Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) g_g_g válasza Peter.70 (#13000) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Így keresd.

(#13002) Peter.70 válasza g_g_g (#13001) üzenetére


Peter.70
őstag

Így már meg van :) Köszi

(#13003) enemi válasza Peter.70 (#13000) üzenetére


enemi
senior tag

Az alkalmazások közt található a biztonság,nem a Beállításoknál.
(Bocs,nem frissítettem az oldalt - nem láttam,hogy már megoldottátok)

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#13004) havri1 válasza Peter.70 (#13000) üzenetére


havri1
félisten

Asztalon keresd, kék.
Szerk, na, nekem sem frissült az oldal.

[ Szerkesztve ]

havri

(#13005) bonobutor


bonobutor
csendes tag

Sziasztok!
Gcam linket küldjetek légyszi.
Köszönöm

(#13006) gigabytman válasza g_g_g (#13001) üzenetére


gigabytman
tag

Milyen launchert használsz?

(#13007) g_g_g válasza gigabytman (#13006) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Sima MIUI, gyári téma, nincs semmi külső app.
Csak a használt háttérképem látszik.

(#13008) havri1 válasza g_g_g (#13007) üzenetére


havri1
félisten

De Neked miért zöld a biztonság app ikonja? Nálam kék.
Más téma?

havri

(#13009) Peter.70 válasza havri1 (#13008) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem is zöld. Microsoft laucher, dark blue téma

[ Szerkesztve ]

(#13010) g_g_g válasza havri1 (#13008) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Semmi téma nincs letöltve nálam
Asztal "Classic" téma, ikonok "Default" beállítás.
Fogalmam sincs mitől lehet más színű:)

[ Szerkesztve ]

(#13011) siskad


siskad
őstag

A cella készenlét mostanában nektek is magasabb? Nekem ilyen 20% körül van, eddig kb. mindig 10% körül vagy alatt volt.

Xiaomi 13

(#13012) havri1 válasza g_g_g (#13010) üzenetére


havri1
félisten

Áh, nekem más ikonok vannak eleje óta:)

havri

(#13013) Leon77


Leon77
őstag

Az új frissítéssel (globál stabil) jött egy bug is.

Ha bluetooth-os fülessel telefonálok, jön egy bejövő hívás és átváltok, akkor a telefon átvált normál módra, holott a kijelzőn továbbra is a bluetooth ikon van és meg kell nyomni a füles fő gombját, hogy visszatérjen a hang a fülesbe. Autó vezetés közben ez elég zavaró tud lenni.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#13014) Smiro


Smiro
senior tag

Arról hallottatok, hogy a Telekom a márkát letiltotta a TvGo filmnézésről? Azt a hibát dobja, hogy rootolt a telefonom, ami nem igaz, ezért afilmcsatornákat be sem tölti. Lehet emiatt szerintetek panaszt tenni?

(#13015) Smiro válasza Smiro (#13014) üzenetére


Smiro
senior tag

Frissítés: jó nagy marhaságot mondott a T-s ügyintéző, program hiba volt... Érdekes, hogy Apple és Samsung telefont nem érintett a hiba, de már frissítéssel javult.

(#13016) lafaty80


lafaty80
őstag

Még egy érdekes dolog, T-s vagyok, és néha elmegy az adatforgalom. Mind sim-en mind wifin.
Látszólag minden rendben, de nem tölt semmi. Ilyenkor repülő mód be / ki és jó lesz, de nem értem miért.
Illetve van olyan hogy 3G-s helyen k@rva lassú lesz a telefon, úgy hogy 4G jelez. Kolléga samu telefonja átmegy 3G-re és hasít... nekem meg áll egy google.com betöltés.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#13017) HUTCHDB válasza lafaty80 (#13016) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A wifi-s dologhoz a telekomnak nincs köze, hiszen az adatforgalom nem a SIM kártyán keresztül megy, akár ki is vehetnéd belőle a telekom kártyát.
Ettől függetlenül bosszantó lehet ez a hiba, bár nálam nem jelentkezik.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13018) Smiro válasza lafaty80 (#13016) üzenetére


Smiro
senior tag

Nálam sincs ilyen hiba...

(#13019) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv!
Az utóbbi pár hétben a következőt csinálja a teló.
Elsö körben az alkalmazások nem tudjék használni a GPS-t.
Nyomok egy kikapcsot vagy restartot akkor semmi. Sötét képernyö és mintha teljesen meghalt volna aztán kb. 5 perc kapcsolgatás után elindul és megy rendesen.
Legfrisebb global rom van fent mókolás nélkül.

Ötlet?
Kezd haldoklani? kb. hetente 2 hetente csinálja.. :(

(#13020) g_g_g válasza WolfLenny (#13019) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Első körben egy factory reset és a telefon újra belakása (nem mentésből visszaállni) amivel szerintem kezdeni kéne.

(#13021) havri1


havri1
félisten

Nekem meg 3 napja a fogyasztás nem stimmel.
Most megírtam 4-5 viber üzenetet, 2 ph üzenetet, ez 4% akksibs került, sötét szobában, minimális fényerőn.. 53-rol 49-re.
Eddig melóban 1x kellett 50-ről 80ra tölteni, 2 napja 2x,..
Valami gebasz van.
Nem jövök rá:(

[ Szerkesztve ]

havri

(#13022) siskad válasza siskad (#13011) üzenetére


siskad
őstag

Erre valaki? :)

Xiaomi 13

(#13023) enemi válasza siskad (#13022) üzenetére


enemi
senior tag

8,8%.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#13024) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Múlt pénteken frissítettem az EU devet. A power gombos bug valóban megszűnt, viszont egy másik idegesítő dolog még mindig jelen van. Ha beltérben vagyok én a fényerőt leveszi, majd kimegyek és ott bekapcsolom a kijelzőt, akkor nem adja rá normálisan a fényerőt. Ez már nemtom hány build óta jelen van. Manuálisan kell belehúznom a csúszkába utána működik már.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#13025) siskad válasza enemi (#13023) üzenetére


siskad
őstag

Akkor nem igazán értem hogy nálam mi van... :F

Xiaomi 13

(#13026) st6969 válasza st6969 (#10930) üzenetére


st6969
őstag

Nem akarom elkiabálni, de a legújabb Global stabil frissítés úgy néz ki, hogy ezt viszont megoldotta...

(#13027) g_g_g válasza siskad (#13025) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Sokszor volt már ez téma.
Itt olvashatsz bőven róla

Igazából senki sem tudta megmondani az okát és az esetleges megoldást sem tudjuk még.
Nálam most pl. 23% de már elengedtem a témát, nem foglalkozom vele.
Még azt is el tudom képzelni, hogy valami "megjelenítési" probléma miatt látjuk ennyinek, valójában nem eszi meg az akksi 10-15-20 %-át.
Ha valakinek lenne kedve, ideje tesztelni, meg lehetne próbálni néhány napig SIM kártya nélkül használni a telefont és aztán összehasonlítani a SIM kártyás működéssel.
Azért ha igaz a 20% fogyasztás, az jól érzékelhető lenne.

(#13028) Sequadon válasza siskad (#13025) üzenetére


Sequadon
tag

1 hete kb. hogy jelentősen jobban merül. Frissítve nem volt, újraindítva már többször is. Nem tudom mi lelte...

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#13029) ajapi


ajapi
tag

Esetleg tudja valaki, hogy Voda mikortól fogja támogatni a Mi 8 Volte-t?
kösz

(#13030) lafaty80 válasza HUTCHDB (#13017) üzenetére


lafaty80
őstag

Nos igen, csak leírtam hogy ilyen is van ilyenkor :)

Na de, amit tapasztaltam, mert már rohadtul zavart. SIM beállításoknál most nálam "Előnyben részesített" opciók vannak a preferált hálózattípusnál: 4G, 3G, Csak 2G.
Viszont vannak olyan helyek, pl munkahely ebédlő, ahol ugyan 4G-t ír, de tudom hogy csak 3G van. Na ilyenkor "ragad be", mert mintha csak 4G akarna elismerni és használni. Míg a mellettem ülők, samsung, huawei, sony, alma, mind átállnak 3G-re.

Ha ilyenkor kézzel átrakom 3G-re, akkor megy a net..

Itt nincs olyan hogy, ha nem megy így, akkor megpróbálja úgy? Olyan fura ez így.

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#13031) Pocak89


Pocak89
aktív tag

EU dev alatt a múlt heti build óta gond van az Android notificationnal. Fórumon írtak egy megoldást, nálam rendbe rakta: fejlesztői beállításokban van egy ilyen, hogy legkeskenyebb szélesség, aminek 395 az értéke. Ha ezt 380-ra állítjuk utána működik az értesítés.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#13032) huliganboy


huliganboy
addikt

(#13033) g_g_g válasza huliganboy (#13032) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Reggel óta fen vann, egyelőre oké minden vele.

(#13034) st6969 válasza st6969 (#13026) üzenetére


st6969
őstag

Elkiabáltam :(((

(#13035) HUTCHDB válasza Pocak89 (#13031) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez csak az Android értesítést érinti?
Nekem a gmail-el van gondom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13036) Pocak89 válasza HUTCHDB (#13035) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Gmailről nem tudok nyilatkozni annak a szinkronizálása nálam nincs bekapcsolva.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#13037) Karavik válasza HUTCHDB (#13035) üzenetére


Karavik
veterán

Bizonyos appok esetén (Hangouts, Telegram, WhatsApp) az üzenetek előnézete nem jelenik meg az értesítésben Android értesítési stílust használva (képekkel illusztrálva alul). Ezt a megjelenési problémát javítja a Smallest with 380 beállítás. De van másik megoldás is amit én használok, hogy a betű méretet S alapértelmezettről el kell állítani XS vagy M-re vagy bármi másra.

Gmail-el nincs ez a probléma, szerintem Te más problémára gondolsz. Ezt csak azért fejtettem ki részletesen, hogy tiszta tegyen mindenkinek amit a fórumtárs írt feljebb itt: (#13031) Pocak89.

Előtte:


Utána:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#13038) HUTCHDB válasza Karavik (#13037) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én ezeket nem használom, csak a vibert, azzal gond nincs.
Viszont a gmail nem szinronizál lezárt képernyőn... :(((

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13039) huliganboy válasza HUTCHDB (#13038) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem a Viberrel a kezdetek óta gondom van. Igaz bagatel, de zavar. Csoportos beszélgetésgez beállított csoport kép pár óra múlva eltűnik..

(#13040) HUTCHDB válasza huliganboy (#13039) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem azzal semmi gondom, viszont a gmail nem szinkronizál csak akkor, ha feloldom a képernyőt.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13041) DanielK


DanielK
addikt

Érdekes látni, hogy hogyan szenvedtek az eu romon hetek óta.
Globál stabil romon ezeket a hibákat nem tapasztalom. Lehet érdemes lenne rá átváltani nem? :K

(#13042) Smiro válasza DanielK (#13041) üzenetére


Smiro
senior tag

+1 :D

(#13043) Karavik válasza HUTCHDB (#13038) üzenetére


Karavik
veterán

Nálam nincs gond gmail sync-el, lezárt képernyőnél is megjönnek az értesítések. Nézd át ezeket a beállításokat hogy nálad is így van e?


[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#13044) HUTCHDB válasza DanielK (#13041) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A stabil rom is, és sajnos nagyon sok más androidos készülék is ettől szenved.
Az más kérdés, hogy lehetséges, hogy nem veszed észre.
Nekem kb. 30-40 üzenet jön egy nap, és van amikor 1/2-1 óránként tudok ránézni csak a telefonra úgy, hogy fel is oldom a kijelzőt, vagy esetleg egy Viber értesítés oldja fel, és lám ekkor egy csokorba érkeznek meg a levelek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13045) Karavik válasza DanielK (#13041) üzenetére


Karavik
veterán

Nekem nincs kedvem visszamenni a múltba, ráadásul korlátozásokkal teli rendszerre. Plusz nem bírok 2 hónapot várni egy új frissítésre ;]

Meg hát globál stabilon sem fenékig tejfel az élet...ahogy követem a zárt globál béta teamből alakult zárt Mi Pilot globál stable team-et aktív résztvevőként, ott tömegesen fordult elő pár hete Mi9SE-n, hogy OTA frissítés brickelte a telót gyári érintetlen rendszeren, amit hivatalos Mi center is megerősített. Az előtt pedig szintén globál stabilon óra app FC-zett így nem volt ébresztő sem. Ezek sokkal súlyosabb problémák, mint az eddigi összes bug Xiaomi.eu-nál együttvéve. Ráadásul globál stabilon hónapokat kell várni a megoldásra, ami a köv frissítéssel érthető el jó esetben, míg Xiaomi.eu-nál egy hetet kb.

Egyébként xiaomi.eu bug, mint olyan, ritkán fordul elő, csak olyan van általában, ami az alapul szolgáló hivatalos China MIUI rom-ban is megvan, szóval még ezekért is hivatalos Xiaomi a felelős...

Xiaomi.eu bugok - ha elő is fordul - mindig soron kívül kerülnek javításra 1-2 napon belül kiadott külön frissítéssel.

Az itt beszélt béta kiadással kapcsolatos problémák bele kerülnek a stabilba is csak még kicsit várni kell rá ;)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#13046) HUTCHDB válasza Karavik (#13043) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezeket nem tudom hol vannak, magyarul használom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#13047) DanielK válasza HUTCHDB (#13044) üzenetére


DanielK
addikt

Nálam is jön annyi email, de mind megjönnek. Sőt annyira zavart a sok email értrsítő, hogy a gmail fiókomban visszakapcsoltam a fontos üzeneteket, hogy csak arról kapjak értesítést. :D

Karavik: értem én, de ugye ott talán kevesebb az esélye. Ahogy anno írtam, csak azért nincs eu rom rajta, mert a titkosítás nem megoldott. Cégesre nekem meg kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#13048) V.Dave


V.Dave
senior tag

Globál stabilban mi ilyen uzemidoket produkaltok?

Xiaomi mi 8 6/128

(#13049) Smiro válasza V.Dave (#13048) üzenetére


Smiro
senior tag

Attól függ mire használod... Nekem egy nap bőven, benne zene, olvasás, wifi és mobil net állandóan, időnként tvgo is. De miért számít ez, amikor bárhol tudom tölteni... Ha nem lenne 230, vagy 12 volt, akkor jön a power bank.

(#13050) HUTCHDB válasza DanielK (#13047) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Lányom párjának is Mi8 -a van, neki globál stabil, az, ami neked.
Nem érkeznek meg neki sem időben a gmail-ek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.