Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) junior11 válasza siskad (#2349) üzenetére


junior11
veterán

A közelségérzékelő szenzorra már több xiaomi topikban olvastam régebb óta különféle panaszokat, hihetetlen, hogy még azóta sem oldották meg.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2352) rigoberto válasza siskad (#2349) üzenetére


rigoberto
őstag

Ha újraindítás után megjavul, akkor valószínűleg nem a szenzor a rossz.
Amennyiben gyakran visszatérő jelenség, egy szerviz járatot lehet megér. Már ha garis a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#2353) kelly416 válasza rigoberto (#2352) üzenetére


kelly416
veterán

Annak idején a RN4-em 3x ment ezzel szervizbe (igaz, egyszer ők felejtették visszatenni a gumigyűrűt a szenzor köré, de akkor is), és úgy adtam.el, hogy úgy igazából nem voltam teljesen elégedett, még ha sokkal kevesebbszer is csinálta az eszét.

Most a 9t pro is szórakozik néha, mintha belenézne a fülembe, mert rá van téve rendesen a teló, de mégis feléled a kijelző néha. Mondjuk tán havonta egyszer fordul elő, úgyhogy nem megy szervizbe, de tényleg idegesítő.

LG bootloop-os, a Sony nem akar konkurenciát csinálni a fényképezőgépeinek ezért a telós szenzorokra nem ír jó algoritmust (más gyártó ugyanazzal a Sony szenzorral sokkal jobb képeket csinál), és még ki tudja, melyik gyártónak milyen állandó hibája van...

(#2354) mgTerminator válasza Milestone2 (#2343) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát dehogynem! Pont ezért kérdezem! Egyébként mindegyik romon Robotonak hívják az alap betűtípust, de bíztam benne hátha te cserélted vagy tudod mi a becsületes neve :U :D

helixP: Ugye? Hasonlít hasonlít, de mégsem ugyan az...

(#2355) fecs válasza helixP (#2341) üzenetére


fecs
senior tag

Alkalmazásengedélyek -> Fényképezőgép, Mikrofon elutasítva. Többi engedélyezve.
Egyéb engedélyek -> Kezdőképernyő-parancsikonok kérdőjel. Többi zöld pipa.
Akkumulátorkímélő nincs korlátozás.
Ilyen beállításokkal nem érkezik meg a Whatsapp értesítés a Band 4-re.

Pixel 6a

(#2356) rigoberto válasza kelly416 (#2353) üzenetére


rigoberto
őstag

Idegesítő lehet, elhiszem.
Haaz enyém is csinálná, én el is passzolnám azonnal! :((

(#2357) Bec válasza UCNLM (#2329) üzenetére


Bec
tag

ADB-n keresztül AlarmDump vagy Batterystats néztél? sok infót meglehet tudni a rendszer mély alvásáról. Vagy vannak appok is kutakodásra : betterbatterystats,gsam_battery monitor,Wakelock detector,stb.(régebbi droidokon működtek igaz root is kellett)

(#2358) Hugi0333 válasza kelly416 (#2353) üzenetére


Hugi0333
csendes tag

Nálam ha vége a hívásnak nem éled fel kijelző, lerakni sem tudom hívás végén csak a bekapcs gombbal! Cefet idegesítő ez is, főleg mikor elveszem fülemtől, és szeretném kihangosítani, nem lehet

[ Szerkesztve ]

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

(#2359) kelly416 válasza Hugi0333 (#2358) üzenetére


kelly416
veterán

Na nek ilyen bajom nincs, néha a fülemen hangosítom ki akaratlanul. :DDD

(#2360) Biggeszkij


Biggeszkij
aktív tag

Már másodszor nem tud hívni a fiam, mintha ki lennék kapcsolva. (Más még nem panaszkodott erre.) Az értesítő sms pedig kb két óra múltán érkezik.

Mit csinálok rosszul?

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#2361) Cane válasza Hugi0333 (#2358) üzenetére


Cane
őstag

Duplakopp-al sem indul a kijelző?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2362) jonnyjoker01 válasza siskad (#2349) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én biztos vagyok benne, hogy ez szoftveres hiba, mivel ezt én is tapasztaltam MIUI-n (nagyon ritkán mondjuk, egyszer-kétszer fordult elő eddig egy-két hét alatt) viszont AOSP főzött romokon tökéletesen működött és nem csinált ilyen furcsaságokat (hónapok alatt).

Üdv. Johnny

(#2363) Alonso69 válasza Biggeszkij (#2360) üzenetére


Alonso69
senior tag

Az sms-re megoldás ,ha ki kapcsolod a VoLTE-t.

Xiaomi 12

(#2364) Biggeszkij válasza Alonso69 (#2363) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Nincs VoLTE a vasamon.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#2365) Alonso69 válasza Biggeszkij (#2364) üzenetére


Alonso69
senior tag

Lehet egy ki-be kapcsolás segit .
A tárcsázóba kell beírni *#*#86583#*#*.
Pár hete volt már róla szó, akkor ez volt a megoldás. :K olvass vissza. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12

(#2366) Biggeszkij válasza Alonso69 (#2365) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Igen, ezeket olvastam. Az sms küldéssel nincs bajom, rögtön elmennek. Sőt, hamar meg is jönnek (teszteltem). Csak amikor a gyermek nem tudott felhívni, annak a nem fogadott hívásnak az értesítő sms-e jött meg kb 2 óra múlva. Mindenesetre a kódot beírtam, telót restartoltam. Köszi!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#2367) Alonso69


Alonso69
senior tag

Még egy kód, VoWifi aktiválása,
tárcsázóba
*#*#869434#*#*

Xiaomi 12

(#2368) Milestone2 válasza Alonso69 (#2367) üzenetére


Milestone2
nagyúr

(már ha a szolgáltatód támogatja...ott kell bekapcsoltatni...nem elég a kód)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2369) Alonso69 válasza Milestone2 (#2368) üzenetére


Alonso69
senior tag

Persze a szolgáltató is kell hozzá :)

megosztottam (hátha valaki nem tudja) még ez is hozzátartozik [link]

Xiaomi 12

(#2370) trepaky


trepaky
kezdő

Sziasztok! Elbúcsúztam a MI9 T Prótól. További szép napot mindenkinek!

(#2371) Milestone2 válasza trepaky (#2370) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:C

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2372) tatu611088


tatu611088
tag

Sziasztok!

Ha már a VOLTE szolgáltatásról van szó... Ha hívást indítok, akkor visszakapcsol 3g-re.. A szolgáltatónál biztos aktív, mert a korábbi telefonomon rendben működött (Ipone SE). Kipróbáltam a kódot is amit korábban írtatok, elvileg aktiválva is van a telefonban is. Ötlet?

(#2373) Manka76 válasza tatu611088 (#2372) üzenetére


Manka76
senior tag

Akkor jó ha kód (*#*#86583#*#*) beírása után ezt írja ki

Utánna a beállításokban a kapcsolót be nyomod itt

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2374) rigoberto válasza tatu611088 (#2372) üzenetére


rigoberto
őstag

Mindig át fog váltani 3g-re, erre nincs megoldás xiaomiéknál.
Egyelőre.
Bár lehet ez is rom függő.

(#2375) kisgergely80 válasza tatu611088 (#2372) üzenetére


kisgergely80
tag

Ha Telekomos vagy és a telefonon bekapcsoltad a volte-t, akkor activity managerrel a modemet módosítani kell görög dt-re. Utána marad a 4g hívás közben.

[ Szerkesztve ]

(#2376) Manka76 válasza rigoberto (#2374) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem nem vált át, azért is írtam. Hívás közben is kinn van a HD felirat.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2377) Alonso69 válasza rigoberto (#2374) üzenetére


Alonso69
senior tag

Rom fűggő [kép]
Masik X 9.4 Rom,hívás közben.

Xiaomi 12

(#2378) TFSi válasza trepaky (#2370) üzenetére


TFSi
őstag

Mi az oka a váltásnak?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2379) Cane


Cane
őstag

Kérdeztem korábban hogy érdemes-e h264 videót tovább tömöríteni. Kipróbáltam és igen. H264 5000 kb/s értékkel harmada lesz méretben elég szép és részletgazdag. A 855 pedig brutális gyors. :Y

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2380) rigoberto válasza TFSi (#2378) üzenetére


rigoberto
őstag

Sosem volt az övé igazán ez a típus.
Ennél diplomatikusabban nem lehet megfogalmazni. :D

(#2381) tatu611088 válasza Manka76 (#2373) üzenetére


tatu611088
tag

Hm.. hiába írom be a kódot, nem jelenik meg..

kisgergely80
telekomos vagyok igen, mi ez az activity manager? play-ből le lehet tölteni? bocs a hülye kérdésért, csak most tértem vissza ios-ről androidra, így kimaradt pár év..

(#2382) rigoberto válasza Cane (#2379) üzenetére


rigoberto
őstag

Mit használtál hozzá?

(#2383) Hugi0333 válasza Cane (#2361) üzenetére


Hugi0333
csendes tag

Nem, alig bírom utána feléleszteni!

_- Mi 9T Pro -_ , _- Xperia XZ -_

(#2384) Biggeszkij válasza Alonso69 (#2367) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Köszönöm.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#2385) mgTerminator válasza rigoberto (#2382) üzenetére


mgTerminator
veterán

De hogy melyik a jobb, ne kérdezd...

(#2386) Cane válasza rigoberto (#2382) üzenetére


Cane
őstag

MediaConverter

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2387) Cane válasza mgTerminator (#2385) üzenetére


Cane
őstag

Nem a telefonbeállításokra gondoltam a délutáni hozzászólásban.
A H.265 egyértelűen jobb, hatékonyabb tömörítési eljárás, csak ezzel az a bajom, hogy olyan eszközökön is le kell tudjam per pillanat játszani a videókat, amelyek csak H.264-el boldogulnak, az újabbal, tehát H.265-el (még) nem.

Olvasgattam milyenek az újabb Xiaomi telók, pl. konkrétan az Mi Note 10 és kicsit meglepődtem ezen a cikken. Ebben említik, hogy egy Snapdragon 730G hogy (nemannyira) boldogul a gyors 108mp fotózással. Na meg a kamera sem mindig muzsikál annyira jól, ahogy a DXOMARK lehozta. Aztán megjelent egy újabb cikk is, valamin azért a kamera képfeldolgozásnál javítottak.

Semmi offense, csak olvasnivaló!

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2388) Cane válasza Cane (#2387) üzenetére


Cane
őstag

Bocs, a hozzászólás második felét nem neked


mgTerminator

címeztem, csak lejárt a szerkesztési idő. :)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2389) Rixilend


Rixilend
tag

Üdv. Kb két hete van nálam egy 9T pro. Vagy 2 napja elkezdett akadozni a telefonbeszélgetés de csak akivel beszélek annak akadozik és néha megszakad. Nálam nincs semmi ilyesmi, tökéletesen hallom a hívott felet. Mi lehet a gond szerintetek? Küldjem vissza, mert nagyon idegesítő. A mobil jellel nincs gond mert más telefonokkal nem jelentkezik a probléma.

(#2390) kisgergely80 válasza tatu611088 (#2381) üzenetére


kisgergely80
tag

Igen, play áruházból letöltöd, majd jobb alul Activity list, kikeresed a Modem config sort, rákattintasz, kinyílik, megint a Modem configra nyomsz és utána bejön az a kép, amit korábban csatoltam.

(#2391) Snoky21


Snoky21
tag

A Chrome laggolására van valami megoldás?
Mióta jött a gyári miui 11 használhatatlan.

(#2392) jonnyjoker01 válasza Snoky21 (#2391) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Global stabil van nekem és nincs ilyen gondom sem a Chrome-al, sem a Brave-el ami ugyanaz mint a Chrome csak beépített reklámblokkolóval. :F

Üdv. Johnny

(#2393) Biggeszkij


Biggeszkij
aktív tag

Pár hsz-szel feljebb írtam, hogy a gyermekem nem tudott hívni. (A hívott szám nem elérhető üzenettel.) Tegnap tudott, ma megint nem. Kipróbáltam a nejem telefonjával, most ő sem tudott volna elérni.
A telómon a 4G előnyben opció be van jelölve. Megnéztem a sim kártya beállításait, ott pedig alapból az automatikus hálózat választás volt bekapcsolva. Az ikon teljes térerőt jelzett. Lekértem az elérhető hálózatok listáját és a Telekom 4G nem volt közte. Átállítottam 3G-re, így már hívható a készülék. Mi a nyavalya ez? Ha az automatikus van kiválasztva, nem kéne leváltania magától 3G-re? Meg akkor miért jelez teljes térerőt, ha nincs is? Ez így nagyon nem frankó.
Hétvégén felteszem a Xiaomi.eu romot, remélem ott nem lesz ilyen probléma.

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#2394) rigoberto válasza jonnyjoker01 (#2392) üzenetére


rigoberto
őstag

Brave-et honnan telepítetted?
A play áruházban néztem, de ott azt írja tartalmaz hirdetéseket. :F

(#2395) defygaben77 válasza rigoberto (#2394) üzenetére


defygaben77
tag

Én is onnan töltöttem le a kolléga írása után, és simán reklám mentes! :C

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#2396) jonnyjoker01 válasza rigoberto (#2394) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Play storeból. Brave-nek van saját reklám hálózata ami nem követ, csak bizonyos időközönként feldob egy értesítést és ha akarod be lehet kapcsolni, de nem kötelező. "Pénzt" kapsz érte amivel lehet támogatni weboldalakat, ha benne vannak a Brave Rewards programban.

Üdv. Johnny

(#2397) rigoberto


rigoberto
őstag

Kipróbálom van-e olyan hasznos, mint a Chrome. Köszi.

(#2398) Quentaro


Quentaro
tag

Frissítették a MIUI Indítót, így már elérhető az Alkakmazásfiók (App Drawer), és lehet törölni ikonokat.
Ugyan már belaktam a Nova-t, de másnak még jól jöhet a funkció.

https://GTFever.EU

(#2399) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

[kép] [kép] Sziasztok. Már a második drága fóliámat rendeltem volt ami 4490ft volt és mind a 2oldalan meg alul felül levegős, mert a kicsi ív miatt nem tapad jól. Ti milyen üvegfóliát használtok?
Nem én rakom fel a fóliát hanem direkt elviszem Hozzám közel a Csömöri Auchanba van egy telefonos bolt és 500ft-ért felrakjak. De tényleg szépen én sosem tudnám úgy. Ezt csak azért írtam mert nem a rossz felrakás miatt van. Ők nem tudnak szerezni hozzá, de nem hiszem el hogy 2020-ban van olyan hogy valamihez nincs valami...

[ Szerkesztve ]

(#2400) rigoberto válasza Nyuszo01 (#2399) üzenetére


rigoberto
őstag

Ahogy írod is, a kisé ívelt oldalak miatt lehet. Talán nem üvegfóliát kéne rátenni.
Mert ez ilyen formában csak egy költséges kísérletezgetés.
De biztos van itt olyan, aki talált már rá illő üveget.
Majd biztos megosztja veled.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.