Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Nagyon tetszik, ha lenne belőle Android One változat, azonnal megvenném.

(#52) Silεncε válasza kazsmerlaca (#45) üzenetére


Silεncε
őstag

2 éve mióta használom, sok bug jött elő, ráadásul rohadt mélyen bele van gányolva a rendszerbe. Teli van a Xiaomi saját appjaival, aminek 80%-át nem is használtam még soha. Mondjuk folyamatosan jönnek hozzá a frissítések, ez jó. De én többet nem veszek olyan telefont, amin nem stock android van

Meg kéne csinálni a Note 4-re egy LOS-t vagy valami stock Rom-ot, csak nem igazán csináltam még ilyet és nem a naponta használt telómon kéne elkezdeni kísérletezgetni..

[ Szerkesztve ]

(#53) Bossyy


Bossyy
tag

Érdekes, a SONY-t hogy ekézi a közösség, amikor gyorsan leváltja az aktuális csúcsgépet, erre itt a Xiaomi aki néhány hónap alatt kihoz 3 szinte ugyanolyan csúcshardverrel szerelt készüléket. Ilyen tempóra még a japánok is csak pislognának :-)
Én remekül megvagyok a jelenlegi S8 asommal , de ha Xiaomit vennék, biztosan a Mi MIx 2 őt választanám, szerintem sokkal szebb, talán a legszebb ma kapható telefon és ha jól látom, akkor tudja a Qi-t amit az újabb jövevény nem.
Azzal szemben a Mi 8 csak az AMOLED et tudja szembeállítani.

[ Szerkesztve ]

(#54) Bennyboy


Bennyboy
őstag

ez vajon mennyivel jobb telefon mint a honor 10? Csak azért kérdem mert annak nagyon tetszik a kinézete és a honor 8-asommal is elégedett vagyok. 150k pont az az ár amennyit még kiadnék egy telefonért. Ennek nekem olyan semmilyen a design-ja.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#55) Sys85 válasza Silεncε (#52) üzenetére


Sys85
veterán

Nagyon nem bonyolult,ha kicsit is értesz a mókoláshoz nem fogod elb@szni,csak követni kell a leírásokat. :)
Tavaly én is megcsináltam és semmi gondja nem volt.
Nagyon nem bántam meg,eladásig azzal ment a teló.
Előtte RR is fent volt,de az nem jött be,1 hétig volt fent.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#56) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Nekem több szempontból csalódást okozott a Mi8, amikor megjelent (mert ugye, nem most jelent meg).
A legnagyobb probléma, hogy megnőtt. Nem kicsit. Gyakorlatilag a Xiaomi-nak sikerült a Mix-ek, Note-ok szintjére hozni. Erre mi szükség volt?? Valaki magyarázza ezt el nekem...
A notch és a jack hiánya már csak "hab a tortán".
... és akkor most itt az F1 ...
Nem kicsit alávág a Mi 8-nak. Akinek nem kell NFC, az azt veszi. Akinek pedig van pénze, annak ott a Mix 2s (ami szerintem szebb és jobb).

[ Szerkesztve ]

(#57) ThorsHUN válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Meg egy jacket. Akkor lenne fullos a gép.

(#58) Wesder válasza .Szaki. (#28) üzenetére


Wesder
félisten

Mikor regisztràltam nagyban szorta a köszönömöket. Kivàncsi lennék hogy mi lett vele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#59) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Van akinek problémát jelent a 64-es tárhelye?
Vagy aszondja "HálIsten, hogy a nagyot vettem mert már alig fértem volna.."?

(#60) dlaj válasza Griff55 (#40) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm. Sajnos a 128-as náluk is csak 144 ezerre jön ki. Úgyhogy marad a hazai garis vásárlás.

(#48) INGJOKE, Köszönöm, ismerem a GearBest ezen rendelési lehetőséget. De ott sincsenek csodák. 128-as nincs 140 alatt.

(#61) INGJOKE válasza <Adamsky> (#56) üzenetére


INGJOKE
veterán

Most megnéztem a mi mix 2s 6/128-as 430 a gb a mi 8 6/128 440... nem is értem miről beszélnek itt egyesek...:D

dlaj

nálam 120 ezer szállítás nélkül a mi mix 2s... és 122 a mi 8...

de nekem mindegy hol és mit veszel...:D

[ Szerkesztve ]

(#62) ak76 válasza joey04 (#3) üzenetére


ak76
senior tag

A telepért kár?
42 órája megy,wifi+4g,71 perc beszélgetés, fb, messenger, 2 mail szinkron, 5 óra 17 perc SOT, és most vagyok 28 százalékon...
Kb a Note 5 üzemidejét hozza 3400-as akksival, ez több mint perfekt.

(#63) Griff55 válasza ThorsHUN (#59) üzenetére


Griff55
senior tag

24 gigát sikerült telepakolni kevesebb mint 1 hét alatt és még videó meg fénykép szinte alig készült vele. Ha valaki hosszútávon akarja használni, meg nem szereti törölgetni a képeit és egyéb fájljait, akkor mindenképp megéri a nagyobbat venni. Amikor én vettem ali-n 5000 ft körül volt a különbség a 64-es és a 128-as közt. Egyértelmű, hogy melyiket veszi az ember.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#64) ttt1 válasza ThorsHUN (#59) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem Mi6 van (elsősorban a méret miatt). Én 1 éve használom némi videóval (van ami azért 4-6 perc) alkalmazások frissítik magukat és így van még 17 Gb szabad hely rajta. 26 Gb kép és videó van fent 8 GB app és némi egyéb ami 5 Gb. Mondjuk nem fotózok minden fűszálat de pl repülős napon készült vagy 200-220 kép:)

[ Szerkesztve ]

(#65) Griff55 válasza <Adamsky> (#56) üzenetére


Griff55
senior tag

a Mix2S jobbnak nem jobb a Mi8-tól, maximum szebb

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#66) natë válasza ak76 (#62) üzenetére


natë
nagyúr

Szintúgy nálam is.

(#67) janeszgol : valamiért nálam nem rózsaszínes a kijelző, hibás készüléket kaptam? ;]
A kamera szaturációja egy mp alatt állítható, mint minden Xiaomi készüléknél.

[ Szerkesztve ]

(#67) janeszgol


janeszgol
félisten

Az F1 kijelzője jobb, ez elég rózsaszínes. Bár lehet állítható, csak akkor meg más irányba tér el (lásd Samsung). A kamera jó, bár a zöldet szereti színezni. Jó telónak tűnik.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) cuccos19


cuccos19
tag

Nagyon csábító, kissé elbizonytalanodtam a hogy a Mi Max 3 vagy ez? :F Ennél nagyon hiányozna nekem az infraport a távirányítóhoz, mert szoktam használni, és valamivel (ha nem is sokkal) kisebb a kijelzője. A jack és az FM rádió hiánya nekem kivételesen nem hátrány, és a notch sem zavarna.

Ami ebben tetszik, hogy gyorsabb UFS tárolót kapott és jobb kamera (teleobjektív), ami a Max 3-ban az meg a "kimaxolt" kijelző méret és az infraport. És miután kifaggattam a Facebookon a Love Mei tokgyártót, már nem csak a Mi-8-hoz, de a Max 3-hoz is van "Powerful case" tok.

Amúgy nem értem, ha már a légnyomás érzékelő belekerült akkor miért hagyták ki a hőmérőt. Na jó, talán nem ez a kettő a legfontosabb érzékelő egy telefonban, azt elismerem, de néha jól jöhet (túrázás során például).

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#69) <Adamsky> válasza Griff55 (#65) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A "jóságon" tényleg lehet vitatkozni. Én jobb szeretem az LCD-t (az OLED-el szemben) és rühellem a notch-ot. :)
A Mi8-an - a GSMArena szerint legalábbis - van még egy elég komoly gond. Olyannyira, hogy erre a teszten felül egy külön cikket szenteltek ...

[ Szerkesztve ]

(#70) batai15


batai15
félisten

látom többen dilemmában vannak hogy mit kellene venni, poco , mi8 , op6
Hát en sem tudom.
Itt van ez a készülék, ami minden igényt kielégít, magyar garanciával is kapható.
Ugyan akkor rajta a miui, amit nem mondom h utálok, de inkább aosp.
Ott az amoled, de ellene szól az iphone x dizájn, amit ennyi pénzért már nem viselek el.
Op 6 a legdrágább, és sajnos nincs hazai garancia, mert ugyan nem volt még gond egy telefonnal sem, de ez már túl drága ahogy hogyha gond van vissza küldjem.
POco meg számomra csalódás.
szóval azt hiszem ezt a kört kihagyom, jövőre hátha lesz valami igazán jó ajánlat a számomra, a magasabb ligában .

[ Szerkesztve ]

(#71) smc válasza cuccos19 (#68) üzenetére


smc
addikt

A légnyomás szenzor miért kerül be a telefonokba? Mire jó?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#72) joey04 válasza enginev3.0 (#17) üzenetére


joey04
titán

Nem eszi meg, nézd meg a gsmarena aksi teszteket a 2 készülékeől. Egyébként sem igaz, hogy az amoled kevesebbet fogyaszt. A megjelenített tartalomtól függ, hogy melyik eszik többet. Üzemidőben jobb a pocok, nagyon kijön a nagyobb telep előnye. Minden másban a mi8 jobb, kivéve persze a soc meg a tárhely/ram.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) Ochocinco46 válasza ThorsHUN (#59) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Ez abszolút egyéni felhasználás és szokás kérdése.
2018-ban már szerintem annyira nem idegen a felhő használata. Én OP6-ból is azért vettem a 64GB-osat mert bőségesen elég számomra, képek és videók mennek felhőbe, zene spotify, az a ~60 GB meg simán elég játékra vagy alkalmazásokra.

Ugyan árban nincs nagy különbség, de ezért nem értem azokat akik írják, hogy neki kell a 128-as meg a 256-os mert nem férnek el a képek... Nem beszélve arról, ha a készüléknek bármi nagyobb baja van, akkor bukta azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#74) natë válasza joey04 (#72) üzenetére


natë
nagyúr

Semmi. Félreértettem.

[ Szerkesztve ]

(#75) V.Dave


V.Dave
senior tag

Nem értek egyet a cikk írójával. Szerintem pont az üzem idő az erőssége. Nálam simán elmegy 6-7 órát de nem ritka a 8 órás Kijelző idő sem. A cikkben említett 4-5 óra talán az első 3 feltoltes kor volt. Kell egy pár töltés mire az aksi eleri a megfelelő kondociojat. Pedig játszok fenykepezek wifi adat meg bluetooth zene megy. Előző telefonomhoz képest egy csoda. Mondjuk a miuit lecsereltem Nova launcher re mert egy okadek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#76) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nézegettem a Mi Storeban és ez a telefon best/buy!. A Poco is nagyon jó, de más kategória.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#77) ak76


ak76
senior tag

Aki a Mi Mix 2s,és eközött gondolkodik,néhány infó:
A Mi 8 nekem SOKKAL jobban bírja akku idővel (kb plusz 2 óra SOT azonos használat mellett)
A kamera kb ugyanaz, az előlapi kamera nagyobb a nyolcasban, nem használom ki, nem is érdekel.
A készülék maga nagyobb mint a Mix 2s, nagyobbnak is érződik, és szerintem a kettes szebb/esztétikusabb is összességében.
A kijelző az amoledre jellemző túlszarurált színeivel SOKKAL minőségibbnek hat, mint a Mix 2s, egyszerűen vitán felül szebb.
A notch engem nem érdekelt sosem, így nem zavar.
Az arc alapú azonosítás nálam HK-s lokalizácival egyszerűen perfekt, simán adja az iPhone X sebességét, szemüvegben, sötétben, mindenhogy működik, és egyelőre egyszer sem nyitotta a kijelzőt más arcával (itt jegyzem meg MIUI 10 Global beta van fenn)
A K&H-s app NEM MŰKÖDIK, lényegében ez az egyetlen fájó pont (nyilván a beta miatt), és emiatt lehet hogy vissza is megyek 9.6 Global stable-re.

A végére pedig némi akksi idő,SOT:

[ Szerkesztve ]

(#78) judas13 válasza ak76 (#77) üzenetére


judas13
addikt

+a 2s-ben nincs B20

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#79) ak76 válasza judas13 (#78) üzenetére


ak76
senior tag

De,van :K

(#80) micafighter


micafighter
nagyúr

,,Igény szerint 8/128, esetleg 6/256 GB-os csomagot is be lehet tenni a kosárba."

Mármint milyen kosárba? Mert a 8/128 az kifejeztten az Explorer edition, a kijelző alatti ujjlenyomat olvasóval :) De eddig international verzió nem volt biztos, hogy jön belőle.

(#81) cuccos19 válasza smc (#71) üzenetére


cuccos19
tag

Úgy tudom, hogy a tengerszint feletti magasságot mutatja. Átlagpolgárnak szerintem teljesen nélkülözhető dolog, túratelefonnak meg nem ilyent szoktak választani, főleg nem magashegyi túrákhoz (Dunát lehetne rekeszteni a kínai strapamobilokkal, azokban volna értelme szerintem).

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#82) retroid


retroid
senior tag

Holnap megye érte a Lurdy Mi Store ba

Mate 10 Pro utódja lesz

Azt megkapja fater :D

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#83) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ejj, akku miatt Poco F1 kéne, kamera miatt meg ez, nehéz döntés. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#84) micafighter


micafighter
nagyúr

Kettő dolgot a tesztben nem említettetek, amit szerintem feltétlen érdemes megemliteni a szoftver résznél: a lehúzott értesítési sávba integrált időjárásjelzés és mobil adat forgalom mérésére gondolok. Nagyon hasznos funkciók ízléses kivitelezése, amit az olcsóbb MIUIs Xiaomi telefonok is tudnak, viszont se a 9.0ás Pixel 2XLem, se az S8am nem tud még csak hasonlót se :) A MIUIban pedig benne van gyárilag. :K

[ Szerkesztve ]

(#85) INGJOKE válasza ak76 (#77) üzenetére


INGJOKE
veterán

A vezeték nélküli töltésről nem beszéltél...:D

jah hogy a mi 8-ban nincs?

(#86) micafighter válasza INGJOKE (#85) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van olyan Xiaomi, amiben van? :DDD

(#87) ak76 válasza CactuS (#83) üzenetére


ak76
senior tag

Pár kommenttel feljebb ott a kép a SOT-ról,meg az üzemidőről,az F1 sem bír többet,elhiheted.

(#88) INGJOKE válasza micafighter (#84) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen az jó, hogy be tudod állítani mennyi a mobilnet kereted és figyelmezett is ha elérsz szinteket és számolja, hogy mennyit használtál el, ha összevetem hónap végén a teleonoros appal, akkor pár mb-al kevesebbet mutat, de elhanyagolható...

(#89) INGJOKE válasza micafighter (#86) üzenetére


INGJOKE
veterán

ŐŐŐŐ nem is tudom... az enyém működik a gyári vezetéki nélküli töltővel és még elég gyors is... :DD :DD :DD

(#90) juuzer


juuzer
addikt

Nekem a kamera nem tetszik :/ Szerintem borzasztóan túltolja a színeket, mmint a szaturációt.

Nem tudom, hogy a "2 db If elágazás"-t takaró AI-t minek kell erőltetni. Akár a Huaweinél, itt is borzalmasan nyúl bele a fotókba. Pedig van potenciál ebben a kamerában is.

Amúgy ennyiért tényleg jó végel :) :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#91) enginev3.0 válasza juuzer (#90) üzenetére


enginev3.0
félisten

AI nélkül kell fotózni, mondjuk itt most nem néztem meg a tesztben ai-val készültek-e a képek

Nálam az ai nem jött be

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92) zsoltiz válasza Z_A_P (#49) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Megszokás kérdése. Pár napja van Mi8-am, még erősen szoknom kell, hogy minden ki van b*szva a desktopra. Eddig úgy használtam (Op3, Nova), hogy volt egy fő asztal a fontos cuccokkal (1-2 mappába rendezve), mellette egy noteszes asztal, mellette egy naptáras asztal. A több -ritkán használt, nem fontos- dolog meg ugye szépen a launcher app menüjében eldugva szem elől. Egyelőre nem érzem még, hogy miért jó mindennek az asztalon lenni, kaotikus, átláthatatlan. Amúgy összességében eddig tetszik a teló, illetve maga a Miui rendszer is.

(#93) PowerBuldog válasza zsoltiz (#92) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Miért nem raksz fel újra egy novát és akkor meg is van oldva? :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#94) smc válasza zsoltiz (#92) üzenetére


smc
addikt

Hasonlóak a tapasztalataim. Én is próbálkoztam két hétig megszokni, de végül ment fel a nova és belőttem mindent úgy ahogy a korábbi telómon volt. Az 3 év alatt beleégett a kezembe.
Két dolog hiányzik csak a miui launcherből, az egyik a beépített időjárás és óra widget, a másik pedig ami ehhez kapcsolódóan elrejtette az állapotsávon az órát amikor azon az asztalon voltam ahol kint volt az óra widget.
Itt egyébként az állapotsávon ki lehet írni a letöltési sebességet? Elfér a notch mellett?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#95) #52588800 válasza Silεncε (#52) üzenetére


#52588800
törölt tag

Nekem is sok bug jött elő a Redmi Note 4 -en. Volt olyan 2 patch közötti időszak, hogy én nem tudtam hívni (2. mondat után már nem hallottak), de olyan is, hogy engem nem tudtak (csak megkaptam azonnal SMS -ben, hogy amíg nem voltam elérhető, kerestek). Igaz, hogy 2-3 heten belül mindig javították, de inkább eladtam a "tesztlabort".

(#96) zsoltiz válasza natë (#46) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Mi is a gond vele?"

Én jól körbe néztem, azért vettem meg, mert a tesztek alapján elég jónak tűnt a kamera, de eddig nem vagyok 100%ig elégedett. Eddig Op3-mat használtam GCammel, részben azért váltottam, hogy ne kelljen a portolt -néha instabil- gcammel vacakolni, hanem a gyári kamera nyújtson hasonló teljesítményt. Eddig kicsit vegyes a kép: kinti képekkel (épületek stb) nincs baj, parádés a minőség, de beltérben nem sikerült még olyan tűéles portrét lőnöm, mint amiket OP3ommal és gcammel tudtam. Majd mutatok példát a fotós topikban.

(#97) natë válasza juuzer (#90) üzenetére


natë
nagyúr

Sokszor elmondtuk, hogy a szaturáció is állítható a kamera opciói között, ellentétben más márkákkal.

(#98) enginev3.0 válasza PowerBuldog (#93) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem jobb megszokni, és imádni fogja

Legalábbis én Samsungnál is rögtön belőttem hogy minden a kezdőképernyőn legyen
Kényelmes, gyors

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#99) zsoltiz válasza PowerBuldog (#93) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Lehet az lesz a vége, de egyelőre próbálom megszokni.

(#100) PowerBuldog válasza enginev3.0 (#98) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Asszony Note5A-ján én soha semmit nem találok. Még egy nyamvadt számológéppel is megküzdöttem mire meglett. Ezért szeretem jobban a Nova-t. De persze lehet, ha a sajátom lenne és tudnám mit hova raktam akkor egyszerűbb lenne a történet. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.