Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:14:57

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) dh66e válasza feel2006 (#4000) üzenetére


dh66e
veterán

Na jó ,de amikor este felrakod akkor a kijelzőn látod hogy gyorstöltést vagy lassút ír ki nem?

(#4002) bibliator


bibliator
aktív tag

Nekem eltűnt a gyors töltés, a Ne zavarjanak mód neha nem kapcsol ki automatikusan, az aksi idő is romlott. De az utolsó 9-es droidon nalam nem ment a Google asszisztens, es a Chrome is vacakolt. Annál mist jobb.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4003) Teagol


Teagol
aktív tag

Tudom hogy luxus hiszti, de kapunk még frissítést? Hiányzik az izgalom! ;]

[ Szerkesztve ]

(#4004) trance89


trance89
őstag

Nekem tegnap lett elegem a gyári romból, majdnem 1 évig húztam mindenféle romolgatás nélkül ami nálam rekordnak számít eddig de már olyan bugok jöttek elő hogy az szinte hihetetlen
Csak hogy soroljam: november tájékától nem működött a rezgés, pár hónapja a chrome néha néha befagy, home gomb és vissza az appba megoldja (gyorsítótár/app adatok törlése sem segített)
Tegnapelőtt melóban veszem elő a telefont a táskámból és be volt kapcsolva a led, 2órát ment így az akkut 28%-ra leszívva és betonbiztos hogy nem én kapcsoltam be, ritkán húzom le az állapotsávot és mindig duplatappal zárom a kijelzőt ha teszem el szóval véletlen megnyomódás nem játszik
mégegy dolog: random restart, pár hete vacsorázok mellettem pedig a teló a semmiből random fogja magát és restartol, azóta tegnap este fordult elő újra amikor zenét akartam volna indítani ráböktem a play music-ra felvillanik és bezáródik az app mondom miafene, újra rámegyek és restartol a teló
ebből azt szűröm le hogy valami ku***nagy ramkezelési bug van a gyári romokban, sok más irritáló bug mellett
a 9-essel szinte semmi gondom nem volt de ennél a 10-nél már betelt a pohár
ment fel a LOS, vártam már egy ideje hogy rendesen forrjon ki, amúgyis hosszú évek óta nagy LOS fan vagyok, ennél semmi hasonló hibákról nem írnak ami gyárin előfordul
akinek gondja van a gyárival erősen ajánlom, már csak a dupla koppos ébresztés miatt nagyon megéri, arról nem is beszélve hogy a gyári rom testreszabhatóság szempontjából egy fapados szar ehhez képest
gari nem veszik semmiképpen mert bármikor mehet vissza a gyári és zárható nyom nélkül a bootloader, már csak emiatt éri meg google one telót venni, garanciáztattam már egyéb gondok miatt google one/nexus telót szanaszét romolás után szóval tudom :D

(#4005) dlaj válasza trance89 (#4004) üzenetére


dlaj
őstag

a 9-essel szinte semmi gondom nem volt de ennél a 10-nél már betelt a pohár

Pontosan így érzem én is.

Az összefoglalóban nem látom a bootloader nyitást. Mi menete?

(#4006) ntomka válasza Teagol (#4003) üzenetére


ntomka
nagyúr

Biztos kapunk, de várd meg a vírus mizéria véget. Kínában nagyon nem állt még helyre az élet.

ツ Headphones on - World off

(#4007) dlaj


dlaj
őstag

Bootloader nyitás

A Mi A1 összefoglalóban találtam. Itt is ugyanígy megy?

A nyitott bootloader előfeltétele a custom romok feltelepítésének.
1. Engedélyezd a Fejlesztői beállításokat (developer options) a telefonodon: Beállítások -> A telefonról (About) -> Buildszám (build number). Tapizd a Buildszámot 7x; ha megjelent az üzenet ("gratulálunk, most már fejlesztő vagy") akkor sikerrel jártál.
2. Engedélyezd az oem-unlock lehetőségét a Fejlesztői beállításokban: Beállítások -> A telefonról (About) -> Rendszer (System) -> Speciális (Advenced) -> Fejlesztői beállítások (developer options) -> OEM-feloldás (oem unlock)
3. Telepítsd a minimal ADB-t és az ADB drivert a számítógépedre
4. Indítsd újra a telefont Fastboot módba: Kikapcsolt állapotban hangerő le és bekapcsológomb egyszerre nyomása rezgésig.
5. Csatlakoztasd a számítógépre a telefont usb-n.
6. Indítsd el a parancssort (Win+R majd "cmd" és OK gomb)
7. - ha ezután a parancs után látod a csatlakoztatott eszközöd akkor eddig sikerrel jártál.
8. - Ha ez a parancs sikeresen lefut akkor a Bootloader nyitottá vállik. Pár másodperc az egész. Ujraindítás után a képernyőn pár másodpercig megjelenik az unlocked állapotra vonatozó figyelmeztetés és elindul a rendszer.

(#4008) trance89 válasza dlaj (#4007) üzenetére


trance89
őstag

Igen, nexus/one/pixel telókon teljesen ugyanaz a folyamat

(#4009) dlaj válasza trance89 (#4008) üzenetére


dlaj
őstag

:R

(#4010) Teagol


Teagol
aktív tag

Használ valaki Digi simet?
Gondoltam kipróbálom az 50 Giga netet havi 1000 Ft-ért.
Budapesten vagyok, elvileg gond nem nagyon lehet vele.
Csak sim kártya, telefon szolgáltatás nélkül. A mobil stick amibe menne már nem kellett (nem is volt :D ).
A készülék felismeri, de nincs rajta net. (először 4G-t írt, de most már csak GPRS :D).
Értem én, hogy küzdenek a lefedettséggel, de Káposztásmegyeren vagyok! :U

Jól gondolom, hogy ennyi a probléma, beljebb már nem lesz ebből gondom? :F

(#4011) dh66e válasza Teagol (#4010) üzenetére


dh66e
veterán

Be kell rendesen állítani és akkor lesz rajta neted.Digi mobil topik segít.
Használtam már Káposztáson. :K

[ Szerkesztve ]

(#4012) Teagol válasza dh66e (#4011) üzenetére


Teagol
aktív tag

Meg is van!
Hála! :DD

(#4013) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!

A frászt hozta rám az A2.
A 10-es droidra frissítés után az újraindítás-ra nyomva nem reboot-ot csinált csak egyszerűen leállt (mint utóbb kiderült).
Először nem mertem bántani, gondoltam hátha csendben csinál valamit sötét képernyővel, de aztán egy negyed óra után elkezdtem babrálni.
Sima nyomkodásra nem reagált, de hosszú bekapcsoló gomb nyomásra végül elindult, mint rendesen és némi animációk és "alkalmazás optimalizálás" után újra használható lett.
Azóta működik nagyobb gondok látszólag nincsenek.

Volna azonban egy két kérdésem.

Tudja valaki, hogy ez mi és mi lesz , ha letiltom?

Illetve, hogy el lehet-e tüntetni ezt a "Néma értesítések" feliratot viselő nem tudom mit (mert ugye nem értesítés), szóval ezt a téglalapot, mert szerintem csak a helyet foglalja.

Ha már egyszer bejött az az értesítés és látom is, hogy ott van, mert éppen nézem, akkor nem tök mindegy, hogy adott-e hangot érkezéskor vagy nem?
Vagy lehet lemaradtam valamiről és nem értem a dolog funkcióját.

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#4014) darvinya válasza eclipse19 (#4013) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan Újraindításra nyomtál?
Mert megváltozott az a menü.
Nálam tökéletesen működik.

Blokada néma értesítése, s visszább írtam erről hogy mit lehet kikapcsolni.
Maga néma értesítés jelzést nem lehet kikapcsolni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4015) eclipse19 válasza darvinya (#4014) üzenetére


eclipse19
senior tag

"Biztosan Újraindításra nyomtál?
Mert megváltozott az a menü."

Nem a Power gombos menüből indítottam újra, hanem amikor befejezi a frissítés telepítését, akkor van ott egy olyan tapizható szöveg, hogy Újraindítás vagy hasonló, a pontos szövegre nem emlékszem.
Ez a frissítés utáni első újraindítás (vagy frissítés közbeni, nem tudom mikor számít befejezettnek).
Leállítás opció ott nincs, ha jól emlékszem.
Na, akkor nem indult el magától, csak leállt.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#4016) darvinya válasza eclipse19 (#4015) üzenetére


darvinya
titán

Olyanom volt már, de vagy tégla lett a telo vagy nem, viszont 5 percet érdemes várni, mert mint írtad molyol háttérben valamin.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4017) eclipse19 válasza eclipse19 (#4013) üzenetére


eclipse19
senior tag

Adaptive Notifications-t senki nem tudja, hogy micsoda?
Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#4018) ntomka válasza eclipse19 (#4017) üzenetére


ntomka
nagyúr

LMGTFY: [link]

ツ Headphones on - World off

(#4019) eclipse19 válasza ntomka (#4018) üzenetére


eclipse19
senior tag

Ezt én is láttam, köszi.

"This is just some of the many, minor features that are available in Android Q Beta 4."

Ez min. 3 (2 Release Candidate + az első "végleges") kiadással ezelőtti állapotról szól.
Úgy látszik azóta elég sokat változott, mert amit mi kaptunk az A2-re az eléggé más. Vagy neked van pl. "Automatikus priorizáslás", met nekem nincs.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#4020) ntomka válasza eclipse19 (#4019) üzenetére


ntomka
nagyúr

Van, mert észrevehető, hogy ha én nem állítok mást, akkor ő magától teszi némába az értesítést, vagy épp kiveszi onnan. Gondolom figyeli, hogy milyen értesítésekkel szoktam foglalkozni.

ツ Headphones on - World off

(#4021) Bigfriend01


Bigfriend01
csendes tag

Sziasztok

A telót Bangoodról rendeltem még tavaly áprilisban. Pár hete frissítettem Android 10-re, eddig gond nélkül ment a gyári rendszer, soha nem volt vele semmi gond. Pár napja viszont használat közben random összeomlik a rendszer. Érintés közben bekockásodik/becsíkosodik a kijelző, utána elsötétül és nem lehet feloldani csak rezeg, fél/egy óra pihenés után viszont gond nélkül felold és lehet használni. Van tippetek hogy mi okozhatja a problémát? Vizet nem kapott, kijelző karcmentes. Szerintetek HW probléma esetleg egy downgrade segíthet?

(#4022) trance89 válasza Bigfriend01 (#4021) üzenetére


trance89
őstag

Ez hardveres problémának tűnik, ilyeneket szoftveres bugok nemnagyon szoktak okozni
Azért egy custom rom felrakásával megpróbálkoznék hátha mert xiaominál már semmin sem csodálkozok, lásd mi a2 lite droid 10 frissítése: [link]
Szerencsére gond nélkül nyitható a bootloader és elérhetők normális a gyárihoz képest szinte bugmentes custom romok
Downgrade-en ne gondolkozz mert 9-re visszatérve törlődik a persist partíció, aztán poháralátétnek talán még jó lesz (wifi és imei nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#4023) plömplöm


plömplöm
őstag

ezt a screenshot még vasárnap este:

gyári 10-es, minden frissítéssel, teljesen mókolatlan. nem a gyári adapterrel/kábellel, az asszem nem tud ennyit, egy dell latitude usb-c adapterével lett, mert kíváncsi voltam.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#4024) TaylorPro


TaylorPro
Topikgazda

Nagy a csend, ezért feltoltam a legújabb Pixel Experience romot. Ajánlott még mindig.

Pixel 8 Hazel

(#4025) Teagol


Teagol
aktív tag


Sziasztok!
Nem pont ide való, de itt szoktak értelmes gondolatok születni ...
Asszonynak vettem egy MI A3 telefont, másfél hónapja használja, még 9-es droid van rajta.
A következőkre panaszkodik: fülhallgató bedug, ikon megjelenik de a külső hangszórón megy a lejátszás. Ez már többször is előfordult.
A másik probléma, hogy lassan fotóz az eszköz, többször le is fagyott közben, újra kellett indítani.

Nekem szoftveres hibának tűnik, és mivel egy új telefonról van szó, nem a "minden töröl és újra belak" jut eszembe.

(#4026) bara17


bara17
tag

Szaisztok!

Olyan problémám lenne, hogy a MI A2-es telefonon, az ujjlenyomat olvasóval nem tudom feloldani a kijelzőt. Az ujjlenyomat olvasóval egyéb műveleteket feloldott kijelzővel tudok végezni (értesítési sáv lehúzása).

Mi lehet a gond?

Köszi előre.

(#4027) darvinya válasza Teagol (#4025) üzenetére


darvinya
titán

Nem éppen SW hiba, mert itt összeségben a hibák inkább HW hiba.
Lassú fotó+fagyás, nem tud átválltani fülhallgatóra, ez inkább komolyabb HW hibára utal.
Mivel nincs komolyabb tesztelve a készülék, emiatt került forgalomba.
Helyedbe visszavinném / cseréltetném, s a javítgatásba nem mennék bele, mert pár kör lesz mire tényleg cserélik, vagy egészet újjá építik.

bara17

Biztosan hozzáadtad az ujjlenyomatot a telefon lezárásához?
Mert ujjlenyomatos értesítősáv lehúzáshoz nem kell hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4028) Teagol válasza darvinya (#4027) üzenetére


Teagol
aktív tag

Ez nem hangzik jól, mert most mire eljutok a boltig ...

Köszönöm!

(#4029) TCr válasza TaylorPro (#4024) üzenetére


TCr
veterán

Tisztelettel kérdem, miért jobb a gyárinál?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4030) bara17 válasza darvinya (#4027) üzenetére


bara17
tag

Tuti :)

Telefon újraindítás amúgy ideiglenes megoldotta a gondot, de már másodszor történt ilyen, hogy hosszabb ideig nem műkdött a dolog...

(#4031) darvinya válasza bara17 (#4030) üzenetére


darvinya
titán

Akkor marad a tesztelés, hogy miért, vagy mi fogja meg lezárt képernyő ébresztés ujjlenyomattal.
SmartLock nincs aktíválva és nincs hozzáadva valami?
Ha nincs, akkor drasztikus megoldás, a gyári visszaállítás és ekkor tesztelni.
Ha ekkor is rossz, akkor visszarakni olyan ROM-ot amin biztosan működött.
Ha ekkor is rossz, akkor HW hiba.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4032) TaylorPro válasza TCr (#4029) üzenetére


TaylorPro
Topikgazda

Nem jobb, teljesen más. Olyan mint egy pixel.

Pixel 8 Hazel

(#4033) TCr válasza TaylorPro (#4032) üzenetére


TCr
veterán

Ha felraktad, valamiért csak jobban szereted, mint a gyárit.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4034) TaylorPro válasza TCr (#4033) üzenetére


TaylorPro
Topikgazda

Volt már fent. Igazából csak unatkoztam ezért tettem fel újra. Friss márciusi csomaggal van. Nem ad többet mint a gyári, nincs volte.

Pixel 8 Hazel

(#4035) trance89 válasza TCr (#4033) üzenetére


trance89
őstag

A bughalmaz, szarul optimalizált gyári helyett bármi jobb
Nálam lassan 2 hete lineageos 17.1 van használatban, abszolút elégedett vagyok vele, minden megy rajta/mindent tartalmaz ami a gyári rom-on nincs
Pl gesztusvezérlés minden launcherrel, duplakoppos ébresztés stbstb
És még a SOT is jócskán megnőtt, bőven hozza azt amilyen a gyári 9-esen volt, sőt. 5-6 óra simán megvan, fele-fele arányban wifi/4g, galaxy watch active 2 állandóan bt-n rajta lóg szóval ebben a felállásban egyenesen kimagasló. Jelenleg is 58%-on vagyok, 23 órája töltve, 2:45 SOT
Ugyanebben a felállásban gyári 10 alatt örültem ha összejött a 4 óra...

(#4036) ntomka válasza trance89 (#4035) üzenetére


ntomka
nagyúr

Volte?

ツ Headphones on - World off

(#4037) bibliator


bibliator
aktív tag

Sziasztok! Kb mióta felraktam a 10-est azóta panaszkodnak, hogy vissza hallják magukat a telefonban, mikor velem beszélnek. Lehet ez szoftveres probléma?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4038) trance89 válasza ntomka (#4036) üzenetére


trance89
őstag

Nem tudom mivel én nem használtam gyárin se, a szolgáltatóm(O2) oldalán a támogatott modellek között nem szerepel a Mi A2
viszont elvileg megy rajta, utolsó changelog-ok: [link] [link]

(#4037) bibliator
a gyári rom hibája, xda-n elég sokan írnak erről, rengeteg embernél előfordul
custom rom alatt nincs ez a probléma

[ Szerkesztve ]

(#4039) bibliator válasza trance89 (#4038) üzenetére


bibliator
aktív tag

akkor teszem fel a customot....meguntam

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4040) bibliator


bibliator
aktív tag

Valaki leírná hogyan kell nulláról feltenni custom romot.
Régen, még (defy, mi 4c) romoltam, de az régen volt....

köszi

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4041) bibliator válasza bibliator (#4040) üzenetére


bibliator
aktív tag

Odáig eljutottam, hogy unlockoltam. Próbálom a twrp-t felrakni, de ezt az üzit kapom: Hol rontottam el? [link]

[ Szerkesztve ]

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4042) trance89 válasza bibliator (#4041) üzenetére


trance89
őstag

A Mi A1 összefoglalóban ott a részletes leírás, ugyanaz a folyamat
A twrp-t pedig nem flasheljük hanem csak bootoljuk mivel a custom romok alapból tartalmaznak saját recovery-t, már nincs külön recovery partíció, a system része ezért felülíródna:
fastboot boot twrp.img
Az A/B slot-os újabb telóknál már picivel másabb mint régen.
Ha a twrp bebootolt utána system/data/cache wipe advanded fül alatt, install rom, slot csere (twrp advanced menüpont asszem) utána reboot fastboot(bootloader) módba, újra fastboot boot twrp.img és most flasheld a gapps csomagot
A gapps helyes működéséhez elengedhetetlen a slot csere flasheléskor
Gapps csomagok közül pedig az abszolút minimum pico csomag ajánlott, esetleg nano. Az e felettiekkel sokaknál vannak gondok
Custom romokból a LineageOS 17.1 vagy a PixelExperience az ajánlott, én kifejezetten LOS párti vagyok de a PE-ről is egész jók a visszajelzések

(#4043) bibliator


bibliator
aktív tag

Wipeoltam, megyek az install fülre, de ott nincs semmi, mármint a felmásolt tartalmaim. Hol lehet?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4044) bibliator válasza bibliator (#4043) üzenetére


bibliator
aktív tag

OTG-n sikerült feltennem a Lineage-t.
A gogle play szórakozik. Nem enged telepíteni waze-t, chromeot....Ti találkoztatok ilyennel? A Gapps pico-t tettem fel.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4045) bibliator válasza bibliator (#4044) üzenetére


bibliator
aktív tag

Az "sd card"-ra nem enged felmásolni. Nézem tele van minden féle értelmezhetetlen szöveges mappával. A gép se ismeri fel a telefont, hiába teszem fájlátvitelre. Hol rontottam el? Itt lehet a probléma, mert a fel nem települő programoknak szüksége lenne tárhely elérésre, de az most ahogy látom nincs....

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4046) bibliator


bibliator
aktív tag

Azt írja a galéria alkalmazás is, hogy "Nincs tárhely/ Nincs elérhető külső tárhely. Szóval nincs sd kártya hely. Mit tudok ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4047) trance89 válasza bibliator (#4046) üzenetére


trance89
őstag

Lineageos-t raktál fel? Mert akkor ott a nyitó hsz-ben van az ajánlott twrp: [link]
Az ajánlott gapps csomag szintén ott, nikgapps bár nála opengapps pico is jól működik

(#4048) bibliator


bibliator
aktív tag

igen, azt a TWRP-t használtam, de már az alatt sem látszódott az SD card mappa, vagy internal storageban semmi, ezért kellett OTG-ről telepíteniem, mert nem látta azokat a cuccokat, amiket felmásoltam a telefonra. Szerintem már ott szállt el valami.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4049) bibliator válasza trance89 (#4047) üzenetére


bibliator
aktív tag

Az internap storage-val lesz valami baj, mert most is, mikor rámegyek a TWRP-ben az "INSTALL"-ra akkor a /sdcard mappában értelmezhetetlen dolgok vannak. Mintha megszűnt volta a régi sdcard mappa és valami másik mappát tett annak...

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#4050) TaylorPro válasza bibliator (#4048) üzenetére


TaylorPro
Topikgazda

Először is. Amikor bebootolsz a TWRP-vel látod azt a sok hülye nevű mappát. Most ilyenkor rá kel menni a speciális törlésre és mindent törölni és formázni kel. Majd létrejön egy TWRP mappa, ide be kell másolni a romot és feltenni. Így a háttértár is rendbe lesz. Újra fel kell tenni a romot ahogy leírtam hogy a háttértár helyrejöjjön.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.