Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Thomas16 válasza mizoli (#12250) üzenetére


Thomas16
tag

Pedig ez is xperia billentyuzet, és mégse mukodik jol.
A szamsor a felso betusorral egyutt van, és a szamok az elsődlegesek.

Honnan lehet masik xperia billentyuzetet letolteni?

(#12252) Tomi_Ohl válasza Thomas16 (#12251) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

EZ VOLT AZ?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12253) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ha TWRP fent, akkor hogy érem el, hogy ne a CWM induljon?
Mokee-ból a legfrissebb release-t érdemes feltenni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12254) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#12253) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ehh, fáradt vagyok.
Majd reggel, ha értem is mit csinálok, akkor folytatom. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12255) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Valaki tud linket adni a múltheti (5.4.17) miuihu romhoz? Köszi

(#12256) petrson


petrson
senior tag

Ibuygou kérdés:
Ha ma visszaigazolnak egy DHL-es szállítást, azt mikorra várhatom nagyjából (csütörtök, vagy csak hétfő)? Visszaolvastam, volt akinek harmadnapra volt kézben?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12257) boken válasza bozarjoska (#12255) üzenetére


boken
senior tag

Bocs ez mégsem az :(

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#12258) Thomas16 válasza Tomi_Ohl (#12252) üzenetére


Thomas16
tag

Igen, így nézett ki. :)

A V6-os MIUI romban melyik típusú xperia billentyűzet van?

(#12259) Thomas16


Thomas16
tag

Másik problémám is van: nem bírom a google-s naptáramat szinkronizálni a naptár app-ben.
Minden google-s dolgot szinkronizál a teló, de a naptár kimarad.

A naptáron belül meg ha hozzá akarom adni, akkor azt írja, hogy már létező fiók. :/

Valakinek ötlet?

(#12260) Tomi_Ohl válasza petrson (#12256) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Szerintem hétfő valószínűbb.

Thomas16 na akkor ezt felteheted. V6-ban már újabb verzió van, ha jól tudom, abban nincs számsor, de lehet, hogy tévedek.

Naptár app adatok törlése? Beállítások / Fiókokban be van pipálva a naptár sync a Google fiókodnál?

bozarjoska mi a probléma a legújabbal? (link amúgy miuiandroid.hu-n, de amint látom már ott is válaszoltak).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12261) Thomas16 válasza Tomi_Ohl (#12260) üzenetére


Thomas16
tag

Naptár sor nincs a Google fiókon belül. :(
Ott van a Chrome, Drive, és a többi, azokat frissíti is rendesen, de a naptár nincs ott.

(#12262) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#12260) üzenetére


bozarjoska
őstag

Igen már megszereztem onnan. Semmi extra csak én azt gyorsabbnak, gördülékenyebbnek érzem.

(#12263) Tomi_Ohl válasza Thomas16 (#12261) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Akkor nem tudom... Adatok törlése segített?

bozarjoska valahogy éreztem :( Pedig már megint azon spekulálok, hogy vissza kéne menni MIUI-ra.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12264) #82729984 válasza #82729984 (#12237) üzenetére


#82729984
törölt tag

Na hát mivel senki nem válaszolt, megválaszolom magamnak.
433 Mbps, a max teljesítményt még nem tudom ez két telefon között lett mérve, majd hétvégén jobban kimérem.

(#12265) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok,

ha tennék egy új próbát a miui-val:
-rakjam vissza a cwm-et a twrp helyett? Ha igen, akkor nyomnátok linket friss (és jó) cwm-ről nekem lécci?
-particionáljam vissza mindenek előtt, vagy majd a miui megcsinálja magának?
-Mizoli javallotta a régi, ámde stabil(nak mondott :D) 34-es miuiV5-öt. Van nyalókából is esetleg különösebben ajánlott a friss verziók közül?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12266) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#12265) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

van még kérdés :B

Hogyan lehet rábírni a telefont, hogy a Titanium mentést engedje felmásolni a pc-re?
Ugyanis hibával kilép rögvest. Csak felhő szinkronizáláson keresztül lehet átverni, az meg döglassú.
Win 8.1 mindez. De a hetesen sem hagyja, sőt ott a telefon driver is csak zűrösen települ (laptop) és minden csatlakoztatásnál 30 hibaüzeneten kell átküzdeni magam.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12267) s4tch válasza RetepNyaraB (#12265) üzenetére


s4tch
veterán

- CWM akkor kell, ha ragaszkodsz a dual boothoz. Én nem ragaszkodnék hozzá.
- MIUI nem fog particionálni. Vagy visszaállítod a partíciókat recovery alól, vagy telepíted a megnövelt méretű system1-re a MIUI-t (lemondva a system2-ről) - mindkettő működik, döntsd el.
- Nyalóka alapú MIUI még nincs Mi3-ra. Az említett v5 tényleg stabil, jellemzően a fejlesztői v6-ok sem rosszak. Ha lollipopót szeretnél, a Resurrection Remix nem rossz. Péntek óta használom, nem fagy, nem merül, nem melegszik, nem akad, működik, ahogy kell. Egy buggal találkoztam: a kamera néha nem szeret elindulni, ilyenkor másik kamera app használata és/vagy restart segít. Emellett nekem kissé bugyuta dolgok vannak az 5.1-es droidban, pl. néma módban is szeret rezegni a telefon, kicsit dadogós a manuális fényerő-állítás, a gyári óra widgetre pöttyintve nem az ébresztő jön be, meg ilyen apróságok, de amúgy egész jól használható.

(#12268) RetepNyaraB válasza s4tch (#12267) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

Én alapvetően szeretem a kitkatot, nem estem hanyatt a nyalókától.
Jó az egy rendszer is, akkor maradok a nagy partíciónál
Jelenleg 5.0-ás RR van fent és előfordulnak idegesítő dolgok (lásd profilkezelési problémák, illetve ostoba fagyások: pl whatsapp közben érkező sms gyakorta soft fagyi, vagyis ki kell lépni mindenből és újra indítani az alkalmazást).

Más: régebben emlékszem felmerült ki tudja mik azok a kis ikonok az értesítési sávban, pl csillag, kettőskereszt és tsa. Na a csillag néma üzemmódban látszik, ha a megszakítások opció nincs kikapcsolva. Ilyenkor nem is néma a mocsok, hanem egyesen van a csengő hangerő érthetetlen módon. Ha pedig kézzel lehúzod nullára, akkor rezeg :W Ha a megszakításokat kiiktatod, eltűnik a csillag és alapértelmezetten fog rezegni néma üzemmódban :C :Y

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12269) Tomi_Ohl válasza RetepNyaraB (#12268) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

A csillag a prioritást élvező mód (hangerőállításnál középső), a kettőskereszt egy futó root folyamatot jelenti.

Fagyás nálam nincs.
Lehet, hogy a lollipop miatt nem akar normálisan másolni, 5.0.2-n nekem is voltak problémák, 5.1 óta jó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12270) s4tch válasza RetepNyaraB (#12268) üzenetére


s4tch
veterán

5.0-ás RR nálam pár órát bírt ki, egy kalap szar volt a mostanihoz képest. A mostanit viszont merem ajánlani napi szintű használatra, általános igényeknek tökéletesen megfelel. Bár működik a gyári partíciós táblával is, érdemes előtte átparticionálni, fél perces többletmeló, és érezhetően gyorsabb vele a működés. Gyári partíciós táblával 20kB ( :D ) szabad hely marad a systemen (pl. Ad-Away is csak trükközéssel működik), átparticionálás után viszont tökéletesen elegendő 560MB a szabad hely.

(#12271) anderledani válasza s4tch (#12270) üzenetére


anderledani
őstag

Miben jobb, mint a régi?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#12272) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Van egy új verziós TWRP. Ez már az 5.1-es forrásokat használja, és materialos témájú. [link]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12273) petrson


petrson
senior tag

Valakinek van Piston fülese? Mennyire minőségi, tartós cucc? A Xiaomi Piston 3rd most akciós, 20 dodóért. Annyit megér?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12274) Fejvadi válasza petrson (#12273) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

A Piston2 már nagyon jó, azt ismerem.

(#12275) Tomi_Ohl válasza petrson (#12273) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Én is 20$ért vettem, de még a Piston 2-t. Nekem maximálisan megfelel, bár az is igaz, hogy nem vagyok nagy zeneértő. DE szakportálok szerint a 3-4x drágábbakkal versenyez, ez azért jelent valamit.
A Piston 3 meg ráadásul dizájnra is jobb, meg ránézésre még ergonomikusabb.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12276) mizoli válasza petrson (#12273) üzenetére


mizoli
addikt

Itt meg csak 17.99 USD (16.92 EUR)
Semmit nem tudok a boltról, nem azért írtam, hogy ajánljam, csak én is nézegetem, szeretnék egyet beszerezni. Szerintem igen jó ára van.

[ Szerkesztve ]

(#12277) RetepNyaraB válasza petrson (#12273) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az itteni társalgás szerint a hármas széria már a költségcsökkentés jegyében készült. Én nem venném.
Nekem kettes van.
Az, hogy mennyire minőségi valami attól függ mik az elvárásaid és ezeknek mennyire felel meg az adott termék ára. A kettes ilyen szempontból rendben van, de ennyi.

pro
-áráért kellemes, hosszan hallgatható hang, melyben a mély dominál, de nem nyomja el nagyon a többi frekit. Ellenben a magas kifejezetten kevés és kissé beszorult. EQ-val orvosolható; ez jobb, mint ha a basszus lenne ocsmányul túllőve.
-távvezérlős, a Mi3-mal remekül működik együtt
-nincs driver flex
-összerakása nagyon rendben van

con
-vastag hordó, sok fülnek kényelmetlenül nyom
-izolácója elég gyenge. Vagy hangosan kell szólnia (ezt a füled nem köszöni meg hosszú távon), vagy alkalmatlan tömegközlekedésre.
-a távvezérlő kissé hosszú madzagon lóg. Belóghat pulcsi/ing/szőrös mell alá és nem vesz a mikrofon.

(#12275) Tomi_Ohl @ imádom az ilyen szakportálokat, meg a fizetett kritikusaikat :B
Egy termék ha rendben van az árával, akkor sikeres. Egyéb esetben úgy hívják Beats, Sennheiser, Bose és valamivel be kell hozni a bődületes marketinget ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12278) Tomi_Ohl válasza mizoli (#12276) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Szokták tesztpéldányokat adni a MA-nak is, elvileg megbízható.

RetepNyaraB szak- és nem szakportálok is írtak hasonlót, kábé mindenhol csak jót lehet olvasni, az jelent valamit. :)

Egyetértek, hogy kicsit vastag, először azt hittem, be se megy a fülembe, de csak hordani kellett egy kicsit, már jó.
Én meg épp azt mondom, hogy nagyonis jó az izolációja, autóban is például szinte teljesen ki tudja szűrni a háttérzajt, rádiót.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12279) petrson válasza mizoli (#12276) üzenetére


petrson
senior tag

Ez jó, lehet PayPal-lal is fizetni, meggondolandó.

RetepNyaraB: köszi az összefoglalót, akkor lehet a 2-es is elég lehet, majd körülnézek, hátha olcsóbban kijön.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12280) RetepNyaraB válasza Tomi_Ohl (#12278) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az itteni füles fórumon (ahol egyáltalán nem szarral gurigáznak a szak-lakók) is általános a véleményem, hogy nem szigetel valami jól. Persze ez attól is függ nyilván, mennyire ül megfelelőenl a füledben. Az enyémben nem igazán. Az mondjuk kétségtelen, hogy a kétésfélszer annyiba kerülő Klipsch S4a füles fele annyira sem szól, tehát csak jól kelll megválogatni a tesztalanyokat :D . Az viszont repülőn is szigetel, pedig nem NC füles.

De nem akartam aljazni, nekem is tetszett kifejezetten már első dugásra. Aztán később nem annyira, de főleg a számomra kénylemetlen viselet miatt váltottam. Armatúrásra, ami persze más kategória.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12281) Simi2000 válasza petrson (#12273) üzenetére


Simi2000
tag

Nekem tegnap érkezett meg Piston 3 fülesem. Az előzőt nem ismerem így nem tudom összehasonlítani hogy mennyit változott.

Hangzása nekem bejön, kellemes, jól szólnak a mély hangok is benne.

Mikor kibontottam, a doboza nagyon prémium érzést keltett. A füles is ránézésre nagyon jó darab. Én hiányoltam viszont egy kis csiptetőt, amivel fel lehetne csiptetni a póló nyakára. Nem hiszem hogy túl nagy összeg lenne az árához képest, és pl ha futni akarok, akkor anélkül elég könnyen kiesik a fülemből. Persze lehet csak az Én fülem a nem szokványos...

(#12282) s4tch válasza mizoli (#12276) üzenetére


s4tch
veterán

Innen jött már nekem több csomag, kollégáknak és magunknak is rendeltem. Megbízhatónak számít a bolt. Ennyiért meg ingyen van a Piston 2, nagyon csábító. Még jó, hogy semmi szükségem rá, hegyekben állnak itthon az agybadugós fülesek.

(#12283) Tomi_Ohl válasza RetepNyaraB (#12280) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Amint mondtam, először nehezen ment be, de azóta jó, olyan, mintha a fülembe öntötték volna. Ezért szigetelhet nekem.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12284) mizoli válasza s4tch (#12282) üzenetére


mizoli
addikt

Kösz, akkor majd innen rendelem meg a Piston 3-at.
Szükségem nekem sincs rá, egy kisebb fiók tele van agybadugós fülessel, de ez jobbnak tűnik azoknál.
Ráadásul egy Sony fejhallgatót használok :)

(#12285) cjvt3o válasza Simi2000 (#12281) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Hm...

A piston2-höz volt csíptető, egy kis fém izé, valahová a doboz részéhez aplikálva.

(#12286) llaszlo válasza Simi2000 (#12281) üzenetére


llaszlo
veterán

A 3-ashoz nincs csíptető. Ez tényleg hülye dolog. Viszont ha van régi headseted amin van, akkor arról talán le tudod szedni és erre rárakni. Én a discmanemnél csináltam ilyet.

(#12287) trebrona


trebrona
nagyúr

Xiaomi Piston II Enchanced versus Piston 3 - Házibuli?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#12288) Fejvadi válasza llaszlo (#12286) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Vagy egy darab szigetelőszalag. :)

(#12289) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Ez lesz a mai updateben (legalábbis a multiban) :
- Added Optimize system performance mode
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12290) vagyula válasza bozarjoska (#12289) üzenetére


vagyula
senior tag

Alap miui feature,nem a multi kiváltsága:

Az egykezes használat alatt lesz megtalálható.

miui.hu

(#12291) bozarjoska válasza vagyula (#12290) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ja jó nem tudtam, csak mert te már beleraktad a vissza gombot a zenevezérlőbe meg az időjárás is kint van már az értesítéseknél de a multiba még csak most kerül bele ha jól láttam, azért nem tudtam hogy ez most melyikben is lesz benne.
Amúgy milyen ha be van kapcsolva, van valami változás?

(#12292) s4tch válasza bozarjoska (#12289) üzenetére


s4tch
veterán

A memóriahasználat csökkentése érdekes lehet. Ha ezt úgy oldják meg, hogy lövöldözi ki a rendszer a háttérben futó programokat (benne pl. widgeteket), akkor csak egy újabb fölösleges menüpont. Ha úgy, hogy a nem használt rendszerszolgáltatásokat (pl. micloud, témák, biztonság, stb) zárja be az opció, akkor örülünk.

(#12293) Fejvadi válasza vagyula (#12290) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszönjük, én főleg a MIUIHU-t :R

(#12294) berzser67


berzser67
tag

[link]
Ez már elég barátságos ár?

(#12295) petrson válasza berzser67 (#12294) üzenetére


petrson
senior tag

Az igen, ezt így be is rendeltem :) Köszi a tippet :R

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12296) berzser67 válasza petrson (#12295) üzenetére


berzser67
tag

Szívesen.
Remélem eredeti tényleg én meg a múlthéten rendeltem a 2-est.

[ Szerkesztve ]

(#12297) psychocska válasza berzser67 (#12296) üzenetére


psychocska
tag

A youth edition mit takar?

(#12298) Fejvadi válasza berzser67 (#12294) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Túlzottan is. Eredeti lehet?

(#12299) petrson válasza Fejvadi (#12298) üzenetére


petrson
senior tag

Erről az oldalról elméletileg eredeti cuccok jönnek. Valamiben különbözik a Youth edition, de eddig csak arra jöttem rá, hogy a normál verzió 14g, a Youth 15g.
Ezt a leírást találtam róla olaszul. A huzal bevonata kevlár, hogy ellenállóbb legyen, ezért az 1g plusz a Youth javára. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#12300) Drenadar válasza Fejvadi (#12298) üzenetére


Drenadar
veterán

ezen az oldalon normális hogy változik a termék ára? mialatt regisztráltam már nem 3333ftot ír hanem 4610 ftot... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.