Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) szmyky


szmyky
aktív tag

...és azt hozzáteszem, hogy 2 SIMmel vagyok.

(#2002) Aryon87 válasza kengyel (#1962) üzenetére


Aryon87
félisten

Mondtam hogy nem fogod megbánni. Én egyelőre sárgulok tőletek, a fotósba is amilyen képeket toltok, csak pislogok..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2003) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !
Van egy nagy gondom ! Egyszerűen, nem tudok sms.t irni, sikertelen a küldès. Már minden beállítást átnèztem, de ott minden okè.
Ötlet ?

kengyel

(#2004) szmyky válasza kengyel (#2003) üzenetére


szmyky
aktív tag

Üzenetek -> További beállítások -> SMS Központ (SMSC)

Jó számok vannak megadva?
Vannak megadva egyáltalán?

Nálam
Telekom: +36309888000
Telenor: +36209300099

(#2005) kengyel válasza szmyky (#2004) üzenetére


kengyel
nagyúr

Azonnal megnèzem, ezt mèg nem nèztem.
Köszi !
Igen ezek rendben vannak, mint kiderült, csak egy számra nem megy át. Ott lehet valami gubanc.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#2006) PioDVD


PioDVD
senior tag

Csak félig tartozik ide a kérdés, de máshová is.

Eddig a mi 8-ra gyúrtam, de most elbizonytalanodtam. A mi 8 és a poco... volt versenyben, főleg az nfc miatt. Este jöttem rá, hogy az nfc nem alkalmas bankkártya klónozásra, az én bankom ráadásul csak telenor sim-mel működik, plusz pénzért, úgyhogy ezt el is engedtem. A gps jobb a mi 8-ban, de végülis a SD400-as soc-os gps is megfelelő, ahogy itt írtátok, a galileo sem ad extrém pontosságot. Az amoled engem annyira nem érint, szintén itteni vélemény szerint napfényben nem jobb az ips-nél. Marad a kamera, abból is a lassítás, mint ni 8 nagy előny. Viszont az önmagában nemigen ér nekem 30 e ft-ot.
A kérdés, amiért írok, az a támogatás. A mi 8, mint zászlóshajó, nyilván sokáig kapja. A poco... vajon hogy állhat ezen a téren? Nyilván nem 100 %-osan biztos választ várnék, csak véleményt, érzést, mennyire fontos modell lehet ez a xiaominál?

(#2007) Sinu válasza PioDVD (#2006) üzenetére


Sinu
senior tag

Nem teljesen értem a bankkártyás részt,de az OTP simple app-ban bármilyen bank által kibocsátott kártyát tudsz klonozni, és ez által nfc-vel fizetni.

No Future

(#2008) Carline válasza PioDVD (#2006) üzenetére


Carline
őstag

OTP Simple alkalmazással bármilyen -nem csak OTP- kártyát fel tudsz venni és a telefonnal tudsz terminálnál vagy pl. Bkv jegyautomatánál fizetni.
NFC viszont csak a Mi8-nál van, Poco-ba sajnos nincs.

Xiaomi eddig elég jó a frissítésekben. Ha android főverziót max. +1-et, Miui verzió frissítéseket biztosan többet, mert még a régebbi (több éves) modellek is kapnak.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#2009) natë válasza PioDVD (#2006) üzenetére


natë
nagyúr

Honnan tudjuk mi fontos a Xiaominak a profiton kívül?

(#2010) CactuS válasza PioDVD (#2006) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Zászlóshajó vagy sem, kb. évente jön új modell és cserélődik az előző. Viszont támogatása a sima redmiknek is relatíve sokáig van, szerintem a 2+évvel nem lövök mellé. Kb. két hónapja adtam el a mi5s plus telefonom, arra még jöttek frissítések bőven és 2016-os telefon.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2011) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
Ha veszek egy mi8-t az Alzaban akkor utána mi kell ahhoz hogy a gcam appot fel tudjam tenni?

(#2012) Griff55 válasza Gergőke88 (#2011) üzenetére


Griff55
senior tag

Dev rom

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2013) natë válasza Gergőke88 (#2011) üzenetére


natë
nagyúr

Alzásokra nem megy fel a gcam. 😁

(#2014) PioDVD válasza natë (#2009) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ezért írtam, hogy vélemény, érzés (meg persze több éves tapasztalat) érdekel.

Többiek:
Kösz! Akkor a 10-es android kérdéses, bár mint másnak írtam, nem vagyok meggyőződve róla, hogy lesz benne olyan, ami feltétlenül kellene.

off
Én a Budapest Banknál vagyok, ott csak telenor sim-mel megy. Otp-t nem tudtam, viszont ott 390 ft havidíj rémlik, annál olcsóbb még 1 kártyát kérni. (egyelőre csak 1 kártya lenne, amiből néha jó lenne 2)
on

(#2015) Gergőke88 válasza Griff55 (#2012) üzenetére


Gergőke88
addikt

DEV romhoz tudtok adni linket? Egyszerű feltenni?

Moz: köszi... :P

[ Szerkesztve ]

(#2016) havri1 válasza Gergőke88 (#2015) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem stabilról dev-re (fejlesztői) bootloadert nyitni kell (de ha már dev, akkor xiaomi.eu vagy miuihu) , és tiszta telepítésre van szükség.
Egyszerű, csak oda kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2017) Gergőke88 válasza havri1 (#2016) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi
És a nyitásra kell várni heteket ugye?

(#2018) havri1 válasza Gergőke88 (#2017) üzenetére


havri1
félisten

Igen. Ha még nincs engedély, akkor várni kell.
De lehet global dev-hez nem kell nyitni, csak akkor fastboot rom kéne, most linket nem tudok adni, mobilról vagyok.
Az gyalul mindent.
Én jobban preferálom a multi (xiaomi.eu/miuihu) dev romokat. Eleve sok google szemét nincs benne, sok eleve nem működő dolog ki van szedve, és a home screen ikonelosztás is bővült.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2019) natë válasza havri1 (#2016) üzenetére


natë
nagyúr

Dehogy kell nyitni. Kb. 20x írtam le. Recoveryből azonnal felrakható.
Utolsó oreo dev updaterből, majd jön ota-n a pite.

[ Szerkesztve ]

(#2020) havri1 válasza natë (#2019) üzenetére


havri1
félisten

Lásd vissza 1.
Nem hivatalos dev-hez kell nyitni. Dev-et kérdezett. Én meg már 2x írtam le.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2021) Griff55 válasza PioDVD (#2014) üzenetére


Griff55
senior tag

Frissítésekre visszatérve, szerintem nem kell aggódni. A régrbbi modellek is meg szokták kapni az újabb MIUI-t. A 2 éves redmi note 3 pro-m is marshmallow-n volt miui 10-el és ugyanaz mint mi8-on a miui 10. Az android főverzió szerintem kevésbé számít. Az új UI-t meg tolja a xiaomi a régiekre is.
A Mi8 meg szerintem simán megél 2 android főverzió ugrást.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2022) g_g_g válasza havri1 (#2020) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Szerintem rakjuk rendbe ezt a dolgot.
Alapvetően két féle fejlesztői (dev) ROM-ról beszélhetünk.
Global dev ROM és Custom ROM (ide tartozik az eu ROM és a MIUIHU ROM is).
A Global dev ROM felrakásához nem kell bootloader-t nyitni, felrakható simán a telefon update menüjéből.
Az eu és MIUIHU dev ROM-ok telepítéséhez nyitni kell a bootloader-t és telepíteni kell egy TWRP-t, amin keresztül lehet frissíteni.

(#2023) havri1 válasza g_g_g (#2022) üzenetére


havri1
félisten

Na igen, így a pontos, köszi. Én nem használok semelyik telefonon gyárit, ezért vezetett meg. 🤐 :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#2024) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Eddig egy note 3 Pro-t használtam, 2 hónapja pedig egy Note 5-öt használok, amit utálok, sokszor akad, a kamera sem egy nagy durranás. Szeretnék váltani és az lenne a kérdésem, hogy a Mi 8 kamerája mekkora előrelépést jelent egy Note 5-höz képest? A gyerkőcöket fényképezném, izegnek- mozognak, stb. Megéri a note 5-höz képest a dupla árat a Mi8?

(#2025) K82 válasza PioDVD (#2014) üzenetére


K82
őstag

Nincs havidíj és a BB-s kártyádat is tudod a Simple-ben használni. Egyedüli megkötés a havi 65e Ft-os limit, de azzal simán együtt lehet élni. Közüzemi számlák, tankolás megy nekem is a rendes bankkártyáról, bevásárlás és hasonlók viszont már Simple-ből. Azóta kb. fél oldal a bankszámlakivonatom. :D

Pixel / OnePlus Pad

(#2026) PioDVD válasza g_g_g (#2022) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz én is, éppen kérdezni akartam. De így tiszta.
Most már csak a nem hivatalos dev-ek előnyét kellene látnom, megpróbálom megkeresni, hátha írtátok már.

(#2024) T 1000: Érdekes, amit írsz, mi a2 lite fórumban írták, hogy jó a kamerája (már persze mobilhoz/kategóriához képest), de a note 5 jobb mindenben. Szerinted meg még a note 5 is akad, xar a kamera... Pedig talán ezt akartam ajánlani a lányomnak. (Szomszédban 4 note van, note 4-gyel bezárólag és szerintük mind jó.)

(#2025) K82:
Kösz, megnézem megint. Bérletet vettem, ott lehetett volna regisztrálni is és onnan olyan otp-s oldalra vitt, ahol havidíjat írtak.

Nem tudom, hogy kell egy részt halványítani, "off-osítani".

[ Szerkesztve ]

(#2027) natë válasza PioDVD (#2026) üzenetére


natë
nagyúr

Volt Note-om, abszolút fluid volt. Szerettem. A kamerája is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#2028) 1eske


1eske
tag

Most, hogy bejött ez a mobilfizetéses téma, ami talán kicsit off, de majd elirányítotok a megfelelő helyre ha ide nem fér bele :D

Külföldön a Mi8 beépített NFC-jével lehet fizetni Android Payen keresztül? :F

(#2029) PioDVD válasza K82 (#2025) üzenetére


PioDVD
senior tag

Megkerestem, legkésőbb 2019.02.28-ig nincs díj.
Utána havi 307 ft zárlati díj, 1 % (min. 205 ft) feltöltési díj.

Jobb, ha Te is figyeled, nem vagyok biztos benne, hogy értesít az otp.

(#2027) Moz: Kösz szépen!

(#2030) K82 válasza 1eske (#2028) üzenetére


K82
őstag

Ez "teljes értékű" NFC, nem úgy mint az iPhone-é. Aminek NFC kell, az fog rajta működni.

Pixel / OnePlus Pad

(#2031) ladybird25 válasza havri1 (#1995) üzenetére


ladybird25
csendes tag

Persze, az odáig tiszta, hogy ha nem használom a telefont, nem lesz magas a SOT, meg hogy az arányok is változnak az akkuhasználatban, alapvetően nem is ez a problémám, de a cella készenlét akkor is túl magas számomra. Úgy merült 21 óra alatt 70%-ra, hogy egyáltalán nem telefonáltam rajta, a mobilnet nem volt bekapcsolva, csak a wifi ment, éjszakára viszont még azt is kikapcsoltam. Abban az 1 óra kijelzőidőben meg leginkább messenger van + egy kis facebook (tudom, hogy ezek mondjuk nagyon szívják az akksit).

Na mindegy, lehet, hogy teljesen jó ez így és én voltam a naiv, hogy azt gondoltam, ha másnak napi töltés mellett 6-8 óra SOT jön ki, akkor nekem majd elmegy 3 napig is.. :)

(#2032) havri1 válasza ladybird25 (#2031) üzenetére


havri1
félisten

Sim állapotánál a jelerősség mennyi?
2x óra alatt 3x %-al még meglehet a 3 nap :)

havri

(#2033) ladybird25 válasza havri1 (#2032) üzenetére


ladybird25
csendes tag

Nehezen jöttem rá, mire vonatkozik ez a kérdés :DDD

-82 dBm 58 asu. (Bármit is jelentsen ez :D)

Ez fix, viszont ha átállítom 2G-re, akkor folyamatosan változik, hol -79 dBm 17 asu, hol 83dBm 15asu, hol meg 85 dBm 14 asu. És 3G-n is ugrál. Csak mert valaki javasolta, hogy ne 4G-n legyen, hátha az a baj...

(#2034) havri1 válasza ladybird25 (#2033) üzenetére


havri1
félisten

-77/63 nálam LTE-n. Nem tudom ez mekkora különbség jelerőben. Csak kíváncsi voltam van e jelentős eltérés.
Az fix, ha gyenge a térerő, nagyon tud merülni (bármelyik készülék).

[ Szerkesztve ]

havri

(#2035) Sinu válasza PioDVD (#2029) üzenetére


Sinu
senior tag

Én szoktam nézni a hirdetményt,többször hosszabbítottak már,remélem megint fognak mert az 1% hosszú távon elég sok lesz. Ha fizetős lesz szerintem elég sok ügyfelet fognak veszíteni.

No Future

(#2036) K82 válasza Sinu (#2035) üzenetére


K82
őstag

Igen, épp akartam mondani h amióta használom, mindig x ideig szólt az ingyenes használat, de a lejárta előtt pár héttel mindig jött a hírlevél h újabb fél évre ingyenes.

Pixel / OnePlus Pad

(#2037) walakyb válasza PioDVD (#1844) üzenetére


walakyb
aktív tag

remelem meg nem keso :)
igen, egy teljesen normalis srac a szervizuk, vele nincs is gond.
a problema ott van, hogy mindent a spemallnal kell intezni. barmifele cserealkatresz also hangon 3-4 honap mire negerkezik, es nalam 3bol 3x az elso nem a telefonomhoz volt valo, vagy csak szimplan szar volt. egy mezei hatlapcseret 16 honap alatt sikerult osszehozni...

(#2038) T 1000 válasza PioDVD (#2026) üzenetére


T 1000
aktív tag

A következő gondom van a kamerával: gyerkőcöt gyorsan le akarom fényképezni, telefon előkap, kamera indít, 2 mp, mire elindul, a képernyő akad, fagyogat. Ha ez elmúlik jó képet csinál, azt leszámítva hogy a bemozduló témát elmossa. Ma a kisfiam először biciklizett pótkerék nélkül, le akartam kamerázni. Ha átkapcsolok kamerára, kb 4 mp.-ig nem történik semmi, aztán átvált, megnyomom a felvétel gombot, 4 mp.-ig semmi, aztán elindul. Addigra pont lemaradtam mindenről. Életemben először éreztem azt, hogy földhöz akarok B@..ni egy telefont. Mérgemben leültem netezni, megnyitottam a PH.-t hogy találkozott-e már valaki ezzel, de gyorsan lefagyott egy 4-5 mp.-re.....

Szóval milyen a MI8 kamerája????

(#2039) natë válasza T 1000 (#2038) üzenetére


natë
nagyúr

Fotós topik

(#2040) PioDVD válasza walakyb (#2037) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nem, nem késő. :) Valahol írtam is, hogy az alkatrész utánpótlás a kérdés. Ezek szerint kimondottan problémák. :(

Ha egyéb helyről van a telefon, ugyanez a srác sokkal gyorsabban megoldja? (mondjuk másfél hónap alatt illik megjönni egy alkatrésznek)

(#2041) walakyb válasza T 1000 (#2038) üzenetére


walakyb
aktív tag

nehany kerdes felmerult bennem.
- melyik miui verzio van rajta?
- mikor volt utoljara ujrainditva a telefon?

Egyebkent amikor egy tipust rengetegen dicsernek, nalad viszont gond van, erdemes elgondolkozni rajra, hogy nem egyedi eset-e, es hogyan lehet meholdani.
a gyerekeimnek redmi 5A van, es azon sincs ilyen problema.
bemozdulo kepek elmosodasa: ebben at arkategoriaban szerintem kb termeszetes, hogy elmosodik, a profi kamerakat mindenhol meg fogjak tartani a flagshipeknek

(#2042) walakyb válasza PioDVD (#2040) üzenetére


walakyb
aktív tag

erre egyelore nem annyira tudok valaszolni, sajnos utobbi idoben spemallos telefonjaim voltak pont a gari miatt, de az 5s-nel, amikor szukseg volt ra, kiderult, hogy annyira nem jo...
Amit tudok irni rola, hogy ha volt anyag, vittem a telefont (elore megbeszelt idopontban), masnapra kesz volt.
Egyebkent GB-nel spanyolorszagba kell kuldeni a telefont, most kuldtem ki a lanyomet, sima ajanlott levelkent kb 1 het alatt ott volt.

(#2043) Griff55 válasza walakyb (#2037) üzenetére


Griff55
senior tag

Ebben az esetben akkor már inkább magának csinálja meg az ember.... Szétszedéshez és javításhoz is remek videók vannak. Az alkatrészeket meg ha körültekintőwn vásárol az ember, akkor ali-n szinte minden megtalálható.
(Legutóbb pl azt néztem ha csak a hátlaphoz szeretnék új ragasztót, mivel ezek a fránya üveg telefonok mind ragasztottak, akkor egy sima hátlap levétel után újra kêne ragasztózni...de az alin van rendes Mi8 hátlaphoz igazított 2oldalú ragasztó. )
Szóval ha valami nem komoly hardveres probléma, akkor az ember magának is meg tudja szerintem.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2044) walakyb válasza Griff55 (#2043) üzenetére


walakyb
aktív tag

azert ehhez nem mindenkinek van affinitasa, turelme, etc :)
Az igazan nagy gond egyebkent, hogy nincs egy valos gyari szerviz sehol, mindenhol csak partnerek vannak. Nekunk meg egy wayteq jutott :(

(#2045) PioDVD válasza walakyb (#2042) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ha kínai raktárból rendelek, akkor is elég So-ba küldeni?
Mennyibe fájt a posta? (Gondolom, értekbiztosítással küldted.)

(#2046) T 1000 válasza walakyb (#2041) üzenetére


T 1000
aktív tag

Ezért kérdeztem, hogy milyen a kamerája a Mi8-nak, de senki nem válaszolt. A probléma újkorától fennáll, kb 10-ből 2x, de idegesítő. Egyébként Miui 10 stabil van rajta.

(#2047) natë válasza T 1000 (#2046) üzenetére


natë
nagyúr

Még mindig mobilfotós topik....

(#2048) Griff55 válasza T 1000 (#2046) üzenetére


Griff55
senior tag

Nem jelentkezett még senkinél ilyen probléma, ezért nem tudunk rá érdemben válaszolni.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2049) Sinu válasza T 1000 (#2046) üzenetére


Sinu
senior tag

Ennyire nálam nem volt vészes a note 5, de tényleg nem indult valami gyorsan. Nekem megoldotta a problémát az,hogy alkalmazásváltóban tettem rá egy lakatot,így mindig gyorsan indult :)

[ Szerkesztve ]

No Future

(#2050) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Gps működik mindenkinek rendesen?
Ma Komoot-al 10 perc alatt sem talált pozíciót nálam.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.