Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Roland861010 válasza midnightstar (#994) üzenetére


Roland861010
addikt

Ha ezek nem elég jó válaszok akkor mit akarsz?!
Mire vagy kíváncsi van valami konkrét !

(#1002) midnightstar válasza Roland861010 (#1001) üzenetére


midnightstar
tag

Tobb ember tapasztalatat/velemenyet. Arnyaltabb kepet ad

VAC up blyat

(#1003) Roland861010 válasza midnightstar (#1002) üzenetére


Roland861010
addikt

Nem rég használóm, Mate10Pro-ról jöttem át.
Életem legjobb döntése volt.

Jobb kijelző,sokkal jobb teljesítmény,ezerszer jobb multitasking,jobb kamera,ugyan olyan vagy jobb üzem idő, folyamatos aod, szinkronizácio, GPS mobil és wifi használat.

(#1004) Roland861010


Roland861010
addikt

Használja valaki a miui hiden alkalmazást?

(#1005) ak76 válasza midnightstar (#1000) üzenetére


ak76
senior tag

De hiszen a tapasztalataimat írtam le,mi a fenét lehetne még ehhez hozzátenni? :F
A Mi8:

-Gyorsabb
-Automata módban szebb képeket csinál.
-Szebb,élénkebb a kijelzője.
-A gyengébb akku ellenére többet bír, ma délben raktam töltőre, a produkció 2 nap 16 óra, 4 óra kijelző, másfél óra telefonálás, 2 mail, 1 Fb & Messenger szinkronnal, 4G/WIFI On, GPS Off...több mint meggyőző.
-Android 9.0 MIUI 10 Global Beta romon vagyok,se egy FC, se egy random újraindulás, se egy olyan bug ami szemet szúrna, (a témaközpontban nincsenek a MI8-hoz kreált/azzal kompatibilis témák,bosszantó,de nem életbevágó) a cimborám az S8+ ával csak álmodik ilyen paraméterekről.

A Mate 10 Pro:

-Jobb support, a német MM-ban vásárolt telefon simán garanciáztatható idehaza.
-Vízálló, nem létszükséglet, de jó ha van.
-Indukciós töltés egyikben sincs, pedig jó lenne ha lenne.
-Nincs benne noccs' (engem egyáltalán nem érdekel)

Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1006) enginev3.0 válasza VANESSZA1 (#999) üzenetére


enginev3.0
félisten

Logikus nem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1007) midnightstar


midnightstar
tag

Köszi a tapasztalatokat! Igyekszem minél több forrásból infót gyűjteni. MM-ben nyomkodás után nekem is inkább a Mi 8 tetszett meg, ezek szerint aki hosszútávú tapasztalattal rendelkezik sem bánta meg a váltást. Jövő héten csatlakozom én is a táborhoz. Köszi még egyszer! :)

VAC up blyat

(#1008) VANESSZA1 válasza enginev3.0 (#1006) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Csak utána nem éléd fel, például ha egy ügyfélszolgálatot hívsz és billentyűzeten számokat kell megadnod akkor ha elveszed a füledtől fel kellene elédjen. De sehogy se eléd fel.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1009) enginev3.0 válasza VANESSZA1 (#1008) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bekapcsológombbal?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1010) midnightstar


midnightstar
tag

Esetleg valakinek van infója, hogy most a Mi Store-ban mennyiért árulják a 128 GB-os verziót?
Milyen más, gyártói garanciát biztosító forrás van még, ahol jó áron kínálják?

VAC up blyat

(#1011) zsocy válasza midnightstar (#1010) üzenetére


zsocy
őstag

150 ezer, de az utolsó infó az volt hogy nincs nekik. Írj rájuk facebookon, válaszolnak hamar.

(#1012) midnightstar válasza zsocy (#1011) üzenetére


midnightstar
tag

thx!

VAC up blyat

(#1013) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Huawei p20 literol valtanek erre. Erdeklodnek, hogy mik a negativumai ennek a telonak? Lattam jo par pozitiv hozzaszolast itt, negativat kevesebbet. Van e valami nyugje? Illetve mire figyeljek rendelesnel? Gondolom global verziot vasaroljak.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1014) VANESSZA1 válasza enginev3.0 (#1009) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem egyszer jártam úgy, hogy semmire sem reagált, és csak akkor éled fel ha a másik fél bontotta a vonalat.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1015) nikilauda válasza zedok (#1013) üzenetére


nikilauda
senior tag

Egy hónapja használom és eddig nem találtam semmi hibát.
Két Simmel használom (telekom, telenor), folyamatosan szinkronizál, BT, wifi, mobilnet mindig aktív. Előtte volt egy kis Pocophone kitérő, de ott az akku érezhetően jobb volt. A mi8 is kihúzza bőven a nap végéig, nem kell aggódnom.
Szóval részemről ajánlott a Mi8.

(#1016) espi38


espi38
őstag

Sziasztok, tegnap jutottam egy peldanyhoz és olyan kérdésem lenne,hogy pl.böngészéskor miért nem jelenít meg a kijelző? nekem kimondottan tettszik ez notchos dolog de így hogy automatikusan levágja mintha bele állítva ez az opció nem jön be,ez a típus ilyen??? válaszokat előre is köszönöm

(#1017) enginev3.0 válasza espi38 (#1016) üzenetére


enginev3.0
félisten

Böngészéskor nálam pont megjeleníti

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1018) nikilauda válasza enginev3.0 (#1017) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én a kérdést sem értettem. Nem az a gondja, hogy látszik a notch?

(#1019) enginev3.0 válasza nikilauda (#1018) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem az hogy nem látszik :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1020) espi38 válasza nikilauda (#1018) üzenetére


espi38
őstag

Az gondom,hogy a legmagasabb helyen nincs megjelenítés csak a nagy fekete mélység

(#1021) espi38 válasza enginev3.0 (#1019) üzenetére


espi38
őstag

Igen az a bajom,hogy nem látszik pl.gmail nàl látszik a piros háttér Google Chromenàl nem😂

(#1022) espi38 válasza enginev3.0 (#1019) üzenetére


espi38
őstag

Nos,meg van a bibi a Google böngésző nem támogatja ezt a dolgot az mi böngésző igen

[ Szerkesztve ]

(#1023) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

Nektek az arcfelismerés milyen hatékonysággal működik? A folyamatos figyelést bekapcsoltátok?

Kérdéseim apropója, hogy szemüveget viselve, nem működik megfelelőn minden esetben, illetve a viber üzenet jelzését követően nem "nyit", csak ujjlenyomat vagy kód segítségével.

(#1024) espi38


espi38
őstag

Oke,hogy most mutat a kijelző a notch mellett a gyári böngészővel de viszont itt alul nem tunheto el a böngésző navigációs száma

(#1025) g_g_g válasza BLC (#1023) üzenetére


g_g_g
Topikgazda

Viber-es kérdésedere a válasz.
Szerintem a Beállításoknál az Alkalmazások zárolása menüpontban van a Viber beállítva.

Én szemüveg nélkül rögzítettem az arc felismerésnél, de szemüvegben is gond nélkül működik.

(#1026) BLC válasza g_g_g (#1025) üzenetére


BLC
tag

Esetleg a Google féle Smart Lock-ról tudunk valamit? Engem a hely alapú szolgáltatás érdekelne.
(Egyszer egy bluetooth-os kütyüvel feldobta azóta se.)

(#1027) NemMo válasza BLC (#1023) üzenetére


NemMo
őstag

Ezt a folyamatos figyelést hol lehet bekapcsolni? Global romon vagy?

(#1028) BLC válasza NemMo (#1027) üzenetére


BLC
tag

Igen, global. Arcadatok-Arcazonosítás-arcazonosítás engedélyezése képernyő bekapcsolásakor.

(#1029) NemMo válasza BLC (#1028) üzenetére


NemMo
őstag

Jah ezt ismertem. Azt hittem van egy olyan opció, hogy elég ránéznem a lezárt képernyőre és felold. Azért köszi

(#1030) zsoltiz válasza BLC (#1023) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Engem felismer simán szemüvegben is. Amit írsz, az meg szerintem egy hiba. Ha értesítés jön és felvillan a kijelző, akkor is mennie kéne az arc felismerésnek, ha be van kapcsolva ez az opció. De nem megy, csak ujjlenyomattal/pinnel lehet feloldani ilyenkor.

(#1031) BeryBp


BeryBp
csendes tag

Azt tapasztalom, hogy a gyári camera szoftver valami irdatlan gyatra minőségben vesz fel videót. Elkent, elmosódott, mintha egy 15 évvel ezelőtti lencse és érzékelő dolgozna benne. Pedig a 240 fps-es lassítás tetszik. Nem csak lassítva rossz a minőség, normál video esetén is. Android 8.1, MIUI 10, Global ROM.

Fotóknál ezt nem tapasztalom, ott elfogadhatóak jók a képek, bár ilyen téren is kicsit jobbra számítottam.

Feltettem egy másik kamera alkalmazást, azzal nincs ilyen gond video esetén (BSG GCam), viszont az nem tud lassított felvétel.

Hasonló tapasztalatok, ajánlott kamera szoftver? (Open Camera és BSG van most fent a gyári app mellett)

(#1032) hubertus33 válasza BeryBp (#1031) üzenetére


hubertus33
tag

Kérdés az hogy neked mi a "szép" és "jó" :D én szerintem semmi gond a gyári kamera alkalmazással mind képek és mind videók terén eléggé rendben van a készülék.

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#1033) zsocy válasza BeryBp (#1031) üzenetére


zsocy
őstag

"sima" hd videónál nálam nincs gond a minőséggel, este lámpafénynél is normális a minőség. A lassított felvétel tényleg ront a minőségen, lejjebb megy a fényerő, sötétebb lesz minden, az már nálam is csak nappal, szabadban adott normális minőséget. Ott viszont teljesen ok a dolog.
Csak a gyári szoftvert próbáltam.

(#1034) golyós válasza midnightstar (#1007) üzenetére


golyós
őstag

Azért azt is vedd számításba, hogy Roland forumtárs az agyonszapult Mate 10 csere után nem egészen 2 héttel már árulja a Mi8-at. :DD :O ;]
Troll lvl 1000 :C

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1035) NÓPARA válasza golyós (#1034) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Lehet csak kiváncsiság vagy kitérő volt. :B

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1036) Roland861010 válasza golyós (#1034) üzenetére


Roland861010
addikt

Ha meg tehetem hogy két naponta másik telefont vegyek akkor meg teszem..

A sok droidnak semmi köze hozzá

A Mate akkor is lejárt lemez

(#1037) 1Konrad


1Konrad
tag

Kezdem belakni a készüléket, de akad pár dolog, amit nem találok, ezekben kéne segítség:
1. AOD: ahhoz fel kell rakni valami progit, vagy van valami beállítás, hogy mutassa az értesítéseket?
2. Fülessel használom a készüléket. Be lehet-e állítani, hogy pár csöngés után felvegye a telefont magától, illetve le lehessen rakni 1 gombnyomással? (Ne kelljen vezetés közben a képernyőn turkálni.)
3. Reklámblokkolás, hogyan lehet azokat beállítani magyar menüben?

(#1038) bubu256 válasza 1Konrad (#1037) üzenetére


bubu256
tag

Bekapcsoló gombbal meg lehet szakítani, letenni a hívást.
További beállítások > kisegítő lehetőségek

Hívás is fel lehet venni automatikusan.
Zöld telefon gomb > 3 vonal beállítások > automatikus válasz

[ Szerkesztve ]

(#1039) midnightstar válasza golyós (#1034) üzenetére


midnightstar
tag

Késő :P

Még szombaton vettem egyet, eddig nagyon bejövős. Egy kis hiányérzetem van, az értesítéseket nem tolja annyira az ember arcába. De ez sem feltétlenül gond

VAC up blyat

(#1040) 1Konrad válasza bubu256 (#1038) üzenetére


1Konrad
tag

Nagyon szépen köszönöm, működik!

Van-e valami hasonlóan egyszerű megoldás arra, hogy az AOD működjön, illetve a reklámokat blokkolja?

(#1041) zsocy válasza 1Konrad (#1040) üzenetére


zsocy
őstag

A másik topikban válaszoltunk már.

(#1042) kvojnovics


kvojnovics
tag

Tiszteletem!

Xiaomi.eu Rom telepítésével kínlódok! UnLock megvan, elméletileg a TWRP is (írja hogy OK, Finished), de belépni már nem tudok, hogy flash-eljem a Rom-ot! Mi lehet a gond? Beleolvastam itt a fórumon is egy jó hosszú leírásba, de azzal is csak ugyaneddig jutok!

Segítséget előre is köszönöm!

Szép napot!

(#1043) 1Konrad válasza zsocy (#1041) üzenetére


1Konrad
tag

Igen, megtaláltam, és köszönöm! :R :R :R

(#1044) rwbag2012


rwbag2012
tag

Az NFC-ikont hogyan lehet felvinni a felülről lehúzható ikonok közé? Ahol a wifi, gps stb. van.

(#1045) zsocy válasza rwbag2012 (#1044) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem global romon sehogy, csak azokat pakolgathatod amik már eleve ott vannak.

(#1046) Icetee válasza zsocy (#1045) üzenetére


Icetee
aktív tag

Igen, sajnos nem lehet :(

(#1047) rwbag2012 válasza zsocy (#1045) üzenetére


rwbag2012
tag

Nem nagyon értem, hogy ez miért nem került ki. De ez legyen a legnagyobb problémám :)

(#1048) Griff55


Griff55
senior tag


Egy jólsikerült mai képem :)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#1049) Icetee válasza Griff55 (#1048) üzenetére


Icetee
aktív tag

Nekem még MI6-os van, de a Mi8 annyira nem nyűgözött le kamerában.
Persze jobb lett nyilván, de azon kívül, hogy a képeken a színeket feltolja az egekbe (amit utólag bármikor PS-ben meg tudsz csinálni) nem vettem észre sok változást. Ha megnézed ezt a képet, igazából annyira nem éles. Élénkek a színek, az elnyom mindent, de nem tudom hova fókuszált, mert tényleges méretben már nem olyan jó a kép, mint messziről nézve :(

(#1050) rwbag2012


rwbag2012
tag

Szükségem lenne egy plusz GYÁRI töltőre, honnan lehetne beszerezni? Ahol a telefont vettem, ott tartozékokat nem árulnak, sajna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.