Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Manka76 válasza norberto9 (#2548) üzenetére


Manka76
senior tag

Ha bezárul a kamera alkalmazás akkor újra nem fog elindulni.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2552) Alonso69


Alonso69
senior tag

Kint van az új EU béta [link]
Változások [kép]

Xiaomi 12

(#2553) GmailOutlook válasza jonnyjoker01 (#2541) üzenetére


GmailOutlook
tag

Kedves Johnny,
Köszönöm szépen a mindenre kiterjedő írásod, tanácsod, tapasztalataid! 😊
Igen, segített. Már rendelném is a telefont csak mostanra elfogytak az alsó árkategóriások. Így most várok 1-2 hetet, hátha lesz olcsóbban a mostaninál. Addig meg még agyalok, főleg, hogy tegnap éjjel rátaláltam a Huawei Mate 20 pro-ra, ami felső kategóriás és 160eFt. 2 napig bírja az is 1 töltéssel és QHD kijelzővel valószínűleg az általad is említett MIUI-hoz hasonló agresszív memóriakezelésnek köszönhetően. Ami tetszik benne az a QHD kijelző, a Leica lencsés kamerarendszer. Az oldalt lekerekített kijelzőt nem tudom hová tenni, hogy az előny vagy hátrány. Ami nem tetszik az, hogy többen írják, hogy halk a készülék, nagyon könnyen törik a kijelzője (régebben zöldült is), 40W-os töltés kontra akku élettartam(?), nincs jack és rádió és azt sem tudom, hogy Google csomag aktuálisan most benne van vagy nincs (Huawei amerikai szankciói miatt a most megjelenő Mate 30 proban nincs Google). Meg pár éve cégnél használtam Ascend P7-et amit alacsony térerőnél nem lehetett használni (TMX szerviz garanciában mindent kicserélt benne és úgysem) olyan munkahelyen ahol minden más típusú (Samsung) készülék még jól működött… Akkor megfogadtam, hogy Huaweit sose veszek, ezért félek tőle.

Bíztató, hogy akár 2 éven túl is lehet tervezni a Xiaomival, az olcsóbb javítási költségek szintén egy nyomós érv, mert sose lehet tudni egy kijelző törés, vagy bármi más...

Vízállóság szempontjából, ha esőben nem kell annyira félteni, nekem már az is elég. Úszni nem szándékozom vele. 😊

Az értesítésekkel nekem ugyanez volt a Moto Z-mnél, hogy ki volt kapcsolva az automatikus szinkronizálás (pl. gmail), de szerencsére ez nem szoftveres hiba csak beállítás kérdése, úgyhogy ez nagyon jó hír. 😊 Az is pozitívum szerintem, hogy nem hagyja az appokat a háttérben futni csak úgy, köszönöm a felvilágosítást!

A feature, az OS és a launcher jelentését nem sikerült megfejtenem, mit jelentenek ezek?

S10+ nál nekem 5 óra kijelzőidő rémlik, úgyhogy ahhoz képest a mi 9t pro majdnem a duplája. Tényleg hatalmas plusz, ahogy az ár – érték arány is tudom, hogy nagyon jó. 😊

Még egyszer köszönöm a „szösszeneted”! 😊 :R

(#2554) Mezcal válasza GmailOutlook (#2553) üzenetére


Mezcal
addikt

Arra azért készülj fel, hogy a Mate 20 Pro pocsék videokat készít. 4K60FPS ott is nuku.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#2555) GmailOutlook válasza Yodaaa1 (#2542) üzenetére


GmailOutlook
tag

Értem, köszönöm.
Frissítésben jobb is ha apránként jön. Nekem legalábbis mert csak mobilnetem van.
Azt hiszem a mondat vége lemaradt.

(#2556) Cane válasza GmailOutlook (#2553) üzenetére


Cane
őstag

Kijelző:
Az íves, legömbölyített üveg mindig hamarabb törik, mint a sík üveg. Ráadásul szinte csak Hydrogél fólia jöhet szóba a védelemhez. +Ráadás: legömbölyített kijelzőnél próbálj meg a lap szélén vagy menü ablakban (tehát az üveg-ívben) lévő görgetősávban pár le-fel görgetést, garantálom "élmény" lesz. Ha ügyes vagy néhányadikra eltalálod. :((
A 3120 x 1440 pixel kijelzőnek lehet van értelme, mondjuk 10" felett... Talán.
Megjegyzem nem vennék ilyen felbontású monitort otthonra sem, annak ellenére hogy messzebbről nézem mint a telefont. Lumia 950XL-ről váltottam erre, na azon is soknak éreztem 5,7"-ra a 1440x2560 felbontást. Ez csak innováció-erőfitogtatás volt már anno is. Viszont a 16:9 formátumú kijelzőket értelmes elgondolásnak tartom vagyis inkább tartanám a női kézre szabott 19,5:9 arányú kijelzőkkel szemben.

Töltés:
Ha jót akarsz a telefonod akksijának, akkor ne toljad ilyen 40 wattos töltőkkel. Az emberek manapság nem képesek várni dolgokra. Ezért van itt a quick charge (gyorstöltés) ami egy kényelmi funkció, annak ellenére hogy a keletkező hőtermelés eléggé árt az akkunak de pl. az is ha párszor csutkára meríted, vagy ha minden nap koppra feltöltöd. Ezekkel sok töltési ciklust vesztesz, mondjuk úgy hogy legalább megfelezed esetleg harmadolod az akku élettartamát. A lényeg: használd ahogy jól esik, ne várd meg míg teljesen lemerül. Legfeljebb veszel új akksit (vagy telefont) ha elromlana. Ennyi. ;]
(Pl. egy cikk erről.)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2557) GmailOutlook válasza kelly416 (#2545) üzenetére


GmailOutlook
tag

"csak tudni kell, mit állítasz be. Sokaknak ez akkora nagy megterhelés, hogy inkább eladják a telefont." Igen, tudni kell, ahhoz meg érteni kell hozzá...

Igen az RN4 jócskán túl van a 2 éven. 2 éve már a MIA1 volt.Megnéztem 2016 decemberi megjelenés. Tehát kb 4 éves. Nagyon jól bírja. És igen, valóban költséghatékonyabb itt a csere mint a Samunál.
Köszönöm a válaszaid! :R

(#2558) GmailOutlook válasza Mezcal (#2554) üzenetére


GmailOutlook
tag

Valóban, jogos.
Köszönöm!

(#2559) GmailOutlook válasza Cane (#2556) üzenetére


GmailOutlook
tag

Nincs tapasztalatom a lekerekített oldalú kijelzővel, köszönöm amiket leírtál! Ezek szerint annyira nem buli, inkább marketing. QHD-s volt a Moto Z-m és gyönyörű volt a képernyője, nagyon szerettem. Ezért kicsit tartok az FHD-tól, de már többen írtátok, hogy bőven elegendő.

Töltésre nekem is ez volt az aggályom, hogy jól hangzik, de vajon az akku meddig bírja. Nekem a Moto Z beépített 2600 mAh akkuját kevesebb mint 1 év alatt kinyírta a 3A-es (15W) gyári gyorstöltője. (Itt meg 40W-okat írnak. Szép remények.)

Köszönöm a cikket is! :R

(#2560) rigoberto válasza GmailOutlook (#2559) üzenetére


rigoberto
őstag

Túl sok az aggályod, szerintem nem kell ezt ennyire túlgondolni.
Ha tetszik meg kell venni, ennyi.
Úgyis puding próbája..legfeljebb eladod ha nem jön be.
Hidd el, ezt a telót elég sokan keresik, nem fog rád romlani.
Egyébként ha nem találsz újat, akkor vehetsz jó állapotban lévőt is kéz alól, itt HAn is akár.
Én is használtan (új állapotban) jutottam hozzá, és nagyon elégedett vagyok vele!

[ Szerkesztve ]

(#2561) kelly416 válasza GmailOutlook (#2557) üzenetére


kelly416
veterán

Nem igazán kell. Itt is több alkalommal leírtuk, hogy kell lelakatolni egy alkalmazást, engedélyezni az automata futást neki vagy éppen kivenni akkukímélő alól. Több sem kell hozzá, csak egyeseknek ez már megfekszi a gyomrát menüpontról menüpontra leírva ia.

De most, hogy mondod, rájöttem, mi hiányzik a samuból. A game mód automata fényerő kikapcsolása opció. Na ennyivel volt jobb az S9, ha ez számít valamit is.

(#2562) helixP válasza rigoberto (#2560) üzenetére


helixP
nagyúr

A sima 9T topicban is már lefutottuk ugyanezeket a köröket. Pl azt, hogy a QHD felesleges, vízállóság stb.

(#2563) Cane


Cane
őstag

Mondjuk notch-os telefont nem vennék többet. Nagyon könnyű rákattanni a nélkülire. Remélem a gyártók nem ragaszkodnak a jövöben hozzá.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2564) rigoberto válasza Cane (#2563) üzenetére


rigoberto
őstag

Én sem tudnék notch-osra visszatérni.
Sőt még a hátlapi ujjlenyomat olvasó is nagy kompromisszum lenne a kijelzőbe épített után..

(#2565) Tibor7878


Tibor7878
tag

Valaki lefrissitette már az eu-romot? :)

(#2566) Tibor7878 válasza Tibor7878 (#2565) üzenetére


Tibor7878
tag

Na én közben igen. Fuu halljátok.. Baromi lassúak az animációk benne.. (hiába van a fejlesztőiben minimumra állítva :( )
Ez így nem lesz frankó.

(#2567) Strauss válasza Tibor7878 (#2566) üzenetére


Strauss
senior tag

Nekem nincs gondom vele , rendben megy minden , nem lassú...

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#2568) Alonso69 válasza Tibor7878 (#2566) üzenetére


Alonso69
senior tag

Animációk eltávolítása [kép] [kép] és sokkal jobb lesz :K

Xiaomi 12

(#2569) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok! Nekem még a 11.0.3-as Miui van fent, kollégám sima 9T telójàn 11.0.4. Vàrható valamikor az új kiadàs?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2570) Tibor7878 válasza Alonso69 (#2568) üzenetére


Tibor7878
tag

Köszi, kipróbáltam. Hát nálam így is van némi animáció. Ilyen óriás ikonok ugrálnak itt.. :D Nálad is? Ez sem jó így.

(#2571) Mezcal válasza TFSi (#2569) üzenetére


Mezcal
addikt

Miért, milyen nagy változást vársz a frissítéstől? :O

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#2572) Alonso69 válasza Tibor7878 (#2570) üzenetére


Alonso69
senior tag

Lehet állítani [kép] [kép]

Xiaomi 12

(#2573) Tibor7878 válasza Alonso69 (#2572) üzenetére


Tibor7878
tag

Köszi! Nem erre gondolok. Az animációra. Ha kilépek egy alkalmazásból akkor egy óriás ikon jelenik.meg egy pillanatra és az megy össze. Ez lenne a nagy uj animació? Hát szörnyű.

(#2574) Cane válasza Tibor7878 (#2573) üzenetére


Cane
őstag

De jól hangzik. :D

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2575) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Üdv mindenki! Lassan búcsúzom.
Lassan, nagyon lassan, kiszállok az egész körforgásból. Majd csak olvasgatok...
3 gyerek mellett, állandó bírósági, önkormányzati perekbe citálva, nincs erőm, időm.
Illetve elért az egész oda, hogy inkább nyűg,mint öröm.
Ráadásul eljött a RedmiK20Pro, megszereztem, és nem éreztem semmi örömöt...úgyhogy asszem ez a vég kezdete.
Még egy Pixel4XL-t (vagy addigra már 5XL-t) lehet beszerzek...de nincs más ami érdekelne. Vagy csak egyszerűen az élet keserített meg és tett érdektelenné. ...de végül is ez mindegy, sz eredmény ugyanaz.
Szerintem kevés olyan telefon van, ami valóban létezik és nem csak koncepció....és meglepetést okozhatna és érdekelne...
Vagy még nem futott velem szembe...:D
Csóközön!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2576) kelly416 válasza Milestone2 (#2575) üzenetére


kelly416
veterán

Köszönjük, hogy itt voltál és reméljük, jössz még vissza. :R

(#2577) rigoberto válasza Milestone2 (#2575) üzenetére


rigoberto
őstag

Köszönjük értékes hozzászólásaidat!
Remélhetőleg csak átmeneti ez az érdektelenség, és még rövidebb lesz az az idő amíg meg bírod állni, hogy ne írj valamit! ;)
Ciao!

[ Szerkesztve ]

(#2578) helixP válasza Milestone2 (#2575) üzenetére


helixP
nagyúr

Légy jó Milestone!
Mi lesz a daily driver-öd? :)

(#2579) jonnyjoker01 válasza GmailOutlook (#2553) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Örülök, hogy segített!

Huaweit én már nagyon nem vennék a google mizéria miatt :(

feature: funkció, OS: operációs rendszer, launcher: "főképernyő", MIUI az iOS-re hajaz, minden alkalmazás ott van elöl, nincs külön app lista. Ez nem tetszik benne.

Gyorstöltés miatt már csak azért sem paráznék, mert kb 10 dollárért (alli-n 8 dollár körül mozognak jelenleg) lehet új eredeti akksit venni, párezerért ki is cserélik bármelyik szervizben.

Üdv. Johnny

(#2580) kelly416


kelly416
veterán

Ezért szeretem a flip tokokat. Kollégám telója, ugyanolyan RN4 amilyen nekem is volt és majd másfél évig minden védelem nélkül használva karcmentesen adtam el. Csak nem volt egy fedél ami beledörgölje a port a kijelzőbe.

(#2581) Alonso69 válasza Milestone2 (#2575) üzenetére


Alonso69
senior tag

Szia Milestone. :)
Sajnálom,hogy így alakult, köszönöm én is az önzetlen segítséget amit adtál, nekem és a fórum társaknak. :R
Remélem,csak átmeneti a "pihenés" :K

Xiaomi 12

(#2582) Cane válasza Milestone2 (#2575) üzenetére


Cane
őstag

Ne aggódj, ez csak egy átmeneti állapot. Most téged Han Solo mobiltelefonja sem dobna fel.

Amúgy pedig ne rogyjál meg!

Nyisd ki a pofád és mutasd meg fogaid!
Rettegjenek, féljenek tőle ellenfeleid!

-Akela

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2583) helixP válasza kelly416 (#2580) üzenetére


helixP
nagyúr

Mondjuk, ha az első karc után tovább használta a tokot, úgy kell neki.

(#2584) rigoberto


rigoberto
őstag

A flip tok a leggagyibb cucc a világon, amit a telefonunkra csak tehetünk! :O

(#2585) TFSi válasza Mezcal (#2571) üzenetére


TFSi
őstag

Ma megfagyott a zsir uj mobilom. Hangero le es kikapcs hosszan.. Ezert erdekel.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2586) rigoberto válasza TFSi (#2585) üzenetére


rigoberto
őstag

A 11.0.3-as global rom tartalmazz hibá(ka)t, és vissza is vonták.
Ezt írta legalábbis tanult fórumtársunk.
Szóval lehet ezzel is összefüggésben az általad tapasztalt fagyás.
Vagy hidegben hagytad túl sokáig, vagy mit tudom én.
Kapott vagy 30e liter hideg zoxigént. :D

(#2587) SPEA válasza mgTerminator (#839) üzenetére


SPEA
aktív tag

ok, de hol? :DDD

(#2588) Cane válasza SPEA (#2587) üzenetére


Cane
őstag

Nem találtam én sem...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2589) Cane


Cane
őstag

Végre! :C

Megtaláltam talán az eddig általam tesztelt legjobb ékezetes betűtípust, fontot:

Myriad Pro

L Betűméretig is felhúzható így sem dobja szét az ikonok alatti neveket és jól olvasható, letisztult.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2590) rigoberto válasza Cane (#2589) üzenetére


rigoberto
őstag

Honnan töltögeted le ezeket? :F

(#2591) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Hi all.

A telót el fogom adni a mai napon mert komolyabbra váltok olyan telóra ami a 4K 60FPS felvételt normális bitrate-el veszi fel és nem pixeles/kockás sz@r lesz, szal le akarom menteni a névjegyzékemet a SIM kártyára.
Van ennek valami módja?

Köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2592) helixP válasza rigoberto (#2590) üzenetére


helixP
nagyúr

Téma áruház.

(#2593) helixP válasza helixP (#2592) üzenetére


helixP
nagyúr

Tárcsázó / névjegyek / jobb fent 3 pötty / névjegyek importálása / sim-re.

De mért nem Google, vagy xiaomi fiók? Sim-re csak névjegyek + telszám kombót tudsz áttenni, semmi egyebet.

4 Normális 4K 60 -hoz meg MILC-et ajánlok, nem telefont.

[ Szerkesztve ]

(#2594) AuraSync válasza helixP (#2593) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Köszi. :R

MILC-et nem fogok mindig magammal cipelni mindenhová.
Teló + Gimbal nekem bőven elég.

Éppen elég nekem, hogy fényképezésre vettem egy D7500-at.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2595) Cane válasza AuraSync (#2591) üzenetére


Cane
őstag

Szerintem előbb nézz meg pár különböző telefonos 4k 60 FPS videót a youtube-on.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2596) rigoberto válasza helixP (#2592) üzenetére


rigoberto
őstag

Nekem ott nincs betűtípus opció.

(#2597) Cane válasza rigoberto (#2596) üzenetére


Cane
őstag

beállítások / régió
és ahogy korábban írták állítsd át pl. Indiára.
Ezután lesz ilyen betűtípus opció, majd megkeresed a betűkészletet, alkalmazod és újraindítod a telefont. Ezután az új betűtípus lesz aktív. Ha megtaláltad az igazit, akkor visszaállíthatod a régiót magyarra.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2598) AuraSync válasza Cane (#2595) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

OnePlus 6-omnak tökéletes volt a 4K 60FPS felvétele a maga 100Mb/s-es írásával.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2599) Cane válasza AuraSync (#2598) üzenetére


Cane
őstag

h.264 v h.265-ben vettél fel?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2600) kelly416 válasza AuraSync (#2591) üzenetére


kelly416
veterán

Komolyan a mai napon SIM-re akarod menteni a névjegyzéket max. 16 karakteres névvel és max 1 bejegyzéssel a név mellé? Sem email, sem másik telefonszám, sem dátum, sem semmi infó. Szal a gmail-es szinkron nem menő, csak a gimbal meg a 4k videó? Furi egy hozzáállás. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.