Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:14:57

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) randras_83 válasza eszlenyek (#998) üzenetére


randras_83
addikt

igen, de nálam nincs semmi gond, egy huawei watch-val használom.

(#999) Shyciii: Baseus BS-EUQC01-es töltőm van Baseus kábellel, hiba nélkül megy a qc

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#1002) Shyciii válasza randras_83 (#1001) üzenetére


Shyciii
veterán

Hmm. Akkor már csak az a kérdés, hogy valami fura inkompatibilitási probléma lehet, vagy hibás a telefon.

(#1003) Katica1 válasza eszlenyek (#998) üzenetére


Katica1
csendes tag

Szia!
Nekem Casio WSD-F20-szal tökéletesen működik.

(#1004) ntomka válasza eszlenyek (#998) üzenetére


ntomka
nagyúr

LG G Watch R. Lagol mint a fene, és lassú, de ez már az óra hibája szerintem. 😁

ツ Headphones on - World off

(#1005) tmarkee válasza Shyciii (#999) üzenetére


tmarkee
tag

Ennek a témának nagy tudora Breki, szerintem mindjárt kapsz tőle kielégítő választ. Ahogy az aliexpressen nézelődtem, a töltőt kábelnak is olyannak kell lenni, ami viszi azt az ampert. Bár az is lehet, hogy ez is csak marketingtrükk, hogy 5 USD-ért vegyél egy USB C csatlakozós kábelt.

# apt upgrade

(#1006) TCr


TCr
veterán

Uraim, Pie alatt a "kikapcsolt" kijelzőn megjelenő fehérbetűs üzeneteket hogyan lehet azonnal megnyitni?
Jobbra húzással teljesen eltűnik, duplakoppal is eltűnik, de úgy a lenti "navigációs" megmaradnak, viszont így sem nyílik meg, olyan, mintha befagyna és csak a képernyő manuális feloldása segít rajta.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#1007) Shyciii válasza tmarkee (#1005) üzenetére


Shyciii
veterán

Persze, hogy meg kell felelnie. Közben ejtettem egy nagyobb tesztet. A blitzwolf qc 3.0-ás töltőfejjel és a gyári kábellel már 2750mA-el tölt, szal a blitzwolf kábele halhatott meg egyik pillanatról a másikra, hogy azzal csak 840mA. Gyorsan rendeltem hozzávaló kábelt. Remélem két ünnep között megjön. Már csak a kijelzőidőm ne lenne ilyen kiábrándító. Valszeg leszedem a Google programot. Az már tetőn is szipkázott energiát.

(#1008) dragonfx


dragonfx
veterán

aki felrakta pie.t tapasztalatok?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1009) #07746304 válasza dragonfx (#1008) üzenetére


#07746304
törölt tag

Semmi gond nincs vele. A GPS-nélkül kikapcsolták a nagyon pontosít, 0gy már működik az is :)

(#1010) randras_83 válasza #07746304 (#1009) üzenetére


randras_83
addikt

hááát azért ez így nem jó, nekem be van kapcsolva néha összefossa magát, de akkor nagyon. meg azért valljuk be, hogy egy ilyen funkció kikapcsolása kell ahhoz hogy rendesen találjon és tartson jelet az erősen gáz..mindend csak nem rendes működés, illetve a smartlock ok mindenkinek?

plusz nálam van hogy megakad az élet és megáll a telefon, lehet egy FR-t bírna.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#1011) Frawly válasza randras_83 (#1010) üzenetére


Frawly
veterán

Azért próbáld meg ki/bekapcsolni ezt a feature-t. Még nem volt időm tesztelni a GPS-t Pie-on, de volt, aki írta, hogy kikapcsolás után vissza lehet kapcsolni a pontos helymeghatározást, mert utána már nem zavar be.

(#1012) ntomka válasza randras_83 (#1010) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nekem nincs kikapcsolva, megy jól.

ツ Headphones on - World off

(#1013) Shyciii


Shyciii
veterán

Van Pie-on normálisan működő progi ami megmutatja, hogy mi pörgeti a telót? Nekem szinte nulla deep sleep van. A legalacsonyabb frekin teker.

(#1014) Shyciii


Shyciii
veterán

Tárgytalan. GSam battery monitor root joggal mutatja. Sajnos a kernel tartja ébren.

(#1015) dragonfx válasza #07746304 (#1009) üzenetére


dragonfx
veterán

a nagyon pontos gps esetén nem lehrt bekapcsolni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1016) Namelesske válasza Shyciii (#1013) üzenetére


Namelesske
addikt

Én az AccuBattery nevű csodát használom, meglepően jó alkalmazás.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1017) Namelesske válasza randras_83 (#1010) üzenetére


Namelesske
addikt

Egy időre megoldja, de be fog lassulni. [link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1018) Breki válasza Namelesske (#1016) üzenetére


Breki
veterán

Pontosan már többször írtam róla nagyon jó ez a program.

Más másnál is gond van a Google Play frissítésekkel?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1019) #07746304 válasza Namelesske (#1016) üzenetére


#07746304
törölt tag

Megnézem majd ezt is, nekem két akkumulátor figyelő van fent (még a Nexusok idején vásároltam őket).

[ Szerkesztve ]

(#1020) Shyciii válasza Namelesske (#1016) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszi. Megnézem azt is, de sajnos a kernel genyózik. Kapott egy factory resetet. Hátha ez megoldja a pie frissítés után, bár tök üres telót upgradeltem.

(#1021) #07746304 válasza dragonfx (#1015) üzenetére


#07746304
törölt tag

Be lehet,csak finoman szólva pont pontatlan lesz.

(#1022) Shyciii


Shyciii
veterán

Sajnos továbbra is fennáll az a problémám, hogy a telefon képtelen deep sleep-be menni. Másnál is van ilyen gond Pie esetén? Még arra gondolok, hogy esetleg downgrade-elem Oreo-ra, hogy ott jó-e, mert ha nem, akkor ez hardver gond lesz.

(#1023) Viktor0610 válasza Shyciii (#1022) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem olvastam vissza, de gyári adatok visszaállítása volt már a frissítés óta?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1024) Shyciii válasza Viktor0610 (#1023) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen. Azt is megcsináltam. Mivel alapból rootoltam, így úgyis megcsináltam, hogy nem patchelt boot.img-vel. Ugyanaz a helyzet. Hajnal 4-kor lehúztam a töltőről, most ránéztem, és 8%-ot merült. Végig a kernel tartotta ébren. Feedback progival küldtem screenshotokat, logokat a xiaominak, de nem hiszem, hogy lesz foganatja. Pláne nem hamar.

(#1025) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok
Hogy tudom egyik simrol a másikra át másolni a telefonszámokat ?

(#1026) bucsupeti válasza Shyciii (#1024) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Én normál gyári OTA frissítéssel frissítettem PIE-ra és nincs ilyen problémám. A frissítés után factory resetet csináltam, majd mindent kézzel telepítettem vissza (tehát nem csináltam olyat hogy valamilyen mentésből visszaállíttattam volna szoftvereket és beállításokat).

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#1027) Shyciii válasza bucsupeti (#1026) üzenetére


Shyciii
veterán

No úgy néz ki megvan a ludas. Vagy az ujjlenyomatolvasós bug, vagy a google play services motion sensor problémája. Utóbbira gyanakszom. Holnap reggelre kiderül.

(#1028) Namelesske válasza Breki (#1018) üzenetére


Namelesske
addikt

Van más olyan app ami mutatja az akkumulátor elhasználódást?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#1029) N.B


N.B
újonc

Sziasztok, elég hosszú üzenet lesz,köszönöm ha végigolvasod és segítesz :R Hamarosan tervezek telefont venni és hosszabb kutatás után erre a készülékre esett a döntés. Viszont, ahogy végigolvastam az egész fórumot láttam, hogy mennyi baj van némely készülékekkel, sikerült elgondolkodtatnotok.
Honnan célszerű rendelni? Frissen vásárolt készülékeken amelyeken rajta vannak még a hibák a frissítésekkel már orvosolódnak? Hallottam olyanról is ,hogy előfordul a készített képeknek az elmosódottsága . Ti találkoztatok ezzel a problémával?
Ha netán két éves teljeskörű, de saját garanciát vállaló bolttól veszek, az lényegében miben különbözik mintha gyári garancia lenne rá? A turbado oldalát néztem ki mert jó lenne rá 2 év teljeskörű garancia. Az oldalukon ez van kiírva ,,2 év teljeskörű garanciát biztosítunk a termékhez, párhuzamosan a gyártói garanciával, hogy Ön hiba esetén biztosan ne maradjon megoldás nélkül."

4/64 -ben gondolkodtam viszont belegondoltam hogy bár a mostani telefonom már nem mai és még is elég sokat foglalnak a készített videók. Megtudnátok mondani ,hogy egy átlagos kép mennyi tárhelyet foglal? Egy egy perces mondjuk 1080p felbontású videó? Annak is nagyon örülnék ha esetleg töltenétek fel pár saját képet mert kíváncsi vagyok. :R
olvastam erről a gcam-ról is. Ha a tesztben lévő képeknél is jobbat lehet készíteni nappal vagy mondjuk este és még ez a szoftver is dob rajta, az nekem már teljesen elképesztő kategória. Miként lehet majd ezt telepíteni, mert tudtommal a root-tal törlődik a garancia is, nem? Ha van root nélküli akkor azok a verziók is képesek kihasználni az optikát ugyanolyan vagy jobb minőségben mint a gyári szoftver?

Aksiról vegyeseket mondtok, de egy 5 órás átlag használattal én kiegyeznék. Időm úgy se nagyon van rá egyetem mellett, csak chatelek rajta ( a legfontosabb követelmény nállam a kamera meg a gyorsaság), de ha rászorulnék a helyzet miatt (3 órás út) tanulnék rajta és használnék hozzá powerbankot.

Remélem igaz a gorilla glass 5 üveg. Néztem róla youtuberól videót amin késsel karcolta a képernyőt és a kamera üvegét amiknek semmi baja nem lett. Bár ezeknek ellenére védőfóliát vagy üvegfóliát használnék tokkal. Tudnátok ajánlani kiegészítőket amit használtok. Ekkora kamerapúphoz kellene egy tok amin nem lóg túl.

[ Szerkesztve ]

(#1030) dragonfx válasza N.B (#1029) üzenetére


dragonfx
veterán

Tok szerintem a gyari szilikon tok okes eleg
En ugy tudom nem gg5 van rajta de karcallo. De uveg eseten mindegy is.
Kepek vannak fentebb.
Egy kep kb 3-6mb kozotti.
49 gb elerheto a 64 bol.
Gyari 2 eves gari nincs.ez felejtos. A mi store is egyet ad csak ugy tudom.eleg ev szerintem.alza eleg draga.nezz ra arakra arukereson.
Nekem 5.5 sot szokott kijonni atlagban.
Nincs elmosodottsag es hiba szerintem s telefonba.
Launcherrel ugyanugy testreszabhatod.
A gcam csak root.tal megy.de ugyanazt egy kepszerkesztovel is megcsinalod az alap fotora 1-2 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1031) Shyciii válasza dragonfx (#1030) üzenetére


Shyciii
veterán

Képszekesztővel ugyanazt megcsinálod, mint gcammel? Tehát neked van olyan képszekesztőd, ami eltünteti a fátyolosságot, és részletgazdagabb lesz a kép? Nem is értem, hogy a google minek dolgozott a képfeldolgozó algoritmusán, és miért szeretné mindenki használni, és épp a Samsung most akarja lemásolni, mikor elég lenne egy képszerkesztő programit automatán futtatniuk...

[ Szerkesztve ]

(#1032) #07746304 válasza kormi0312 (#995) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#1033) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all.

Van tok hozza a dobozban?

3njoy the Lif3

(#1034) Ercsé válasza Sn00k (#1033) üzenetére


Ercsé
újonc

Van egy fekete szilikon tok.

(#1035) #07746304 válasza Sn00k (#1033) üzenetére


#07746304
törölt tag

van. Fólia viszont nincs.

(#1036) Shyciii válasza Sn00k (#1033) üzenetére


Shyciii
veterán

Egész pontosan egy sötét füst színű fólia, tehát valamennyire átlátszó.

(#1037) Shyciii


Shyciii
veterán

Ki milyen fóliát ajánl rá? Én alapból a super clear változatokat szeretem, hogy abszolút ne módosítsa a színeket, kontrasztot.

(#1038) Sn00k


Sn00k
veterán

Koszi az infot✌🏼

3njoy the Lif3

(#1039) dragonfx válasza Shyciii (#1031) üzenetére


dragonfx
veterán

ok akkor nem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1040) Frawly válasza Shyciii (#1037) üzenetére


Frawly
veterán

Venni honnan érdemes ilyen fóliát? Valami online áruházas linket tudnál hozzá adni?

(#1041) Shyciii válasza Frawly (#1040) üzenetére


Shyciii
veterán

Sziaaa :)

Én a Nillkin-re esküszöm, de a gyártó oldaláról akár 30 nap mire megjön, úgyhogy egyelőre az xprotector.hu -ról rendeltem ultra clear fóliát. Az megjön 3-4 munkanap alatt. Ha az nem lesz elég jó, akkor megrendelem a Nillkint. Addig meg jó lesz védelemnek az Xprotector is, ha nem jön be.

https://www.xprotector.hu/termekkategoria/mobiltelefonok/xiaomi/xiaomi-mi-a2/

https://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-mi-6x-mi-a2-accessories/nillkin-xiaomi-mi-6x-xiaomi-mi-a2-1

Bár most szarakodik a nillkin oldala

[ Szerkesztve ]

(#1042) korcsillio


korcsillio
őstag

Sziasztok.
Hátlapo kamera miért csak 12mp-el fényképez?Be lehet ezt állítani?Portrénál 20mp de sima fotónál 12

(#1043) dragonfx válasza korcsillio (#1042) üzenetére


dragonfx
veterán

én nekem 9mpx.eseket lő.
nem tudom miért.
??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1044) korcsillio válasza dragonfx (#1043) üzenetére


korcsillio
őstag

4:3 arányon csinál 12mp de attól nagyobbat nek tudok csak portrénál

(#1045) dragonfx válasza korcsillio (#1044) üzenetére


dragonfx
veterán

ott hogy?
4:3 portré?
jó de ez miylne buziság már?
a 4:3 egy halál elavult történet.
16:9 és a 18:9 a mostani trend abba kéne 12+20 vagyis 32mpx.eser cisnálnia....
nekem 8-9eset csinál csak....
jo nagy kamu ez az egész kameramizéria.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1046) Shyciii


Shyciii
veterán

Úgy érzem zavar van a fejekben:
1. 12mp egyáltalán nem rosszabb, mint a 20mp. Sok 12mp-es kamera van, ami mérföldekkel szebb és részletgazdagabb fotókat csinál, mint ez a 20mp. Egy példa, amit bármelyik A2-es tulaj kipróbálhat: google camera csak 5mp-ként látja az első kameránkat, mégis sokkal több részletet mutat, mint a gyári kamera 20mp-el. Konkrétan az arcon látni a miteszereket a google camera-nál, míg a gyárival egy elmosott xar még úgyis, hogy a beauty mód ki van kapcsolva
2. A 4:3-as képméret egyáltalán nem elavult. Ez nagy tévedés. Még mindig sokan használják.

[ Szerkesztve ]

(#1047) Šolaire válasza dragonfx (#1045) üzenetére


Šolaire
veterán

4:3 elavult? Nem tudtam. Én így használom. Megapixel meg nem mindegy? Jó képeket lő szerintem. Ételeket is szoktam fotózni vele. Szép részletes képeket készít.

“Praise The Sun” \[T]/

(#1048) kokrak


kokrak
újonc

Sziasztok!
Láttam már itt több linkelt videót és leírást a gcam "telepítésről". Nem vagyok nagy droid buherátor így szeretnék biztosra menni.
Tudnátok segíteni abban, hogy melyik az ami bevált, használjátok, gond nélkül működik az Mi A2-höz?
Az ilyen jellegű telepítések okozhatnak problémát a telefon működésében vagy bármilyen galibát ami visszaállíthatatlan? Mivel a kamera miatt vettem a telefont örülnék neki ha még jobb képeket tudnék készíteni.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1049) Shyciii válasza kokrak (#1048) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez a slow motion videó kivételével jól működik, és részletgazdagabb fotókat csinál, mint a gyári. Night Sight algoritmus meg fényévekkel jobb a gyári low-light-nál: MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_1.2_Final

[ Szerkesztve ]

(#1050) Frawly válasza Šolaire (#1047) üzenetére


Frawly
veterán

Igen elavult. Már csak annál az oknál fogva is, ami miatt szóba jött, nem használható ki a kamera teljes felbontása vele. Meg milyen eszközhöz készítesz 4:3-at? Már az összes teló, táblagép, monitor, tévé is 16:9 vagy még szélesebb, a 4:3, 5:4 kijelzők rég kikoptak.

A 4:3-as képeknél, videóknál már csak az idegesítőbb, ha valaki állóban kamerázik, és az egész olyan lesz, mintha egy kulcslyukon át leskelődve lőtték volna az egészet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.