Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Milestone2 válasza madgie (#250) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"...Mit nem lehet megérteni abban ,hogy egyes emberek félnek olyan telefont venni, aminek nincs itthoni hivatalos forgalmazója?..."

Akkor ne féljen, most már van hivatalos forgalmazója...

Ettől semmivel sem lett biztonságosabb...az ügyintézés ugyanolyan lassú, csak nem neked kell csinálni...Kína ettől még ugyanolyan messze maradt!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#252) John104 válasza fi:zi'k (#40) üzenetére


John104
csendes tag

szia,
a gyártó honlapján lehet webshop-on keresztül rendelni, nem kötelező a regisztráció hozzá, DE paypal-lal kell fizetni...így nekem a 64 GB-s változat, FEDEX-es gyors postával együtt az akkori árfolyamon 131 eFt-ba került....és várom hogy küldjék :)

John

(#253) joey04 válasza Milestone2 (#251) üzenetére


joey04
titán

na igen, de ahogy nézem valóban nem sokat ér: A xiaomishop.hu csakis a kínai gyártói garanciát tudja kihasználni. Meghibásodott készüléket a xiaomishop.hu címére kérjük eljuttatni. (A szállítási díj minden esetben a vásárlót terheli) A telefonok garanciális ügyintézése Kínában történik! A javítási idő az átvételtől számított max. 30 munkanap. A javítási idő alatt cserekészüléket biztosítani nem tudunk

254: Igen, magyarul ott még ennél is szarabb feltételek vannak. De attól még ez sem lesz jó. És csak 1 év gari. Igen, lehet hozni az almát, hogy náluk is csak annyi, gáz ott is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#254) z0d1AK válasza joey04 (#253) üzenetére


z0d1AK
veterán

,,A javítási idő az átvételtől számított max. 30 munkanap. "
Kíváncsi vagyok, hogy ha te küldöd vissza március 1-én a telefont Kínába, akkor visszakapod-e azt március 31-re. Mert hogy itt ugye az ÁFSZ szerint ez vállalva van, azaz igen, visszakapod. A kínaiaknál meg nincs ÁFSZ, meg szinte semmi, ami védene.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#255) Milestone2 válasza joey04 (#253) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Fognak ők még komolyodni -szerintem- mert vagy megerősödnek és akkor több támogatást kapnak majd a gyártótól, vagy eltűnnek, ha nincs létjogosultság, ha kevesen vesznek rajtuk keresztül...

Én csak annyit jegyeztem meg, hogy nem igaz, hogy nincs hazai "leányvállalat". Van, de még "kislány"... ;]

Ha egyszer lesz ennyi pénzem, amennyibe a Mi3 kerül (-nem lesz... :( -) akkor majd el tudom mondani a tapasztalataimat...addig mindez csak fikció...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#256) Viktor0610 válasza joey04 (#253) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már miért ne érne sokat?

Eljuttatod a céghez, onnantól ők a felelősek valószínűleg, tehát, ha eltűnik a készülék a kínai körút közben, valami megoldást KELL adjanak a készülék ismételt kézhezvételére. :)

"btw annyit biztos nem ér, amennyivel drágábban jössz ki."

Én rendeltem tőlük, egyedül az ÁFÁ-val magasabb az ár, ami "hivatalosan" a Kínából rendelt készüléken is van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#257) joey04 válasza Viktor0610 (#256) üzenetére


joey04
titán

btw annyit biztos nem ér, amennyivel drágábban jössz ki.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#258) drbree válasza John104 (#252) üzenetére


drbree
csendes tag

ezt nem tudom hol nézted! de valószínű valamit elnéztél...

(#259) drbree válasza John104 (#252) üzenetére


drbree
csendes tag

64 Gb-os változatot meg április előtt még ne is remélj!

(#260) fi:zi'k válasza John104 (#252) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Magyarán előrendelted?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#261) madgie válasza Milestone2 (#251) üzenetére


madgie
titán

Ez egy számtechbolt, semmi hivatalos szerviz, viszonteladás, a reklamációkezelés is úgy történik gondolom, hogy irány Kína. Ettől függetlenül dicséretes, meg is említettem őket az előző hsz-om végén, de messze van ez még az itthoni, "normális" szervizeléstől, forgalmazástól.

(#262) Milestone2 válasza madgie (#261) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Részben igazad van.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#263) Mr.Csizmás válasza madgie (#261) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dzsuvapesten az asia center melletti irodaházat elvileg/állítólag már behúzta bérlésre az antelife, szal várható lesz hamarosan a rendes belpiac.

ui. aláírás honnan van Mazsi uram? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#264) madgie válasza Mr.Csizmás (#263) üzenetére


madgie
titán

Milyen kompaktot topik :))

Én szurkolok a sziamiaúnak, szimpatikusak, bar igazából ez a hármas túl combos jószág nekem, az Mi2(S) viszont mindig tetszett.

(#265) fi:zi'k válasza Mr.Csizmás (#263) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez most komoly? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#266) Mr.Csizmás válasza fi:zi'k (#265) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dualsim, vagy külföldi rendeléses topicban volt téma kb. 2 hete. valaki írta is, hogy járt bent.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#267) vadkörte válasza madgie (#264) üzenetére


vadkörte
addikt

5"-os készülék után kissebbet nem vennék. Nem, nem felvágásból, hanem mert megszoktam és kicsi :) lenne. Igen, van vele kompromisszum.

Magyaroszszági garancia:
Az egyetlen minőségi telekommunikációs termékeket értékesítő brand amelyiknek ér is valamit a magyarországi (szerviz)hálózata az a kukacos alma.
Volt kolléga vett egy iP 4s-t a Store-ból, és gyári hibás ;] példányt kapott. Felhívta a store-t és 48 órán belül futár hozta az új telefont.
Samunál a kiszállós szerviz is csak a "prémium" termékekre jár. Ott azért monjuk el is várnám...
A híres Nokia 1x 1,5 hónapig ült a telefonomon (E50) és úgy kaptam vissza, hogy hozzá se nyúltak (értsd, a hiba megmaradt)
Ez utóbbi "support-ot" bármelyik kínai webes zug-gsm is veri. Sok esetben nem is javítják, hanem egyből cserekészüléket küldenek.
Mellesleg ami rendeltetésszerű használat mellett rendeltetészserűen működik, azt miért garanciáztassam? :)

Kínai = gagyi. Sajnos sok fejbenmég mindig ez az asszociáció él.
Októberben nyeltem egy nagyot és vettem csájnából egy telefont. (ld. aláírásom) Minőségét tekintve - építési, anyag, tapintás... - semmiben sem marad el egyik itthon népszerű "A" brand, hasonló kategóriás termékétől sem. Sőőt. :K
Ma megvenném? Valószínűleg igen, de az is lehet, hogy nem. Miért? Több, mint 2 hónapja portolt MIUI-t használok és annyira megkedveltem, hogy vagy Hongmi-t, vagy MI3-at rendelnék.
Egy eredeti Xiaomi-t, pláne egy MI3-at - de még egy Hongmi-t is - bármikor bevállalnék. (csak a lé a tét :DDD )
Vagy nézd meg a Hugo Barra faládában szállított routerüket... :D
Mint már írtam sok-sok hsz-sal feljebb a MIUI a kínai iOS. Olyan apróságokkal van teleszórva, amik a mindennapokban fel sem tűnnek, de ha nincsenek kéznél, érzőik a hiányuk. A Xiaomi pedig az egyik legminőségibb gyártó az Oppo, Meizu, Huawei, esetleg még ZTE mellett.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#268) Crytek


Crytek
veterán

Annak nagyon örülnék ha a Xiaomi betömré azt a nagyon tátongó részt a telefonjai között ami van.
Mert van a Hongmi 200 +-10 dollárért 4 mag(mtk) 1GB/4GB aztán a következő lépcső a 320 dollárás

Miért nem ad ki egy Hongmi + -ot vagy tökmindegy mi lenne a neve ugyanúgy 4 mag, 2gb ram és 16/32GB mondjuk olyan 250-280 dollár között. Nem gondolom hogy a ram meg a tárhely olyan hude sok lenne!

Next PC Upgrade: 2022

(#269) Viktor0610 válasza Crytek (#268) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem akkorák (még?) sajnos, hogy ezt megtehessék...
Majd, ha letolták ( :D ) a Samsungot a trónról, akkor.... :)

Samsung Galaxy A54

(#270) vicces1 válasza Crytek (#268) üzenetére


vicces1
aktív tag

"Miért nem ad ki egy Hongmi + -ot vagy tökmindegy mi lenne a neve ugyanúgy 4 mag, 2gb ram és 16/32GB mondjuk olyan 250-280 dollár között. Nem gondolom hogy a ram meg a tárhely olyan hude sok lenne!"
Kissé telhetetlen vagy nem? :D
Melyik gyártó ad ilyet, prémium hardware-el ?
De azért van alternatíva: [link]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#271) Crytek válasza vicces1 (#270) üzenetére


Crytek
veterán

Dual core :W A 8 magos telok terjedésekor már egyenesen ciki

Next PC Upgrade: 2022

(#272) madgie válasza Crytek (#271) üzenetére


madgie
titán

Nem, az a ciki, hogy sokfelé az optimalizációt hardverrel kompenzálják.

(#273) atike válasza madgie (#272) üzenetére


atike
nagyúr

...azaz próbálják kompenzálni... Csak épp sok esetben nem sikerül izomból megoldani... :)

(#274) vicces1 válasza Crytek (#271) üzenetére


vicces1
aktív tag

Tehát akkor hol az áhított nem létező készüléked? :Y SEHOL!
De azért Te követeld a Xiaomitól. :W

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#275) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nem rossz, nem rossz, csak kár, hogy droid. ;] Amúgy meg ezek a magyar árak: egyszerűen egy vicc.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#276) Viktor0610 válasza Fryskitt (#275) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi baj van ezzel a droiddal? :U

Samsung Galaxy A54

(#277) fi:zi'k válasza Crytek (#271) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez a hozzáállás is ciki. :))

(#272) madgie
Egy vagy arra kevés hardverre mindig egyszerűbb optimalizálni. Ez tök egyértelmű.
Persze rohadjon meg az összes gyártó, aki nem úgy csinálja mint almáék. Vmilyen szinten jogos. De te mégis hogyan oldanád meg, ha adott számú (1<) telefont ki kell adni egy évben adott idő alatt?

(#276) Viktor0610
Vmi trollkodást be kellett írni. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#278) madgie válasza fi:zi'k (#277) üzenetére


madgie
titán

Nem a hardvert emelném az égig, hanem szolgáltatást, fícsört, olyasmit adnék, amihez le kell ülni gondolkodni, ki kell találni valami okosat. Mittomén pont a Moto X csuklórázós gyors-kamerafeloldása, meg ilyenek.

Nyóc magtól még nem lesz jobb használni ugyanazt.

De pont az android csinálta a KitKat-tel azt, hogy 512 mega ramon is jobban megy, mint az elődök, nem? Nem muszáj itt arra törekedni, hogy kis túlzással az asztali gépünknél lassan combosabb hardver legyen egy mobileszközben.

(#279) fi:zi'k válasza madgie (#278) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az előbb optimalizációt mondtál, most meg fícsörről beszélsz. :B

(#280) madgie
Belefér persze, belefér itt minden. :D

A lényeg, hogy ilyen szempontból szvsz tök értelmetlen hasonlítani az almát a droidhoz, mivel totál más az üzletpolitikájuk.
Ha majd lesz egy droido gyártó (talán a sziaumiau áll hozzá legközelebb :U), aki évi 1 telefont dob piacra, az majd ráér tökölni az optimalizációval.
Akik meg foschsák ki magukból az "új" modelleket, azoknak vélhetően olcsóbb erőből megoldani a dolgot, minthogy 1 évig masszírozzák a gépet.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#280) madgie válasza fi:zi'k (#279) üzenetére


madgie
titán

Jóvanna, az ágyat nyomom két napja, ne várj tőlem sokat :D

De a hsz vége belefér a témába, nem? :)

KaiotEch: kertes ház :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#281) KaiotEch válasza madgie (#280) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És átnyomtad már a másik épületbe? :D

(#282) Kékkutya


Kékkutya
csendes tag

Xiaomiék ma bejelentették, hogy kilépnek a globális piacra:
http://www.androidauthority.com/xiaomi-redmi-344990/

(#283) pècsimunkás válasza Crytek (#240) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tmallbox.com Huawei Honor 2 :180 dollár,2gb RAM, HD kijelző, :)) bővíthető,magyar nyelv,root...
Mi kell még :)) ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#284) Crytek válasza pècsimunkás (#283) üzenetére


Crytek
veterán

Hauwei saját prociját kb bármi másra cserélni akkor kéne ,de így nem!
P6-ot is már ezer éve megvettem volna ade a leírtak eltántorítottak.

Sajnos mindig ez van.Az ember kinézne egy telefont tök jó minden csak mindegyiknél ott a fekete leves. :W
Várok tovább az igazira mást úgysem tehetek. :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#285) pècsimunkás válasza Crytek (#284) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Egy darabig várhatsz,mert tökéletes telefon nincs-meg lehet,hogy soha nem is lesz :K !
Nekem a Hongmi tűnt tökéletesnek addig amíg meg nem tudtam,hogy nincs a gomboknak világítása. Na,ez nálam kizáró ok !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#286) Crytek válasza pècsimunkás (#285) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem azzal nincs baj ,ez számomra ok lenne de nem 120+ ezerért :D
Egyébkénbt ahogy ennek a képet nézem nagon egy kaptafa szinte az összes 13mpixeles kínai cucc hiába sony meg anyámkinja a képek full ugyanolyanok a széle felé elmosott/homályos.

Ha lemegy ennek az ára 80k-ra szóljatok :C

Next PC Upgrade: 2022

(#287) vicces1 válasza pècsimunkás (#283) üzenetére


vicces1
aktív tag

Haha, kár hogy clone, de rendeld meg és írj róla pár szép szót, hogy mit kaptál! :))
Nem gyanús, hogy bárhol a világon 300USD- fölött van ahol normális CPU van benne.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#288) vadkörte válasza Crytek (#286) üzenetére


vadkörte
addikt

Azért fel kellene már fogni/el kellene már fogadni, hogy ezek mobiltelefonok és nem fényképezőgépek.
Ha kiváló képminőséget keresel, ne mobilt vegyél, hanem egy DSLR-t normális objektívekkel.

A hiányzó gombvilágítás nálam is fekete pont volt, nem értem, miért azon a 2-3 SMD LED-en kell spórolni...
Az 1/4GB RAM/ROM nem rossz, nem rossz, de a 4GB-ból talán marad 1,5-2, az meg egykettőre el bír fogyni.
Így lett Huawei G700.

(#287) vicces1:
Meg a Tmall-nál vannak "rejtett" költségek.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#289) Crytek válasza vadkörte (#288) üzenetére


Crytek
veterán

Ezért sírok én is állandóan csak ez a 4GB-ot erőltetik. 2GB-os játékok korában semmire nem elég :W

Next PC Upgrade: 2022

(#290) RangerFox


RangerFox
veterán

Hogy odaver a nagykutyáknak... Szép volt Xiaomi! :)

(#291) fi:zi'k válasza Crytek (#289) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Irigyellek a problémáid miatt. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#292) falijja


falijja
őstag

csak snapi 800...azt hittem ebben már a tegra 4 van...

(#293) Viktor0610 válasza falijja (#292) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szeretném én, ha a készülékeimben "csak" snapi 800 lenne... :U

Samsung Galaxy A54

(#294) Crytek válasza falijja (#292) üzenetére


Crytek
veterán

Nem hiába nem tegra 4 az gyengusz már, már véletlen nincs szinte semmibe!

Next PC Upgrade: 2022

(#295) s4tch válasza falijja (#292) üzenetére


s4tch
veterán

A kínai verzióban az van. Egy olasz gyerek meg is vette, most árulja az ebayen bagóért. ;]

(#296) fi:zi'k válasza falijja (#292) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A Tegra4 továbbra is a kínai verzióban van.

(#294) Crytek
Lásd fentebb.
Semmi köze az erejéhez, hogy ebben miért van ez a SoC.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#297) balewi


balewi
aktív tag

Tetszik hogy olyanok osztják az észt a Xiaomi telefonkról, akiknek még nem volt a kezükben ilyen :W természetesen tisztelet a kivételnek ;)

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#298) Dominó85 válasza balewi (#297) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem az tetszik, amikor olyanok osztják az észt akiknek még nem volt a kezükben MINŐSÉGI kínai telefon! De persze lexarozni mindig könnyebb, meg azzal érvelni, hogy az Antutu... ki a faxt érdekel az Antutu? Tény, hogy az MTK nem a legbikább SoC-okat rakja össze, cserébe viszont 2 SIM támogatása van és korrekt teljesítmény mellett kevésbé melegszik és jóval kevesebbet zabálja a telepet. Lehet itt mindenféle Smart Saveing meg Smart Battery Use funkciókról beszélni, de ezek mind benne vannak egy MTK SoC-os romban is (lásd Lewa, HIKE, MIUI romok). Mindegy egyébként miket írunk mert aki évek, évtizedek óta Samsung, Sony, HTC, Apple és ki tudja milyen fan vagy márkahű fogyasztó, annak beszélhet az ember... Illetve az ilyeneknek mindig is gerenda lesz a szemükben, ha van netalántán egy olcsóbb és alig "gyengébb" droidos alternatíva is a Qualcomm és a Tegra házán túl... (és láss csodát ebben az Mi-3-ban Qualcomm szív dobog)

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#299) #32577792 válasza M3oH (#243) üzenetére


#32577792
törölt tag

Talán kérdezz rá a FRISS telefon tulajoknál, hogy mit szeretnének a ZTE-től.
Én sehol nem írtam, hogy erre várok bármit is.......

(#300) Crytek


Crytek
veterán

Kínai gagyira újabb csapás--> már meg is murdelt a holdjárójuk..

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.