Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) FireFox1996 válasza fi:zi'k (#50) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

köszönöm az infót :)
(mivel a cikkben vám-ot említett, ezért azt írtam....)

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#52) fi:zi'k válasza FireFox1996 (#51) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A cikk tárgya külföldi beszerzés. :K
De mint kiderült itthon is beszerezhető már.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#53) Haneto válasza madgie (#38) üzenetére


Haneto
tag

Tegnap rendeltem én is egyet. Kértek minden féle képet meg közüzemi számlát. Megkapták csak minden lényeges dolgot kitakartam. Jó volt nekik úgy is. Közben raktáron is van a telefon szóval remélem pár nap és csenget a futár. Minden estre enyhén meglepett ez a fajta vásárlás. Nem találkoztam még ilyennel.
De! Most már csak türelmesnek kell lennem. Várom az emilt, hogy feladták. :)

Xiaomi Mi 9T Pro

(#54) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Na ez már igen! A Feedbackban szereplő ikonok zseniálisak, főleg a hálózati problémás-antenna szerelős :DDD

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#55) HUTCHDB válasza Csapoati (#43) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az iOS 7 azért rossz összehasonlítás, mert a miui v5 hamarabb jelent meg ezzel a kinézettel, ezekkel az ikonokkal.
Az más kérdés, hogy maga a miui általánosságban erőssen hasonlít az iPhone kezelőfelületére.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#56) Csapoati válasza FireFox1996 (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

En nem is mondtam, hogy megvennem, de azert jo, hogy ilyen motyok is jonnek Kinabol. :)
#55: iOS 1-6-ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#57) pengwin válasza fi:zi'k (#50) üzenetére


pengwin
addikt

Olvass vissza, az is olyan kínai garanciás, mintha kintről rendelnéd. Aláírom, hogy így csak Magyarországon belülre kell küldözgetni, de ez akkor sem hazai garancia, hanem a szürke importos, sufniGSM-es fajta, vagyis tessék más csúcstelefonok sufniGSM-es áraihoz hasonlítani az itthon kapható Mi3 árát, és akkor máris nem annyira best buy.

Egyébként úgy tudtam MA! szabály, hogy nem adnak Tetszettnél jobbat egy Mo.-on HIVATALOSAN nem kapható készüléknek. Egyébként nem akadékoskodnék, nekem csak a mérete és a microSD hiánya az, ami nem tetszik, megértem az ajánlottat is, de egyáltalán nem következetes.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#58) fi:zi'k válasza pengwin (#57) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Olvastam és nem is erre reagáltam, hanem hogy vámmal mennyi. ;)

A pöcsét tényleg furcsa kissé.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#59) z0d1AK válasza pengwin (#57) üzenetére


z0d1AK
veterán

A szürke import és a sufni GSM azért nem keverendő össze. Itt is ténylegesen szürke importról van szó, azonban megfizetésre kerül minden költség, tehát jogtiszta forrásban érkezik a vásárlóhoz a telefon. Ráadásul nem a kínai eladóhoz mész, aki a kínai szabályok szerint javítja meg a telefont, hanem a magyar eladóhoz, aki a magyar jogszabályok szerint köteles eleget tenni a jótállási kötelezettségnek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#60) Peterson_


Peterson_
addikt

Köszi a tesztet srácok.
Az biztos, hogy a gazdája jól járt vele:C
Nagyon bejön az egész, a MiUI-t is szívesen kipróbálnám huzamosabb ideig.
Viszont a hw-s értékeléssel kicsit elszálltatok szerintem, mert igaz, hogy brutál erős a SoC, de arra kb semmi ok, hogy ekkora magasztalás övezze.
-Nem igazán látom, hogy porrá alázna bármit is, konkrétan "csak" pontosan ugyanolyan erős, mint a G2, vagy a Note 3.

Persze az ár miatt nem mindegy, de a feljebb említett két telefon közül egyiknél sem volt ennyire magasztalva a S 800.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#61) agressor12 válasza fi:zi'k (#40) üzenetére


agressor12
senior tag

Úgy érzem kicsit elvakult vagy.Ahogy a cikk íroja is :)
Semmi plust nem látok amiért ezt venném meg és nem egy N5-öt.

(#62) dreamdancer válasza pengwin (#57) üzenetére


dreamdancer
őstag

+1
Én is ezen csodálkoztam, ez az első, hazai garit/támogatást nélkülöző cucc, ami Ajánlott plecsnit kapott.

De hát semmi sincs kőbe vésve, változhatnak a szabályok.

Nem a lényeg a fontos.

(#63) fi:zi'k válasza agressor12 (#61) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én meg mondjam azt, hogy kicsit elvakult vagy az N5 irányába? :B
A választás lehetősége szabad. ;)

(#60) Peterson_
Gondolom a jobb optimalizálás és jobb benchmark eredményekre érti Rusi az alázást.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#64) madgie válasza agressor12 (#61) üzenetére


madgie
titán

Ja, a Nexusban biztos különleges az 2300 mAh akku, amiért nem "plus" nálad a 3050-es az Mi3-ban ;] :D

Peat;): gondolom feleséget is úgy választasz, hogy melyik mennyire hajlamos lebetegedni, meg mennyire tolerálja az antibiotikumokat. Számomra legalább ennyire furcsa legelső helyre hozni a szervizes dolgokat. Igen, lehet baj az adott kütyüvel, de hogy a legelső szempont az legyen egy műszaki cikk vásárlásakor, hogy mi lesz, ha elromlik? Fura, no.

[ Szerkesztve ]

(#65) Peat;)


Peat;)
veterán

Hihetetlen mekkora a hype még mindig a telefon világában, sok éve tart és töretlen. Az adott készülék gyorsabb valamivel mint jópár másik, valamivel olcsóbb, de garanciális ügyintézés hosszabb, körülményesebb, bizonytalan még itthonról is megvásárolva. Én ekkora összegben gondolkodnék telefonon eszembe nem jutna ennek a megvétele, az hogy 20%-al gyengébb egy telefon mi a jó fenét számít használati szempontból...kb csak a játékok profitálnak a plusz erőből, amelyek 98%-a androidon szánalmas minőségű. Egyedinek elég egyedi, meg megértem hogy sokaknak nagyon tetszik, nekem is tetszik, kíváncsiságból elolvastam, nem erről van szó, csak arról hogy ennyien meg is vennék ami nekem már kicsit fura és a felpörgetett vásárlási láznak tudom be, aminek az okát tényleg nem értem. Akkor meg minek írok ide mi...jogos :)

(#66) agressor12 válasza madgie (#64) üzenetére


agressor12
senior tag

A 2300-as aksival is kibír 1-1,5 napot,nekem bőven megfelel.
Nekem különleges benne a google support , a 4.4 , a vezetén nélküli töltés ... stb.
Ezek hol is vannak ebben? :) Igen én elvakult vagyok ,de vannak érveim is

[ Szerkesztve ]

(#67) madgie válasza agressor12 (#66) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy úgy indítottál a topikban, hogy ha valaki nem a te preferenciáid alapján nézi a a dolgokat, az elvakult. Nekem sem kell ez az Mi3, mert nagynak tartom (főleg a készüléket magát), a kijelző mérete miatt a Nexus 5-öt is nagynak tartom... mégsem mondom mindenkinek ,hogy Moto X-et vegyen, meg hogy elvakult :D

szerk: amúgy az expansys-es motorolások kezdhetik dörzsölni a tenyerüket, most szóltak vissza, hogy az enyém is feladásra került (meguntam a papírvakerát, utánvéttel kértem).

[ Szerkesztve ]

(#68) Jeanne d'Arc

Nagyon durva készülék. Gyönyörű, leesett az állam hogy milyen vékony. Hú. :DD

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#69) #13110016 válasza Jeanne d'Arc (#68) üzenetére


#13110016
törölt tag

A vékonyat szereted? :DDD

(#70) agressor12 válasza madgie (#67) üzenetére


agressor12
senior tag

Kicsit félreértelmezted amit írtam,én senkit nem akartam meggyőzni,hogy N5-öt vegyen ,próbáltam megtudni ,hogy mi az a "más " amiért ezt vennék az emberek.

(#71) fi:zi'k válasza agressor12 (#70) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert mondjuk ez tetszik nekik és kielégíti az igényeiket? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#72) gaben88


gaben88
őstag

Itthon lehet kapni valahol ezt a telefont? :Y

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#73) Peterson_ válasza fi:zi'k (#63) üzenetére


Peterson_
addikt

Minimális az eltérés, és egyébként ennyi azonos típusú stock telefonok között is simán előfordul.(Gyári Note-ok 31000-36000+-ig kapnak pontot)
-A jobb optimalizálás kijelentéséhez sincs elég tapasztalat szerintem.
Na de mindegy, tényleg csak arra akartam célozni, hogy két azonos SoC tesztben való megítélése között szerintem(!) eltúltört a különbség.:)
Az alázást bizonyára nem az említett két modellre értette.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#74) Mr.Csizmás válasza gaben88 (#72) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

már linkelték: #17 [link] :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#75) z0d1AK válasza gaben88 (#72) üzenetére


z0d1AK
veterán

Olvass és csodálkozz, le van írva fentebb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#76) fi:zi'k válasza gaben88 (#72) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Még egy write-only. :))
Go to #17.

(#73) Peterson_
Csak tippeltem. Legegyszerűbb, ha megkérdezzük Rusit. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#77) premete válasza madgie (#67) üzenetére


premete
veterán

+1, az enyém is utazik. )

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#78) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Szuperjó, de gyerekek egy kínai mobilért 120eFt-ot kiadni? Háááát...

(#79) z0d1AK válasza KaiotEch (#78) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ennyiért nyitott a Huawei Ascend P6, mégis viszik, mint a cukrot még mindig itthon (igaz, elsősorban szolgáltatónál).
De akkor a Lenovo is szar lesz ennyiért? Mert hogy ha jön a Vibe Z, hasonló specifikációval, biztosan lesz ennyi, sőt több is.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#80) Mr.Csizmás válasza z0d1AK (#79) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

420$ odakint a nyitóár.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#81) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Jöhetnének hivatalosba is :) gari nélkül nem merem bevállani

(#82) vicces1 válasza satz18 (#11) üzenetére


vicces1
aktív tag

Az nem a 32GB-os, de mindegy.
[link]
100-ért bejön az országba, de akinek nem volt a kezébe vagy nem használt miui rom-ot az ne fikázza, mert fogalma sincsen.
Ahogy itt már komoly használó sőt fejlesztő is megjegyezte "évekkel le vannak maradva" a miui gyári csúcstelókhoz képest fejlesztésben és koncepciókban, de Te vegyél samuteniszütőt. Ja gondolom, ha ez is már közel egy éve lesz a piacon nem ennyi lesz az ára. Talán szerencsésebb lenne összehasonlítani azzal az árral amivel a Note3 kijött! Mennyi is az annyi? le se merem írni.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#83) #13110016 válasza KaiotEch (#78) üzenetére


#13110016
törölt tag

Igen, és a legnagyobb gond a garancia intézése... emiatt tuti nem vennék ilyet...

(#84) satz18 válasza vicces1 (#82) üzenetére


satz18
őstag

Egyrészt nem vennék androidos telót, másrészt samsungot, harmadrészt meg lg g2-re mondtam hogy jobb ajánlat. Egyébként meg nem is nagyon értem, a hozzászólásodat.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#85) pengwin válasza agressor12 (#66) üzenetére


pengwin
addikt

Pont a MIUI-val szemben felhozni a Google supportot érvként :DD
Nézd meg a régebbi, esetleg kicsit olcsóbb Xiaomi telefonokat: azok is kapják a frissítéseket, jön a 4.4-re épített rendszer is rájuk.
Egyébként egy jól optimalizált és használható 4.1/4.2/4.3-ra épített egyedi felület egy átlagfelhasználónak sokkal hasznosabb, mert okosabb és több egyszerű testreszabási funkciót kínál, mint a stock 4.4, és szvsz lehet a stock rendszer nem fogja utolérni egy Nexus-support ciklus alatt sem a legjobb custom felületeket felhasználóbarátságban. (NEM a TouchWiz-re gondolok ;) ) Persze minden rámókolható a nexusra, ez az előnye, de az eccceri okos telefon lyúzernek inkább az out-of-the-box funkciók kellenek.
Analógiaként: nagyszerű dolog az Arch, de azért alapszintű felhasználásra inkább egy Ubuntu LTS-t ajánlanék átlagfelhasználónak
Zavaró, hogy a Nexus rajongók már zsigerből leszólnak mindent, pusztán a rendszerverzió száma miatt. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#86) agressor12 válasza pengwin (#85) üzenetére


agressor12
senior tag

A hiperszuper csiri villi miui-ban Play van ? :)
Mert úgy tudom ,de javíts ki ha nem ,hogy Google appok nincsnek benne.

[ Szerkesztve ]

(#87) Peterson_ válasza fi:zi'k (#76) üzenetére


Peterson_
addikt

Annyira nem lényeg, ha benéz, és akar, úgyis reagál.
Attól, hogy nekem ez a véleményem, ez még egy nagyon jó telefon.:K

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#88) Haneto válasza premete (#77) üzenetére


Haneto
tag

Az enyém is! :))

Xiaomi Mi 9T Pro

(#89) vicces1 válasza #13110016 (#83) üzenetére


vicces1
aktív tag

Majd ez a topic is szépen letisztul, néhány hét 1-2 hónap múlva és azok a fórumozók fognak itt "eszmecserélni" akiknek megjött az MI3 és oda meg vissza vannak érte, és a topic csak egyre nő és nem hal be pár hónap után. Mivel itt lesz mit megosztani egymás között, az állandó rom fejlesztgetés stb. miatt. És akik most negatívkodnak szépen eltűnnek a kreált "érveikkel". Aztán ha visszanéznek pár hónap múlva, netán élőben a kezükbe kerülne egy ilyen készülék vagy akár egy Mi2 akkor majd elcsodálkoznak.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#90) z0d1AK válasza agressor12 (#86) üzenetére


z0d1AK
veterán

Gyárilag nincs, ahogyan magyar nyelv sem, azonban ha ráteszed a MultiLanguage ROM-ot (ami öt perc és kb. felhasználói fejjel is megtehető), akkor megkapod mind a kettőt, azaz a Google Play-t és a magyar nyelvet is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#91) ronson


ronson
őstag

Nincs 4G LTE és ajánlott? :F A kameráról nem is beszélek.
Gyerekek, ne égessétek már magatokat!

Ok, hogy jó soc, egyedi dizájn, jó aksi és látszik az igyekezet, hogy szeretnének kilépni a tipikus kínai ipari hulladék árnyékából, de ehhez még jobban oda kell tenniük magukat.

Egy kérdés. A GPS, az A-GPS, vagy GPS+GLONASS-e már?

A kínai telefonokra pakolt GG-al meg, kicsit szkeptikus vagyok, hogy valóban ellenállnak-e a karcoknak.

[ Szerkesztve ]

(#92) vicces1 válasza agressor12 (#86) üzenetére


vicces1
aktív tag

Hogyne lenne, ha ennyire nem tudsz róla semmit akkor minek írogatsz hülyeségeket.
Még magyar fejlesztői oldal is van, minden pénteken frissítés:[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93) iSonic


iSonic
addikt

na ezt a tesztet vártam :C

(#95) student


student
őstag

nem rossz cucc de sztem az S4 ergonómikusabb és dizájnosabb.
És kisebb is valamennyivel ugyanakkora kijelzőméret mellett.

(#96) fi:zi'k válasza Peterson_ (#87) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, hogy nem a mi véleményünkön múlik, hogy jó-e. :)

(#91) ronson
Mert aztán 4G nélkül nem lehet élni, meg nem lehet vmi ajánlott. Hova jutottunk.
A-GPS és GLONASS

(#95) student
No offense, meg ízlésen nem vitatkozok, de a tucat szappanforma szerinted miért dizájnosabb?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#97) gaben88 válasza Mr.Csizmás (#74) üzenetére


gaben88
őstag

Köszönöm! :)

Ha egyszer kilépek a Nexus 4-ből, akkor lehet bepróbálok egy ilyet. Addig is viszont kipróbálom a MIUI V5-öt a jelenlegi telómon.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#98) pengwin válasza ronson (#91) üzenetére


pengwin
addikt

Nehogy már elvárás legyen az LTE az ajánlotthoz... :U
Hol van lefedettség?
Mennyibe kerülnek az LTE díjcsomagok?
Mégis mire használna ki az ember akkora sávszélességet mobilon? Talán 4 laptop tetheringel majd egyszerre a mobilodról? Mind a 4-12 GB adatforgalmon belül, off korsz... :))
Néha úgy érzem páran kicsit elszakadtak a magyar valóságtól. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#99) ronson válasza fi:zi'k (#96) üzenetére


ronson
őstag

Élni lehet, csak nem ennyi pénzért.

Egyébként a cikk végén: "A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre."

LOL

(#100) Mr.Csizmás válasza student (#95) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:))

(#101) agressor12 gyárilag van a nexusban zseblámpa app?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.