Szóval kinek mik a prioritások.

(#600) ntomka válasza egykettő (#599) üzenetére


ntomka
nagyúr

Gesture lesz Pie alatt.

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.