Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Griff55 válasza K82 (#700) üzenetére


Griff55
senior tag

F.sza.. akkor besz.ptam, mert pont az alsó poros... Majd holnap lövök vele pár napos képet, hogy látszik-e. Amúgy csak közelről világítva látszik, és az is úgy, hogy ha kicsit oldalról esik rá a fény. Ha a fotózásnál nem látszik akkor együtt tudok élni vele.

Szóval akkor nincs házi mód ezellen?

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#702) V.Dave válasza K82 (#700) üzenetére


V.Dave
senior tag

Egyébként ha már ez a téma lenne egy nagyon béna kérdésem mivel nem értek hozzá. Mire jó a tele lencse? Én úgy vettem észre a szél essel szebb képeket lehet készíteni.

Xiaomi mi 8 6/128

(#703) K82 válasza V.Dave (#702) üzenetére


K82
őstag

2x nagyítást tesz lehetővé, gyakorlatilag optikai zoom csak külön lencsével.

Pixel / OnePlus Pad

(#704) Istuu15 válasza Griff55 (#701) üzenetére


Istuu15
senior tag

Hát igen csak akkor lesz gáz ha idővel mégtöbb por kerül be. Reméljük nem. Az az érdekes, hogy bár a redmi note 2-m előlapi kamerjája teljesen poros, nem látszik a selfiken, hogy bármi is lenne vele. De hol juthatott be a mi8 on vajon arra vagyok kíváncsi mert a note 2-n a jack csatin keresztül.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#705) Griff55 válasza Istuu15 (#704) üzenetére


Griff55
senior tag

Én se tudom.. és csak az alsó lencse... Remélem nem lesz több. Elég passzosan összerakott mobil szóval nem értem.. teszek majd fel ide képeket ha lesz időm ellenőrizzétek le ti is a fotókat h látszik-e valami az általa készített kpeken

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#706) smc válasza Griff55 (#705) üzenetére


smc
addikt

Porszemeket legegyszerűbben úgy tudod kiszűrni ha egy jól megvilágított helyen egy teljesen fehér lapot fotózol. Azon elmosódott szürke körökként látszanak egyből a porszemek.
Valahogy így

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#707) g_g_g válasza Griff55 (#705) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Elhiszem, hogy idegesít a dolog, de szerintem nem kéne ezen stresszelni.
Hiszen úgysem tudsz ellene tenni, nem tudod onnan kivarázsolni.

A képeken nem fog látszódni, ahogy fotós körökben szokták mondani "pár tucatnyi porszem nem okoz képminőség-romlást".

(#708) Griff55 válasza g_g_g (#707) üzenetére


Griff55
senior tag

:R köszi a megnyugtatást.
Igyekszem nem idegeskedni rajta

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#709) g_g_g válasza Griff55 (#708) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Használd megelégedéssel a telefont, mert egy szuper kis készülék ez :K

(#710) Griff55


Griff55
senior tag

Használja valaki itt a Nillkin carbon fiber tokot? Ma fog az enyém megérkezni (ez jobban is védi a kamerát mint a gyári)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#711) buc01 válasza Griff55 (#710) üzenetére


buc01
tag

Igen, 1hete, kellemes a fogása és jól tart. Megéri az árát (AliExpress).

(#712) Istuu15


Istuu15
senior tag

Nilkin tempered glass-t használ valaki? Én évek óta a nilkint használom és jól bevált de azért kíváncsi vagyok, hogy a mi 8-an is jól illeszkedik-e, ha tokot rakok rá akkor az nem zavarja-e stb. Decemberben veszem a telefont és előtte beakarok spájzolni egy pár üvegfóliát a biztonság kedvéért.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#713) Istuu15 válasza Griff55 (#710) üzenetére


Istuu15
senior tag

Ebay-ről rendelted vagy aliexpressről?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#714) Istuu15 válasza buc01 (#711) üzenetére


Istuu15
senior tag

A kijelzőt védi valamilyen szinten? Magasabban van a széle mint a kijelzőnek?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#715) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Sziasztok,

Az a kérdés bánt engemet, hogy ennél a telónál, az USB-C aljzatról hogyan lesz nekem zene Sennheiser PX100-II-esemen? [ Nem volt még eddig jack aljzat nélküli telóm. ]
Az okés, hogy adnak hozzá egy átalakítót, de az vajon tartalmaz DAC-ot is, vagy a telefon észre veszi, hogy passzív eszközt csatlakoztattam, és ez csak egy sima drótozott adapter?
Azért érdekes, mert használnám a telót úgy is, hogy töltés + zenehallgatás egyszerre, szóval kell egy splitter adapter is.
Sajnos hiába túrom a netet, nem találok erre a kérdésre választ.

(#716) Griff55 válasza Istuu15 (#713) üzenetére


Griff55
senior tag

ali

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#717) Griff55 válasza Istuu15 (#714) üzenetére


Griff55
senior tag

ez engem is érdekelne, mert képen nem úgy nézertt ki, mint ami nagyon védené a kijelzőt (egy sima fólia van most csak a kijelzőn nekem)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#718) K82 válasza Lacerta (#715) üzenetére


K82
őstag

Nincs DAC az átalakítóban, kutyaközönséges jack - USB-C átalakító. A Pixel 2XL-emhez nem is jó, azzal nem hajlandó működni. A P2XL adaptere viszont jó a MI8-hoz is, igaz a hangszínszabályzót nem hajlandó működésbe hozni.

Pixel / OnePlus Pad

(#719) PowerBuldog válasza K82 (#718) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ahol nem működik ott érdemes bekapcsolni az OTG-t. Az van hogy megoldja a gondot.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#720) Lacerta válasza K82 (#718) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Zsír, köszi, akkor ezek szerint bármelyik olcsó splitter jó lesz hozzá! :R

(#721) buc01 válasza Istuu15 (#714) üzenetére


buc01
tag

Pontosan szintben van a kijelzővel, az üvegfólia már felette helyezkedik el..

(#722) buc01 válasza buc01 (#721) üzenetére


buc01
tag


Illetve így néz ki a széle...😇

(#723) Istuu15 válasza buc01 (#722) üzenetére


Istuu15
senior tag

Köszi a képet! :R

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#724) Istuu15 válasza buc01 (#722) üzenetére


Istuu15
senior tag

Milyen az anyaga tapintásra? Így képek alapján egész prémium hatása van.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#725) g_g_g válasza Istuu15 (#724) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Ilyen esetben próbáld meg használni a "Szerkesztés" gombot a könnyebb átláthatóság miatt. :R :R

(#726) rwbag2012


rwbag2012
tag

A Google Play-ről szeretnék letölteni alkalmazásokat az új Mi 8-ra, de folyamatosan azt írja ki, hogy letöltés függőben. Van egy S6-os is nálam, ott simán megy a Play-ről a letöltés. Van valami ötlet esetleg, mi okozhatja?

(#727) rwbag2012 válasza rwbag2012 (#726) üzenetére


rwbag2012
tag

Megoldódott közben.

(#728) Istuu15 válasza rwbag2012 (#727) üzenetére


Istuu15
senior tag

Mi volt a probléma? Hátha én is belefutok majd ha meg lesz a telefon.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#729) rwbag2012 válasza Istuu15 (#728) üzenetére


rwbag2012
tag

Nem telefonhiba, a router vacakol.

(#730) Griff55


Griff55
senior tag

[link]

Megérkezett nekem is a tok :C :C

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#731) Istuu15 válasza Griff55 (#730) üzenetére


Istuu15
senior tag

Tudnál úgy lépet küldemi, hogy levan rakva az asztalra?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#732) Griff55 válasza Istuu15 (#731) üzenetére


Griff55
senior tag

Sajnos nincs most másik telefonom amivel fotózhatnék. Érzetre teljesen prémium tok. Védi a lencsét a tok, a kijelzőt viszont nem nagyon, kell rá az üvegfólia

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#733) rwbag2012


rwbag2012
tag

Nálam csak egy képernyő téma elérhető, hogyan lehet többhöz hozzájutni? Nekem nagyon szokatlan, hogy az értesítési sávban nem látni, hogy email vagy bármilyen értesítés érkezett.

(#734) CactuS válasza rwbag2012 (#733) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az jobban zavaró, hogy lezárt képernyőnél sem mutatja az app értesítéseket, legalábbis nekem nem sikerült rávenni. Hívást, smst igen, pl: viber, messenger lite-ot nem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#735) Griff55 válasza CactuS (#734) üzenetére


Griff55
senior tag

messenger értesítést pedig az AOD is mutat

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#736) enginev3.0 válasza Griff55 (#735) üzenetére


enginev3.0
félisten

Aod nálam késik, még a sima óra is képes percekre lemaradni lol

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#737) Istuu15


Istuu15
senior tag

Milyen romot használtok? Remélem ezeket kijavítják decemberre. Gondolom minden engedály megvan adva az appoknak és mégsem jönnek értesítések.

Ezt a XXLGSM telefon boltot ismeri valaki? A 6gb/128gb mi8 136 900ft 3 év garanciával.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#738) g_g_g válasza Istuu15 (#737) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Nekem olyan sufni GSM érzete van ennek a boltnak.
Egyrészt nem láttam feltüntetve, hogy Global készüléket adnak-e vagy csak nyitott bootloader-rel rátették a Global ROM-ot a kínai típusra.
Másrészt ez a garancia is véleményes: "Az új készülékekre 36 vagy 48 hónap garanciát vállalunk, ami a következőképpen alakul: 36 hónap garancia esetében 12 hónap teljes körű bolti (boltunk által vállalt) plusz 24 hónap szoftver,"
A bolti garanciával kapcsolatban lenne fenntartásom, ki tudja ki és hol szervizeli.
És mi az a szoftver garancia?

Szerintem ilyen értékű készüléknél megéri azt a plusz 15.000 Ft-ot a biztos garanciális háttér.

(#739) szabog74 válasza g_g_g (#738) üzenetére


szabog74
aktív tag

Magyarországon biztos garanciális háttér? Wayteq-re gondolsz?

(#740) Istuu15 válasza g_g_g (#738) üzenetére


Istuu15
senior tag

Hát igen elég légből kapottnak tűnik. A xiaomishop.hu-tól tervezem beszerezni, ott remélem nem jár garanciavesztéssel a bootloader nyitás mert tervezem majd falrakni a xiaomi.eu-s romot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#741) g_g_g válasza szabog74 (#739) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Tudom vannak rossz tapasztalatok velük, jelenleg még is ők a hivatalos szerviz.

Szerencsére elég sok beszerzési forrás van, és mindenki mérlegelhet, hogy neki mi a fontos (ár, szállítási idő, garancia, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#742) PowerBuldog válasza Istuu15 (#740) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Tőlük se rendelnék soha. Jót még nem hallottam róluk.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#743) g_g_g válasza Istuu15 (#740) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Azt tudod ugye, hogy a http://xiaomishop.hu nem a hivatalos Xiaomi bolt?
De ettől persze lehet onnan is rendelni.

Szubjektív vélemény ON :)
Ilyen áron rendelném inkább a hivatalos Mi Store-ból vagy az Eustock-ról.

Szerk.:
(#742) PowerBuldog hozzászólásával egyet tudok érteni.

[ Szerkesztve ]

(#744) Istuu15 válasza g_g_g (#743) üzenetére


Istuu15
senior tag

A redmi note 2-m az eu stocktól van csaj sajnos ott most sincs mi 8. Bár ugye decemberig még van idő.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#745) CactuS válasza Istuu15 (#744) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Addigra biztos jön, mert lassan érkezik a Poco F1 szállítmányuk is. Wayteqnél sokan belefutottak abba a problémába, hogy a sárguló kijelzőre ráfogta a szerviz, hogy fizikai behatás érte és elutasították a garanciális cserét (holott xiaominál azért az átlagnál gyakoribb ez a sárgulás, legalábbis több ilyen hibás széria van). Személyes tapasztalatom nincsen velük. Én a firstphonenál vettem, elég nagy hálózattá nőtte ki magát, plusz félig-meddig tudok szívességet is kérni, ha nagy gáz lenne. Utólag már lehet a kéket választottam volna, a fekete olyan snassz. :D

Rom kérdés: akkor global dev vagy eu? Ha EU, akkor innen a weekly-t érdemes tölteni (Download
xiaomi.eu_multi_MI8_8.9.20_v10-9.zip)? OTA frissül vagy töltögetni kell kézzel?

Illetve kicsit szájbarágósan le tudná valaki írni, hogy hogyan is kell nekiállni egy stock telefonnal? Unlock része megy, plusz leírás szerint TWRP kell, aztán mehet fel a rom, viszont nekem ez nem sok mindent mond. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#746) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Hadd kérdezzek még valamit, hátha van valakinek javaslata!

Szükségem lenne egy tokra, amit övre, hevederre, szíjra lehet tenni. Kinn a terepen, bicajozáshoz, túrázáshoz hátizsák hevederre feltenni a telót. Az eddigi telóimhoz lehetett jó kis klipszes Pdair, Amzer, noname, stb. csíptetős tokokat venni, ehhez alig találok valamit. :(((

Van az Armor-X-nek ilyen tokja, az ára horror, de elég jól átgondolt koncepciónak tűnik. Mondjuk ez a B tervem.

Vagy találtam egy ilyet az Alin, de ehhez egyrészt még kell egy hard case is, amire rágyógyítom, mert a telefonra direktben nem ragasztanám az adaptert, tehát mindjárt nem olcsó ez sem. Másrészt nem tűnik annyira bombabiztosnak ez a ragasztós megoldás ( mondjuk a hard case-re bombabiztosan rá tudom rögzíteni, ha máshogy nem, hát süllyesztett fejű rozsdamentes csavarokkal :DDD ) Harmadrészt pedig mágneses, és nagyon úgy látom, hogy a mágnes kerül a telefonra. Ami azért szívás, mert pont terepen kell nekem a csíptethetőség, ahol az iránytű részét is gyakran használom a telefonnak. Ez maximum C terv, de inkább csak ZS. :)

Van valakinek esetleg ötlete / tippje / tanácsa / tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#747) PowerBuldog válasza CactuS (#745) üzenetére


PowerBuldog
veterán

waytaq nekem a kijelzőmet visszadobta, hogy nem látják a hibát (MI A1). Egy hosszanti pixelcsík van az egészben, ami marha zavaró. De ha lejár a gari majd rakok bele magam egy új kijelzőt. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#748) Istuu15 válasza CactuS (#745) üzenetére


Istuu15
senior tag

Azt nem is tudtam, hogy a firstphonenàl is van.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#749) kazsmerlaca válasza Istuu15 (#737) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Érdemes megnézni a google értékeléseket. Gáz...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#750) Leon77 válasza Lacerta (#746) üzenetére


Leon77
őstag

Filléres cucc, de nagyon jó.

[link]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.