Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:14:57

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) bara17


bara17
tag

Arcalapú feloldás van a telefonban, az rosszul szerepel a tesztben.

(#152) Noukoum válasza gabenh (#150) üzenetére


Noukoum
veterán

Szidni kell mert Xiaomi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#153) TTommi


TTommi
aktív tag

Miert is kapott ez a telefon ajanlott minositest? Ezt egy 30 ezerert kaphato Motorola G5 is tudja, papiron ugyan lassabban, de ez az eletben nem feltuno. Valaki nagyon elfogult volt... Szerintem.

SXZ2 és SXZ5c

(#154) tomboy0013 válasza Wallenberg (#142) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Poco kijelzője kifejezetten szép IPS jó betekintési szögekkel. Az alsó bevilágítás inkább összeszerelésbeli gond lehet.

(#155) Csepy válasza TTommi (#153) üzenetére


Csepy
senior tag

Mit is tud a moto G5, amit az A2?
Tényleg érdekel. Használtam már g5-öt és most A2-m van. A G5 az A2 árnyékában sincs. Semmilyen specifikációt tekintve. És érezni a snapdragon 430-at, a 2800-as akkut, a 2gb RAMot, a csak 5"-os és csak 16:9-es képarányú kijelzőt, az ennél gyengébb kamerát... Ok, lehet vele alap okostelós dolgokat csinálni. De lehet egy Samsung Galaxy S2-vel is, sőt akkor legyen egy xiaomi mi 1 mindjárt.

Regards: Csepy

(#156) djgeg


djgeg
őstag

Pont ma vettem :D
Egy jó tanács. A Gold verzió inkbb "ROSE GOLD" mint tényleges arany szín nem sok köze van a neten sőt a dobozán található arany színhez... tehát nem ajánlom aki tényleges arany színt keres.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#157) Graphics válasza TTommi (#153) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Almát körtéhez.

Az a 430-as jóval lassabb a 636-hozz képest.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#158) Hopkins95 válasza Noukoum (#133) üzenetére


Hopkins95
addikt

LG G6 és Huawei P10

Ha keresel, akkor keresd az olcsóbbat! :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#159) Zvezda válasza juuzer (#120) üzenetére


Zvezda
junior tag

Na ebből a hozzászólásból látszik, hogy életetben nem volt a kezedbe ilyen telefon, de még hasonló sem. Nem fluidabb az iPhone SE. Az Android One-os mobilokban pont a gördülékenység a jó. Nem kell nekem a sok csicsa és fölösleges alkalmazás. És nem érdekel, hogy nem 4000-es az akksi és nem olyan a kamerája mint a Mate 20-nak amíg gördülékenységben azt tudja ez a telefon, mint a 3x, de inkább 4-5x ennyibe kerülők. Nem, az S7 se tudja ezt.

Az SE-vel kapcsolatban: nem akarom szídni a telefont, sok barátom használ ilyet, pont a kis méret miatt. Megmondom őszintén, tavaly el is gondolkoztam egy SE-n másodtelefonnak. Kölcsön is kértem egyik barátomét (ő is másodtelefonnak használja, pl túrához, terepi munkához, sporthoz), de egyszerűen annyira nem tudtam megszokni a kis kijelzőt, hogy még másodmobilnak sem vettem meg. A szövegbevitel gyakorlatilag használhatatlan ekkora kijelzőn. Lehet, hogy 165 centis embereknek akiknek mini keze van azoknak jó, de én a nagy ujjaimmal nem tudtam használni rendesen. Az iOS pedig nagyon buta annak aki az Androidot szokta meg és szereti. A kamerája pedig nem jobb mint ennek, az előlapi kamera pedig egy nagyon rossz vicc, használhatatlan, konkrétan vérlázító, hogy egy ilyen árú telefont ki mertek adni ilyen rettenet előlapi kamerával 2016-ban.

Xiaomi Mi A2

(#160) balazs312 válasza Graphics (#157) üzenetére


balazs312
tag

660* 🙂

(#161) balazs312


balazs312
tag

Látom sokan elvannak tévedve, de hát ez van az interneten😁 akinek nem tetszik ez a telefon vegyen csájfón 10-est, de előtte adja el egyik veséjét hogy megvehesse

(#162) Millerchris


Millerchris
tag

Best buy vétel!

A holnap mèg messze van!

(#163) Noukoum válasza Hopkins95 (#158) üzenetére


Noukoum
veterán

Sajnos nálam ezek nem opciók, fontos hogy megbízható boltból legyen a mobil :) Mint ahogy a külföldről rendelt mobil sem opció.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#164) Noukoum válasza balazs312 (#161) üzenetére


Noukoum
veterán

Sokan azt hiszik hogy azért mert Xiaomi ennek mindent tudni kell fillérekért. Persze az nem baj hogy a konkurencia ilyenért egy alsóközépkategóriás mobilt ad, ez meg simán közép-felsőközép kategória.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#165) Wallenberg válasza Noukoum (#164) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Így van.

Nekem is tökéletesen megfelel. Nincsenek nagy igényeim.

[ Szerkesztve ]

(#166) Hopkins95 válasza Noukoum (#163) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jaj, hát akkor muszáj lesz beérned ezzel a telefonnal, ami szintén nem rossz. :)

(#164) Noukoum Azért ez nem igaz. Nézd meg nyugodtan, hogy ha jön ebben a kategóriában egy LG, Nokia vagy HTC telefon gyengusz hardverrel és ráadásul drágán, akkor bizony megkapja a magáét a fórumon. Pl. Nokia 2.1

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#167) juuzer válasza Zvezda (#159) üzenetére


juuzer
addikt

Mi A1-et használok és van SE-m is, szóval ez nem jött be :D

Csak azt mondtam, hogy nem kell ezt a telefont az egekbe isteníteni.

Használd egészséggel, de azért ésszerű kereteken belül kezeljük :)

Egyébként meg "kezedben" ;)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#168) Zvezda válasza Hopkins95 (#166) üzenetére


Zvezda
junior tag

A HTC, LG, Sony gyenge szarokat ad ennyiért de inkább drágábban. Ott jogos a kritika. Ez a telefon viszont ennyiért best buy. A kamerája is megfelelő. Ne várjunk már Mate 20 szintű csúcskamerát 65-70 ezerért.... Ha a Samsung adta volna ki ugyanezt 120-ért akkor itt nyáladzanának a fanboyok, hogy ez milyen jó. Itt annyiról van szó, hogy a Xiaomi rohadtul beleköpött a nagyok levesébe megint, és egy újabb brutális ár-érték arányú mobilt hoztak össze, ami a rajongóknak fáj. Én rohadtul nem vagyok Xiaomi rajongó (semmilyen fan se vagyok), hanem azért vettem ezt, mert ennyiért még csak hasonlót sem találtam. Ha jövőre tegyük fel, hogy a HTC hoz össze egy ilyen ár-érték arányú mobilt, akkor az elsők között fogom megvenni. Ideje lenne a beteges márkafanatizmust kinőnie mindenkinek. Komolyan, mi alapján rajong valaki egy márka miatt? Jobb lesz neki ha a kedvence jobban fogy? Nem. Ha kiad valaki egy jó mobilt, akkor később is stabilan az a márka lesz a jó? Nem. Egy adott típust lehet szeretni ha jól sikerült, és ez a teló bizony kurvára jól sikerült. De ettől még nem leszek Xiaomi rajongó. Én pl. 2010 óta asszem 11 márka telefonját használtam, szóval nehéz rámfogni hogy fanatikus lennék. És megengedhetném magamnak, hogy ennek a többszörösébe kerülő mobilt vegyek (volt is korábban több csúcsmobilom), de mostanra jutott el oda a mobilpiac, hogy ez teljesen fölösleges, mert ennyiért is jót lehet venni. Persze, aki nagyon izgul a kamerára az más, de nekem ez pont elég. Nem akartam itt senkivel vitatkozni, de szánalmas volt amit itt lenyomtak a trollok. Szóval nyugodjon csak le mindenki a picsába, és beszéljünk normálisan a telefonról. A trollocskák pedig húzzanak el, és nyomkodják csak nyugodtan az apucitól kapott iPhonet vagy Samsungot.

juuzer: Ha tényleg ezt a két mobilt használod akkor meg még érthetetlenebb amit írsz. Kamerát ne hasonlítsuk össze amíg az SE-ben használhatatlan az előlapi kamera. A Mi A1-nél nem vettem észre hogy gyorsabb lenne az SE, de az A2-nél meg aztán semmiképp. Processzorban azért nagyon nagy előrelépés a 660 a 625-höz képest

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A2

(#169) tomboy0013 válasza Zvezda (#168) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezt most jól megmondtad, egy kis egófényezés és mások letrollozása közepette. :N
Én sem értem a márka fétist, de azért nem kell túltolni sem a dolgot, mindenkinek ugyanannyi joga van véleményt nyilvánítani ha normális stílusban történik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#170) Zvezda válasza tomboy0013 (#169) üzenetére


Zvezda
junior tag

Ebben mi volt az egofényezés? Hogy sok féle mobilt használtam? Csak a tényeket írtam le. Azzal, hogy hány márkát használtam már szeritem maximum a nyomortelepen vagy az általános iskolában lehetne menőzni. Itt pedig nem kulturált vélemény nyilvánítás volt hanem fröcsögés, de ezeket a kommenteket nagyrészt szerencsére már törölték

Xiaomi Mi A2

(#171) Hopkins95 válasza Zvezda (#168) üzenetére


Hopkins95
addikt

Úgy van ahogy juuzer kolléga mondja. Nekem sincs bajom ezzel a telefonnal, de azért ne túlozzuk el. És miattam Samsung vagy LG telefon is lehetne, én leírtam az LG G7-nél is, hogy szerintem a mezőnyhöz viszonyítva milyen gyenge a kamerája.

Egyáltalán nem rossz telefon ez, főleg ennyi pénzért. De azért ne essünk túlzásokba a képességeit tekintve. Pl. az iPhone SE-ben található chip még mindig erősebb és szerintem(!) jobb képeket csinál az a telefon. Egyébként nekem sem opció már olyan kis telefon, szóval én is inkább ezek között keresgetnék.

Egyébként használd egészséggel, Peace! :R

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#172) tomboy0013 válasza Zvezda (#170) üzenetére


tomboy0013
veterán

Engedd el.

(#173) Zvezda válasza Hopkins95 (#171) üzenetére


Zvezda
junior tag

Ez a hozzászólás nem is neked szolt igazábol csak az első 1-2 mondat, ezt nem irtam oda, bocsi. A trollok alatt nem téged értettelek.

De mindegy, a lényeg hogy nyugodjon le mindenki :D

Xiaomi Mi A2

(#174) kelly416 válasza zolomon17 (#74) üzenetére


kelly416
veterán

Ha nem akarsz főzött romot rátenni, ott a lelakatolás lehetősége (alkalmazásválasztóban lefele húzod az appot), és többnyire az is működik, de "stock" rendszerben erre sem volt opcióm. De tényleg egy jó főzött rommal fél évig nem piszkáltam semmit és minden üzemelt rendesen.

(#175) kelly416 válasza trebrona (#104) üzenetére


kelly416
veterán

Xiaomi együttható? ;]

(#176) juuzer válasza Zvezda (#168) üzenetére


juuzer
addikt

Értem én. :)

Egyébként a Samsung most adta ki az első bérgyártott telefonját SD 660-nal 100k alatt :)

Nekem többször megakadt az A1, mint az SE.

De tényleg engedjük el, használd egészséggel.

És sry.

Béke! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#177) csordas11


csordas11
aktív tag

Használtam Iphone se-t másfél évig. Szerettem. Az IOS 10-el jó volt, a 11-el iszonyat szar, a 12-vel lett a legjobb, de rá kellett jönnöm, hogy méretre nekem jobb a nagyobb méret. Megkapta a 10 éves fiam a Nexus 5 után. 2 nap múlva visszakérte a Nexus 5-öt, de vettem neki egy Mi A2-t. Azóta boldogság van. Összehasonlítva az A2-t az én csúcs telefonommal elgondolkodtam érdemes volt-e ennyit költeni egy csúcstelóra. Amúgy a külföldi elismert tesztoldalak külön kiemelik az A2 kamerájának jó minőségét (androidcentral, gsmarena).

(#178) Luck Dragon

Nem fogom lecserélni erre az A1-et. Egyszerűen számomra nincs akkora előrelépés.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#179) batai15 válasza balazs312 (#161) üzenetére


batai15
félisten

Senki nem állította hogy szifon vetély társa lenne, látom baj van a fejben.

(#180) Graphics válasza juuzer (#176) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De nem is jön errefelé....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#181) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem tetszik a telefon. Játszósnak meg is veszem, mivel Google-féle rom van rajta, nekem megfelel.

(#182) Ricardo válasza csordas11 (#177) üzenetére


Ricardo
félisten

"Amúgy a külföldi elismert tesztoldalak külön kiemelik az A2 kamerájának jó minőségét (androidcentral, gsmarena)."

Na igen. A gsmarena tesztjében szereplő esti képek köszönő viszonyban sincsenek az itteni tesztben szereplő esti képekkel. Mintha nem is azonos típusú készülékkel készültek volna. Természetesen lehetnek eltérések, hiszen az idő,a hely (máshol készültek, máskor, más viszonyok között) , és a megvilágítás sem azonos. Sőt, két azonos típusú készülék között is lehetnek minimális eltérések, de ekkora minőségbeli különbség nem szokott lenni.

(#183) Graphics válasza janeszgol (#181) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen az a játszós? :D Játszol rajta?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#184) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Nekem 5 napig volt meg ez a telefon, még augusztusban valamikor. Ennyi idő után megváltunk egymástól és maradtam a jól bevált Honor 9-esnél. Anyaghasználatra nagyon jó az A2, a kijelzője szép, szerintem jobb képeket lőtt, mint az itteni tesztképek. Azért adtam el, mert az aksija nevetséges volt a Honoréhoz képest, 3-3.5 óra SoT jött ki általában, a fényérzékelő telefonálás közben megbolondult, állandóan letettem a hívást, ki-be kapcsoltam a fülemmel a zseblámpát stb, plusz a gyári Android kikészített, olyan buta volt számomra. Annál még egy iOS is okosabb. :D Mindenesetre, aki szereti a gyári felületet, annak tetszeni fog.

(#185) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Nagyon vártam a tesztet, ilyen telefont akartam.Nagyon sok idő volt, mire kijött a cikk, annyi öröm az ürömben hogy legalább nem vesztettem semmit.Komolyan nem értem,hogy a fenébe lehet mindig elb@szni a kamerát.Mar tényleg muszáj leszek venni egy felső kategórias telót (pedig kurvara nem ér annyit egyik sem) hogy mobillal lehessen valamit alkotni, ez nevetséges.Pedig ez a telefon sem olcsó, de ezek a képek borzalmasak.Meizu M6 note-om visszasirom komolyan ehhez képest és kevesebb, mint fele ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#186) powersys válasza gabikiraly2 (#149) üzenetére


powersys
csendes újonc

Ez a te dolgod. Az meg az enyém higy nem adnék egy több mint egy éves telóra 100 ruppót.

(#187) powersys válasza Richoo44 (#185) üzenetére


powersys
csendes újonc

Nekem van A2-esem és teljesen jó képeket csinál. Én sem értem az itteni tesztet, a többi tesztoldalon + a külföldi oldalankon is a fényképeket hozták ki az erősségének. Mondjuk ha profibb képeket akarok készíteni arra ott van a nikon dslr-em

(#188) powersys válasza Wallenberg (#138) üzenetére


powersys
csendes újonc

Nekem is 6/128-as van igaz én 78-ért vettem és csak egy év garanciával.

(#189) Magnat válasza Hopkins95 (#158) üzenetére


Magnat
veterán

De ezek még mindig 33%-kal magasabb árak mint az A2.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#190) Magnat válasza bedibazsa (#184) üzenetére


Magnat
veterán

Nem közelségérzékelőt akartál mondani?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#191) bedibazsa válasza Magnat (#190) üzenetére


bedibazsa
senior tag

De, az az, köszi a javítást! :)

(#192) dragonfx


dragonfx
veterán

Vicces a kamerat fikazzatok.messze a legjobb a piacon.300e.s kategoria. Nekem 5-5.5 sot jon ki mindig pedig 4g jatek minden megy rajta.
A tarhely bovites es jackhiany minden mai jobb telon megvan..
Erdekes hogy nem.nagy gyarto 300e.s cucca es egybol lehuzzatok vegyesre.jelenleg s legjobb vetel a piacon kozepkategoriaba. Amiket felsoroltok egyik sem er a nyomaba.p20 lite,honor.....uristen ti miket neztek???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#193) bedibazsa válasza dragonfx (#192) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Sajnos nem értem, miről beszélsz. Ez nem 300 ezres telefon és nem lehet bővíteni a memóriát plusz kártyával.

(#194) dragonfx válasza bedibazsa (#184) üzenetére


dragonfx
veterán

A hiba nalad volt.en ha tolom egyguzamba 4g.n jatekot akkor 5 ora. Amugy 5.5. De szerintem a 6 se lehetetlen.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#195) Zvezda válasza Ricardo (#182) üzenetére


Zvezda
junior tag

Az enyém is jobbat csinál, mint amik itt vannak. Lehet, hogy a mobilarena kapott egy hibás példányt

Xiaomi Mi A2

(#196) bedibazsa válasza dragonfx (#194) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Egyhuzamban nem nehéz annyit kihozni. Vegyes használat mellett volt 3, életszerű helyzetben, úgy, hogy telefonáltam is közben. A készenléti fogyasztása is sok volt. Egyfolytában nincs időm használni, dolgozni is kő' valamikor. :D

(#197) tomboy0013 válasza dragonfx (#192) üzenetére


tomboy0013
veterán

"A tarhely bovites es jackhiany minden mai jobb telon megvan.."

Na ez mondjuk nem igaz.

Itt szerintem inkabb az a baja az embereknek, hogy az A1-hez képest SoC-ba előreléptek, a többi dologban vagy stagnál vagy visszafejlődött a teló, pl: telés kamera eltűnt, akku kicsit kisebb lett a nagyobb kijelző és erősebb SoC ellenére, eltűnt a bővíthetőség és a jack csati is. Nem a konkurenciához kell elsődlegesen mérni, hanem az elődhöz.

(#198) Wallenberg válasza tomboy0013 (#197) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Éppen ezért vettem a 6/128-as verziót. Már 141 app van rá letöltve és még mindig van 90 GB tárhelyem!

A dobozban meg van USB-C - 3.5mm átalakító, úgyhogy ez is kilőve. De ebayen 1.25 euróért lehet átalakítót kapni.

Harmadrészben, a teló nálam kibír bőven egy napot, néha másfelet is.

[ Szerkesztve ]

(#199) Noukoum válasza tomboy0013 (#197) üzenetére


Noukoum
veterán

Hiába nincs tele kamera, abban is jobb lett. Meg lehet nézni más teszteket is nyugodtan.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#200) tomboy0013 válasza Noukoum (#199) üzenetére


tomboy0013
veterán

Telében hogy lehetne jobb ha nincs?

(#198) Wallenberg: Akkor tök jó ha nálad van az átalakító, de ha nincs és pont szükség van a csatlakozóra akkor sokat nem érsz az egésszel. Ilyen az A1-nél nem fordulhat elő.
Az üzemidő meg attól függ ki mire használja. Én a tulajoknál sem azt látom, hogy el lennének ragadtatva az üzemidőtől.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.