Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) natë válasza K82 (#450) üzenetére


natë
nagyúr

Használható már?

(#452) K82 válasza natë (#451) üzenetére


K82
őstag

Mondanám h elsőre nem is rossz. Csak gyorsan feldobtam, ráadásul pc-n sem tudom visszanézni h ellenőrizzem a minőséget. Az eddigi gcam-ek hibája viszont eltűnt, már nem fakóak a színek ahogy korábban is írtam. Talán még annyi h nem tolja fel sötétben egekig az ISO-t a gyárihoz képest.

Pixel / OnePlus Pad

(#453) walakyb válasza natë (#449) üzenetére


walakyb
aktív tag

Azt azert ne felejtsuk el, hogy az EU dev mar P androidon megy, szoval azert ez az elhuzott mellette a global erosen durva :D Sanszosan ezert is volt nala tobb bug. en 2 napja hasznalom, nekem tokeletesen megy, sot, ma meg is lepett LTE teren

[ Szerkesztve ]

(#454) natë válasza walakyb (#453) üzenetére


natë
nagyúr

Note-on. Sebességben.

(#455) hubertus33


hubertus33
tag

Helló!

Kinek hogy jön be ez az új MIUI 10? csak én nekem nem hozott olyan nagy extrákat? Kicsit jobban bejött az előző ez sem rossz és szerintem akksi használatban jobb picit de az előző MIUI talán kicsit gyorsabb volt. Lehet csak annyi van hogy még nem szoktam meg az új rendszert :)

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#456) eclipse19


eclipse19
senior tag

Én komolyan nem értem, hogy mi értelme van egy olyan sávnak a kijelzőn, aminek a noccss miatt a 2/3-a hiányzik?
Mire jó a maradék egyharmad rész?
Értesítési/státusz sornak sokszor a teljes sor is kevés, nem még ez.
Teljes képernyős dolgoknál szintén ki kell hagyni mert ugye nagy része hiányzik.

Akkor minek vesződni vele?
:F

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#457) natë válasza eclipse19 (#456) üzenetére


natë
nagyúr

Mer' menő :D

(#458) CactuS válasza eclipse19 (#456) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet tévedek, de az almás nokia majmolásán túl annyi, hogy az infrás arcfelismerős telefonoknál van ilyen megoldás. Valószínűleg nem akarták annyival lejjebb tolni a kijelzőt, így született ez a megoldás. Ha nincs infrás arcfeloldás (mix2s ha jól emlékszem pl: ilyen), akkor nem csinálnak ilyen kijelzőt. A felbontásból látszik, hogy ez igazából hozzáad az eredeti képarányhoz, tehát extra, nem elvesz. Ugyanakkor megértem, hogy kicsit gáz, mert az értesítési ikonoknak nincsen fent hely, de ebben az estben legalább amoled kijelző van, így nem kel mindig lehúzni a sávot.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#459) NemMo válasza hubertus33 (#455) üzenetére


NemMo
őstag

Szetintem a 10 picit gyorsabb. Nekem nagyon tetszik.

(#460) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Udv!

2 kerdes:
1, Geekbuyingrol rendelt valaki telefont?
2, Erdemes-e +8 ezrest kifizetni a global verzioert?

(#461) natë


natë
nagyúr

Az OIS jelenlétét észreveszitek? Én nagyon nem látom, miben nyilvánul meg.

(#462) eclipse19 válasza CactuS (#458) üzenetére


eclipse19
senior tag

Ha tényleg hozzáadna (pl a "fülekbe" kerülne fixen az akku, az idő meg a szolgáltató és alatta lenne egy teljes státusz sor, amin annyival több hely lenne), akkor lenne értelme.

Így viszont amit a hasznos területhez hozzáad az elhanyagolható, amit viszont a státusz sorból elvesz az nagyon is hiányzik és semi nem pótolja.

Érdekes amíg almáék ki nem találták ezt a baromságot, senkinek nem jutott eszébe. hogy a státusz/értesítési sorra tulajdonképpen nincs is szükség. :W

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#463) CactuS válasza eclipse19 (#462) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az, hogy hozzáad az eredeti kijelzőhöz tény, a számokon látszik, az, hogy ez gyakorlatban mennyi hozzáadott értéket képvisel már egy másik kérdés. Lumia 950ben is volt infrás feloldás, de ott, mai szemmel nézve már irgalmatlanul nagy volt a felső káva.

Igazából az apple csak próbálta követni a trendet, miszerint a nagyobb kijelző arány a jobb, aztán ez lett belőle. Mondanám, hogy meglátszik, hogy egy raktáros vezeti az applet, de off és flameelni sem akarok. Ez sajnos ilyen, annyiban választható, hogyha nagyon zavar, akkor másik telefont kell választani, bár szvsz ilyen ársávban a mi8nak nem nagyon van alternatívája, főleg hazai beszerzéssel (házon belül mix2s, de ott ugye IPS panel van, külföldről talán Meizu 16, 16P, jobb hanggal, gyengébb kamerával és kijelzővel, kijelzőbe is integrált ujjlenyomat olvasóval és kicsit drágább árcédulával, ami már inkább OP6 ).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#464) CactuS válasza natë (#461) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

OIS inkább csak videónál látható, nem? 1080p és 4K-s videót lőve elvileg látni kéne a különbséget, mert 4Knál nincs OIS (amit nem értek miért, mert ilyen korlátozások általában az EISre jellemzőek).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#465) PowerBuldog válasza CactuS (#464) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Esti képeknél is jó az OIS, jobban kitudod tartani.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#466) g_g_g


g_g_g
Topikgazda

Sziasztok!

Stabil 10-es ROM-nál a lezárt képernyőn másnál sem jelennek meg az értesítési ikonok (AOD beállítás)?
9-esnél rendben volt, de most sehol semmi.

Más.
Ezt biztosan én bénázom el, de ha 1 db Gmail levél érkezik az ikonon lévő pötty mindig 2-est jelez.
Már végignéztem az alkalmazás beállításait, de nem találtam meg miért dupláz.

Köszi előre is az ötleteket.

(#467) natë válasza PowerBuldog (#465) üzenetére


natë
nagyúr

Note-nál látványosabb volt az EIS. Próbáld ki, hogy bekapcsolt OIS-nel és anélkül videózol. Gyakorlatilag nincs difi.

Visszavonom : van difi, nem is kicsi 😁

[ Szerkesztve ]

(#468) natë


natë
nagyúr

Érdekes ez a Gcam. Fotóztam vele, kiléptem belőle, elindítottam a gyártit : a kijelzőn látott kamera képe vadul rángatózni kezdett, közben zümmögött a telefon.
Van még mit javítani 😂

(#469) hubertus33 válasza g_g_g (#466) üzenetére


hubertus33
tag

Szia! Nekem is 2 őt jelez mindig valami bug lehet.. remélem javítják hamar... :DD

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#470) Icetee válasza Idol S2 (#422) üzenetére


Icetee
aktív tag

Igazából én úgy szoktam /ha nem az alapértelmezett sim-ról szeretnék telefonálni/ hogy a névjegyzékbe megnyitom az adott embert és a számánál rajta tartom az ujjam kb 1mp-ig és feldobja az ablakot, hogy melyikről akarom hívni :)

(#471) joey04


joey04
titán

Volt ma a kezemben egy ilyen készülék. Eddig is jó vételnek tartottam, de élőben kipróbálva még jobb benyomást tett rám. A kijelző nagyon szép (nem azért mert AMOLED, van nagyon szép IPS is, meg kevésbé szép AMOLED is, pl a Huawei-ben), a rendszer nagyon szépen pörög, a kamera nagyon jó, az anyagminőség ha nem is hibátlan, de nem hat olyan bóvlinak mint mondjuk a pocok, szóval nagyon egyben van a készülék. Negatívumnak az IP védelem hiányát, a nem 4000 mah telepet tudnám felhozni. Tudom, így is jó az üzemidő, de azért a Xiaomi arról volt híres, hogy böszme nagy akkut tesz a készülékeibe, ezzel lepipálva a jóval drágább készülékeket is. Hát itt most a p20 pro-t, meg a Note 9-et nem pipálja le. Nem rossz, de nem is emelkedik úgy ki, ahogy azt az ember elvárná a márkától. Ami még nem tetszett, az a gesztusvezérlés. Sokszor nem azt csinálta amit szerettem volna, az egész nem volt annyira intuitív, mint amennyire pl az iPhone X-en volt, amikor kipróbáltam. Ott percek alatt megszoktam és megszerettem az új kezelést, itt nem. De ezektől függetlenül ez most nagyon jó ajánlat, és bár nem mindenben, de a legtöbb dologban egyenlő a nála jóval drágább csúcskészülékekkel. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#472) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok
Tudtok olyan budapesti boltot mondani ahol holnap tudnék 64/128-as készüléket venni?
Magyarul nem csak hirdetik,hanem van is raktárkészleten?
Köszönöm

(#473) natë válasza Tomi13 (#472) üzenetére


natë
nagyúr

Milyen az a 64/128? :D

(#474) Tomi13 válasza natë (#473) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Vagy 64Gb-os vagy 128-as ,tehát nem 256-os.

(#475) natë válasza Tomi13 (#474) üzenetére


natë
nagyúr

(#476) Tomi13 válasza natë (#475) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszönöm,egynek felírom! :R

(#477) PowerBuldog válasza Tomi13 (#472) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nézz be a Lurdyba. Xiaomi Store. A készletet sajnos nem tudom, hogy van-e.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#478) Tomi13 válasza PowerBuldog (#477) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszönöm,tudtommal ott nincs készleten,de reggel felhívom őket.

(#479) pmatthew válasza natë (#475) üzenetére


pmatthew
tag

"Rendelje meg most - mi kiszállítjuk : hétfő 24.09.2018"
Szerintem nincs helyi raktár készletük, ahonnan már holnap meg lehetne kapni.

(#480) Sinu válasza Tomi13 (#472) üzenetére


Sinu
senior tag

Firstphone esetleg? Nézd meg hátha van készleten.

No Future

(#481) bullw válasza g_g_g (#466) üzenetére


bullw
tag

Próbáld meg asztali alkalmazással megnyitni gmailt. Nekem volt olyan az appal, hogy két levél jött ugyan attól, és az asztali megjelenített. Illetve ha két fiók van regisztrálva, akkor a másikban is nézz szét.

(#482) bullw


bullw
tag

Bocs a dupláért, szerkesztés letelt.
Van arra mód, hogy a tárcsázónál a bugyirózsaszínes hátteret megváltoztassam hívásoknál? Vagy csak teljes téma csere játszik ilyenkor? Elég hülyén néz ki ez a színösszeállítás...

(#483) enginev3.0 válasza bullw (#482) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hongkongi régióval tudod szerkeszteni a témákat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#484) bullw válasza enginev3.0 (#483) üzenetére


bullw
tag

Igen, azt tudom, csak gondoltam hátha tárcsázóban van menü erre 🙂
Csak 9esen jobban nézett ki mint 10nél 🙂

[ Szerkesztve ]

(#485) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Skineket talált már hozzá valaki? Se dbrand/slickwraps-en nem találtam hozzá.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#486) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megjött a NEM uvegfolia Angliából, popec nagyon, de elrontottam hogy nem mertem vizet csöpögtetni a kijelzőre, így a selfie kamera körül lett pár Bubi, majd veszek újat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#487) BLC


BLC
tag

Sziasztok, ezzel találkozott már valaki?

(#488) NemMo válasza BLC (#487) üzenetére


NemMo
őstag

Szerencsére nem, csak a szokott helyen vannak reklámok

(#489) joey04 válasza NemMo (#488) üzenetére


joey04
titán

Szokott helyen?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#490) Degeczi válasza joey04 (#489) üzenetére


Degeczi
nagyúr

MiNote3SE-n pl. a témaszerkesztő reklámmal indul.
(MIUI10, és gondolom ez közös lehet verziók között)

[ Szerkesztve ]

(#491) natë válasza joey04 (#489) üzenetére


natë
nagyúr

Mind kikapcsolható.

(#492) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Sziasztok,

Szemezek most egy ilyen telefonnal, a kérdésem az, hogy a Kínából rendelt Global verziót sem javítják garanciában itthon sehol? Előre is köszi a választ!

(#493) joey04 válasza natë (#491) üzenetére


joey04
titán

Erről is megoszlanak a vélemények ahogy a másik topikban visszaolvastam. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#494) natë válasza joey04 (#493) üzenetére


natë
nagyúr

Kikapcsolható. India régión sajnos nem mindegyik, de magyar/honkongin igen

(#495) zsoltiz válasza natë (#494) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Magyar region viszont nincs face unlock. A hongkongi régiónak van valami hátránya?

(#496) natë válasza zsoltiz (#495) üzenetére


natë
nagyúr

Nincs

(#497) NemMo válasza natë (#494) üzenetére


NemMo
őstag

És tényleg hongkongi régión eltüntethető és ráadásul nincs az a törölhetetlen mi apps vagy mi az isten. Köszönöm az infót, eddig indiai régión használtam.

(#498) dreamon válasza natë (#491) üzenetére


dreamon
csendes tag

A probléma szerintem nem ott kezdődik, hogy kikapcsolható-e a reklám, vagy sem. Hanem ott, hogy ezeknek a reklámoknak véleményem szerint eleve semmi keresnivalója nincs a magánjellegű fájljaim között a fájlkezelőben. Persze nem mintha az atomkódokat tárolnám a telefonomon, de nekem akkor sem szimpatikus, hogy a reklámokat ennyire mélyen integrálják a rendszerbe (lásd akár a beállítások közé, mint ahogy azt valaki linkelte az előbb).

(#499) smc válasza NemMo (#497) üzenetére


smc
addikt

Indiai sok szemetet felpakol, azokat lehet törölni ha váltasz. Én japánt használok a témák miatt. Kikapcsolhatatlan reklám nincs.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#500) dreamon


dreamon
csendes tag

Itt egy egész átfogó cikk a reklámok kikapcsolásáról, hátha jól jön valakinek: https://beebom.com/how-disable-ads-miui-apps/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.