Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) agressor12 válasza vicces1 (#92) üzenetére


agressor12
senior tag

Kérdést tettem fel,ha nem látnád.
De mint kiderült hivatalosan gyárilag nincs.Köszi...

(#102) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Hogy egyértelmű legyen, beleírtam a cikkbe, hogy azért lehet Ajánlott, mert van hazai beszerzési lehetőség. Remélem, hogy ezzel lezárhatjuk ezt a kérdéskört.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#103) Picco


Picco
addikt

Angliaba szeretnek egyet rendelni, ki-honnan vette? (igen, lattam a magyar site-ot, de szeretnem egybol kinabol rendelni)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#104) haxiboy


haxiboy
veterán

Nekem a mi2s jobban bejön tőlük, a MIUI-meg...hát nekem ez a rom a kedvencem, hozza azt amit az ember elvár tőle. Régen sok rosszat hallottam az iPhone-ról, ezért lettem az android vonalon, de az iOS mint rendszer és amilyen jól van optimalizálva nagy kedvenc, erősen gondolkozok egy i5s beszerzésén de lehet inkább ezt választom, mert ez legalább nyílt forrású :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#105) vicces1 válasza ronson (#91) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ja a LTE az kritérium ám az ajánlottnál?! :W
továbbá:GPS: Yes, SupportGLONASS, A-GPS
És biztos hamis GG üveget tesznek bele, mert ekkora hülyék!? :Y

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#106) premete válasza pengwin (#85) üzenetére


premete
veterán

Abban egyetértek, hogy nincs nagy jelentősége a 4.1/4.2/4.4-nek, de nekem a miui sem jött be; ha annyira imádnám az alma ikononokat, akkor Iphone-t vennék, nem ilyen "vidéken még elmegy" alma utánzatot. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#107) fi:zi'k válasza Picco (#103) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pl innen.

(#106) premete
Ez az, most jól megmondtad, hogy almaklón.

(#108) student
Ahogy írtam, ízlésen nem vitatkozok. :N De a mérete sem volt kérdéses.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#108) student válasza fi:zi'k (#96) üzenetére


student
őstag

hát nekem tetszik, neked meg nem ez van. de hogy kellemesebb fogni a samut az 100

egymás mellett

(#109) ronson válasza vicces1 (#105) üzenetére


ronson
őstag

Aki nem használt életében soha 4G-t, az mégis honnan tudja, hogy van-e előnye? :F

Elárulom, van bőven és nem a speedtest-ben.

[ Szerkesztve ]

(#110) vicces1 válasza agressor12 (#101) üzenetére


vicces1
aktív tag

Na akkor, hogy világos legyen: Ha mint kedves vásárló önállóan nem nőttél fel addig, hogy a GYÁRI MultiL. rom-ot feltedd (4 perc 12mp alatt) akkor az eladót megkéred és azzal telepíti.(és igen azt is amit Kínából rendelsz)
Ez ajánlott:[link]
:C

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#111) vicces1 válasza premete (#106) üzenetére


vicces1
aktív tag

Min használtál miuit? :DD
Ja ez aztán kemény volt, láttál már miui témákat? :F

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#112) pengwin válasza premete (#106) üzenetére


pengwin
addikt

"vidéken még elmegy" alma utánzat ... :C ha egy témát nem tudsz lecserélni, akkor meg is érdemled... :))

(#109) ronson
Ok, legyen előnye az LTE-nek. De ne legyen kritérium az ajánlotthoz, amikor a legtöbb embernek elérhetetlen.
Meg sok embernél olvastam itt fórumon is, hogy valamilyen felső/csúcskategóriás mobilja van(vagyis valszeg megengedhetné magának), de nem akar annyit fizetni az LTE-ért, amennyibe most kerül.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#113) carbapenem


carbapenem
tag

8274 AB lesz az a Snapdragon 800-as SoC nem 8974, ha már az LTE hiánya amúgy is ki lett hangsúlyozva

(#114) drujan válasza Cyberpunk (#39) üzenetére


drujan
csendes tag

Szia! Első vásárlásnál kérik csak az iratokat, az izgalmasabb részeket kitakarhatod. Ha munkahelyre kéred, akkor valamilyen igazolás kell, hogy ott dolgozol. Ez lehet egy sima általad küldött céges e-mail is, vagy egy papír amire céges pecsétet nyomsz. Nekem egy sime e-mail volt amit én küldtem magamnak.

(#115) premete válasza pengwin (#112) üzenetére


premete
veterán

Akkor faragtam már romokat, amikor fatraktort tologattál a homokozóban. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#116) vicces1 válasza ronson (#109) üzenetére


vicces1
aktív tag

4G lefedettség:[link]
és ugyanez a többinél is. Kb az ország 10-15%-a ;)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#117) vicces1 válasza premete (#115) üzenetére


vicces1
aktív tag

Akkor ennél miért akadtál el? Vagy nem volt a kezedbe még? ;)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#118) yodamester10


yodamester10
őstag

Lehet elkerülte a figyelmem,de ez vízálló teló :F

(#119) BenHans


BenHans
addikt

Xiaomi Mi3 :C [link]

Szerintem szoftveresen bőven van hova fejlődni, de hogy van magyar forrás gyártói garival már egy nagyon jó lépés. Hátha elgondolkodnak a nagyok, hogy ha ezt ennyiért lehet kapni akkor az emberek előbb utóbb nem fogják érteni, hogy mondjuk a samsungért aminek jelenleg ettől elmarad a spec, miért sokkal drágább. És nem csökkentik az árat (ezt nem várom) hanem csak egyszerűen nem viszik egyre feljebb.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#120) vadkörte


vadkörte
addikt

Végre! Ezt a tesztet vártam már, mióta a MI3-at bejelentették!

Élvezettel olvastam minden oldalát, bár lehetett volna kicsit hosszabb is. Nagyon bejövős ez a baltával faragott forma, a fém hátlap nálam nem elsődleges, viszont nem is kizáró ok. Ha lenne feleslegben ennyi pénzmagom, nem sokat gondolkodnék a vásárláson.
A bővíthetetlen háttértárért kicsi feketepötty, igaz akármilyen furcsa 16GB-on is kényelmesen el lehet férni. Pont ugyanennyi össz háttértáron garázdálkodok jelenleg és 45-50%-a üres. Igaz nem pakolok rá BD rip-eket. Garanciamizéria, ha valami jól működik, miért akarnám garanciáztatni? Mellesleg nem is tudom miért, de jobban megbízok egy tőlem sokezter Km-re lévő ferdeszemű GSM boltosban, mit egy magyarban.
(E-bay-en vettem egy 5in1 derítőlapot, de Ming 2in1 küldött. Amikor jeleztem neki, vissza akarta utalni az árát és akart küldeni egy grátiszt. Győztem lebeszélni róla, mivel a 2in1 is jó)

A-GPS és/vagy GLONASS:
Halkan kérdem, mégis mire mész a GLONASS-szal? Még nem épült ki teljesen.

LTE:
Minek??? GPRS-en is teljesen jól elvagyok. Mielőtt bárki is belekötne, WCDMA képes a telefonom. Ha kell aktiválom a 3G-t (42MBit) és kész.

MIUI:
"vidéken elmegy" alma utánzat. Höhöö... Ez teszik... De tényleg. :C
Én inkább úgy mondanám, hogy a MIUI az android iOS-e.
Már a telefonom - lásd aláírásom - gyári szoftvere sem volt rossz, viszont MIUI-jal, háááát kaptam egy másik telefont. Tele van olyan apróságokkal, amik megkönnyítik a használatot, vagy kényelmesebbé teszik. Még a portolt ROM-ba is egy rakat olyan dolog van integrálva, amit addig külön app-ként kellett telepíteni. Ami aztán szívhatta az akkut, terhelhette a CPU-t.
Mellesleg gyors, gördülékeny, stabil és a 2GB RAM-ból 800-900MR rendszerint szabad.
Ha nem tetszik a gyári - szerintem kellemes - megjelenés elég gyorsan áttémázható. A témák egyes összetevői mellesleg szabadon variálhatók.

Üdv. V. Körte

(#121) ronson válasza vicces1 (#116) üzenetére


ronson
őstag

Nem kell magyarázni a bizonyítványt. Pláne nem ilyen hülyeséggel. (Ne nézzél már kiscserkésznek barátom, amit linkeltél, az a lakosság 30-35%-át lefedi.)

Nyilván azért nincs benne 4G, mert a kínai piacra készült.

vadkörte

A GSP-GLONASS vevő, gyakorlatilag, 0mp alatt talál jelet, míg a sima A-GPS-nél ez hosszabb idő is lehet, beleértve azt is, hogy az adott helyen nem is talál jelet.

[ Szerkesztve ]

(#122) Napfénysüti

Nagyon komoly telefon, tényleg tetszik leszámítva azt hogy elég nagy már. Haza beszerzési forrás alatt mit értetek?

Més que un club!

(#123) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a tesztet. :R

Kedvelem azt a Xiaomi márkát és a hozzá tartozó supportot, melybe beleértem a főzött romok készítőit is a háttérben.

Vajon mire képes egy ilyen rom, ha már a gyári is lenyűgöző rajta?

Ár/érték arányban piszok jó választás ez a készülék, mondhatni hogy pofátlanul kedvező. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#124) pengwin válasza Napfénysüti (#122) üzenetére


pengwin
addikt

linkelték feljebb ;)

Üdv, pengwin

(#125) Napfénysüti válasza pengwin (#124) üzenetére

Közben láttam már csak a cikk elolvasása után írtam egyből a kérdést.

Viszont ez a hazai mondjuk úgy "forgalmazó" akkor is vállal garanciális ügyintézést ha nem rajtuk keresztül szerzi be az ember a készüléket?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#126) mumk1


mumk1
addikt

Tulajokhoz egy kérdés?
A kamera tud tömörítetlen RAW formátumban rögzíteni?
Ugyanis, a gyári specifikáció megemlíti, de a MA! tesztben nincs rá említés.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#127) z0d1AK válasza Napfénysüti (#125) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tudtommal csak az ott vásárolt készülékekre van garancia, azaz ha Te megrendeled Kínából, majd megadja magát, akkor nem intézik el neked itthon a garit.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#128) petipetya válasza pengwin (#98) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C

"nincs rá lezsóidő"

(#129) Napfénysüti válasza z0d1AK (#127) üzenetére

Volt egy sejtésem hogy ez a helyzet. Azért náluk "csak" 135k-ba kerül a MI3 ami már annyira nem jó ár szerintem.

Més que un club!

(#130) Borosz


Borosz
senior tag

A ZTE Blade G után visszasírom a MIUI-s Defy-met. :O
Teljesen egyetértek: a MIUI rendszer hihetetlenül jó.

(#131) vadkörte válasza ronson (#121) üzenetére


vadkörte
addikt

Amíg a magosságos szolgáltató elvt... urak egy tisztességesen működő GSM hálózatot sem tudnak összekalapálni, ne erőltessék az LTE-t. Munkatársam lakhelyén - nagy forgalmú főút menti település (falu nem város) ~15Km a megyeszékhelytől - tiszta rálátással több toronyra a magenta hálózata véletlenszerűen doblja le a család telefonjait. Van közöttük okostelefon is és nagyományos is.
Nálunk - 200m a városhatár - a kékekenek még térereje sincs a lakáson belül. A pirosakkal egyelőre minden OK.
A GPS-GLONASS vevőnek akkor látom értelmét ha "és" és nem "vagy". Az eltérő technológiából adódó kompenzálást gondolom a telefon megoldja.

Üdv. V. Körte

(#132) Castell


Castell
aktív tag

120 kínai garival? Khm. Elnézve ezeket a felvételeket, a kamera nekem pocsék kategória, ha már leszurkolnánk ennyit érte. És valaki feltalálta a spanyol viaszt, vagy mégsem:

"...A xiaomishop.hu csakis a kínai gyártói garanciát tudja kihasználni. Meghibásodott készüléket a xiaomishop.hu címére kérjük eljuttatni. (A szállítási díj minden esetben a vásárlót terheli) A telefonok garanciális ügyintézése Kínában történik!"

(#133) z0d1AK válasza Napfénysüti (#129) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mihez képest nem jó ár?
Ebbe az árba benne van minden adó és egyéb cucc, amit gyakran elfelejtenek a Kínából rendelők. Ezen kívül itthoni jogszabályoknak megfelelően vállalják a garanciát. Plusz van készlet azonnal, nem három hét, mire megjön. Ezeknek ára van, ezt kell megfizetni.

És ha azt nézzük, mutass másik Snapdragon 800-as készüléket, hasonló felszereltséggel, ami ennyibe kerül. Persze nem a sufni GSM-es 0% áfás, zacskós darabokat... LG G2 áll a legközelebb, de az is 15 ezerrel drágább. Persze lehet választani a nagyobb márkát, de ugye az több pénzt is jelent.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#134) z0d1AK válasza Castell (#132) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez tény, ők a kínai garanciát érvényesítik, de ez az ő gondjuk, nem a tied. Azaz Neked ott a jogszabályok által biztosított védelmed, ha itthoni forgalmazótól veszed, míg ha Kínából rendeled, akkor nincs.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#135) dsr


dsr
senior tag

Nagyon tetszik :C

(#136) vicces1 válasza ronson (#121) üzenetére


vicces1
aktív tag

Aha, ahhoz képest, hogy nagycserkész vagy a szerinted lakosság 30 %-a meggyőző érv? de mire is?!
Valamint az sem világos neked, hogy ez az Mi3 variáns NEM a kínai piacra készült, mert eltérő a hálózati elérése a kínaiétól :

TD Version : (Kína)

GPU : NVIDIA GeForce
CPU Model : NVIDIA Tegra 4
Network type : TD-SCDMA/GSM
CPU Frequency : Quad core, 1.8GHz
Data service : GPRS/EDGE/TD-HSDPA(2.8Mbps)/TD-HSUPA(2.2Mbps)
Network Frequency : 2G GSM 850/900/1800/1900MHz, 3G TD-SCDMA 1880-1920/2010-2025MHz

WCDMA/CDMA2000 Version : (nem Kína)

GPU : Adreno 330
Network type : WCDMA/GSM
CPU Frequency : Quad core, 2.3GHz
Data service : GPRS/EDGE/DC-HSPA+(42Mbps)
CPU Model : The latest edition of Snapdragon 800, 8274AB
Network Frequency : 2G GSM 850/900/1800/1900MHz, 3G WCDMA 850/900/1900/2100MHz
:Y
Az meg már lejött, hogy GPS-GLONASS ugye?! :C

Tehát akkor még egy kicsit nézzél utána a diósgyőri LTE-s telefonodon! :K

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#137) fi:zi'k válasza z0d1AK (#133) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mindig a legalacsonyabb árakhoz viszonyítanak.

Arra mondjuk kíváncsi lennék mennyivel jobb egy itthon vásárolt Xiaomi gariztatása, mintha én küldöm vissza Kínába? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#138) oliwire


oliwire
őstag

Ez nem semmi :Y Sosem csíptem a kínai telókat, de ezt meglátva, majd elolvasva nem tudok mást mondani, csak azt hogy: Minden elismerésem!

(#139) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ez a Feedback dolog baromi elegáns megoldás! Tanulhatnának belőle a nagyok. Pont a support az amin mindegyik gyártó igen könnyen javíthatna, akár egy ilyen egyszerű módon.

(#140) Napfénysüti válasza z0d1AK (#133) üzenetére

Úgy értem 16 Gb-os modellhez viszonyítva nem tűnt nekem személy szerint olyan jó árnak. Ettől még nem rossz telefon.

Közben beugrott még: említve volt a cikkben kint a 64Gb-os ára. Na gondolom annál a 16-os jóval olcsóbb és oké, rájön még az ÁFA plusz a kiskereskedői haszon de nekem ehhez mérten tűnt túlzónak a 135k. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#141) vadkörte válasza gekkoXT (#139) üzenetére


vadkörte
addikt

Azt nem írta a teszt, hogy van egy Handbook - a multilang ROM-nál, gondolom kézikönyv - nevű app, ami a telefon/ROM megismerését könnyíti meg.
A gyári filekezelőnek is van egy jópofa szolgáltatása. Nem kell mindenféle okosságokkal mókolni, ha fileátvitelre szeretnénk rávenni a telefont és egy egyéb eszközt. Van egy beépített FTP kliense, a kedvenc filekezelő programomban beállítom a megadott FTP címet és kb ennyi. (wi-fi kell hozzá) Ja és megjegyzi, tehát ha legközelebb a két eszköz egyszerre van a hálózaton simán képesek csatlakozni egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#142) fi:zi'k válasza Napfénysüti (#140) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Meglepő módon nincs nagy differencia a 16-os és 64-es között. Közel sem annyi mint a neves gyártóknál.
Ha jól rémlik a 16-os $480, a 64-es meg $510-$520 körül van. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#143) Napfénysüti válasza fi:zi'k (#142) üzenetére

Ez tényleg meglepő. olyan 80k-ra tippeltem a 16Gb-ost a 64Gb-os 100k-s árához képest de ezek szerint nincs nagy diffi. Viszont így meg nem igazán éri meg akkor 16Gb-ost venni nem? Alig többért jóval nagyobb tárhelyes kapható.

Més que un club!

(#144) Braddock


Braddock
őstag

App menü, ha hiányozna valakinek, akkor tegyen rá egy Nova launchert. Semmi hátrány nem fogja érni, inkább még előnyösebb is lesz a kezelhetősége.
62 tipp, mit tud még a MIUI

(#145) mumk1 válasza fi:zi'k (#142) üzenetére


mumk1
addikt

A 16GB 2000 jüan kb. 75.000Ft a 64GB 2500 jüan kb. 95.000Ft. (Bár a 64GB-os még a Tegrás változat, de vélhetően a Qualcomm-os változat is ennyi lesz) [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#146) rooszpeter


rooszpeter
csendes tag

hasznalom a MI3-at masfel hete, brutal eros vas, de szoftveresen vannak meg benne bug-ok. szerencsere ezt orvosoljak, ugyanis minden penteki napon jon hozza menetrendszeruen frissites, azaz szoftveres tamogatasa magasan a legjobb a telefonos vilagban.

egyetlen hatranya a merete, brutalisan nagy, de ez persze a privat velemenyem.

(#147) madgie válasza rooszpeter (#146) üzenetére


madgie
titán

Nem akarok gonosz lenni, de rég érlelődik bennem egy troll kérdés a MIUI-val kapcsolatban: milyen szoftver az, amit hetente hegeszteni kell? :DDD

(#148) KaiotEch válasza madgie (#147) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Linux.

(#149) fi:zi'k válasza Napfénysüti (#143) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért, mert a 64-es kb beszerezhetetlen. ;)
Én is pont emiatt nem vettem még Mi3-at, pedig már vagy 3 hónapja tervezem. :O A 16-os hosszútávon kevésnek tűnik nekem.

(#145) mumk1
ibuygou-n $480 a 16 GB-os és jelenleg $513 a 64 GB-os.
Az lehet, hogy Kínában annyiért is beszerezhető. :B

(#147) madgie
Miért jobb az neked, hogy ritkábban adnak ki frissítést almára? :U
Meg ugye ahhoz csak 2 havonta ülnek le a fejlesztők, hogy a főnök lássa, hogy azért néha dolgoznak is. :N

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#150) mumk1 válasza fi:zi'k (#149) üzenetére


mumk1
addikt

Én ott fogom. ;)

@fi:zi'k
Attól még ennyibe kerül. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.