Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) mizoli válasza Fejvadi (#11800) üzenetére


mizoli
addikt

Nem mindegy a műanyag típusa sem. A fényes hátlap nálam egyértelműen kizáró ok. Van egy régi ZTE Libra telefonom, annak a műanyag burkolata sztem közelíti a tökéletest, olyan gumiszerű tapintása van, ujjlenyomat, ilyesmi abszolút nem látszik, nem csúszik, hanem inkább tapad. Jelenleg is úgy néz ki, mintha most gyártották volna.

(#11802) Fejvadi válasza mizoli (#11801) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Persze, hogy nem mind1 a műanyag minősége, de nekem a fényessel sincs semmi bajom. Ízlés kérdése csal. Nekem még egy telefon sem akart kicsúszni a kezemből.

(#11803) Tomi_Ohl válasza mizoli (#11801) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Jaja, mini pronak is jó volt a fekete hátlap, hasonló a fekete Mi3-hoz, csak olyan gumisabb, jobban tapadt.

Fejvadi 1. "Ízlés kérdése csal." - Miért csalna?
2. "Nekem még egy telefon sem akart kicsúszni a kezemből." - iPhone 5C-t fogtál már?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11804) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#11803) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ízlés kérdése csaK akart lenni gondolom :)

(#11805) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#11804) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Tudom, úgy látszik azt a szót könnyű elírni :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11806) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Na ennyit a CyanogenOS 12S-ről...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11807) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#11803) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem csal, hanem csak akart lenni.
Könnyű elírni, mert a K az L mellett van és nem olvastam amit írtam. :)

Én ha telefonálok akkor fogom és nem tátott szájjal hallgatok, hogy beleessen az eső. Balfékeknek esik ki a kezéből csak. Tudod mikor vettem az első mobilom? Te még nem is éltél talán. Még úgy kellett lízingelnem, mert annyira drága volt. Azóta, minimum 4 telefonom mindig van és még egy sem esett se le, se ki a kezemből. Valaki rácsavarodott erre a "Prémium anyaghasználatra" és minél többen szajkózzák annál többen lesznek akik be is dőlnek neki. Egy szaros üveget kinevezni prémiumnak, csak azért mert nem műanyag? Ugyanolyan filléres dolog mint a műanyag. Meg ez a süket duma "Kellemes hűvös tapintás". Egymást hülyítik a vásárlók a gyártók meg már azt sem tudják mit kérjenek egy telefonért. Ha fogod pár percig a telefont és használod, már a kezed hőmérsékletét is átveszi és nem lesz hűvös. Mindegy, én ezen nem vitázom senkivel.

[ Szerkesztve ]

(#11808) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#11807) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nekem is csak egyszer esett ki telefon a kezemből, be is pókhálósodott. :D De az azért volt, mert nagyon szűk zseb volt a nadrágomon, és egyszerűen mellécsúsztattam.
Szóval akkor egyetértünk, hogy lehet műanyag is, nem kell mindenféle "prémium" anyag.

Amúgy Mi Note Pro május 6.-ától lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11809) zolikaDB válasza Tomi_Ohl (#11806) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hátha ráharap más :)

(#11810) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#11808) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ben ragaszkodom a Pro-hoz sem annyira, mert én biztosan nem tudom kihasználni a teljesítményét. Még bármi megeshet, valamit majd csak veszek. :)

(#11811) cjvt3o válasza cjvt3o (#11783) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Ő...

Na most viszont komolyra fordult... :)

"hello, the Bluetooth speaker support Bluetooth 4.0 and analog audio input."

Forrás: http://www.honorbuy.com/index.php?id_product=280&controller=product#qnaTab

(Ez a néhai xiaomishop.com egyébként.)

Na most akkor van audio line-in és a xiaomi saját leírása hiányos, vagy a xiamishop.com (honorbuy.com) árul hamisítványt?

(#11812) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Skacok, valaki használja a miracast-ot? Nálam nem akar működni. Egy Philips TV-vel próbálom, megtalálja, a telefon írja, hogy kapcsolódva, a TV is, majd írja, hogy lejátszás indítása és 1-2 sec után kidobja, hogy sikertelen, próbálja újra.

Everybody lies.

(#11813) s4tch válasza Barthezz2 (#11812) üzenetére


s4tch
veterán

Van a családban 3 okostévé (2 Sony W650 és egy új Samu), minddel összejön a kapcsolat. Milyen programmal próbálsz lejátszani? Nálam a vlc elég okos (a telefonon el se kezdi a lejátszást, mindent a tévére streamel), az mx player annyival butább, hogy a telefonon is megy a videó hang nélkül.

(#11811) cjvt3o: fene tudja, nekem semmi bizodalmam ebben az oldalban. A helyedben kérdeznék egyet a miui.com fórumán, ha ennyire fontos ez a kütyü, ott biztos látott már ilyet valaki.

(#11814) Tomi_Ohl válasza zolikaDB (#11809) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Remélem.

Fejvadi a Pro-nál a 810-től félnék, a simában meg a 801 nem nagy előrelépés.
kezdem azt érezni, direkt írsz el mindig egy szót, hogy legyen mibe belekötni. :D Nem vagyok Ben. :D

cjvt3o úgy látszik, már a Honor fizet nekik :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11815) charg


charg
tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy tempered glass-t a telefonomra. Lekerekített élűt szeretnék.
Azt olvastam, hogy a Nillkin nem ilyen, szóval jobb lenne egy eredeti Xiaomi.
Hol tudok ilyet venni?

(#11816) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#11814) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

A B is közel van az N-hez, mint a K az L-hez.
Úgy is mindig kötekedsz velem, mindegy mit írok. :)

Igen és is a 810 melegedésétől tartok, de nekem nem is kell nagyobb teljesítmény mint ami most van. Inkább az tetszik, hogy nagy a kijelző és lapos a készülék. Ezért nekem a sima Mi Note is tökéletesen megfelelne. Viszont amennyivel többe kerül, már nem annyira kecsegtető, mert annyi pluszt meg nem kapok tőle.

Sllpt ruz grkzf ,rh :)
Csak neked egy kis feladvány. Van értelme. :)

(#11817) Barthezz2 válasza s4tch (#11813) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Bocs, most lehet én keverem, szóval perpill azt akartam, hogy a telefon képe a TV-n legyen. Nem csak film, hanem úgy minden. WiFi Direct, Miracast, fene tudja már mi mi :D

Everybody lies.

(#11818) s4tch válasza Barthezz2 (#11817) üzenetére


s4tch
veterán

Sajna akkor se tudom, mi lehet a gond... Mindhárom tévével megy a tükrözés, ráadásul ebből két tévét az elmúlt héten 3 telefonnal (Mi3, Hongmi, Doogee Leo) is kipróbáltam, és egyik párossal sem volt gond. Egyetlen furcsaság van a MIUI-ban: ha a kapcsolatot úgy próbálod bontani, hogy redőnyről lehúzva lépsz be a beállításokba, akkor nem bontja a telefon a kapcsolatot, csak ha a beállítások programból lépegetsz el a megfelelő menüpontig.

Nálad a Mi4 szarakodik? Van lehetőséged másik tévével kipróbálni? Tényleg nincs más ötletem... Talán cserélj tápot ;] :DDD

(#11819) petrson válasza cjvt3o (#11811) üzenetére


petrson
senior tag

Én a helyedben semmit sem vásárolnék a xiaomishop.com, álnéven honorbuy-tól. Én bár eredeti cuccot kaptam, garanciális ügyben nem lehet rájuk számítani.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#11820) Barthezz2 válasza s4tch (#11818) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nincs sajnos másik TV, ez is tegnap jött csak meg, a másik kettő ami van az nem okos.

Igen, a Mi4. Belemászok a WiFi-be, ott alul rábökök a WiFi Direct-re, akkor szépen ott van a listán a TV, rámegyek, akkor pár pillanat után kiírja, hogy csatlakozva. Közben a TV írja, hogy csatlakozás.. -> csatlakozva, lejátszás indítása.. majd ezután dobja ki, hogy a lejátszás sikertelen, próbálja újra Xiaomi készüléken.. A telefonon mindeközben még mindig azt írja, hogy csatlakozva, csak ha manuálisan szétkapcsolom, akkor választ le(mármint a telefon).

Nem tudom, mi baja lehet.. :(

Jah ez egy Philips PFS7109.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11821) cjvt3o válasza s4tch (#11813) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Igazából a fontosság abban jelentkezik, hogy kellene egy ilyen kütyü (audio in + bluetooth, mobile speaker, etc), de

a, az olyan márkák, amiket valóban ismerek annyira, hogy meg van a bizodalmam, azok már túl drágák számomra (100 E Ft-os nagyságrend)

b, az olyan márkák, amiket nem ismerek (pl: Kobe), azokat nem tudom pre-tesztelni, illetve azok, amiket ismerek, de gagyinak tartok (pl: JBL), ugyan megfizethetőek (ti. számomra), de az említett okokból zsákbamacskák vagy ellenjavalltak

c, xiaomi. :)

(Na jó, van bennem valami lappangó filantrópia, ha esetleg valaki hozzám hasonlóan beteges néptárs idetéved analóg problémával, akkor el tudja olvasni a vesszőfutásomat, ahelyett, hogy neki is végig kéne járnia a canossát.)

Viszont bizodalmam nekem sincs az oldalban, annak ellenére, hogy rendeltem tőlük még xiaomishop korukban piston 2-t, eredetiséges lett, időre megjött, uszkve fele annyiért, mint az edigitalból - és hálisten, gariügye se volt eddig, bár elkiabálni nem akarom.

(#11822) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#11816) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

A s már nincs közel az n-hez. :)
Másikon még majd gondolkozok.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11823) s4tch válasza Barthezz2 (#11820) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam ez működik: beállítások - továbbiak... - wi-fi display beállításai - vezeték nélküli kijelző engedélyezése. A wifi direct más jellegű protokoll, igazság szerint azt nem is próbáltam ki.

(#11821) cjvt3o: valamelyik este megnéztem jó alaposan minden leírást a xiaomi-féle hangszóróról. Ami autentikus forrás volt, ott nem volt rajta aux bemenet. Én elengedném ezt az oldalt, és rendelnék máshonnan (esetleg mást). B verzió: megveszed ezt olcsón, ennyi pénzért kvázi lemondva arról, hogy eredeti, oszt' lesz, ami lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11824) mizoli válasza charg (#11815) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem egy ilyen van. Minden szempontból tökéletes, és lekerekített szélű. Nincs légbuborék, "magától" feltapad a kijelzőre. Minden kelléket adnak hozzá ami a felrakáshoz szükséges.

(#11825) Barthezz2 válasza s4tch (#11823) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Wááá, király vagy, így tényleg jó :DD :C

Everybody lies.

(#11826) charg válasza mizoli (#11824) üzenetére


charg
tag

Én ezt néztem:
http://www.honorbuy.com/105-premium-tempered-glass-screen-protector-screen-guard-for-xiaomi-mi3.html

Nem tudom, hogy a honorbuy mennyire megbízható.

(#11827) petrson válasza charg (#11826) üzenetére


petrson
senior tag

Garanciális téren semennyire, írtam már.
Kerüld el jó messzire a honorbuy.com -ot!

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#11828) charg válasza petrson (#11827) üzenetére


charg
tag

Rendben. Akkor hol érdemes tempered glass-t venni? (Lehetőleg eredeti Xiaomi-t)
A Nillkin glass élei tényleg nem lekerekítettek?

[ Szerkesztve ]

(#11829) llaszlo válasza charg (#11828) üzenetére


llaszlo
veterán

Keresd meg mobileman-t itt az MA-n ő hoz minden xiaomi cuccot nagyon jó áron.

(#11830) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Mit kell csinálni hogy ne zabálja az aksit a Google szolgáltatás? Ivan 5.1 van fent
Amúgy jött frissítés is
Changelog :5.4.17 (thanks to Ivan for giving it in english) :
Update to android 5.1.0_r5
fix small kernel bug
Update camera blobs
Update qcril blobs

(#11831) psychocska válasza bozarjoska (#11830) üzenetére


psychocska
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11832) bozarjoska válasza psychocska (#11831) üzenetére


bozarjoska
őstag

Köszi :R

(#11833) Ájvé válasza bozarjoska (#11830) üzenetére


Ájvé
veterán

Greenify is segíthet.

(#11834) s4tch válasza Ájvé (#11833) üzenetére


s4tch
veterán

5.1 alá még elég almás az xposed.

(#11835) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#11830) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Na akkor jó lesz nekem az új kernel.
Play services-nek le kell tiltani az auto indítás, ébren tartás, felébresztés engedélyeket a Beállítások/Adatvédelem-en belül, de ha jól tudom, ez csak CM alapú ROMokban van.
Akkor viszont szedd le a Disable Service-t, és tiltsd le a feleslegesen futó processeket (nekem csak a gcmservice fut).

s4tch én használom. Gravitybox mondjuk még nem kompatibilis, és a YouTube background playback-től FC-zik a YouTube, de amúgy működik.

Közben készült egy enyhén módosított 4.4 kernel, de WiFi nem működik benne, mert a Xiaomi nem adta ki a forrásait. :W

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11836) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#11835) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ja olyan ivan romban nincs, feltettem régebbit most úgy néz ki jó, ha nem akkor majd kipróbálom amit írtál, köszi

(#11837) boken


boken
senior tag

A legfrisebb RR-romban két gondom van,(remélhetőleg csak user error) az egyik hogy a böngészöt ha megnyitom nincs kezdőlap,ha véletlenül kilépek a böngészőből és vissza lépek újra üres oldal fogad(pl ph olvasás közben véletlenül home gombal kilépek),a másik pedig hogy itthon wifit használok,ha elmegyek itthonról akkor nem vált át mobil netre,át kell nyomjam repülő üzemmódba és vissza,utánna már megy hibátlanul.Van ötlet hogy mit rontok el? :R

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#11838) Tomi_Ohl válasza boken (#11837) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ilyen problémám nincs a böngészővel, szerintem töröld az adatait.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11839) boken válasza Tomi_Ohl (#11838) üzenetére


boken
senior tag

Töröltem,(63 mb) gyorsítótárat is töröltem,be állítottam a google.com-ot kezdő lapnak,de ugyan úgy üres az oldal és a beállításokban ez látszik.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#11840) Tomi_Ohl válasza boken (#11839) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nekem is minden pont így van, mégse jön be üres oldal, ha home gombbal lépek ki :F
Lapokat meg sosem szoktam bezárni.

bozarjoska itt van a battery drainről

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11841) Madoc válasza Tomi_Ohl (#11840) üzenetére


Madoc
veterán

Asszonykámén jól működik. Visszajön bármelyik weblap kilépés-visszalépéskor is és a gugli kereső jön be kezdőlapnak ha uj lapot nyitok.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#11842) boken válasza Tomi_Ohl (#11840) üzenetére


boken
senior tag

mondom én hogy user error :(
Probálkozom még :)
köszönöm mindkettőtöknek! :R :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#11843) Tomi_Ohl válasza boken (#11842) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ha böngésző adatok törlése után megnyitsz egy lapot, benyomod a home gombot és megint megnyitod a böngészőt, ahol üres lappal találod szembe magad, akkor az nem nagyon user error, mert mindent úgy csinálsz, mint mi... Fogalmam sincs mi lehet ez (biztos meg van szállva a telefonod), én mondjuk ha ilyennel találkoznék, más böngészőt használnék, vagy csinálnék egy clean installt.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11844) boken válasza Tomi_Ohl (#11843) üzenetére


boken
senior tag

Más böngészőt fogok használni,már a gappsot is újra húztam, mit érdemes feltenni? Crome, maxton?

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#11845) Tomi_Ohl válasza boken (#11844) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Annyira nem ismerem a böngészőket, mert nekem elég az alap is. De ha nem alapot, akkor Chrome-ot használtam. Fejvadi pedig Firefox-ra esküszik.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11846) boken válasza Tomi_Ohl (#11845) üzenetére


boken
senior tag

Köszönöm, de fel tettem a cm böngészőt, eddig jónak tűnik.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#11847) mizoli válasza boken (#11846) üzenetére


mizoli
addikt

Próbáld ki az Operát.

(#11848) Tomi_Ohl válasza boken (#11846) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hirtelen meg akartam kérdezni, hogy milyen CM böngészőt, hisz tudtommal az van RR-ben, aztán rájöttem, hogy a CM itt nem Cyanogenmodot jelent.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11849) RetepNyaraB válasza boken (#11844) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Boat, vagy ha ragaszkodsz a flash támogatáshoz, akkor Dolphin. Ezek állva hagyják a króm, opera és társait.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11850) Keil Walker válasza boken (#11844) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Nálam kb egy éve a boat browser a favorit. Gyors, okos, minden kézreáll

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.