Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) K82 válasza Smiro (#137) üzenetére


K82
őstag

Javasolnám a Mobilarena szerzőinek is a következő program használatát:

GPSTest

Ezzel tesztelve 30-35 műholdat lát a telefon, szemben a Chartcross-féle GPS Test 20-24 műholdjával. A Pixel 2XL-emnél kiírja a carrier frequency-t is (ott csak L1 van), és igaz h a MI 8-nál ezeket nem jeleníti meg, de egy műhold kétszer is szerepel a listában, tehát L1 és L5 sávon is használja ugyanazt.

Számomra egyértelműen a GPS a legnagyobb vonzereje a MI 8-nak, Bp. belvárosában a szűk utcákban nem kezd el driftelni mint a P2XL.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#152) Tomi13 válasza ates (#149) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Ez megnyugtató, köszönöm :)

(#153) enginev3.0 válasza VANESSZA1 (#124) üzenetére


enginev3.0
félisten

Atya ég.... mégis mi bajod a képekkel? Ez gyenge? Szerintem mondd is vissza a rendelésed, mert nem leszel boldog a telefonnal

(#141) Herreløse@ Semmi baja nincs a vezérlésnek, és nagyon megszokható/szerethető, ráadásul át lehet rakni virtuális gombokra is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#154) Smiro válasza K82 (#151) üzenetére


Smiro
senior tag

:R

(#155) VANESSZA1 válasza enginev3.0 (#153) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ha ezek a képek a tesztben szerinted jók, akkor gyorsan menj optikushoz, mert szemüveg kell neked.
Vagy az enyém túl erős :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#156) natë válasza VANESSZA1 (#155) üzenetére


natë
nagyúr

Ne a tesztet nézd...less be a fotós topikba.
Ha a MA kamera tesztek alapján vennék mobilokat, akkor kb. nyomógombos CAT-tel rohangáknék kínomban.

(#157) enginev3.0 válasza VANESSZA1 (#155) üzenetére


enginev3.0
félisten

MA tesztben általában úgy fotóznak ahogy a hétköznapi emeberek fotózánanak, előveszik és kattintanak

Lehet állítgatni, de nem az a hétköznapi, hogy több perced van egy témára, és ők nem ezt akarják átadni neked

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#158) VANESSZA1 válasza natë (#156) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen, ott néztem többet, és ez alapján döntöttem el, hogy megrendelem.
Csak most nagyon lehidaltam a tesztképeket látva.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#159) natë válasza VANESSZA1 (#158) üzenetére


natë
nagyúr

Hidalj fel. No para 😁 Bármivel kreálok neked xar fotót ha kell. Pixellel is 😉

[ Szerkesztve ]

(#160) VANESSZA1 válasza natë (#159) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Mi5-ről hogy tudok átköltözni Mi8-ra, és előtte az utolsó Eu- rom-ot felrakni?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#161) natë válasza VANESSZA1 (#160) üzenetére


natë
nagyúr

Nyitnod kell a bootloadert, 720 óra..

(#162) enginev3.0 válasza natë (#161) üzenetére


enginev3.0
félisten

-120

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#163) natë válasza enginev3.0 (#162) üzenetére


natë
nagyúr

Csökkentették? Nekem még 720-ról indult, most 500 körül jár.

(#164) VANESSZA1 válasza natë (#161) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az aliról nem nyitottan jönnek?
Gondolom egy TWRP-t feltenni, és az EU ROM-ot. De a beállításokat, mindent hogy lehet átpakolni?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#165) K82 válasza zsoltiz (#96) üzenetére


K82
őstag

Hasonló cipőben járok én is.

Eddig Pixel 2XL-t használtam, de garanciáztatnom kell, a MI 8-at meg azért vettem h ezen idő alatt is tudjak jó képeket lőni. Hát, kicsit felemásak az érzéseim...
Megnéztem a GSMArena és DxOMark tesztjeit is, azok alapján nem tűnt rossznak. És nem is mondom azt h rossz lenne a képminőség, de lenne mit reszelni rajta. Majd' kiesik a szemem annyira megtolja a zöldet (AI szigorúan kikapcsolva), ha a szaturációt lejebb veszem akkor már jó a zöld, ellenben a többi szín látja kárát.
A HDR is kicsit érdekesen dolgozik, van h nélküle szebb képek készülnek.
A GCAM lesz itt is a megoldás, de egyelőre fakók a színek vele sajnos. Pedig sokkal természetesebbnek hatnak vele a képek, nem annyira "mesterkélt" mint a gyári kamerával.

Pixel / OnePlus Pad

(#166) allein


allein
addikt

Sziasztok. Nokia C3 készülekben van egy memória kártya, azon fotók. Hogyan lehet átrakni iPhone-ra? Nokia telefon memóriájában van 100 olyan telefonszám ami nem volt rajta a sim kártyán, ezeket hogyan lehet átmásolni az iPhone-ra? Tud valaki segíteni?

Szerk: bocsi, topikot tévesztettem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#167) natë válasza K82 (#165) üzenetére


natë
nagyúr

Javítják még ezt..Az erős zöldön kívül teljesen rendben a kamera, sőt. Nem véletlen a magas pontszám. Részletességben ott van a top 3-ban.
Egyébként a gcam sem a reális színekről híres 😁

(#168) haris válasza VANESSZA1 (#160) üzenetére


haris
őstag

Ez nem játszik?

(#169) enginev3.0 válasza natë (#163) üzenetére


enginev3.0
félisten

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#170) natë válasza enginev3.0 (#169) üzenetére


natë
nagyúr

Már nem működik.

(#171) K82 válasza natë (#167) üzenetére


K82
őstag

Legyen úgy, mert a GPS miatt nagyon bejön.

Lehet h nem 100%-ig reális a színhűség, de nagyon közel jár hozzá, a fehéregyensúlyban meg nagyon ritkán téveszt.

Pixel / OnePlus Pad

(#172) natë válasza K82 (#171) üzenetére


natë
nagyúr

Mint gcam-mel szinte minden készülék.
Én alapvetően Apple fan vagyok, de ha droidom van, első mindig a gcam. Itt nem látom szükségét.

[ Szerkesztve ]

(#173) K82 válasza natë (#172) üzenetére


K82
őstag

Van különbség azért, és ez csak egy félig működő gcam. Úgy látszik nagyon hosszászokott a szemem a HDR+-hoz.

Pixel / OnePlus Pad

(#174) Engikrisztus válasza <Adamsky> (#56) üzenetére


Engikrisztus
tag

Teljesen egyetértek veled.Annak idején az egyik ok,hogy az OPO-at MI6-ra cseréltem,az a relatív kompaktsága.Jó lett volna ,ha a Xiaomi meghagyja az MI sorozatod kb a 6-os szintjén,hiszen van bőven péklapát a kínálatában.Amúgy tetszene.

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#175) Doki42


Doki42
őstag

Nekem bejön.. 😁✌️

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#176) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezt nem egészen értem:

Aki viszont használja(gesztusvezérlésről volt szó - a szerk. ) , az fog találkozni egy komoly hibával. A szoftveresen elrejthető notch melletti részeken néhány alapvető ikon (akkumulátor, WiFi, SIM-állapot és egy-két értesítés) fér el.

Megvan ugyanis az alkalmazások rögzíthetőségének lehetősége, illetve az egykezes mód, de ezek mind a virtuális, háromgombos sáv funkcióira alapozva működnek, és ha elrejtjük azt a színről, használhatatlanná válnak a funkciók.

Szóval, mi?

Az, hogy a notch mellett kevés cucc fér el, az ok. De hogy jön hozzá a gesztusvezérléshez?

Az egykezes mód virtuális gombokkal aktiválható, ami ha nincs, nincs mivel. Ez tiszta sor. De milyen alkalmazás rögzíthetőség, meg hol? :F

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#177) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Még mindig nem tudom eldönteni, hogy Poco F1 vagy Mi 8 legyen a Note 5 után.

Számomra kb. így néz ki a képlet:

Poco:
- tetszik a hátsó kamera elrendezés, hogy középen van és nem lóg ki.
- lesz kevláros kiadás, ami jól néz ki, a műanyag engem nem zavar, Jerry sem tudta eltörni a telefont
- folyadék hűtés, így ahogy olvasgatom nem forrósodik, mint pl: korábban a Mi 5S Plusom.
- nagyobb akku

Mi8:
- OIS, állítólag jobb kamera, bár a tesztek alapján nekem nem egyértelmű ([link], illetve a viideós összehasonlítás: [link])
- Azért csak egy Amoled, always on screen funkcióval
- Van NFC

Az üvegház nekem inkább hátrány, mint előny, úgyis tokban van a telefon, szóval ezért sem jön szóba a mix2s sem. A poco talán kicsit bumfordibb, de designra tetszik, egyedül attól félek, hogy az OIS nélküli kamera nem igazán lesz előrelépés a Note 5höz képest. Tárhelyből vígan elvagyok 64 Gbon, szóval az sem igazán vízválasztó.

Tud valaki valami okosat mondani? :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#178) natë válasza CactuS (#177) üzenetére


natë
nagyúr

Tud. A Mi 8 tulajok a Mi 8-at, a Poco tulajok a Poco-t.

(#179) Freiherr válasza CactuS (#177) üzenetére


Freiherr
őstag

Mi 8 egyértelműen.

XXX

(#180) tihibaby


tihibaby
senior tag

Én tudok!
A poco olasz szó,jelentése:alig,kevés,néhány.
A kevesebb néhány esetben több,mint tudjuk.
Remélem segítettem! :DDD

(#181) Dean92


Dean92
csendes tag

Éjszaka valószínűleg azért nem csinál jó képeket a tele lencse mert sötétben nem azt használja a telefon...mix 2s-em van az is ha sötét van akkor nem kapcsol át tele lencsére hanem csak simán digitálisan bele nagyít :D ha sötétben oda teszed az ujjad a tele lencse elé zoom után se fogod kitakarni a képet mert nem vált át a telefon :D

[ Szerkesztve ]

(#182) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Jönnek még a xiaomi-tól ennél jobb telefonok is. Simán kibírható a kistestvérekkel addig.... ;)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#183) NemMo válasza Barthezz2 (#176) üzenetére


NemMo
őstag

Szerintem a gesztusvezérlési probléma alatt a tesztelő arra gondolhatott, hogy pl a tárcsázóban a beállítások menüt az alkalmazás választó gomb (baloldali virtuális gomb) hosszú nyomásával lehet előhozni, amit gesztus vezérléssel nem lehet.

(#184) Kampó válasza PowerBuldog (#135) üzenetére


Kampó
senior tag

olyan hülye összehasonlítás hogy ez az átalakítosdi ez akkor volt divat amikor minden gyártónak saját csatlakozója volt, és a headsetek anno normálisabbak nyilván, fél úton szétszedhetőek voltak és ott volt a 3.5 jack.. .. csati... és tapsultunk neki hogy dejó átalkitó van hozzá hurrá. Majd végre ezt elhagyták egységesítve lett 3.5 aljzat és nem kellet az a rohadék átalakító hanem olyan fülesed volt ami szimpi.. erre most megint átalakító kell +1 aljzat +1 rész ahol kontaktos lehet megtörhet a kábel, és megint tapsolsz hozzá .. :C :C :C :C +egy grabanc amit pénzért vehetsz ha beszarik .

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#185) CactuS válasza kazsmerlaca (#182) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez mindenre igaz, ha vársz 10 évet, akkor a mai cuccoknál sokkal jobbat veszel. Ha 15öt, akkor még jobbat. :)

A Mi Mix 3 szétnyílós megoldása nekem nem jön be, idén más felső házas telefonjuk pedig nem lesz. Plusz árban, ha az is amoledet kap, akkor tuti jóval a Mi8 fölé fog menni.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#186) kazsmerlaca válasza CactuS (#185) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Látom megértetted a lényeget :DD

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#187) natë válasza kazsmerlaca (#186) üzenetére


natë
nagyúr

Ok, nem tetszik. Még írd le vagy 8x.

(#188) Sinu válasza Kampó (#184) üzenetére


Sinu
senior tag

Tudod hol nem lehet kontaktos a kábel? Ahol nincs. Éljen a BT fülesek kora :)

No Future

(#189) Griff55 válasza Sinu (#188) üzenetére


Griff55
senior tag

;] Azt meg lehet mindig tölteni ;]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#190) Kampó válasza Sinu (#188) üzenetére


Kampó
senior tag

ja azt meg töltögessem igen... törekedjünk az egyszerűségre uraim.

éljen a józan ész kora.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#191) logitech1


logitech1
tag

Akku lehet volna nagyobb 4ezres legalább.

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#192) kóóó


kóóó
aktív tag

Vajon egy Samu s8-hoz kepest milyen lehet osszesegeben, kameraban.
Megerne levaltani? 🤔🤔
Nekem eleg fajo pont a feher ertesitesi led, ez mar vergaz a mai vilagban....

Üdv.: kóóó!

(#193) HarleyCustom válasza natë (#143) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tesztben említik,hogy nem működik rendesen.
Nyilván Szoftveres.
Egyébként anno olvastam a pixel topikban is,hogy gond van vele. Lehet ott már javítottàk,de itt még fennáll a problem. Ugye ott stock droid itt meg a miui-s. És ugye alapjaiban bug-os,akkor itt is az lesz. Kiváncsi vagyok,frissítéssel majd javul-e.

Ami meg már az én szubjektív véleményem,hogy nem tetszik,mert iX utánzat. ..de ez nem fontos.
Hozzá teszem...volt jó pár Xiaomi telóm.

Akkor Inkább a mi mix2s. Legalább egyedi kinézete van.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#194) dlaj válasza NemMo (#183) üzenetére


dlaj
őstag

Ne viccelj már! Ott van a jobb alsó sarokban a három pötty!
Ami nem működik gesztus alatt, az az egykezes mód.

(#195) NemMo válasza dlaj (#194) üzenetére


NemMo
őstag

Jé és tényleg, de hülye vagyok. Note 5 talán még nem volt ott, de lehet, csak benéztem

(#196) TomPack válasza NemMo (#183) üzenetére


TomPack
őstag

A galéria lapozásnál is megoldja a szoftver, mert akkor kb a képernyő felezővonalától lejjebb lehet csak gesztusvezérelni, felette pedig a képeket lapozni. A telefonkönyvnél gondolom ugyanez a helyzet, csak a tesztelő nem tudott erről az opcióról?

(#197) ak76 válasza kóóó (#192) üzenetére


ak76
senior tag

Kompromisszumos.

Mellette:
-Az Mi8 üzemideje a duplája az S8-nak (tapasztalat, 2x is használtam S8-ast)
-SD 845 (no comment)
-6Gb ram (mindenre IS elég,átlag 3,és fél Gb szabadon marad)
-MIUI (szubjektív,mindenesetre nincs lag,nincs érthetetlen akadozás)
-Arc alapú azonosítás (éjjel nappal,azonnal nyit,és nálam eddig nem tévesztett)
-A kijelző az alacsonyabb felbontás ellenére is gyönyörű

Ellene:
-Nincs IP védelem (bele kellett volna férnie)
-Nincs SD bővíthetőség (nekem nem is hiányzik)
-A kamera picit gyengébb mint az S8-é (alakul,alakul,de van még hova fejlődni)
-Batár nagy,az S8 jóval kezelhetőbb (nem vagyok kis kezű,de nálam kb ez a határ)
-Nincs jack (ostoba trend,nyilván a BT-s fülesek felé akarják terelni a népet,ez van)
-Nincs indukciós töltés (ennek is bele kellett volna férnie, az üveg hátlap miatt is)

[ Szerkesztve ]

(#198) natë válasza ak76 (#197) üzenetére


natë
nagyúr

A kamera véleményem szerint a túlszaturáltság mellett is jóval részletgazdagabb fotókat készít a Samsungra jellemző "cseppfolyós fröccsöntött" zajszűrés nélkül.

(#199) Sinu válasza Kampó (#190) üzenetére


Sinu
senior tag

Nagyon egyszerű a dolog. Másfél éve, minden vasárnap felteszem tölteni, aztán péntek délutánig használom. Cserébe nem kell kibogoznom egy kábelt, nem bajlodnom azzal, hol huzzam el ahol nem zavar. De ez meddő vita. Nekem pl nagyon nem hiányzik a jack, a fül és fej hallgatom is BT, az otthoni eszközök is BT-n csatlakoznak.

No Future

(#200) Johnny70 válasza zsoltiz (#101) üzenetére


Johnny70
tag

A nagy felületű kékeket nem tolja túl? Általában az emberek azt szeretik, ha a nyaralós képeken haragos zöld minden növény, mélykék az ég és valószerűtlenül türkizes a tenger. Nem erre játszik rá? Kipróbáltad olyan témával, ahol az ég kékje hangsúlyos, azt is kiemeli vagy csak a zöldre játszik rá? Lassan végre Android fronton is lesz normális kamera (200 alatt) és le lehet cserélni az öreg Lumiámat egy új telefonra..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.