Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:14:57

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Khelben


Khelben
nagyúr

Látom a videózás alatt ugráló fókuszt még mindig nem sikerült megjavítani.

(#302) SkyLine3000 válasza vilmose33 (#249) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Előbb-utóbb csak vége lesz ennek a méretnövelésnek. Csak nem fognak 10"-os telókat gyártani... Bár a mai trendeket nézve bármi megtörténhet. Én mindenesetre akkor sem megyek 5,5 fölé, ha csak nagyobb telók lesznek. Akkor nem veszek. Így sem akarok. Szerencsére van akkora választék, h talál magának az ember, ha keres.

(#303) zeg válasza vacs (#130) üzenetére


zeg
senior tag

Mi Note 2 (2016) 6/128. MIUI 10 Global, Droid 8.0, Háttérben futó alkalmazások száma:390 (kb 3 hete volt újraindítva, egy védőfólia csere piszkálgatás miatt). Ez kb. az alap foglalt mennyiség. Ram: 48%: 2,77GB / 5,58GB. Háttérfolyamatok normál korlátozással. Ledobhatok a háttérbe még egy wazzét, carmageddont meg egy sygicet, esetleg mehet a háttérben a TuneIn, közben néhány chrome lapot .webm videókkal, de akkor sem fog történni kb semmi, legfeljebb az akksi merülhet gyorsabban (4000mAh).Nem zárogat be semmit, csak ha a beállításai engedik.Persze biztos meg lehet tölteni ezt a RAM mennyiséget bezárogatásig, no de ez egy 2016-os, még csak nem is a flagship telója a saóminak...

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#304) Ryoo válasza Breki (#283) üzenetére


Ryoo
senior tag

Miféle frissítés? Nálam rákeresve se talál semmit.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#305) nobiand válasza Ryoo (#304) üzenetére


nobiand
aktív tag

Szerintem az októberi biztonsági frissítésre gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#306) Ryoo válasza nobiand (#305) üzenetére


Ryoo
senior tag

Az már több, mint 1 hete jött nálam.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#307) Breki válasza Ryoo (#306) üzenetére


Breki
veterán

Egy hete még nem is volt a fórum. De nekem pénteken jött egy újabb!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#308) ntomka


ntomka
nagyúr

Úgy volt nálam is, de a héten megint jött egy. Valszeg bugfix.

ツ Headphones on - World off

(#309) Kampó válasza Silεncε (#18) üzenetére


Kampó
senior tag

Hát a Miui nem gányolt szar azért. Én meg éppen azt szeretném ha minden gyártónak lenne saját droid verziója egyéni felülettel, így optimalizalnàk talán az eszközökre meg nem lenne minden androidos telefon 12 egy tucat. Mindenki a Nature droidot tolja akkor minek cseréljünk telefont? Eladom x-et hogy megvegyem y-ont... jah külleme más kicsit meg más a hardver , jajj az új telóm szürke lett, a régi kék volt, hmmm...de bekapcsolva ugyan az... Hmmm de izgalmas ... Mintha a régi telomat nyomkodnám... Minek is cseréltem lett egy új ami ugyan az :D na az ilyenek elkerülése végett lenne jó a gyártónként optimalizált saját skinekkel meg egyéni megoldásokkal gyártott teló. Itt nem egy valamilyen launcherre gondolok hanem valós optimalizálására és egyéni felületre

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#310) Kampó válasza Graphics (#295) üzenetére


Kampó
senior tag

nekem egy "szutyok" redmi 5+om van ugyan ilyen FULLHD+ 1080x2160as ips kijelzö van benne, és szerintem semmi probléma vele. A fekete sem szürke rajta, a betekintési szögek is kiválóak a fényereje is nagyon jó a 400ppi-nél meg nem is kel több.
lehet nagy a szórás IPS-be de ami az én szerény redmimben van tényleg nagyon korrekt. Pedig olcsóbb mint ez az A2 jóval

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#311) azbest válasza frostkald (#250) üzenetére


azbest
félisten

Az itteni tesztben nagyon furának találtam én is, hogy ennyire rossz éjszakai képek születtek, mert máshol nem volt ez ilyen vacak. Főleg, hogy az a2 lite gyengébb kameráinál látni ilyet tesztekben.

Aztán belebotlottam gsmarena teszten abba, hogy külön próbálták auto, egyik majd másik manuális kamerás módban is. Manuális módban ott is ilyen botrányos képek születtek mindkét kamerával, míg auto módban egészen vállalhatóak [link]

Végülis megrendeltem én is egy a2-est. Nehéz döntés volt, mert az a2 lite akkuja és jack-je nagyon jó lenne. De az a2 modernebb belseje, kamerája mégiscsak afelé billenti (4/64 kiépítésben 55 vs 67). Nézegettem persze közben mást is az android one-os lehetőségek közül. A nokia 7 plus is érdekes, az widevine l1-et is tud, de 100 feletti árral, amit meg nem ér már meg nekem. A korábbi telefonjaim csak 35 és 41 voltak, jó 4 és 2 éve. Ez még végülis vállalható szint. De, hogy némelyi kolléga mit ér azzal, hogy 200-300 ezres telefont vesz... mondom ezt úgy, hogy mobilfejlesztéssel foglalkoztam az utóbbi ~4 évben

[ Szerkesztve ]

(#312) aelod válasza Halkow. (#292) üzenetére


aelod
veterán

Retina 326 ppi vs. 403 ppi :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#313) Breki válasza Kampó (#309) üzenetére


Breki
veterán

Teljesen más az android one lényege.
Nagyon nem lenne jó amit vizionálsz.
Szerintem nem is ezért. veszünk telefont.

Pont ez a jó benne és a gyors frissítések.

Nem véletlen szavaztak a Xiaomi saját fórumán is többen rá mint a Miui-ra.

Olvass kicsit utána!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#314) Khelben válasza azbest (#311) üzenetére


Khelben
nagyúr

némelyi kolléga mit ér azzal, hogy 200-300 ezres telefont vesz...

Például nem ugrál a fókusz videózás alatt. Meg teljesen más színei vannak a képeknek. Nekem is volt 50k-s Xiaomi, de mivel a telefonáláson kívül főleg emlékek megörökítésére használom a telefont, ezért lecseréltem egy iPhone 8-ra. Tudom, ötször annyiba kerül, de a kamerája is pont ötször jobb, szóval nekem megérte.

(#315) Zvezda válasza Breki (#307) üzenetére


Zvezda
junior tag

A kernel verzionál milyen dátumot ir neked?

Xiaomi Mi A2

(#316) tmarkee válasza Zvezda (#315) üzenetére


tmarkee
tag

4.4.78-pref+

# apt upgrade

(#317) tomboy0013 válasza Breki (#313) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az a szavazás is olyan mint a semmi. Megnézném azt a szavazást úgy hogy az összes szavazó kezébe adnék hosszú távú használatra Android one-os telót.

(#318) Breki válasza Zvezda (#315) üzenetére


Breki
veterán

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#319) Breki válasza Khelben (#314) üzenetére


Breki
veterán

Azért ez erős túlzás.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#320) Khelben válasza Breki (#319) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy rendes kalibrált monitoron te is látnád a különbséget. Filmnél meg egyszerűen nincsenek még csak közel sem egymáshoz.

(#321) Zvezda válasza Breki (#318) üzenetére


Zvezda
junior tag

Nekem is ez van, de már egy hete kijött az enyémre

Xiaomi Mi A2

(#322) Breki válasza tomboy0013 (#317) üzenetére


Breki
veterán

Ez a szavazás a hivatalos Xiaomi fórumon volt, és azután mivel nem a cégnek megfelelő eredmény született gyorsan törölték is.

Szóval a szavazók többsége eléggé képben volt.
Lehet neked az eredmény semmi, de másoknak elég sokatmondó.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#323) Breki válasza Khelben (#320) üzenetére


Breki
veterán

És nem is lassítják be direkt a régi készülékeket, hogy újat vegyél ugye?

Láttam a legújabb IPhone-t, fotózták is vele bűvös kockáim, de közel sincs ekkora különbség szerintem mint ahogy itt beállítod.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#324) Breki válasza Zvezda (#321) üzenetére


Breki
veterán

Az más nekem is volt egy hete, de ahogy írták pénteken jött egy másik valószínű bugfix.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#325) tomboy0013 válasza Breki (#322) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nagyon sokat mond az eredménye egy olyan szavazásnak ahol senkiről se tudni hogy hasznalt-e egyáltalán Android one készüléket vagy csak épp unja a MIUI-t.
Kb a nagy fotós topikos szavazáshoz lehetne hasonlítani ahol mindenki arra szavazott ami épp szimpatikus neki a jóságától függetlenül.
Nem azt mondom hogy rossz a gyári droid, csak sok a kis idegesítő hiányossága amit robot nélkül nem lehet pótolni. Nekem az LG UX is jobban bejött mint a gyári droid amit előtte használtam, a MIUI meg még egy színttel feljebb van.
Egy szavazás nem írja felül az egyéni preferenciákat akármennyire is szeretnének egyesek bizonyítgatni ezzel dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#326) aelod válasza tomboy0013 (#325) üzenetére


aelod
veterán

Így van. A gyári androidot már nem a google viszi előrébb hanem a gyártók saját megoldásai. Én is imádtam az lg UX-ét ami már akkor kis ablakos megoldásokat kínált amikor a gyári droid nem tudta ezt.
De kinek mi tetszik. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#327) Breki válasza tomboy0013 (#325) üzenetére


Breki
veterán

Nem szeretnék bizonygatni semmit.

Csak uncsi már ez a sok miaus nyavajgás meg a Stock android és az android one projekt keverés.

Akinek nem tetszik, vesz Miui telefont, van egyéb lehetőség .

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#328) Breki


Breki
veterán

Na eszerint ezek a frissítési időpontok, érdekes.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#329) tomboy0013 válasza Breki (#327) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ilyen a nyílt fórum, nyavalyognak az emberek mindenért. Te is, én is és mindenki más is. Ez nem fog változni.

(#330) forgonati


forgonati
őstag

Mitől ajánlott ez a telefon? Komolyan néha nem értem a MA értékelését. Igazából egyre többször nem értem. Ez egy kompromisszummal teli cucc az előzőhöz képest.

Keelah Se'lai!

(#331) Breki válasza aelod (#326) üzenetére


Breki
veterán

Pont nem!

Ezzel pont az Android One projekt lényege és előnye vesznek el. Pont az egyik ami a legjobb benne.

Az Android One program lényege, hogy az eszközök az elsők között kapják meg a rendszerfrissítéseket és biztonsági csomagokat, a terméktámogatási ciklus vége pedig maximum áthidalhatatlan hardveres korlátok miatt érhessen véget

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#332) forgonati válasza Breki (#323) üzenetére


forgonati
őstag

Nem azért hogy az iPhonet védjem, de nappal nem jön úgy ki a különbség. Ma már egy 30 ezres telefon is képes korrekt képeket lőni napos időben. Szerintem a hatalmas különbségek ott jönnek ki amikor lemegy a nap, vagy bemégy egy félhomályos pubba. Ott vesd össze a 2 telefont, biztos lehetsz hogy bőven lesz különbség, és nem a Xiaomi javára. Persze az iPhone a sokszorosába kerül szóval el is várható hogy jobban teljesítsen.

Keelah Se'lai!

(#333) djgeg válasza azbest (#311) üzenetére


djgeg
őstag

Nekem pár napja van meg. Nem hiszem, hogy megbánod majd a döntést :)
Amúgy sokan elfelejtik, hogy program függő is mint már a fórumon ki is derült. Nekem is pl Open Camera- val szokkal szebb képeket csinál.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#334) djgeg válasza Khelben (#314) üzenetére


djgeg
őstag

Ha lett volna egy kis eszed kipróbálod egy nem gyári kamera appal... (Most az A2 vel is ez van) Ott nem ugrál a zoom és még szebb a kép sőt a videó is. Persze nem mentség... aki ahhoz van szokva, hogy ott a gyári azzal kell tökéletesnek lennie az szépen fizessen ki 200-500.000 Ft ot a készülékért. Mindenki másnak marad a kompromisszum vagy az a hatalmas mókolás, hogy felrakok egy nem gyári opensource kamera appot.l :DDD

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#335) Breki válasza forgonati (#332) üzenetére


Breki
veterán

Nem arról volt szó, hogy nincs különbség hanem, hogy erős túlzás amit írt, hogy ötször jobb. Hát nem.

Itt egy teszt erről, ez egyben válasz arra is miért ajánlott.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#336) azbest válasza Khelben (#314) üzenetére


azbest
félisten

Meglepne, ha bármelyik telefon élethű képeket csinálna, persze van amelyik szimpatikusabban színezi ki a látványt. De ez legalább még viszonylag tűrhető érv, bár valsz felmossa a padlót vele egy 100k kompakt fényképező is. De ok, mindig ott van és nem kell plusz eszköz. És a kompakt lehet nem csinál szoftveres effekteket a képekre.

A legtöbb embernél inkább csak arról van szó, hogy nem alakult ki a pénz értékének felismerése, könnyen jött, könnyen ment. Fiatalabb koromban nekem is volt olyan igényem, amit mai eszemmel teljesen irreálisnak tartok, s most már tudom, hogy nem igazán volt hasznosabb költekezés, mint haveromnak az ötöd akkora. Vicces, hogy sokszor pont azok veszik meg a legdrágább cuccokat, akinek a legkevésbé férne bele a keretbe vagy éppen semmi olyasmire nem használják, amiben jobb lenne, mint egy fele vagy harmad annyiba kerülő, hogy még a bőven megfelelő kategóriánál maradjunk. Persze 3-4 ezer eurós nettóvan még megértem az új google pixel 2x vásárlást is, mert abból meg sem kottyan és jobb az órabér, mint gondolkodni rajta. De amúgy persze, minenki arra költ, amire akar, csak utána ne panaszkodjon más hétköznapi dolgokra, meg a kevés fizetésre :DDD

(#337) Khelben válasza djgeg (#334) üzenetére


Khelben
nagyúr

Filmic Pro-t használok.

(#336) azbest : felmossa a padlót vele egy 100k kompakt fényképező is Ez már rég nem így van, simán elérték már a csúcsmobilok a 100k-s kompakt szintet. Videózásban főleg. Amelyik kompakt veri őket, az nem 100k, hanem 300.

[ Szerkesztve ]

(#338) forgonati válasza Breki (#335) üzenetére


forgonati
őstag

Tudod ez olyan mint a hifi. Rendszerfejlesztésnél többszörös árat fizetsz egy jobb hangszóróért, egy jobb erősítőért, cserébe egy pici javulásért. Megéri a sokszoros felárat? Biztos nem mindenkinek. De ez így működik. Az iPhone meg amúgy is indokolatlanul túlárazott. Egy feleannyiba kerülő telefon is hozza az iPhone szintjét kamerában, azt nem nehéz.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#339) Nimda válasza Khelben (#337) üzenetére


Nimda
addikt

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan. A szenzor mérete még oké, de vannak kivételek ezen a területen is. Viszont a miniatűr lencse mérete nem vetekedhet a (tegyük fel 100 ezres) kompaktokéval, itt nagyon elmaradnak képminőségben a mobilok.

(#340) tomboy0013 válasza Khelben (#337) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezt inkább ne terjeszd :DDD

(#341) dragonfx válasza Khelben (#314) üzenetére


dragonfx
veterán

mit csinálsz?
szedd össze magad.
ennek a kamerája jobb 5x kb.
pont a hétvégén fogtam egy szifon8at a kezembe csináltma vele képeket és csak nevettem ez mire 3x annyi? egy rakat xar.

nevetséges amiket itt felhoztok a telefon ellen.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#342) Breki válasza forgonati (#338) üzenetére


Breki
veterán

Egy hifi fórum házigazdája vagyok. :)

De egyébként teljesen igazad van. :)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#343) Juhaszatti válasza dragonfx (#341) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"mit csinálsz?
szedd össze magad.
ennek a kamerája jobb 5x kb."

A tesztek, és az általános tapasztalatok nem ezt támasztják alá. Az ilyen kijelentéseket is tessék alátámasztani valamivel, mert így eléggé gyenge lábakon állnak.

(#344) tmarkee


tmarkee
tag

Sziasztok!
Nem tudok csengőhangot beállítani, pedig nem rég még ment gond nélkül, de az eddig beállított kb 500kb-os nagyságú fálj eltűnt. :O
A gyári hangok közül lehet másikat kiválasztani, amit én szeretnék azt nem engedi.

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#345) despitz válasza tmarkee (#344) üzenetére


despitz
csendes tag

Másold be a telefonon található Ringtones mappába, nekem így megy

(#346) 0P1


0P1
aktív tag

Azért az NFC-t kispórolni egy 70+ k HUFos készülékből 2018-ban eléggé gáz.

(#347) tomboy0013 válasza 0P1 (#346) üzenetére


tomboy0013
veterán

Xiaomi-éknál ez szokás. A Poco-mban sincs pedig az drágább. Na nem mintha bármire is használnám, de van akinek fontos lehet.

(#348) tmarkee válasza despitz (#345) üzenetére


tmarkee
tag

Nekem nem volt ilyen mappa. Csináltam, de semmi :((( már az mp3-at átkonvertáltam ogg formátumba, de egyszerűen semmi. Üzenethangot szintén nem lehet sajátot kiválasztani. :O

# apt upgrade

(#349) despitz válasza tmarkee (#348) üzenetére


despitz
csendes tag

Nekem itt a lista végén van egy add ringtone opció. Ha ramegyek a fájlkezelőből enged választani

[ Szerkesztve ]

(#350) 0P1 válasza tomboy0013 (#347) üzenetére


0P1
aktív tag

hát nekem eléggé fontos az OTP Simple-hez. Bár igazán inkább egy olyan NFC-s okosórára vágyok, ami Magyarországon is használható fizetésre, mert jelenleg egyik sem az... Se Garmin Pay, se Google Pay, se Samsung Pay, se Apple Pay nincs itthon .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.