Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) nemlehet válasza Crytek (#284) üzenetére


nemlehet
őstag

A barátnőmnek P6-ja van, és SEMMI gond sincs azzal a SoC-al. Jah hogy nem S800? Ki nem tojja le? A telefon szép, jól összerakott, szép a kijelzője, ráadásul GG, a rendszer remekül optimalizált rajta és összességében kiváló telefon. Aksival is bírja (legalábbis 1 napot simán végigbír úgy, hogy ő állandóan a mobilneten lóg és chatel). Még játszani is lehet vele szinte mindennel.
Ugyan ez a Hongmi. Az egyetlen gyengepontja, hogy csak 4 gigás a legnagyobb belőle. Bár root-al ezt is meg lehet oldani, mert 64 gb-ig megeszi a memóriakártyákat arra meg pakolhat az ember ha akar. De őszintén szólva kb 45k-ért én nem tudok rá haragudni, itthon ennyiért kutysz*rt kapsz nem telefont....

Amúgy meg az hogy egy SoC csak kétmagos vagy 8 tökre nem mérvadó... A 4 magos MTK két erősebb Krait mag szintjét hozza, valódi 8 magos meg nem is igazán van. Enyxosból igen, de az is inkább csak 4+4 mag, meg majd MTK-ból fog jönni valódi 8 magos.
Meg MIUI használóként én azt mondom, hogy felhasználói élményben messze a legjobb azok közül amiket tapasztaltam, egyedül az N4 amit hasonlóan elégedetten használtam a stock droiddal.

Amúgy nekem Mi3 nagyon bejön. Ha lenne rá pénzem tuti vennék egyet, mert ez tényleg időt álló telefon lesz minden szempontból. Ráadásul a 135k-s nyitóár szerintem nagyon baráti, az ilyen szintű telefonok nem ennyin szoktak nyitni. Majd fél év múlva ez is olcsóbb lesz sokkal. Ráadásul ez a jelenlegi legerősebb teló a piacon, magnézium ötvözet háza kevés telefonnak van és bár én eddig majdnem minden telefonnál ami hozzám került úgy indítottam, hogy retkeltem is le azonnal a gyári baromságokat itt nagy pirospont a rendszer. Amúgy ha valakinek nem tetszik a design akkor pár kép, hogy milyen témák is vannak MIUI alá, ha az alap nem tetszik:
[link]
Ezek többnyire mozognak is, interaktívak, pl a steampunkos yin-yangosban mindenhol szépen forognak a fogaskerekek stb. És ezek pl csak ingyenes témák, 1-2 dolcsiért ezeknél még sokkal jobbak is vannak.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#302) Rockstone


Rockstone
tag

Sztem nagyon komolyan néz ki ez a gép :)

(#303) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Nagyon jó lett! Ezt a fajta hálózatkiírást, hogy felül a sarokban írja, ezt a többi gyártó felülete is átvehetné, mert sokkal jobb így.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#304) eslkinghun


eslkinghun
újonc

Sziasztok!
istentudja mióta olvasom a mobilarena oldalát de eddig nem tartottam fontosnak hozzászólni semmihez!
ez lehet az én szegénységi bizonyítványom. viszont látom itt a sok pro-és konrta hozzászólásokat, ezért éreztem hogy most kivételt teszek. nagyon örültem ennek a tesztnek és nem is gondoltam hogy találkozom ezzel ilyen hamar mo-on. munkából adódóan sokat utazom és sokat tartózkodom kínában... tavaly okt-nov-ben végig náluk voltam. tanuja voltam az mi3 hájpnak ami kint érte az országot.. hát mondhatom nem volt semmi! azóta szinte megbabonázva vártam hogy jan1 től végre kezemben legyen ez a telefon. persze dec elején hazajöttem így hát csak az mi2s-t tudtam magammal hozni. nem szégyellem 40 éves korom ellenére egy igazi "kügyübuzi" vagyok tehát minden igazi újdonságot megveszek... ha nem tetszik eladom! kínai utam előtt soha nem hallottam az mi ről. de kint szinte mindenkinek ez volt a kezében tehát vettem egyet.. nemhibába! az MIUI által egy olyan világ van a kezemben amit a munkám során szinte lehetetlen nélkülözni. talán itt olvastam egy jó mondást amit nagyjából tudok idézni: amíg nem ismered nem hiányzik de amint nincs a birtokodban megáll az élet! szóval mi2s volt nekem 2 hónapig mert nem tudtam venni mi3-at még akkor kint!
kapcsolataim által megbíztam embereket hogy vegyenek nekem és küldjék el nekem amint tudják! de mindenki problémákba ütközött a kint beszerzés miatt! szóval letettem róla...
kb 4-5 hete vettem angliában egy nexus5öt mert a párommal állandó harcban állunk ezzel! tényleg jó kis telefon!
de mióta szereztem egy mi3-at a magyar forrásból van összehasonlítási alapom! ez egy csoda! a cikk szinte minden szavával egyetértek! a nagysága az elején zavarbaejtő! a kamera folyamatos fókuszálása zavaró. de mivel minden héten van korrekció ez sztem 1-2 hét és javítva lesz! talán ezzel a rommal foglalkoznak a legtöbbena világon. biztos nem vagyok anniyra hozzáértő mint Ti fiatalaok! de állíthatom hogy ez a telefon a legjobb ami eddig a kezemben volt! próbáljátok ki!

(#305) Braddock válasza Sztbeni (#303) üzenetére


Braddock
őstag

A 02.07-i MIUI frissítéssel pont ezt a funkciót lehet kikapcsolni vagy szerkeszteni a szövegét. Engem mindig is zavart. Igaz a lock képernyőn marad, csak ha feloldod a telót, akkor ott már nincs. Ez a ki-, bekapcsolós változat mindenkinek kedvez.

(#306) MartOOn válasza eslkinghun (#304) üzenetére


MartOOn
addikt

Hello. Ezek szerint te eloben ossze tudod hasonlítani az mi3-at a nexus5-tel? Legyszi dobj egy ropke (vagy nem ropke) összehasonlítást, ha kerhetem. Nexus5-om van most de mar az mi2-ot is sandan meregettem... De a 3ason mar nagyon filizok h kell nekem. De erted egy nexus5-ost mire cserelsz? Max erre. :D s5 majd jon Asszonynak, ugyis megorul a samoledert. Szal ha idod engedi legyszi meselj. Koszi!

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#307) Urshini


Urshini
tag

Szerintem ez az a készülék ami eléri a jelenlegi felső teljesitményhatárt amit a hiresebb nagyobb gyártók tudnak, de ennek ellenére nem "odavág a nagyoknak" készülék, és plecsnit sem érdemel. Érdekes a készülékekhez hasonlítás úgy, hogy hónapok vannak a megjelenések között. Vajon mondjuk "odavág?" a 3 hónap múlva megjelenőknek is ilyen alapon?
Plecsnit azért nem érdemel, mert az egyetlen az oldal által meg nem nevezett magyar beszerezhetőséggel is problémás és időigényes a garancia intézése. Ezen felűl a rajta lévő ROM olyan ótvar, hogy azt még mindig hetente bugtalanitják.

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

(#308) Wajk


Wajk
addikt

ide még a Mi3 is éppenhogycsak érkezett de már jön a Mi4 vagy Mi3S :D
JB 4.3, Snapdragon 800 MSM8974AC processor, Adreno 330 GPU, 1080 display, 8 mega-pixel front camera, 13 mega-pixel rear, 3GB RAM and 16GB memory.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#309) Mantin


Mantin
aktív tag

Nem csoda ha kibírja a 2 napot ha kemény 4 óra kijelzőidő volt benne :DDD

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#310) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy ezt a garancia miatti sírást egyszerűen nem bírom felfogni. Ez azért nem dzsunka telefon, nem valószínű, hogy gond lesz vele. Meg akinek van 130k-ja a telefonra, annak legyen már 3-4 ezer forintja postára. Amúgy is egy kocsit sem úgy veszünk, hogy akkor hol van márkaszervíz, hanem megbízhatóság szerint. Aki úgy vásárol műszaki cikket, hogy egyből arra számít hogy elromlik az vegyen inkább 5k-ért butatelefont.... Én is rendeltem már 50 dolláros telót kínából, nem is volt jó, visszaküldtem sima postával 3k-ért, nem kérdeztek semmit, nem javítgatták, küldtek másikat, azt már DHL-el kértem, kb 15 nap alatt megvolt az egész és belekerült 4000 Ft-ba nagyjából. Ehhez képest az exem Galaxy Ace-ét ami nem épp 50 dollár volt 1,5 hónapig parkoltatták a szervízben, majd visszakapta, hogy beázott, nem garanciális, de 20+áfáéert megcsinálják. A saját Nokia 6500-ámmal sincs jó tapasztalatom, azt is majd egy hónapig csinálták, bár szerencsére ingyen.

Főleg, hogy ennél a telónál van magyar forgalmazó, tehát még ez sem kell. Amúgy most őszintén a Note 3 hol kezdett árban? Szerintetek ha egy ilyen minőségű telefon jönne ki A brandből hol kezdene árban? Ne legyünk már szőrszálhasógatóak komolyan. Ez igen is ajánlott, mert minden szempontból remek készülék, jelenleg a legerősebb a piacon és valószínűleg csak a S805 fogja megverni. Ehhez képest nem szállt el az ára, a hónapok óta piacon lévő A brandes telefonokkal van egy szinten. Az N5 meg ebből a szempontból nem mérvadó, hiszen azt direkt árazza alá a Google, mindig is olcsóbb volt minden zászlóshajónál.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#311) Napfénysüti válasza nemlehet (#310) üzenetére

Attól azért hogy nem dzsunka telefon még bármikor tönkremehet vagy lehet hogy kifog az ember egy hibás darabot.

Més que un club!

(#312) Juliuska válasza HUTCHDB (#219) üzenetére


Juliuska
senior tag

"...Olyan optimalizált a rendszer, mint szinte egyetlen egy androidos telefonban sem..." -> hmm... akkor csak nekem tűnt fel, hogy ez azért közel sincsen így...? :F (A közzétett videó 4:53-5:05 környékén, amikor a Tools mappában próbálja ki az apk-kat a tesztelő, eléggé jól észrevehető mikrolaggok vannak - szerintem legalábbis).

Mondom ezt úgy, hogy csak egy hTc-t használok....

félre értés ne essék, rendkívüli módon ÖRÜLÖK, hogy ilyen szuper kütyük kerülnek piacra, mert ezek ára - jobb esetben - előbb-utóbb mérséklő hatással lesz a nagy nevű gyártók termékeire is. Rosszabb esetben, pedig be fogják látni, ha továbbra is ilyen elszállt árakat aggatnak gyártmányaikra, hogy a többségünk majd szépen ilyen remek termékek vásárlása mellett fog dönteni.

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#313) Crytek


Crytek
veterán

Senkit nem akarok fikázni de hagyjuk már ezt a magyar bolti témát.Attól hogy holnap nyitok egy boltot a garázsomba és adok neki mondjuk lenovoshop nevet az nem lesz egyenlő sem a megbizhatósággal sem semmi mással.
Ezek a boltok bármikor megszünhetnek.

Meg mondjuk nem tudom ki érzi magát attól jobban ha nem ő küldi vissza gariba a telót hanem valaki más.

Next PC Upgrade: 2022

(#314) Mr.Csizmás válasza Crytek (#313) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert a magyar szerviz átlag annyival jobb? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#315) Oceanus válasza Crytek (#300) üzenetére


Oceanus
tag

Mar ne is haragudj de ezt a vacak demagog ervelest legkozelebb a Parlamentben susd el mert kb oda valo :DD

Vegulis tenyleg de gagyi, meghibasodott a mechanika az extrem korulmenyektol.

Ha nalad az holdjaro megbizhatosaga mutatja a mobiltelefonok minoseget, akkor megkerdeznem, hogy pl a finnek hany holdjarot kuldtek fel eddig? Vagy mondjuk a franciak? Es a koreaiak? Ja tenyleg az Alcatel is becsodolt, tuti emiatt tortent :DD Te atyaeg :U

Es nem, nincs kinai telefonom, Samsungot hasznalok, de ez az erveles kiakasztotta a barometert baratom, gratula! :C :O

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz!

(#316) drbree válasza Crytek (#313) üzenetére


drbree
csendes tag

az általad emlegetett shop egy idestova 10 éve működő üzlet! és a neved alatt díszelgő logout.hu 3 éve egy kiválló bolt jelzővel illette egy karácsonyi vásárlási felmérés alkalmával! sztem nem fognak megijjedni pár garos témán! sőt ha nem megy a mi biznisz megy tovább a számtech.
és egyben biztos vagyok: a ő kínai kontaktja 100 szor erősebb mint itt bárkié aki csak hasraütésszerűen választ egy shopot és beklikkeli úgy mint több 100-500 (kitudjamennyi) vásárló! nyilván azért mert ő nem egyet vett hanem lehet 10-20-50 (kitudjamennyi) darabot.

amúgy ha kezedbe vennéd a telefont látnád mennyire igényes és mennyire egybevan! persze ez is elromolhat! bár én konkrétan nem ismerek emberkét akinek meghibásodott mi2-je lett volna! bízom benne hogy az én mi3-om is ugyanilyen strapabíró lesz.

(#317) blade zte válasza Wajk (#308) üzenetére


blade zte
őstag

A büdös életbe miért raktad ki??!! :DDD Megint elmegy a kedvem, már a 2,5ghz-s s800 alatt lassan nem lesz kedem telefont venni, és megint várok 2-3 hónapot. :O

Oppo find 7 astro black

(#319) Crytek válasza drbree (#316) üzenetére


Crytek
veterán

Hát ha a xiaomishopra gondolsz hogy az 10 éves azt nem tudtam. (Mert én erről beszéltem)

Next PC Upgrade: 2022

(#320) z0d1AK válasza Crytek (#319) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah, ők 10 évesek. Én az Mi3-ért értementem (tőlem nincsenek messze). Egy hétköznapi kisvárosi számítástechnikai bolt, de az alaplap és videokártya dobozok között tornyosult egy rakás Xiaomi, tehát tényleg volt raktáron.

És azt felejtik el sokan, hogy az idő is lehet egy szolgáltatás, ami emeli az árat. Amíg Te veszel egyet és vársz rá három hétig, addig a shop vesz mondjuk 20-at, beletesznek nettó 2 millió forintot, és így ha nem akarsz egy hónapot várni, akkor azonnal megkapod itthonról.

Nyilván aki megveszi Kínából, az sem jön ki jelentősen olcsóbban, ha hivatalosan csinálja, hiszen az ÁFA és az artisjus matrica elég sok pénzt dob rá. Aki meg azt mondja, hogy "átcsusszan", az nyíltan vállalja azt, hogy csal, amiért akár feljelenthető is lenne azonnal.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#321) Picco válasza z0d1AK (#320) üzenetére


Picco
addikt

pontosan, barmelyik tokevel rendelkezo es azt kockaztatni hajlando forumtars megteheti...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#322) vicces1 válasza Urshini (#307) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ezt a troll süketelést kihagyhattad volna, ha már érdemben nem tudtál hozzátenni a topichoz. Feltehetően nem volt a kezedbe még Mi2 sem M3 (és valószínű nem is lesz) de nem is neked való, mint ahogy a miui rom sem.
De majd legközelebb téged kérünk fel, hogy írj egy részletes telefontesztet hiszen űberhozzáértő vagy. ;]
neked még használni sem kell ahhoz, hogy mértékadó véleményt formálj egy készülékről.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#323) vicces1 válasza Wajk (#308) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez az Wajk :C sokkold csak a sok szeptikust! :K

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#324) Crytek válasza Wajk (#308) üzenetére


Crytek
veterán

3GB ram mellé valami 64GB tárhely illett volna, most ilyen áron már olyan mindegy!

Next PC Upgrade: 2022

(#325) z0d1AK válasza Crytek (#324) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nyilván te teljesen képben vagy azzal, hogy menyibe kerülnek a NAND chipek és hát elenyésző plusz 5-10 dollár akkor is, ha az mondjuk egy millió készüléknél már 5-10 millió dollárt jelent.
Egyébként valószínűleg az MI4 esetében is lesz 16-64-128 GB tárhely opció.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#326) s4tch válasza Crytek (#324) üzenetére


s4tch
veterán

"ilyen áron"

Miért, mennyibe fog kerülni?

(#327) vagyula


vagyula
senior tag

Mivel fullhd a felbontás,kétlem,hogy 5" alatt lenne a kijelzőméret.
Ha körülnéztek a piacon senki nem csinál 5" alatt fhd kijelzőt,azt pedig kétlem,hogy a Xiaomi belefeccölne a kijezlő fejlesztésébe.

Már használom egy ideje a Mi3at,egy hét kellett mire megszoktam a méretét.
Első pár napban megfordult a fejemben,hogy túladok rajta,annyira szokatlan volt a mi2 után.
Most viszont már az szokatlan,ha a Mi2-n csinálok valamit.
Maga a teló tényleg igényesen van összerakva,talán a sarkait egy kicsit lekerekíthették volna.(de ez is ízlés kérdése)
Baromi gyors,brutál a kijelző.
Érdekes,mert a WCDMA verzió 4.3alapú miuival készül, míg a TD-s 4.2.1

Az akku az én hasznalatom mellet kb.másfél napot bír.(3óra kijelző,folyamatos wifi és 3g bekapcsolás,1,5óra hívás)
A kamerán a miuis srácok biztos javítanak még szoftveresen,hisz hiányzik slow motion és a beígért raw is.
A beszélgetés közbeni hangerő lehetne kicsit hangosabb, de lehet,hogy már én süketülök. :) De én úgy emlékszem,hogy ugyanez volt anno a mi2nél is.

Az árát természetesen mindenki a saját pénztárcájához mérlegeli, de ha belegondoltok,hogy ez Kínában kb.75e!!! ft,(1999yüan) akkor úgy gondolom,hogy megint nagyot alkotott a Xiaomi.
Nem beszélve a Redmi( Hongmi)ról ami Kínában 799yüan, azaz átszámítva még a 30e ft-ot sem éri....

miui.hu

(#328) z0d1AK válasza vagyula (#327) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem kellene messze menni az 5" alatti FullHD kijelzőhöz. Ott a HTC One, 4,7"-os mérettel például.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#329) vagyula válasza z0d1AK (#328) üzenetére


vagyula
senior tag

HTC? azt nem ismerem ;]

[ Szerkesztve ]

miui.hu

(#330) blade zte válasza vagyula (#327) üzenetére


blade zte
őstag

Meg persze a HTC mellett van 2-3 sharp telefon 4,5-ös fullhd-vel és 0 kávával. Picit érdekes kontraszt azért, nekem a nagykávás telefonoknál mindig az jut eszembe, hogy mennyivel kevesebbet tervezhettek rajta, mint amelyiknél megoldották a kis kávát. Valahogy az is érdekes, hogy ha fél éve bejelentették, és eddig is qualcommal dolgoztak, akkor mire fel vannak a hibák? 6 hónap több mint elég kellene legyen, de az s800ab-t a prototípusban is már biztos legalább 4 hónapja beszerelhették. Remélem ez nem azt jelenti, hogy mostantól lefelé fog irányulni a minősége a xiaomi termékeknek. :)

Ez persze nem azt jelenti, hogy a xiaomi trágya, én 100% azt venném, ha korábban lennénk legalább 4 hónappal. (fél éve jelentették már be, és még mindig a 64gb-osra várnak sokan.)

Én hamár itt tartok mindenesetre vagy kivárom az m3s-t, vagy a hivatalos árusítást, ha komolyan gondolják, és nem kell őszig várni mire megkaphatok egyet.

Amúgy lenne egy kérdésem, és köszönöm ha válaszolsz rá: Nem érződik kicsit szűkösnek az a 2 gb ram? Csak mert egy ekkora rendszer mégiscsak igényli a memóriát. Persze gondolom nincs probléma átlag használatban, de félek, hogy hamar elavulna.

Oppo find 7 astro black

(#331) nemlehet válasza z0d1AK (#328) üzenetére


nemlehet
őstag

Jajj ugyan ilyen "másodvonalbeli" gyártóra nem adunk :D:D:D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#332) Juliuska válasza vagyula (#329) üzenetére


Juliuska
senior tag

:D

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#333) Dominó85


Dominó85
veterán

Én csupán annyit látok itt, hogy egyeseknek fáj, hogy bizonyos echte kínai gyártók a nagyok nyakára nőnek. Ez a telefon méltán lesz népszerű nálunk is. És simán felveszi a versenyt mind anyagminőségben, teljesítményben. És ha egyszer véletlenül 2SIM-est fognak gyártani valamelyik csúcsmobilukból, akkor biza sokan el fognak pártolni az 1SIM-es szolgáltató buzi neves telefonoktól. És simán elképzelem azt is hogy most a nagyok (Samsung, Sony...) dühében veri az asztalt, mert volt pofája egy echte kínai márkának belépni az általuk oly szépen felosztott, majdhogynem békebeli monopolhelyzetükbe... Hát kérem szépen, igen... pofátlanok a kínaiak (már a spájzban vannak), de ez van. Legyen csak verseny, aminek a végén bizony a felhasználók nyernek a legtöbbet. Verseny van? Árcsökkenés várható. :K

* Péter - 06302461862 *

(#334) vagyula válasza blade zte (#330) üzenetére


vagyula
senior tag

Egyelőre semmi gond nincs a memóriahasználattal.Persze nem tudjuk mit hoz a v6.
De akkor az összes 2GB-tal szerelt teló mehet a kukába?

Áprilisra ígérik igen a Mi3S-t,de ha annak is ilyen akadozott lesz a gyártása,akkor.... és akkor várjuk a Mi4-et is?
Ja és a Mi3S nem hozta el a formaváltozást sem...

[ Szerkesztve ]

miui.hu

(#335) géeles


géeles
aktív tag

Ha valaki túladna rajta, érdekel...

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#336) blade zte válasza vagyula (#334) üzenetére


blade zte
őstag

A formával nincs is akkora gond, leszámítva, hogy a mérete valahol az 5,5-ös gionee elife e7 körül van, de azért én a robosztus telefonokat is szeretem. Valamivel csak ki van töltve a sok hely.

Nem mondtam, hogy a kukába, de ez hamarosan lehet hogy olyan "idegesítő" lesz, mint a sok 4/8 magos 1gb ramos telefon, amit a kínaiak középkategban kiadnak. Márha ha nem az itthoni kínálattal hasonlítjuk őket össze. Apropó, a v6 csakis jót hozhat. a 4,4 sem arról híres, hogy semmi sem futtatná, pont ellenkezőleg.

Oppo find 7 astro black

(#337) vagyula válasza blade zte (#336) üzenetére


vagyula
senior tag

Ha csak jót hozhat,nincs gond,hogy 2G RAM van benne.

[ Szerkesztve ]

miui.hu

(#338) vittorio7


vittorio7
őstag

Tetszik ez a telefon.

(#339) Urshini válasza vicces1 (#322) üzenetére


Urshini
tag

1) 5 percen belüli hozzászóláshoz ott a szerkeszt gomb akkor nem látja azt az ember, hogy csak hsz-t gyüjtesz!

2) Volt már éppen ekég xiaomi a kezemben így ismerem a SW és nem azért frissitik hetente, hogy az überfasza SW-ből még überfaszább legyen hanem, mert hetente rászorúl a bugtalanitásra. Ennek ellenére, mint irtam a teljesitménye egészen jó, de az "odavág a nagyoknak" szintet nem éri el. Majd meglátjuk, hogy a hamarosan érkező MI4 megközeliti e a hamarosan érkező S5 szintjét.

"ha van egy ájfónod akkor megütöd azt a szintet amitől te jó vagy" "-10 óra várakozás után mennyiért adnád el a kézhezvett ájfónodat? -készülék ára +50 ezer! -+50 ezer?! -Owh... igazad van az nem túl jó órabér, akko' +200!"

(#340) simihun


simihun
aktív tag

csodás "kis" telefon. vámot, áfát leszámítva az ára is teljesen rendben van :)

(#341) blade zte válasza Urshini (#339) üzenetére


blade zte
őstag

Mi3s*

Oppo find 7 astro black

(#342) Sragi


Sragi
őstag

2gb RAM TÖKÉLETESEN ELÉG!!!!

(#343) fi:zi'k válasza Sragi (#342) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Béragadt a kapszlokk?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#344) Sragi válasza fi:zi'k (#343) üzenetére


Sragi
őstag

Tudom kiabáltam ,mert elképesztő ami itt folyik..Csak read only voltam.Sok embernek fogalma sincsen néhány dologról.

(#345) nemlehet válasza Urshini (#339) üzenetére


nemlehet
őstag

Volt már éppen ekég xiaomi a kezemben így ismerem a SW és nem azért frissitik hetente, hogy az überfasza SW-ből még überfaszább legyen hanem, mert hetente rászorúl a bugtalanitásra.

Nehéz elhinni hogy tényleg sok Xiaomi volt a kezedben, mert eddig bárki hozzájutott egy Xiaomi telefonhoz akörnyezetemben nem értette, hogy miért nincs európában.... Nincsenek durvább bugok a rendszerben mint bármelyik másik gyártóéban, ellenben mivel itt hetente javítják ami előkerül, esetleg a felhasználók visszajelzései alapján változtatnak dolgokon ami igen nagy pozitívum.

Ennek ellenére, mint irtam a teljesitménye egészen jó,
Igen, konkrétan minden zászlóshajót megver teljesítményben.... Persze ez csak egész jó, nyilván 2x olyan erősnek kéne lennie fele olyan áron...

Majd meglátjuk, hogy a hamarosan érkező MI4 megközeliti e a hamarosan érkező S5 szintjét.

Mi az hogy eléri? Ember, milyen kontextusban képes pl az S4 megverni az Mi3-at? Teljesítmény? Ház minősége? Kijelző minősége? Szolgáltatások? Aksi? Optimalizáltság? Testreszabhatóság?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#346) #32577792 válasza nemlehet (#345) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hagyd, ne vitatkozz vele.

(#347) barackle


barackle
tag

Sziasztok, tegnap óta én is Mi3 tulaj vagyok, xiaomishop.hu-s beszerzés. Magáról a "boltról" én nem tudok rosszat mondani, szerda este 10 óra után is készségesen, és azonnal (értsd: ~10 percen belül) válaszolt az emailjeimre a tulaj. Na meg szerintem az elég nagy pozitívum, hogy lehet paypal-lal is fizetni, ez azért ad némi pénzügyi biztonságot egy (számomra) teljesen ismeretlen eladóval szemben is. Ráadásul miután szerda éjszaka leleveleztük a kérdéseimet, megrendeltem, kifizettem, csütörtök reggel 9kor telefonon visszaigazolta a rendelést, és péntek reggel 9:15-kor már a kezemben volt a telefon (futárral jött bp-re, nem én mentem be érte). Ha kínából rendelem, akkor lehet, hogy ~5 ezerrel olcsóbban megúszom, de várok rá ~3 hetet, bizonytalan, hogy tényleg wcdma-s készüléket küldenek-e, és az is necces, hogy olyan számlát adnak-e róla, amit itthon elfogadnak.

Maga a telefon pedig számomra egy csoda. Eddig egy középkategóriás, 2 éves htc-m volt (újkorában ugyanannyi volt az ára, mint a Mi3-nak)... hát ég és föld a különbség, pedig már a htc-re is miui romot kellett tennem, mert a gyári nagyon akadt és merült (gyakorlatilag a htc-s miui-s tapasztalat győzött meg, hogy nem foghatok mellé egy ilyen telefonnal). Az egyetlen problémám vele a mérete, de sajnos ilyen tudást nem nagyon adnak kisebb csomagolásban. Aki pedig szidja ezt a telefont, hogy "gagyi kínai", meg "bugos a miui", az valószínűleg sose látott és használt ilyet élőben.

Illetve amit eddig nem olvastam sehol, és nagyon tetszik, hogy egyszerre 2 oprendszer lehet rajta, recovery-ből (ami gyárilag rajta van) kapcsolható, hogy melyikről bootoljon be a telefon.

Röviden: én (eddig) nagyon elégedett vagyok vele, és rengeteg hasznos feature van a miui-ban (a htc-mnek még csak v2-es volt, rengeteget fejlődött azóta), amin látszódik, hogy figyelnek arra, hogy a felhasználónak mire van szüksége (szemben sok más nagy gyártóval).

(#348) balewi válasza barackle (#347) üzenetére


balewi
aktív tag

Gratulálok az új telóhoz ... és végre egy normális hsz :R

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#349) Sragi válasza barackle (#347) üzenetére


Sragi
őstag

MIUI az egyik leginkább user orientált ROM szerintem defy-n az van fent :K

(#350) exelsior1 válasza Sragi (#349) üzenetére


exelsior1
senior tag

Anno volt Xiaomi MI2-m, elégég kellemes volt az a UI. Minden gyorsan, kényelmesen elérhető volt, nem volt se túl csicsás, se túl unalmas. Maga a teló is tetszett, a kijelző remek (legalábbis akkor annak számított), meg nagyon pöpec hátlapok vannak hozzá, üveg hátlap fém kerettel, de ez a magnézium ötvözet nagyon pöpecnek tűnik. Minimum ez odacsap a nagyoknak, de a bővíthető memória következetes hiányát nem tudom már tényleg megérteni, de nem csak náluk.

Galaxy S10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.