Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) g_g_g válasza VANESSZA1 (#900) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Köszi.
Jövő héten végre nyithatom a bootloadert és akkor megy ez is fel. Egy újabb dolog ami egy kicsit még komfortosabbá teszi számomra a telefont.

(#902) VANESSZA1 válasza g_g_g (#901) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Arra ügyelj, hogy a ROM-nak megfelelő verziót tedd fel.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#903) piocasember


piocasember
tag

Segítsetek léci! Ha bootloader nyitásközben ezt az üzenetet kapom, akkor mi lehet a hiba? "Current account is not bound to this device" Köszönöm szépen!

(#904) enginev3.0 válasza piocasember (#903) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem adtad hozzá a fejlesztői menüben a telefont az MI acchoz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#905) piocasember válasza enginev3.0 (#904) üzenetére


piocasember
tag

Ha arra gondolsz, hogy Mi Unlock - állapot menü, és ott "Fiók és készülék hozzáadása", akkor az megtörtént. :-) Vagy máshol keresgéljek? Köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#906) piocasember válasza enginev3.0 (#904) üzenetére


piocasember
tag

Ok, kiderült. Két Mi fiókom van. Azt ne kérdezd, hogy jött össze! :-) Valószínűleg egy régi Xiaomi telefonomnál készülhetett a másik fiók. Most már előre léptem, mert így azt írja ki, hogy nincs meg a 360 nap. Azt hol tudom ellenőrizni a telefonon, hogy mikor jár le?

(#907) enginev3.0 válasza piocasember (#906) üzenetére


enginev3.0
félisten

360 óra

Elvileg kiírja hogy mennyi van még hátra, maga a program

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#908) piocasember válasza enginev3.0 (#907) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! :R

(#909) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Egy ideje szemezek ezzel a telóval. Ez lesz az első dual sim-es telóm és ezzel kapocsaltban lenne kérdésem. :B

A helyzet a következő, van két sim kártyám, az egyik egy osztrák a másik egy magyar. Az osztrákon kb végtelen net és beszélgetési időm van, a magyar sima feltöltős, de kb mindenki ezt a számomat ismeri. Ha az osztrák kártyán megy a mobilnet, attól még a magyar kártyára be tud jönni hívás, vagy ez totál esélytelen a dual stand by miatt?

Köszi a segítséget! :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#910) g_g_g válasza aerol (#909) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

A GSM hívás mindig elsőbbséget élvez.
Fog csörögni a telefonod és amíg beszélsz addig a másik kártya nem lesz aktív, vagyis addig a másik kártyán nem lesz mobilinternet.

(#911) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Ha valaki akar egy jó időjárás app-ot, most még ingyenes

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#912) kazsmerlaca válasza VANESSZA1 (#911) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Az időképnél minek jobb?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#913) K82 válasza kazsmerlaca (#912) üzenetére


K82
őstag

Nem csak Magyarország létezik ... ;)

Pixel / OnePlus Pad

(#914) walakyb


walakyb
aktív tag

nem igazan szoktam mericskelni (foleg jelentoseget tulajdonitani neki), de ez azert most meglepett. 2 hete belakott, folyamatosan hasznalt EU 8.9.20, 1 hete volt ujrainditva, zsebmeleg allapotban:

(#915) rwbag2012


rwbag2012
tag

A futó szolgáltatások vagy valami hasonló opciót nem találom a beállításoknál. Mondjuk, ahol meg tudnám nézni, mióta megy a telefon újraindítás nélkül.

(#916) bandras54 válasza rwbag2012 (#915) üzenetére


bandras54
aktív tag

Beállítások --> telefonról --> állapot

(#917) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kamerára érdemes fólia vagy sem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#918) K82 válasza enginev3.0 (#917) üzenetére


K82
őstag

Sztem nem, csak a fényerőt csökkenti és a tükröződés esélyét növel(het)i.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#919) Smiro válasza enginev3.0 (#917) üzenetére


Smiro
senior tag

Aztán szidhatod a fotóidat...

(#920) buc01 válasza K82 (#918) üzenetére


buc01
tag

Kipróbáltam. S a vakus képek vállalhatatlanok lettek. Tiszta homályos az egész, ránézésre pedig jól illeszkedik a fólia. Ment a kukába.👹

(#921) rwbag2012 válasza bandras54 (#916) üzenetére


rwbag2012
tag

Köszi, talán ez az egyetlen hely, ahol nem kerestem :)

(#922) Smiro válasza buc01 (#920) üzenetére


Smiro
senior tag

De eleve ilyen hogy jut valaki eszébe? Még egy tükrös gép esetében sem lehet akármit az objektív elé rakni, kivéve, ha az a cél, hogy elmosódott képet kapj. A lencsevédő üveg, skylight szűrő, stb. mind különleges üveg, egyszerű műanyaggal vagy üvegfóliával nem pótolható. Ekkora méretben meg főleg nem a fényáteresztés/kép leképzés miatt.

(#923) BeryBp


BeryBp
csendes tag

Információnak a honnan rendeljem és milyen tokkal gondolkodóknak:

2018.09.22-én rendeltem Gearbest-ről Mi 8 6/64-et, ma megérkezett. Azaz kicsit több, mint 2 hét volt rendeléstől a kézbenfogásig az út. (EU direct Expressel, áfa- és vámmentesen).

Aznap rendeltem Niklin tokot is hozzá, az már pár napja megérkezett, jól illeszkedik, alig tudtam leszedni a felrakás után, hogy a SIM-et betegyem. Kicsit túllóg körben a kijelzőn, ahogy kell, hogy telibe leejtés esetén is védelmet nyújtson.

Belakás, próbafotók készítése folyamatban.

(#924) Aryon87


Aryon87
félisten

Sracok, valaki legyen szives megnezni, hogy a telo tud-e RAW mentest?
Teszt szerint nem..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#925) basaja válasza Aryon87 (#924) üzenetére


basaja
senior tag

Most beszéltem a cimborámmal, nincs benne...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#926) natë válasza Aryon87 (#924) üzenetére


natë
nagyúr

Tud, csak nem gyári kamerával. Felraksz bármit a Playről és lesz raw. Alapból aktív a camera2api, mókolás nélkül. Más kérdés, hogy raw-ban a 2 Xiaomi zászlóshajó...hááát nem Alma ;)
Minden zöld meg sárga, biztos nem pöcsölnék vele. Ott a Gcam ha nem elég a gyári.

(#927) Aryon87 válasza natë (#926) üzenetére


Aryon87
félisten

Koszi. Bar nekem most az automata kellene, mert a Mate-n unom mar a kidolgozgatasokat, es azert van kulonbseg a 2 kozt automataban, legalabbis amit a Mi store-ban produkaltak..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#928) natë válasza Aryon87 (#927) üzenetére


natë
nagyúr

[link]

Gyors raw, Mi Mix 2s, de gyakorlatilag ue. a Mi 8.

(#929) Aryon87 válasza natë (#928) üzenetére


Aryon87
félisten

Milyen kameraalkalmazassal?
Amugy jo lett, bar nalad nincs olyan, hogy rossz:))

Szerk: mar latom, Gcam (szerkesztett totyik)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#930) natë válasza Aryon87 (#929) üzenetére


natë
nagyúr

Nem,ez Lightroom.

(#931) Leon77 válasza VANESSZA1 (#911) üzenetére


Leon77
őstag

Nálam ez mindent visz.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#932) VANESSZA1 válasza Leon77 (#931) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Teszek vele egy próbát..
Köszi.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#933) bandras54 válasza rwbag2012 (#921) üzenetére


bandras54
aktív tag

Nm. Nekem is eltartott egy darabig mire megtaláltam. ;)

(#934) Griff55 válasza Aryon87 (#929) üzenetére


Griff55
senior tag


AI- be, gyári kamera app

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#935) CactuS válasza natë (#928) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez mondjuk egy elég pöpec fotó, még belenagyítva is. Kicsit kimaradt nekem valami. Ezt hogyan sikerült lőni? moddolt Gcam app és lightroom utómunka?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#936) natë válasza CactuS (#935) üzenetére


natë
nagyúr

Nem. Lightroom only. A minősége inkább átlagos. Az iPhone-ok messze jobbak raw-ban.

(#937) Aryon87 válasza Griff55 (#934) üzenetére


Aryon87
félisten

Ahh, meg ez is jobb mint amit az enyem lo automatan.. ugy latom akkor itt RAWozasra nem lesz szuksegem :))

Csak jonne ossze a biznisz..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#938) 1Konrad


1Konrad
tag

Most érkezik Global rommal nekem is.
A következőkben szeretnék segítséget kérni:
- Mi az, amit az első indításkor érdemes megcsinálni (természetesen a szoftverfrissítésen kívül;):
Ilyesmire gondolok: melyik régió, reklámszűrés, stb... és hogyan.
- Mivel láma vagyok: hogyan kell átvinni úgy a telefonkönyvet, kapcsolatokat, hogy a régi telefonon lévő képek, bejegyzések (emailcim, azonos névhez tartozó számok) mind átmenjenek?
- Megmaradjanak az SMS-ek szövege, egyéb üzenetek (Whatsapp, mesenger), és azok képei?
(Az elöző telefon: Samsung Note 3)

- hogyan bírja az aksi az állandóra bekapcsolt GPS-t? (Tudom, ha folyamatosan van, jobban eszi majd ezt is, de agyrém volt az eddigi telefonjaimnál, hogy nem tudtam úgy Budapest másik felére átjutni, hogy ne merítette volna le...)

Előre is köszönöm!

(#939) Roland861010 válasza Aryon87 (#937) üzenetére


Roland861010
addikt

Látom mind ketten váltunk én holnap megyek érte! :)

(#940) Aryon87


Aryon87
félisten

Igen tervezem, de ugy tunik nekem kesobb jon ossze. (Valszeg az eladasi ar a gond)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#941) Roland861010 válasza Aryon87 (#940) üzenetére


Roland861010
addikt

Sziasztok!
Tényleg nem működik eus régióban az arc felismerés?

(#942) g_g_g válasza Roland861010 (#941) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Tényleg.

(#943) ThorsHUN válasza Roland861010 (#941) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nem

(#944) F.E.K.. válasza Roland861010 (#941) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Indiai régióval megy...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#945) natë válasza F.E.K.. (#944) üzenetére


natë
nagyúr

...de ahhoz fél évig ott kell laknod. :DDD

(#946) Roland861010 válasza natë (#945) üzenetére


Roland861010
addikt

Vicces vagy
Olvastam hogy nem gáz és lehet blokkolni a reklámokat.

Érdekes hogy itt blokkolja másik márka meg engedi.

(#947) csiki52 válasza 1Konrad (#938) üzenetére


csiki52
tag

Nem mindegy, hogy global ROM vagy global version, az előzó kinai magyarítva az utobbi telepitett eredeti global, én ilyet vettem.
Reklám nincs google összes funkció megy.
Kiprobáltam átállitottam india régióra az arcfelismerés gyors és pontos ..de ezért nem érdemes átállni, visza is állitottam magyar régióra az ujjlenyomat olvaso gyorsan és pontosan teszi a dolgát.
Google drive rol vissza lehet másolni mindent /névjegyek,beállitások…/ ha Samsungod van akkor is, a hiváslistát és az sms-mms t nem, ahhoz mindkét telefonra telepiteni kell a sms backup restore pro-t.
A régi telefonról kimásolni a lementett fájlt majd az ujra átmásolni az sms backup tökéletesen visszatesz mindent akár frissités előtt akár utána.
a gps tökéletes /IGO Nextgen, waze…/ az akksival sosem foglalkoztam eddig sem, a kocsiban tölt, itthon éjjel végig töltön van ha lemerült hanem, ha nagy ritkán a fényképezés miatt hosszabb / max 10-12 óra / időt töltés nélkül kellett lennem akkor viszek egy powerbankot , de sosem volt rá szükség hazafele meg már tölti a kocsi a GPS és kihangositás miatt. Még a régebbiek is birták pl a note 3 is :)
Képeket dokumentumokat le kell menteni számitógépre vagy felhőbe...majd vissza másolni az ujra.
Elég sürün / kb évente / cserélek telefont még sosem veszett el semmi
Egy dolgot még én sem tudtam müködésre birni ez voLTE…. be van kapcsolva mindkét telefonra / egy MI A1 és MI8 / a telekomnál aktiválva van de egyszer sem müködött a valóságban.

(#948) natë válasza csiki52 (#947) üzenetére


natë
nagyúr

Sűrűn? Jézusom, akkor velem komoly baj van, én 2 hetente :Y

(#949) CactuS válasza natë (#948) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt hittem ezzel tisztában vagy. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#950) natë válasza CactuS (#949) üzenetére


natë
nagyúr

Hallgatom minden nap itthon... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.