Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) st6969 válasza Corsa02 (#20000) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, de automatikus indítás mindegyiknél ki volt kapcsolva, és akkumulátorkímélő módban voltak. Most lentebb tettem eggyel a háttérbenfutó tev.korl-ra. És nem csak, hogy visszajön egyik-másik (pl. Facebook, időkép), hanem ami épp nem jön vissza, ahelyett megnyit egyéb alkalmazásokat, amiket ezer éve meg sem nyitottam :Y Mintha ki kellene tölteni mind a 6 helyet :F Megáll az eszem.

(#20002) Corsa02 válasza st6969 (#20001) üzenetére


Corsa02
őstag

Nekem a háttérbenfutó tev.korl. bekapcsolva, többé nem indul és nem is történik semmi az appal, rendben....
Ja várj, ott nekem is van 7 app :D de ezeket használtam is ma...érdekes...na mindegy, igazából én nem vettem észre semmi nagy merülést, pedig már 3 éves múlt :)

The Truth Is Out There --->

(#20003) Leon77


Leon77
őstag

Nekem egyszer csak megoldódott a hívásblokkolási problémám. Az új miui óta volt, most már működik, nem tudom mi történhetett.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20004) attiati


attiati
veterán

felső hangszórót cseréltetett már valaki?

Olyan sokat volt kihangosítva a telefonom home office-ban, hogy kihangosítás nélkül alig hallatszik max hangerőn.

Ez ilyenkor csere? Vagy más baja lehet?

(#20005) st6969 válasza attiati (#20004) üzenetére


st6969
őstag

Többen takarították különböző praktikákkal (nem most volt, de próbáld megkeresni ebben a topicban...talán féktisztítóval is?!), igen jó eredménnyel.
Ha nem torzít, recseg, ropog, akkor csere előtt ezt érdemes lenne meglépni.

(#20006) Leon77 válasza attiati (#20004) üzenetére


Leon77
őstag

Alkohol, papírzsebkendő és körömmel erősen kapargassad. Nekem is ez volt és teljesen jó lett.

Más, privátban kérdeztél az aksi cseréjéről, szerintem abszolút ide való. Én magam cseréltem ki a youtube-on lévő videó alapján. Ahogyan másnál is, nekem sem kellett a ragasztót használnom, visszatapadt a hátlap a régivel. Nem olyan őrdöngős, mint elsőre látszik. Alul picit jobban kell melegíteni, mire megindult. utána már könnyen ment.

Azóta sokkal jobb az üzemidőm. Itt a topikban is ajánlott nohon aksit vettem, adnak hozzá mindent, szerszámot is.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20007) attiati válasza Leon77 (#20006) üzenetére


attiati
veterán

Csak kívülről kapargatva jó lehet? Nem is kell szétszedni?

st6969: nem recseg, csak simán nagyon halk lett.

:R

(#20008) Zsoleszhun válasza attiati (#20007) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Én egy fogkefével vagy ecsettel szoktam kitakarítani és izopropil alkohollal.

¯\_(ツ)_/¯

(#20009) Leon77 válasza attiati (#20007) üzenetére


Leon77
őstag

Igen, kívülről, a rács nagyon apró lyukú és eltömíti sok minden.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20010) blackmoto válasza attiati (#20004) üzenetére


blackmoto
senior tag

Kihangosításkor az alsó hangszóró szól, nem a felső "ordít". Nem amiatt lett halk. A szoftver egy rakás sza...
Ezzel a túl halk híváshangerővel szenvedek legalább a MIUI 12 óta. Most is az utolsó 11.0.8.0-ás Xiaomi.eu van fent, de ez meg két éves szoftver.
Érdekes,mindenféle takarítgatás nélkül egy PixelExperience Plus rommal jóval hangosabb a hívás. Csak annak a ROM-nak is van valami nyűgje, mindegy melyik verziót próbálom. A legutolsó 10-es túl régi, a legutolsó 11-esben a hang nekem szaggat a bluetooth hangszórómmal. A legfrissebb 12-es meg még nincs Plus változatban, és röcög a felület itt-ott. Firefox pl. katasztrófa. :(

A féktisztítót semmiképp nem használnám. Én ragasztószalaggal és éppen csak nedves fogkefével próbáltam kiszedetni a szöszt, több kevesebb sikerrel.

Az akksit én is nohon-ra cseréltem most március elsején, és rögtön újkori akksiidőket produkál.

Sajnos annyira elszálltak az árak, hogy egyszerűen nem találok utódot neki. Eddig minden telefont egy éves korában cseréltem, annak az eladási árát visszaforgatva a következőbe. Ennek egy éve nincs alternatívája, illetve az érte kapható összeg is vicc.

Mindkét kezem mutatóujjának tenyér felőli ízülete fáj. Zsebből kivenni is fáj a telefont. Átfogni keresztben szintén, és sajnos nem tudok rászokni a kétkezes használatra. Így egyre erőteljesebben gondolkodom az új iPhone SE-n. Sose volt iPhone-om. Azon buknék a legkevessebbet, ha netán nem jön be.

(#20011) attiati


attiati
veterán

köszi mindenkinek, jó lett a hangszóró :) :R sosem gondoltam volna, hogy egy fogkefével megoldható a dolog. Azt se gondoltam volna, hogy ennyire beesett a teló ára ilyen infláció mellett. Pedig még bőven jó telefon.

Ha aksit nem szeretnék házilag cserélni, akkor foglalkoznak ilyennel valahol Bp-en?

[ Szerkesztve ]

(#20012) Leon77 válasza attiati (#20011) üzenetére


Leon77
őstag

Igen görgess vissza, valaki belinkelte a szerviz nevét, azt hiszem 12 ezer körül van mindenestől, helyszínen meg lehet várni.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20013) janeszgol válasza attiati (#20011) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a múlthéten vettem hármat, 25k per darab áron. Mind kiválóan működik, jó akkuval.
Jó teló. Viszont a beszédhangszóró halkulás valami szériahiba lehet, mert háromból kettőn előjött.

(#20014) kuksa90 válasza janeszgol (#20013) üzenetére


kuksa90
őstag

"beszédhangszóró halkulás"

Mondd ki bátran: szimplán elkoszolódás. :D

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#20015) janeszgol válasza kuksa90 (#20014) üzenetére


janeszgol
félisten

Eben nem vagyok biztos. Az látszódna is kívülről.

(#20016) Zsoleszhun válasza janeszgol (#20015) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem látszódik. Pont tegnap volt téma a tisztítás.

¯\_(ツ)_/¯

(#20017) kuksa90 válasza janeszgol (#20015) üzenetére


kuksa90
őstag

Én még a macskán is biztos vagyok. :D

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#20018) Smiro


Smiro
senior tag

12.5 várható még, vagy már nem jön semmi?

(#20019) Steve1207 válasza Smiro (#20018) üzenetére


Steve1207
veterán

Ha az eddigieket vesszük alapul 12-es verziótól kb a CN megjelenése után kellett egy év, mire jött ugyanaz az a verziószámú global változata (13 hónap). Nekem a 12.5.2.0-es CN alapú xiaomi.eu stable van már fent fél éve, mondhatni a legjobb rom eddig, eléggé bevált.

CN-ben még ígérték a MIUI 13-at is a Snapdragon 845-ös készülékekre, beta build is van év eleje óta, csak még erősen bugos, újraindulgatós volt február környékén. Szóval, ha az még lesz, akkor biztos lesz xiaomi.eu build belőle ugyanígy, de hogy egyáltalán befejezik-e az is kérdéses már ilyenkor.

.

(#20020) Smiro válasza Steve1207 (#20019) üzenetére


Smiro
senior tag

Köszi Steve :R

(#20021) amargo válasza Steve1207 (#20019) üzenetére


amargo
addikt

Ha EU stabilon vagyok 12.0.4-en, akkor elegendő csak az updater-el frissíteni a letöltött 2.5GB ROM-al? Vagy fastboot kell hozzá-> azaz wipe?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20022) amargo válasza amargo (#20021) üzenetére


amargo
addikt

Már neki mentem a frissítővel, minden rendben lefutott.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20023) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

Mint már többször most is megtakarítottam a felső hangszórót ez sikeres is volt, viszont most a mikrofon nyílást is takarítottam (többször mondták, hogy rosszul hallanak).. azóta szaggatottan hallanak csak, azaz csak még rosszabb lett. Lehet ezt cserélni vagy mit csináljak vele?

Ugyan mostmár kinéztem a xiaomi 12X-et utódnak, de akkor már működőképesen adnám el.. (mennyit ér?)

Pont nem rég gondoltam ki, hogy kicserélem az akkumulátort benne ( megis rendeltem) és akkor jó lesz még. Erre megkínoztam. :(

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20024) Steve1207 válasza amargo (#20023) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem a hang probléma általános jelenség miui alatt, sokszor inkább szoftveres és az új modelleknél is jelen van, akárcsak évek óta a régieknél (hogy kinél hogy s miképp jön elő azt nem tudom). Próbáld meg, hogy kikapcsolod a volt-e -t (sim beállítások alatt vagy, ha nincs ott az opció, akkor tárcsázóban *#*#86583#*#* az adott sim alatt pedig utána megjelenik az opció). Régen megoldás volt.
Valami a rendszerrel is lehet, mert amióta a google dialerre váltottak máshol is szintén sok a panasz új és régi telóknál úgyszintén.
Ettől függetlenül nézz egy fülhallgató-mikrofon tesztet is azért, hogy ott mi a helyzet, de én szoftveres dolognak tartanám.

.

(#20025) amargo válasza Steve1207 (#20024) üzenetére


amargo
addikt

Az alsó mikrofon a tesz alapján nem működik, sikerült valamivel kicsinálni úgy fest. Eszembe jutott, hogy nem akart a telefon sem töltődni, ezért azt a csatlakozót is ki takarítottam alkoholos (képernyő) tisztító spray-el, egyáltalán nem durván, de ezek alapján jutott be a mikrofonhoz is. Azóta tényleg nagyon-nagyon nehezen hallottak, és a teszt alapján azért hallanak kicsit is, mert a felső mikrofon jó.

Vajon ez a töltőcsatlakozó panel jó lesz hozzá: [link] ?
Nem találtam itt a topicban ajánlott panelt.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20026) amargo válasza amargo (#20025) üzenetére


amargo
addikt

Megvettem a panelt kicseréltem az akkumulátor is befutott közben.
Tapasztalatok a panel-al kapcsolatban, ez valami gyenge utánzat, viszont legalább a mikrofon megy, de a töltésnél nincs gyorstöltés és nem is annyira zárt a type-c csatlakozó környékén mint az eredeti, így ott minden kosz be tud majd szépen mászni.

Azaz végleges megoldásnak ezt nem lehet nevezni.

ui rendeltem eredeti panelt, ha kicseréltem és kell valakinek majd ez az utánagyártott, akkor tovább adom.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20027) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
A felső hangszóró fogkefés tisztítása pontosan hogyan történik?

(#20028) attiati válasza Jabby (#20027) üzenetére


attiati
veterán

Nekem a külsején volt kosz, így fogtam egy sűrű, puha sörtés fogkefét és szárazon lesöpörgettem vele.

Keress rá itt a topikban, több technika is volt rá.

[ Szerkesztve ]

(#20029) sellas


sellas
tag

Akkor én is egy kicsit off.
Imádtam ezt a telefont, még ma is használnám, ha nem zabálná valami az akksit. Akksicsere, factory reset, még bootloader kinyitás és EU ROM felrakása is megvolt, de nem tudtok 1 óra 10 perc képernyőidő felé menni, valami hardveres hiba lehet, vagy van valami nélkülözhetetlen app, ami zabálja. Ezen felül, hát én se nagyon hallok, meg engem se nagyon hallanak egy ideje, és nem fülproblémák miatt, pedig ki lett a hangszoró / mikrofon is tisztítva.
Hát igen, én is gondban voltam, hogy mire váltsak, ami előrelépést is jelent (és van benne OIS). Realme GT2-t én is néztem, de gondoltam, akkor legyen már végre IP-védett telefonom, végül Samsung Galaxy S21 FE. Az egyetlen telefon 200 alatt OIS-el, zoomkamerával, IP-védettséggel, jó fotóval / kamerával, Gorilla Glass Victussal. Meg egyszerűen, bár semmi gondom vele, kicsit meguntam az miuit ennyi Xiaomi telefon után.
Ha ennyire "jó áron" lehet csak eladni az mi8-at, én megtartom tartaléknak :D

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#20030) Napfénysüti válasza sellas (#20029) üzenetére

Kollégám szintén most vált S21 FE-re a Mi8-ról. :)

Més que un club!

(#20031) lovas93


lovas93
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a tisztítóban található backup fileokat mennyire lenne jó ötlet törölni? Több, mint 10 GB helyet foglalnak, és ha fölösleges, akkor megszabadulnek tőlük. Köszi előre is a válaszokat! :)

(#20032) kuksa90 válasza lovas93 (#20031) üzenetére


kuksa90
őstag

Ha problémamentes a készülék, én törölném. Maximum utána indítanék egy mentést...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#20033) 1Konrad válasza lovas93 (#20031) üzenetére


1Konrad
tag

Mivel időnként csinál egy mentést, de a régieket is megtartja, szvsz. a dátum szerinti legfrissebbet hagyd meg, a többi mehet a kukába, és így elég sok területet nyerhetsz.

(#20034) Steve1207 válasza 1Konrad (#20033) üzenetére


Steve1207
veterán

Mivel még mindig nem találtam megérős megfelelő alternatívát, kapott a teló új üvegfóliát és köntöst. Közel 1,5 év után végre találtam a piacon Nillkin Sparkle flip case helyettesítőt. Nem a bóvlin egy bőrlapra ragasztott átlátszó szilikon tok megoldásokkal, aminek marad egy széle és sokkal nagyobb lesz a területe, hanem a szépen egybekerekített, erősebb anyagú bölcsővel. Úgyhogy teljes a boldogság még vagy 2 évre, ha kihúzza :D

(Szerk.: sorry, nem válasz akart lenni)

[ Szerkesztve ]

.

(#20035) Smiro válasza Steve1207 (#20034) üzenetére


Smiro
senior tag

Nálam is marad, mert minek is cserélném le a tökéletest? Még az első üvegfólia van rajta, épp lepattant a sarka kissé, tehát még azt sem kell cserélnem. Van 4 tokom hozzá, azokat váltogatom. igaz, már naponta töltenem kell, de kit érdekel, mert bárhol rá tudom akasztani a kanócra. Tisztességesen eltalált teló, kár, hogy a 12.5 már nem ment a global stabilra.

(#20036) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

nekem 2 új baseus képernyővédőm is van, de még mindig kifogástalan ami 3éve került rá

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#20037) Corsa02 válasza Smiro (#20035) üzenetére


Corsa02
őstag

Nálam is marad...egy akksit akartam benne cseréltetni, de Győrben senki nem vállalta :O
Azt mondták már nincs hozzá akku, 4 boltot kérdeztem meg. Lehet nekiállok egyedül csak szereznem kellene valahonnan akkumulátort.

The Truth Is Out There --->

(#20038) nrg_52 válasza Corsa02 (#20037) üzenetére


nrg_52
addikt

Nohon? Allitolag jo.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#20039) Corsa02 válasza nrg_52 (#20038) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, lehet ez lesz belőle, majd rákeresek itt, hogy kinek mi a tapasztalata...

The Truth Is Out There --->

(#20040) kuksa90 válasza Smiro (#20035) üzenetére


kuksa90
őstag

Nekem még fólia sincs rajta. Meztelen szegényke, ám karc az nincs rajta... :)
A battery kezdi megadni magát.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#20041) bil


bil
tag

K. jó kis telefon, simán elég még ma is! :R

This is extremely dangerous to our democracy!

(#20042) Leon77 válasza Corsa02 (#20039) üzenetére


Leon77
őstag

A nohon aksi nagyon jó, én is arra cseréltem, hozza a gyári teljesítményt. Adnak hozzá szerelő kitet is. Aliról rendeltem a hivatalos Nohon boltból.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#20043) Corsa02 válasza Leon77 (#20042) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszi az infót...sajnos augusztus előtt nem érne ide...bár ahogy látom máshol meg nincs. Úgyhogy nem sok választási lehetőség van :D

The Truth Is Out There --->

(#20044) Steve1207 válasza Corsa02 (#20043) üzenetére


Steve1207
veterán

Múltkor rendeltem ali-ról ugyan nem akkut, de mindent júliusra és augusztusra írt. Erre szokás szerint megjött 2,5 hét alatt minden.

.

(#20045) Corsa02 válasza Steve1207 (#20044) üzenetére


Corsa02
őstag

Meg is rendeltem, meglátjuk...

The Truth Is Out There --->

(#20046) xy.zsolt válasza Steve1207 (#20044) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Eszembe jutott, hogy tavaly mikor vettem leégett az a szingapúri reptéri raktár...emiatt 3hónap alatt ért ide. Mondjuk még azóta sem került be a mobilba :D Most 72%os a régi akku, de bőven 5óra feletti képernyőideje van még.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#20047) Steve1207 válasza xy.zsolt (#20046) üzenetére


Steve1207
veterán

Nálam is 72%, pont ott tart az elhasználódás, épp tegnap szedtem le az accubatteryt, fölösleges, hogy ez is fusson, mert egy év alatt alig esett lényegesen.

.

(#20048) Corsa02 válasza xy.zsolt (#20046) üzenetére


Corsa02
őstag

Nálam 74%, de azért 5 órát én csak kizárólag wifin, alacsony fényerőn és folyamatosan nyomkodva tudnám elérni...olyan 2-3 óra között maradt meg nálam naponta. (4G és Wifi vegyesen)

The Truth Is Out There --->

(#20049) xy.zsolt válasza Corsa02 (#20048) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nálam is csak wifi és 1/3 fényerő játszik :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#20050) lovas93


lovas93
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a galériának a videólejátszója egy ideje nem opció nálam. Ha meg akarok nyitni a galériából egy, a telefon által készített videót, akkor egyből felajánl más alkalmazásokat (MX player). Beállításokban ez megoldható, vagy a galériának már nincs videólejátszó funkciója? Köszi előre is a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.