Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Indian74 válasza juve600 (#9000) üzenetére


Indian74
senior tag

Azt tudom hogy Mi8 = dipper bocs csak ezt találtam,hogy ez is baj lehet,de majd most kiderül,egy KV után,és még egyszer köszönök mindent :R :C

NAGYPAPA

(#9002) Indian74 válasza juve600 (#9000) üzenetére


Indian74
senior tag

Így sem jó,de lehet én rontok el valamit.
Rendben mindent végig csináltam,még a TWRP is,driver-ek fent vannak a gépen,MiPc suite,meg a Miflash is.
És ezt is végig vittem,ahogy kell......
"A letöltött file-t nevezd át (twrp.img) és másold be a c:\adb mappába
Utána a telefont fastboot módban kell indítani (kikapcsolni, majd a hangerő le és a bekapcsoló gomb egyszerre nyomva tartva addig, amíg a fastboot logó meg nem jelenik a kijelzőn) és egy USB kábellel csatlakoztatni a számítógéphez.
(ha asztali gépen dolgozol, sose használd az előlapi USB csatlakozót, kizárólag a hátlapon lévőket)
A számítógépen lépj be a c:\adb mappába és egy SHIFT+jobb egér gomb megnyomása után indítsunk egy PowerShell ablakot (parancssorral -cmd - is megfelelő).
A parancssorba írjuk be a következőt: fastboot flash recovery twrp.img
A TWRP sikeresen települt a telefonra.
Húzd le a gépről a telefont és a bekapcsológomb + hangerő fel együttes lenyomásával be lehet lépni a TWRP menüjébe.
Ha nem reagál az érintésre a TWRP, akkor ki kell húzni a kábelt a telefonból és úgy próbálni. Ha ezek után jól működik, újra vissza lehet dugni a kábelt, ha szükséges."

És ezt is megcsinálnám,de szerintem lehet az a baj,hogy a TWRP-böl kilépek,és vissza ....és ekkor már a nem jön be a TWRP :F
"Telepítés menete TWRP segítségével
- Lépj be a TWRP recovery-be (bekapcsológomb + hangerő fel együttes lenyomásával be lehet lépni)
- TWRP menüjében válaszd Keep Read Only vagy Swipe to Allow modifications
menüpontokat (opcionális)
- Válaszd a Wipe menüpontot, majd az Advanced Wipe opciót
- Jelöld be az alábbiakat: Dalvik/ART Cache, System, Data, Internal Storage, Cache,
- Húzd el alul a csúszkát jobbra (Swipe to Wipe)
- TWRP főmenüjéből válaszd a Wipe menüpontot, majd az Format Data opciót, írd be: yes (ez eltávolítja az encryption-t a data partícióról)
- Ha végzett menj vissza a TWRP főmenüjébe és válaszd ki a Reboot menüpontot, majd a Recovery opciót.
- A telefon újraindul recovery módban
- USB kábellel kapcsold össze a telefont és számítógépet. A számítógépen válaszd ki a kapcsolódott telefon tárhelyét és másold át a korábban letöltött ROM-t (zip kiterjesztéssel)
- TWRP-ben válaszd ki az Install menüpontot, majd tallózd ki a felmásolt ROM zip file-ját
- Húzd el alul a Swipe to confirm Flash csúszkát
- Ha végzett a telepítéssel, válaszd a Format Data menüpontot majd a Wipe cache/dalvik menüpontot
- Újraindítod a telefont a Reboot System opcióval és az új rendszer fogad
(az utolsó újraindulás több percig is eltarthat, nyugalom)
"

NAGYPAPA

(#9003) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Végre fekete Messenger

Beléptem bnő felhasználójával
Aktiváltam, átléptem az enyembe és kész is

/OFF

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9004) RTG válasza Indian74 (#9002) üzenetére


RTG
tag

Ez eggyel jobb útmutató, olvasd el alaposan, segíthet. Persze a 3s-t helyettesítsd be. :-) Custom recovery (TWRP) flashelése már nyitott bootloaderrel (thx Karavik és Viktor0610)

1. Telepítsd fel a MiFlash-t innen. (csak a driverek miatt kell)
2. Menj az Intézővel (Sajátgép) a C:/Program Files(x86)/Xiaomi/MiPhone/Google/Android/ mappába. (adb.exe, fastboot.exe, AdbWinApi.dll, stb. ilyen fájlokat fogsz itt látni)
3. Kapcsold ki a Redmi 3S-t.
4. Nyomd le és tartsd nyomva a bekapcs. + hangerő lefelé gombokat, míg a FASTBOOT feliratot nem látod.
5. Kösd össze a számítógéppel a Redmi 3S-t.
6. Tartsd nyomva a Shift-et és kattints jobb egér gombbal, majd kattints a felbukkanó menüben a "Parancsablak nyitása itt" lehetőségre.
8. Írd be: fastboot devices
Valami ilyet kell láss:
495a9737 fastboot
9. Töltsd le a TWRP recovery-t innen (ez még nem flash-elhető!), tömörítsd ki.
10. Másold a kitömörített recovery-t a C:/Program Files(x86)/Xiaomi/MiPhone/Google/Android/ mappába!

Ezután kéféle módon lehet folytatni: ideiglenes flash, újraindítás után marad a gyári recovery, illetve a végleges flash, ami végleg lecseréli a gyárit.

Ideiglenes flash
11. Írd be a következőt: fastboot boot twrp.img
12. Valami ilyet kell láss:
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 0.398s]
booting...
OKAY [ 0.002s]
finished. total time: 0.400s
13. Kész! Kis idő múlva a recovery-be bootol a készülék.
14. Miután elvégeztél mindent, a rendszerbe való reboottal visszaáll az eredeti recovery.

Végleges flash (természetesen ezután is flash-elhetsz másik recovery-t hasonló metódussal)
15. Amennyiben a régi recovery helyett végleg flash-elnéd a TWRP-t, írd be ezt a parancssorba: fastboot flash recovery twrp.img
16. Valami ilyet kell láss:
sending 'recovery' (16922 KB) . . .
OKAY [ 0.338s]
writing 'recovery' . . .
OKAY [ 0.494s]
finished. total time: 0.833s
17. Most írd be ezt a parancssorba: fastboot boot twrp.img
18. Ha bebootolt recoverybe és továbbra is global romot szeretnél használni, TWRP-ben Advanced Menüpont => Disable DM-Verify, boot problémák elkerülésére. Custom romok esetén nincs rá szükség.
Miért is van erre szükség gyári romoknál: [link]
19. Kész! Véglegesen felkerült a TWRP! (természetesen továbbra is lecserélhető marad a recovery)
Forrás: http://en.miui.com/thread-247522-1-1.html

(#9005) Indian74 válasza RTG (#9004) üzenetére


Indian74
senior tag

Akkor a Ideiglenes (flash) TWRP-vel is fel lehet tenni a Global-ról(stabil vagy fejlesztői) ---> EU-ra(stabil vagy fejlesztői) rom-ot??Attól tartok téglásítom a telefonomat :F
És köszönöm neked is a részletes leírásodat,segítségedet :R

NAGYPAPA

(#9006) RTG válasza Indian74 (#9005) üzenetére


RTG
tag

Persze, de ha már nekiálltál, miért ideiglenes twrp-t tennél fel? Pont ugyan annyira "rázós" mint a véglegest. A leírást elolvasni tovább tart, mint megcsinálni. Én a redmi 3s-t, és a pocophonet is a fentebbi leírás alapján csináltam meg (r3s topik összefoglaló). Ne aggódj, egy xiaomi-t ennyire nem egyszerű brickelni, a twrp, meg az eu rom telepítés csak elsőre tűnik boszorkányosnak. Olvass, értelmezd, ne kapkodj. Hajrá! :-)

(#9007) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok.
A páromnak néztem ki ezt a telefont.
Eddig nem volt xiaomi a családban így nem ismerem. A kérdés az lenne,hogy az alábbi kritériumoknak megfelel-e?
2-3 évre kellene legalább.
Ne keljen mókolni a rendszert. Könnyű kezelhetőség
.
Jó minőségben lehessen vele fényképezni, videozni.
Kényelmes legyen vele netezni.
Nagyjából ennyi.

Van ajánlott üzlet ahonnan érdemes beszerezni ?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#9008) enginev3.0 válasza Aranygyerek (#9007) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hivatalos boltban épp akciós
Ha egyszer beállítod akkor nincs gond, de rohadt zavaró hogy minden alkalmazás értesítését külön be kell kapcsolni mert alapból ki van kapcsolva (kösz miui)
Netezni könnyű rajta bár ezt nem nagyon értem
Szép képeket csinál nagyon :K
Frissítés több évig várható rá, Android fő verzió pedig 1 még biztosan

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9009) FJC válasza Aranygyerek (#9007) üzenetére


FJC
aktív tag

Nyugodtan veheted.
Ha nem mokolod tökéletesen teszi a dolgát.
Ne hagyd, hogy összezavarjon az itt olvasható ROM módosítások sokasága... 😀
Megvétel után engedd hogy frissuljon a leg utolsó ROM ra. -ezt még belakas elott vegezd el!
Utana élvezd... 😀

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#9010) juve600


juve600
nagyúr

kint az új Masik X build is [link]

(#9011) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

LG G4-et cserélek lassan.
Felvetődött a Poco, de a kamera stabilizálás miatt MI8-ra mennék rá.

Van itt olyan, aki már régebben használja, és tudna pár mondatot írni, hogy milyen tapasztalatai vannak a gyári rommal kapcsolatban?

Nem szeretnék mókolni, csak simán használni: Játék, fotó, email, böngésző, telefonálás, bluetooth kihangosító.

ui: ebben az árkategóriában érdemes kivárni pár hónapot? Áresés? Új széria?

Köszi,
.om.

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#9012) retesz147 válasza .OM. (#9011) üzenetére


retesz147
addikt

Új széria a kapuban, Mi9, de az 150e fölött lesz bőven.

Mi8al ha még vársz, akkor kifut, nagyon az ára már nem fog csökkeni sztem. Pár ezrest talán, de tényleg kifut pár héten belül.

Ha jól tudom, hivatalos helyekről már nem is beszerezhető (xiaomi.hu, eustock)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#9013) Smiro


Smiro
senior tag

A gyári időjárás appra kattintva azt üzeni, hogy letiltottam egy szükséges engedélyt. Nem tudjátok, hogy mit tilthattam, ami ezt az üzenetet dobja? Ami szándékos tiltásomról tudok, az összefoglalóban is fent lévő reklámblokkolással kapcsolatos dolgok voltak. :R

[ Szerkesztve ]

(#9014) hroberto válasza .OM. (#9011) üzenetére


hroberto
veterán

Pár hónapja használom Globál stabil ROM-al. Eszembe sinncs ROM-olni. Igazából problémák nincsenek vele, eltekintve az automata fényerő szabályozástól amit egy frissítéssel elcsesztek, és azóta is szar.
Az üzemidő nagyon jó, a sebesség is. Szóval nem nagyon tudok rosszat mondani.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#9015) FJC válasza .OM. (#9011) üzenetére


FJC
aktív tag

Teljesen ok a gyári.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#9016) dnl91 válasza .OM. (#9011) üzenetére


dnl91
tag

Én nem tudtam megbarátkozni a gyári miui értesítéskezeléssel, szerintem az nagyon nincs rendben még.

Viszont egy pixel experience rommal hibátlan a telefon. :K

(#9017) g_g_g válasza Smiro (#9013) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Menj be a Beállítások - Alkalmazáskezelő menüpontba, ott ki tudod választani az Időjárás alkalmazást és nézd meg, hogy az Alkalmazásengedélyeknél mi, hogyan van beállítva.

(#9018) juve600 válasza dnl91 (#9016) üzenetére


juve600
nagyúr

Csak jöhetne már arra is a javítás

(#9019) juve600 válasza dnl91 (#9016) üzenetére


juve600
nagyúr

A pixel3 rommal nem próbáltad?

(#9020) lócitrom válasza g_g_g (#8983) üzenetére


lócitrom
őstag

na igen, ez valóban nem vitte előrébb a dolgokat :(

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#9021) vamosip


vamosip
tag

Találtam egy hibát vagy valamit rosszul állítottam be...

Ne zavarjanak üzemmód, amit éjszaka használok (RN5-ön jól működik): reggel szól az ébresztő, viszont a kijelzőn nincs kint, hogy le tudjam kapcsolni csak feloldás után :U

(#9022) dnl91 válasza juve600 (#9019) üzenetére


dnl91
tag

nem, nekem ez bejött így maradt is fent , de szólj ha kipróbálod.

(#9023) Smiro válasza g_g_g (#9017) üzenetére


Smiro
senior tag

Hinye - megoldottad :R Tárhely nem volt bepipp...

[ Szerkesztve ]

(#9024) juve600 válasza dnl91 (#9022) üzenetére


juve600
nagyúr

felraktam
így elsőre jobbnak tűnik mint a PE,mintha gyorsabb lenne de lehet csak placebo
de majd használat közben kiderül
aksi időre leszek kíváncsi a PE -hez képest
AndroidAuto is gyárilag telepítve van,eddig nem használtam de most hogy elindítottam megtetszett,biztos használni fogom

dupla koppos ébresztés is működik,meg gyorsabb is

[ Szerkesztve ]

(#9025) Des1gnR válasza retesz147 (#9012) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem az van, hogy nincs OIS az Mi 9-ben?
Nem olvastam utána, csak innen a fórumból rémlett: [link]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#9026) retesz147 válasza Des1gnR (#9025) üzenetére


retesz147
addikt

Én semmi specifikációra nem tettem említést, csak, hogy megvan az utód.

Amúgy én is úgy tudom, hogy nincs benne OIS, meg lézeres arcfeloldó kamera. Viszont infra talán van...

Xiaomi 13 eu dev...

(#9027) havri1 válasza Des1gnR (#9025) üzenetére


havri1
félisten

Sehol nem írják, ami sajnos nem jelent jót: [link]
Míg a Mi8-ban ott van: [link]

havri

(#9028) juve600


juve600
nagyúr

persze most hogy felraktam kijött az új PE build is [link]
:) :) :)

(#9029) enginev3.0 válasza juve600 (#9028) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezek miért jobbak mint a gyári romok? Tudom mik ezek, csak hogy miért jobbak vagy miért szereted

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9030) K82 válasza enginev3.0 (#9029) üzenetére


K82
őstag

Én most tértem vissza Mi8-ra megint. Az eddigi telefonjaim nagy része mind közel áll(t) a stock droidhoz (vagy a Pixel 2XL és a Pixel 3 konkrétan stock), de a MIUI-t nem tudom megszokni. Mondanám h szöges ellentéte a működési logikája az "alap" androidnak: a MIUI mindent tilt, ami engedély kell neki azt külön meg kell adni. A stock pedig nagyjából fordítva, a szükséges engedélyeket megadja alapból, az extrákra külön rákérdez.
Pl. Mi Band karkötő háttérben futó programját stock(hoz közeli) droidon nem látom az alkalmazásváltóban, míg MIUI-ban külön kell neki az autostart, a háttérben futási engedély, ne zárja be a programot, lelakatolni h ne dobja a memóriából...

Azért vettem a Mi8-at (ismét) mert maga a vas nagyon jó, csak épp nekem a MIUI a halálom. Alig várom h leteljen a 350 óra és kukázhassam a rendszert.

Pixel / OnePlus Pad

(#9031) juve600 válasza K82 (#9030) üzenetére


juve600
nagyúr

meg ugye PE vagy Pixel3 rommal kapsz egy majdnem Pixel3 telót,csak kicsit jobb az ára :D

(#9032) enginev3.0 válasza K82 (#9030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na igen, ez a minden tiltva van dolog érthetetlen és értelmetlen
Túlzásba vitték nagyon, mert jó hogy nincs minden szabadjára engedve, de mindent engedélyezni pedig eszméletlen idő és türelem játék, lásd google maps engedélyek (értesítések)

(#9031) juve600 és minden része hibátlan és kifogástalan? Kamera stb...?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9033) K82 válasza juve600 (#9031) üzenetére


K82
őstag

Megvan a Pixel 3 is, imádom, de a dual sim hiánya miatt sajnos mennie kell.

Pixel / OnePlus Pad

(#9034) juve600 válasza enginev3.0 (#9032) üzenetére


juve600
nagyúr

nem minden,de majdnem hibátlan
ki kell próbálni

(#9035) enginev3.0 válasza juve600 (#9034) üzenetére


enginev3.0
félisten

De én szeretném ha elmondanád, mielőtt esetleg kipróbálom :D nem szeretem a félkész cuccokat
pl most rettentően felb... hogy milyen rossz az akksi idő legújabb eu-n, kb 2 hete

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9036) juve600 válasza enginev3.0 (#9035) üzenetére


juve600
nagyúr

egy kis olvasnivaló róla [link]

eddig PE -t használtam de mindig volt benne valami apró bosszantó bug, ma raktam fel a Pixel3-at,tesztelés alatt van

miui-ból az EU-t szoktam használni de sajnos az aksiidő sem olyan mint kéne,illetve az automata fényerő bug is zavar

(#9037) noorbertt válasza noorbertt (#8978) üzenetére


noorbertt
őstag

Kicsit hosszabb feedback.
Jól működik lehuzas után a teló, semmi probléma nincs vele így. A fejegység alsó része nem a világvége, majd jó lesz és vagy addigra veszek egy pixelt.

(#9038) Kecsotam válasza havri1 (#9027) üzenetére


Kecsotam
tag

Nem lesz OIS az Mi 9-ben.

Viszont a teszteket elnézve nagyon jól sikerült az EIS. Vagyis próbálják szoftveres módon megoldani. Ez nem biztos, hogy hátrány lesz.

Nagyon várom már, hogy mennyi különbség lesz a Mi 8 és Mi 9 kamerája közt.
Bár ha a DxOMark tesztjéből indulok ki, attól félek, hogy egy átlagfelhasználó nem igazán fogja észrevenni a különbséget. Azért már az Mi 8 is elég top volt. Biztosan jobb lesz a 3 kamera, mint a 2 és a 48 mega is hozza a jobbat a tizenpárnál, de egetrengető különbség biztosan nem lesz...

(#9039) siskad válasza Kecsotam (#9038) üzenetére


siskad
őstag

Én ez alapján nem azt látom, hogy olyan jól sikerült volna az EIS, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#9040) ShadowLac válasza siskad (#9039) üzenetére


ShadowLac
addikt

Mi 8 a legjobb. Mate 20 é se tetszik.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#9041) enginev3.0 válasza ShadowLac (#9040) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért a mate 20 pro sokkal jobb ezen a képen (is)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9042) dnl91 válasza juve600 (#9028) üzenetére


dnl91
tag

nem hangzik rosszul a pixel3 rom ahogy írod, de annyira nem lényeges a duplakopp, hogy emiatt váltsak. viszont a PE frissítést nemsokára feldobom :)

enginev3.0 : stock droid rendszer, semmi felesleges hülyeség nincs benne, gcam, értesítéskezelés sokkal jobb, mint a miui-n, notch elrejtés is elég praktikus, nekem a google naptár, messages, telefon stb stb mind kell a gyári naptár, óra helyett... szóval teszi a dolgát ahogy kell. nem vagyok akkufüggő, 1 napot bőven kibír a telefon, többre nincs szükségem.

(#9043) adambox


adambox
tag

mit csináljak, hogy végre minden értesítés megérkezzen??😠😠😠 elképesztő, a WhatsApp sem jelez csak ha külön belépek, sofascore livescore alkalmazás, stb sorolhatnám, eu dev rom. ujratenni nem szeretném, nekem kész szenvedés belakni plusz időt sem akarok pazarolni rá. nem egyedi probléma, angol nyelvű fórumon is írták páran, de megoldást nem találtam ra🤔😥

(#9044) dnl91 válasza adambox (#9043) üzenetére


dnl91
tag

pixel experience rom ;]

(#9045) juve600 válasza dnl91 (#9042) üzenetére


juve600
nagyúr

azért megvannak a miui előnyei a stock droiddal szemben

(#9046) dnl91 válasza juve600 (#9045) üzenetére


dnl91
tag

mire gondolsz?

lehet természetes igen, egyéni preferencia kérdése a dolog, nekem igazából semmi sem hiányzik, bár hozzá kell tennem nem is használtam huzamosabb ideig miuit, ahogy tudtam szabadultam tőle, ha az értesítés kezelése rendesen meg lenne oldva lehet alapból nem is mókoltam volna a telefont..

(#9047) juve600 válasza dnl91 (#9046) üzenetére


juve600
nagyúr

megfelelően be kell állítani és kapod az értesítéseket rendesen

(#9048) dnl91 válasza juve600 (#9047) üzenetére


dnl91
tag

kapni kapom, de arcfeloldással egyből kinyitja a telefont , és ha egyszer lehúzom az értesítési sávot utána egyből eltünteti az adott értesítést, ha elolvastam ha nem, engem ez zavart konkrétan, plusz ugye ikon sincs felül rendesen kipakolva csak pár másodpercig amikor érkezik épp az adott értesítés

(#9049) .OM.


.OM.
aktív tag

Hát úgy néz ki, hogy MI8-at már nem kapok sehol.
Marad a Pro vagy a MI MIX 3.

Van vélemény?

ex .Oldman.

(#9050) dnl91 válasza .OM. (#9049) üzenetére


dnl91
tag

hogyhogy? xiaomishop.hu-n van fekete 64/128gb meg 256-os arany is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.